Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rexsio wyścigowiec - Mazda Rx8 z 1JZ, Powered by Thunder Racing
Rexsio
post Thu, 24 May 2018 - 15:14
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Super porównanie smile.gif mój wygląda jakby nic nie jechał ale też pewnie m.in. dlatego, że mam wyżej kamerę smile.gif W każdym razie chyba rzeczywiście daleko mu do 400 koni póki co smile.gif

Zrobisz porównanie całych okrążeń ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 May 2018 - 15:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rexsio
post Fri, 25 May 2018 - 09:34
Post #22


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Ogarniam powoli chłodzenie bo pod maską jest żar a na TAP w Kielcach ma być upał więc temat robi się pilny smile.gif

Wloty powietrza na maskę zamienniki do Focusa RS w rozmiarze 27x13 cm już lecą:


Dolot zimnego powietrza pod filtr powietrza zrobi się w garażu z kosmicznej technologii PCV z marketu budowlanego z rur wentylacyjnych fi 125mm smile.gif

Jeszcze stwierdziłem, że zacznę ogarniać aerodynamikę. Na początek z poliwęglanu 5mm zrobię endplate'y zgodnie z podstawami aerodynamiki wyszperanymi w necie:


Później pobawię się ze skrzelami w endplate'ach jeszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 04 Jun 2018 - 15:15
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





W weekend auto pojeździło na TAP w Kielcach. W sesjach treningowych szału nie było - udało się zejść tylko do 1:35, gdzie najszybsze auta jeździły poniżej 1:30. Sesja pomiarowa na mokrym torze to był tylko rekreacyjny przejazd po obróceniu auta na jednym z pierwszych zakrętów.

Link do chyba najszybszego kółka treningowego (THX zrób pls kompilację to może obczaję gdzie mi te sekundy do Ciebie uciekały smile.gif ):
https://youtu.be/cnt6wtU1MYU

Komentarze co mogę robić lepiej mile widziane - ja oglądając onboardy innych zauważyłem, że dziwnie jadę zakręt w okolicy 50 sekundy (za szybko hamuje i redukuje bieg przed pierwszym prawym zamiast wpaść na niego na dohamowaniu). Poza tym przeciążenia nie przekraczają w zasadzie 1G więc wszędzie można było teoretycznie mocniej iść w zakrętach (do 1,3-1,4G w Poznaniu ta direzza trzyma, nie wiem jaki jest wpływ nawierzchni w Kielcach na możliwość generowania przeciążeń).

Auto ciągle nie jest ostatecznie wystrojone, ma ustawione doładowanie dochodzące do 1 bara. Na TAP Kielce udało mi się tylko zdjąć skrzydło i zrobić dolot zimnego powietrza z rury PCV wentylacyjnej 125mm.

Jadąc do Kielc rano sprawdzałem znowu elastyczność auta i jestem w szoku. 140-200kmh na 6ce przyspieszył w 8 sekund a nie w 12 sekund jak mierzyłem ostatnio. W sumie tylko zdjąłem skrzydło i zrobiłem dolot zimnego powietrza. Koła miałem te same, fakt, że auto nie było zgrzane po Trackdayu jak poprzednio tylko dopiero co zrobiło kilkanaście kilometrów od wyjazdu. Było też chłodniej. Dziwna sprawa ogólnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Mon, 04 Jun 2018 - 15:48
Post #24


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Cześć,

Jeśli nie pominąłem żadnej Rx8 to była chyba tylko jedna w Kielcach, mieliśmy okazję się poznać, ja od białego GTI smile.gif (no chyba że była gdzieś jeszcze jedna Rx8 i się pomyliłem)

Nie czuje się na siłach żeby komentować czyjąś jazdę, ale skoro pytasz to IMO:

- 18s, bardzo późno się składasz do tego zakrętu, wiem że różnie ten zakręt ludzie biorą ale na wysokości prawego kerba, ja już byłem w połowie szerokości toru ciasno obierając nitkę
- 28s, również jedziesz dość długo prosto, ja tam już w okolicach 26s, ciut wcześniej już zacieśniem w stronę tego wewnętrznego lewego kerba, i hamuje na prostych kołach, i robię tam sobie ciasny nawrót,
- 55s, widać że za wcześnie hamujesz, do tego redukcja, ja bym został na biegu i płynnie zaatakował prawy kerb i tuż przed lewym zredukował, możny by imo wtedy się skupić aby przenieść większą prędkość w prawy zakręt
- 1m:14, IMO trochę szerzej można by tam bo prawego kerbu, zrobić większy "zamach" przed ciasnym lewym, z którego jakbyś szybciej wyszedł to byś mógł wyprowadzić auto aż do prawej zewnętrznej krawędzi aby płynniej się napędzało

Generalnie przypominasz mi moją jazdę z 2016 jak zaczynałęm, bardzo późne apeksy smile.gif , teraz jeżdżę coraz ciasniej i czasy się (min) dzięki temu poprawiają systematycznie.

U mnie na Kielcach to działało, wpadało 1:29 na Cup'ach, a nie ciągnąłem jeszcze po obrotach do końca na treningu, olej wtedy mniej mi się grzeje, więc na czasówce spodziewałem się jeszcze 1s urwać.
Jechałem też na prawym z kolegą Darkiem, jego Leonem, i jechał podobnie do Ciebie i dopiero będąc na prawym zauważyłem te różnice, bo hamował podobnie, redukował podobnie, obierał późne apeksy jak Ty, dlatego pomyślałem że Ci napiszę, bo miałem na każdym kółku wrażenie jak z nim jechałem że na tym naprawdę sporo traci ( i tracił bo robił 1:35-37), szczególnie że prędkości mam podobne, na prostej ponad 140km/h

Pzdr.
Wojtek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:02
Post #25


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Hey Feels, tak poznaliśmy się smile.gif Byłem z jednej strony pod wrażeniem jakie czasy robisz Golfem Gti, z drugiej byłem wściekły że mi niezbyt dobrze szło ale byłem pierwszy raz w Kielcach w życiu a tor mały, wolny więc nie wybacza błędów smile.gif Dzięki za komentarze zaraz będę analizował. Masz może swój onboard na necie? Chętnie bym obejrzał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:06
Post #26


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Niestety urwałem uchwyt od kamerki rano przed zawodami, może uda sie dopaść zewnętrzne nagranie od kogoś, ale tam wiele widac nie będzie. Mam tylko stare z 2016, ale pętla inna, autko też nieco inne, i ja jeszcze zupełnie zielony smile.gif

Niemniej wrzucę bo dwa pierwsze zakręty, a szczególnie ten z 58s u Ciebie już wtedy brałem ciasniej, 1m14 u Ciebie też u mnie jest na tym starym filmie, przynajmniej będzie jaśniej o co mi chodziło, choć dziś jeżdżę dużo precyzyjniej, ten tu z 2016 to był mój 1szy track day.

https://www.youtube.com/watch?v=cYKSvD9LxoI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:24
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Rexsio - ten twój gps to jakas maszyna losująca smile.gif. Zaczynasz się rozpędzać, a tam prędkość spada.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:27
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Tak, trzeba by się pobawić nad synchronizacją danych i video ale na mojej liście priorytetów jest to daleko wink.gif tylko prędkości maksymalne, minimalne i przeciążenia zakładam, że mają dużo wspólnego z rzeczywistością smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:52
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Rexio - tu mój przejazd najlepszy - 1:32,6 (150 koni / 1050kg bez moich stu smile.gif ) :

https://www.youtube.com/watch?v=IYSFQhoog-w

puszczając na raz widać, że tak jak feels3 pisze, warto ciaśniej w kilku miejscach jechać, i ten ostatni zakręt przy drodze może szybciej/wcześniej zacząć dodawać gazu? choć nie wiem na ile tylnonapędowe auto na to pozwala.
Tak w ogóle to od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku i się to sprawdza, że słabym autem, czy na śliskim z ciasnymi zakrętami warto jak się da najciaśniej jechać. Choć się z niektórymi kłóciłem kiedyś trochę o taki jeden zakręt na Jastrzębiu smile.gif Z tym że często dopiero 'po' , widzę że to co mi się zdawało ciasno, to tak naprawdę było szeeeeroko smile.gif
Telemetrii nie mam, więc nie wiem jakie g jest na Kielcach, ale ogólnie jest ślisko na pewno, nawet na sucho.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 08:15
Post #30


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 04 Jun 2018 - 16:52) *
Rexio - tu mój przejazd najlepszy - 1:32,6 (150 koni / 1050kg bez moich stu smile.gif ) :

https://www.youtube.com/watch?v=IYSFQhoog-w

puszczając na raz widać, że tak jak feels3 pisze, warto ciaśniej w kilku miejscach jechać, i ten ostatni zakręt przy drodze może szybciej/wcześniej zacząć dodawać gazu? choć nie wiem na ile tylnonapędowe auto na to pozwala.
Tak w ogóle to od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku i się to sprawdza, że słabym autem, czy na śliskim z ciasnymi zakrętami warto jak się da najciaśniej jechać. Choć się z niektórymi kłóciłem kiedyś trochę o taki jeden zakręt na Jastrzębiu smile.gif Z tym że często dopiero 'po' , widzę że to co mi się zdawało ciasno, to tak naprawdę było szeeeeroko smile.gif
Telemetrii nie mam, więc nie wiem jakie g jest na Kielcach, ale ogólnie jest ślisko na pewno, nawet na sucho.

Nawet szybszym samochodem czasem lepiej jest mocniej ciąć i zmniejszyć drogę o te pare metrów. Jak prosta za zakrętem jest krótka, to więcej zyskasz na krótszym torze jazdy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 06 Jun 2018 - 11:16
Post #31


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Z ciekawości porównałem sobie swoje kółko i THXa z K20K:
https://www.youtube.com/watch?v=pfa1pUpUIMw

Andrzej masz rację. Na ostatnim zakręcie w zasadzie tracę około 2 sekund - przy fladze Time Attack jesteśmy na równi a na mecie jestem już daleko z tyłu smile.gif Uwzględniając że K20K jedzie to kółko na drogówce a ja na semi-slicku to 3 sekundy tam pewnie miałem do urwania,

Masakra jak jeden zły zakręt może przekreślić szansę na dobry czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Wed, 06 Jun 2018 - 11:27
Post #32


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Kielce są bardzo śliskie jak wiesz, i ciężko uzyskać większą prędkość na wyjściu jak się tak szeroko wjeżdża i mieć z tego jakikowliek zysk smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 06 Jun 2018 - 13:41
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Rexsio @ Wed, 06 Jun 2018 - 11:16) *
Z ciekawości porównałem sobie swoje kółko i THXa z K20K:
https://www.youtube.com/watch?v=pfa1pUpUIMw

Andrzej masz rację. Na ostatnim zakręcie w zasadzie tracę około 2 sekund - przy fladze Time Attack jesteśmy na równi a na mecie jestem już daleko z tyłu smile.gif Uwzględniając że K20K jedzie to kółko na drogówce a ja na semi-slicku to 3 sekundy tam pewnie miałem do urwania,

Masakra jak jeden zły zakręt może przekreślić szansę na dobry czas.


Najwięcej ( po mądrzejszych powtarzam) , zyskać/stracić można na prostych (V wyjścia z zakrętu, i moc ) i na długich zakrętach właśnie. A już w ogóle na długich zakrętach z prostą za nimi - jak ten przy drodze w tym układzie toru . Teoria teorią ale na szybkim dugim zakręcie trochę się strach włącza przynajmniej mi smile.gif - bo jak puści opona to z większym hukiem bum niż na wolnych ciasnych zakrętach ). Ja przynajmniej wciąż się muszę starać przemagać - nie puszczaj gaz, nie puszczaj smile.gif
Ten akurat zakręt ma przyczepny asfalt i jeszcze do tego nachylenie , tyle że mieliśmy go z górki . A mimo to tam 2 razy zrobiłem 360stopni na początku :-/ - gorsze opony z tyłu i jakieś lekkie odpuszczenie gazu właśnie pewnie podświadomie z chęci zwolnienia , na skręconych kołach i poooszło tyłem do przodu, dobrze że tam szeroko jest uff...



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 06 Jun 2018 - 14:14
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





To tam w Kielcach różne fragmenty asfaltu mają różną przyczepność? Nieźle smile.gif z tym strachem na szybkich zakrętach gdzie jest perspektywa spotkania z bandą mam tak samo - dopiero odbudowałem auto więc muszę się nacieszyć jazdą a nie znowu obijać smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Wed, 06 Jun 2018 - 15:16
Post #35


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





CYTAT(Rexsio @ Wed, 06 Jun 2018 - 11:16) *
Z ciekawości porównałem sobie swoje kółko i THXa z K20K:
https://www.youtube.com/watch?v=pfa1pUpUIMw

Andrzej masz rację. Na ostatnim zakręcie w zasadzie tracę około 2 sekund - przy fladze Time Attack jesteśmy na równi a na mecie jestem już daleko z tyłu smile.gif Uwzględniając że K20K jedzie to kółko na drogówce a ja na semi-slicku to 3 sekundy tam pewnie miałem do urwania,

Masakra jak jeden zły zakręt może przekreślić szansę na dobry czas.


Nie jestem pewien czy to są moje najszybsze okrążenia na Michelin PS4(w sensie nagrania) - Ja od momentu wjazdu na ten chropowaty asfalt na tym zakręcie przed metą już wciskałem gaz do dechy - W razie co to RaceTCS działał.
Na Michelin na prostej kończyłem 3 bieg i chwile leciałem na odcinie - na Extreme spokojnie wbijałem 4 bieg - lepsze wyjście z zakrętu.

Ja to się gubiłem koło gruszki - maskara tam jest biggrin.gif Szkoda, że były problemy u mnie z pomiarem czasów i w sumie mam tylko parę okrążeń zmierzone sad.gif

Fajnie było wrócić po 4 latach na Kielce smile.gif

PS. jaki czas zrobiłeś na mokrym? Bo ja się nie popisałem - jechałem tylko by nic nie rozwalić i nie zaliczyć spina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 06 Jun 2018 - 15:19
Post #36


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Ja zaliczyłem spina od razu na zakręcie za kałużą i na rekreacyjnie jechałem później - powyżej 4 minut smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 06 Jun 2018 - 15:37
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Wyloty na klej będziesz montował?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sat, 09 Jun 2018 - 05:45
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Wyloty spróbuję polecili na klej do spojlerów montować aczkolwiek nie wiem jakie znosi on temperatury i czy nie stopi się pod wpływem żaru z turbiny.

Wczoraj odwiedziłem mimo blisko 30 stopniowego upału Tor Łodź. Ciągle bez wylotów na masce, które jeszcze nie dotarły, za to na semislickach na obu osiach (225/17 przód, 245/18 tył). Udało się jeździć w tempie 1,04. Przód niestety bardzo słabo trzymał i zaczynam powoli "leczyć" się ze swojego odpału, że tym autem na 225/17 da się szybko jechać smile.gif Możliwe, że dodatkowo temperatura dała się we znaki oponie (zapomniałem też utwardzić przednie zawieszenie smile.gif ) ale przy przeciążeniu już powyżej 1g opona w zakręcie szła bokiem i wałkowała się guma (słyszalne na filmie i widoczne po drganiu obrazu). Na takim zestawie opon w zeszłym roku pod 1,3/1,4g w Poznaniu mogłem jeździć - nie wiem czy wczorajsza bardzo wysoka temperatura tak obniżyła osiągi opon czy w Poznaniu mają taki super asfalt smile.gif Poniżej filmik z jednego z szybkich kółek (niestety na Harrym Laptimerze Tor Łódź ma początek w innym miejscu więc kółko jest "kopnięte" i start/meta jest w innym miejscu):
https://youtu.be/cRkbBKix5Q4

Z Chin doleciała też ramka pod tablet w miejsce radia. Zamontowałem i docelowo onboardy będę nagrywał z wnętrza kabiny a na tablecie będą rzeczywiste dane bez przesunięć (prędkość, obroty mam nadzieję). Jest tylko jeden szkopuł z tą ramką i po wyjęciu radia - ze wszystkich pokręteł działa tylko prędkość nawiewu a temperatura i sterowanie nawiewami nie działa. Jakoś dziwnie to zrobili że wszystko to idzie przez fabryczne radio. Jest niby jakaś ramka "metra kit" z kablami co to ogarnia ale kosztuje z 5 razy tyle co moja ramka z Chin więc nie żałuję zakupu - całe 38 USD z przesyłką a fajna sprawa. Poniżej filmik jak się sprawuje (jeszcze muszę przekręcić przycisk awaryjnych i ja zamocować na więcej niż dwie dolne śrubki):
https://www.youtube.com/watch?v=EV1FCSiwFPQ


Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrzychuNaTorze
post Sat, 09 Jun 2018 - 07:01
Post #39


User
Dołączył: Sun, 30 April 2017





Stojąc z boku wyglądało całkiem prędko, no i dźwięk przy zmianie biegów biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sat, 09 Jun 2018 - 07:15
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Wyloty się odkleją bo już to testowałem wielokrotnie. Sprawdzony sposób to nity.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:38