Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Mitsubishi Colt CZT parametry doładowania
SENSATION87
post Thu, 28 Oct 2021 - 15:51
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 28 October 2021
Skąd: dolnośląskie





Witam, Mam Mitsubishi Colta CZT z silnikiem 4g15t. Moje pytanie dotyczy niezgodnych wartości ciśnienia doładowania jakie pokazuje wskaźnik turbo zamontowany w kabinie a komputera pokładowego.
Silnik ten nie ma MAP sensora, ma tylko MAF. Turbo sterowane jest za pomocą MAC.
W trakcie postoju wskaźnik pokazuje ok -0.7b w tym czasie komputer (dane z kostki obd, program Torque) pokazuje ok -0,85
W trakcie pełnego doładowania, na wskaźniku jest chwilowy overboost 1,4b i trzyma ciśnienie na 1.0-1.1b. W tym samym momencie na komputerze nie widać tego overboostu a ciśnienie jest niższe o 0,1b, podobnie jak podciśnienie różnica ok 0,1b.
Z czego mogą wynikać te zakłamania ?
Dodam tylko że był modyfikowany dolot ale na oryg adapterze Maf.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Oct 2021 - 15:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
InnyLogin
post Thu, 28 Oct 2021 - 18:47
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Przekłamania mogą wynikać z różnicy kalibracji. Brak chwilowego overboostu z częstotliwości odczytu danych. Możesz zmienić ustawienia i skalibrować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SENSATION87
post Thu, 28 Oct 2021 - 19:38
Post #3


Rookie
Dołączył: Thu, 28 October 2021
Skąd: dolnośląskie





zastanawiałem się też, czy na te odchylenia może mieć wpływ średnica dolotu ? adapter z MAF jest oryginalny ale za MAF do turbo rura ma minimalne zwężenia, czyli teoretycznie prędkość przepływu się zmienia a komp przelicza wartość na podstawie Maf jak dobrze rozumiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 28 Oct 2021 - 19:45
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Jedno i drugie czyta dane z tego samego czujnika?
Masz zmienioną średnice dolotu przy czujniku? Zmieniłeś wartości w ECU?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SENSATION87
post Thu, 28 Oct 2021 - 20:03
Post #5


Rookie
Dołączył: Thu, 28 October 2021
Skąd: dolnośląskie





nie, zapomniałem dodać że zegar jest anologowy wpięty w kolektor dolotowy.
dolot jest zmieniony tylko za MAF do turbo, dlatego moje podejrzenia są takie, że prędkość przepływającego powietrza się zmienił dlatego takie rozbieżności. Zegar pokazuje to co dzieje się w kolektorze a kostka obd to co pokazuje ECU.
Nie wiem dokładnie w jaki sposób ECU przelicza podciśnienie i doładowanie ale w sterowniku nie grzebałem do tego trzeba mieć odpowiedni sprzęt i nieliczni go mają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 22:46