Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pęknięty paek rozrządu, remont głowic S8D2
nomaster
post Sun, 18 Jun 2017 - 16:37
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Auto miałem turbić, mam graty a tu nagle bęc... Pękł pasek rozrządu przy ok 4-5tys rpm przy hamowaniu silnikiem. Niestety skończyło się lawetą, Jak dużych zniszczeń mam się spodziewać po otwarciu silnika? tylko zawory czy mogło pogiąć korby? Co z tłokami? Szukać od razu drugiego silnika czy robić ten? Może ktoś z forum podjąłby się naprawy głowic za rozsądną cenę ewentualnie może wstawienia większych zaworów lub jakiś dodatkowy mod przy naprawie? Jak już będę miał zdjęte głowice to stwierdziłem, że trzeba silnik odprężyć przy okazji, uszczelką czy lepiej inne tłoki? Kto podejmie się dorobienia uszczelki odprężającej? Mega pech tak ogólnie, byłem w trakcie zamawiania części na rozrząd i miałem wymieniać go w następną sobotę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Jun 2017 - 16:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Linarr
post Sun, 18 Jun 2017 - 17:01
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





wszystkie zawory ssące pogięte, mogą pojawić się ślady na tłokach, korbom nic nie będzie
tłoki załóż od np abz-ta, s-kowe mają dodatkowego garba doprężającego, wymiary te same
mi dorabiali zawory u Paradowskich, ale nie wiem czy mają szablon, ja miałem sprawny na wzór, chyba 100/szt
no i u mnie gładzie cylindra trochę dostały przez co zmieniłem blok..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2M-maniek
post Sun, 18 Jun 2017 - 17:06
Post #3


User
Dołączył: Sun, 25 December 2016





Za to co miałbyś zapłacić za nowy słupek, kupisz nowe zawory i zrobisz czapki na si, proponuję odprężyć i wsadź nowe pierścienie koniecznie z olejowym calistym. Jeśli nie masz luzu na prowadnicach zaworowych to zrobisz sam, żadna filozofia zmienić zawory.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Sun, 18 Jun 2017 - 17:48
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





słupek abz 1200 czy tam 1500, dorzuca swoje czapki po remoncie i ma sprawny silnik
prowadnice nie masz co marzyć żeby były ok tongue.gif a tym bardziej po kolizji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 18 Jun 2017 - 17:49
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





A jak moga sie pogiac wszystkie zawory ssace ? A wydechowe to co biggrin.gif otworzyc i obejzec. Jak glowice nigdy nie byly robione to i tak wszystko do wymiany. A tloki się okaże.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 18 Jun 2017 - 19:26
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Zanim cokolwiek zacznę kupować to oczywiście otworzę i zobaczę jakie są szkody, trochę mi szkoda tego silnika zmieniać bo dół był na pewno zdrowy do tej awarii, 2bary ciśnienia oleju przy temp cieczy 96c i 750rpm przy 1000 już miałem 3,5-4 bary. Pierścienie na pewno wymieniać? miałem kompresję od 13 do 14 barów na każdym cylindrze ewentualnie olejowe bym wymienił. Boję się o gładzie bo to by była już bieda... no i silnik chwilę się pokręcił bez ciśnienia oleju bo zorientowałem się dopiero jak lampa alladyna się zaświeciła ale to dosłownie chwila. Jeśli tłoki będą całe to zostawiać czy od razu wymieniac od abz? Ile może kosztować uszczelka odprężająca? W jaki stopień sprężania celować? Moc raczej nie więcej jak 600km i zależy mi na rozsądnym spalaniu więc 8:1 raczej nie dla mnie, myślałem nad 10:1 będzie ok do tej mocy? Nie celuję w mega moment raczej w ładny przebieg do samej góry, nie chcę zakatowac skrzyni i napędów mega pierdzielnięciem więc chyba większe zawory fajnie odmuliłyby mi górę. Może ktoś chciałby sie podjąć remontu głowic? Wysłałbym je kurierem, pry okazji jakies ewentualne dodatkowe mody?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 18 Jun 2017 - 20:10
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Glowice do dziaka. Blok i reszta tez. Stopien sprezania nie ma nic do spalania a zaworow czy tez calych glowic nie warto dotykac nawet przy 800KM wiec po co kombinujesz.

I nauczcie się ludziska w końcu jednej rzeczy. To co będziesz musiał z silnikiem zrobić powie Ci szlifiernia. Chyba że masz sprzęt i wiedzę to se wszystko zmierz przed wysyłką.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Sun, 18 Jun 2017 - 20:13
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





jak nie odpadł grzybek z zaworu wydechowego i nie narobił masakry to wszystko do naprawy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 18 Jun 2017 - 20:51
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Raczej nie odpadło nic bo nie było żadnych efektów dźwiękowych. Można jakieś namiary do dziaka? czyli wysyłac cały silnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 19 Jun 2017 - 01:10
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





CYTAT(RasPL @ Sun, 18 Jun 2017 - 17:49) *
A jak moga sie pogiac wszystkie zawory ssace ? A wydechowe to co biggrin.gif otworzyc i obejzec. Jak glowice nigdy nie byly robione to i tak wszystko do wymiany. A tloki się okaże.

a wydechy tak są zrobione w 32v że nic im nie jest tongue.gif chyba 3 odrobinkę dostały z 16 u mnie a też przy 4k poszedł pasek.. a raczej pompa wody stanęła itd wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 19 Jun 2017 - 16:27
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Wszystko stanęło i tak jak głowice stanęły takie będą sxkody. Pompa wody, oleju i alternator nie mają nic do tego nawet jak stanęły tongue.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 19 Jun 2017 - 20:56
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





dzwoniłem już do dziaków, cena minimalna nie powala na kolna więc nie jest jeszcze może tak źle ale mam nadzieję że nie powali mnie widok po zdjęciu głowic tongue.gif. Opłaca się kupić klej do uszczelek pod głowicę? Daje to coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 19 Jun 2017 - 21:08
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Daj metalowe i nie kombinuj. Pewnie z vw 2.0 16v abf by pasowaly.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Mon, 19 Jun 2017 - 21:55
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Obstawiam ze kilka prowadnic zaworowych rowniez peklo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klinton
post Tue, 20 Jun 2017 - 23:14
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 11 November 2014





CYTAT(RasPL @ Mon, 19 Jun 2017 - 21:08) *
Daj metalowe i nie kombinuj. Pewnie z vw 2.0 16v abf by pasowaly.

nie pasują



--------------------
VW Corrado VRT 4Motion 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 21 Jun 2017 - 15:38
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





może ktoś coś wie od czego będa pasować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 21 Jun 2017 - 20:45
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





od niczego, trzeba dorabiać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klinton
post Thu, 22 Jun 2017 - 00:54
Post #18


Frequent User
Dołączył: Tue, 11 November 2014





pasują od jednego auta, sam wiesz, chyba że dowiercenie dwóch otworów fi 10mm w jednej z dwóch uszczelek jest dorabianiem, to w takim razie nie pasują od niczego


--------------------
VW Corrado VRT 4Motion 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Thu, 22 Jun 2017 - 10:38
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





To nie jest żadna wiedza tajemna, po co robić te podchody?
Pasuje z 40V, mody jak wyżej.

Zawory dorobią tez jak wyżej, nie trza kupować w serwisie, sprawdzone u mnie.
Prowadnice i pestki serwis.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 29 Jun 2017 - 18:38
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Śruby głowic dawać nowe czy pakować jakieś ARP? W ogole warto pakować się w jakieś lepsze śruby czy każde nowe będą dobre? A może w ogóle zbędny wydatek? Czy jeśli zfrezuję tłoki które siedza u mnie to denka wystarczy Jaka jest minimalna grubość denka? Mogę kupić i włożyć byle jakie tłoki od abz i to będzie działało? Nowe pierścienie kompresyjne bez obróbki bloku to chyba nie najlepszy pomysł a co z olejowymi? Chyba przy wymianie tylko olejowych nic nie muszę robić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:37