Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Temp oleju - GOLF GTI mk7
feels3
post Tue, 23 Aug 2016 - 14:00
Post #41


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Hamulce w wersji Performance są zupełnie wystarczające na krótkich torach, na większych jeszcze nie byłem.
Siła hamowania wrażenia nie robi ale łatwo je wyczuć i nie grzeją się na tych torach na któych byłem do tej pory. (Kielce, Pszczółki, Bydgosz)

Na większych obiektach pewnie wyjdzie w praniu ile są warte smile.gif ale to sprawdzę w nastepnym sezonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 23 Aug 2016 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
greenhorn
post Tue, 23 Aug 2016 - 14:11
Post #42


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





Większe obiekty mogą paradoksalnie być dla hamulców łagodniejsze - lepsza wentylacja przy wyższych prędkościach. Więc tym bym się nie kierował.

Widzę, że to ten sam hebel co w Rce, więc zbyt długiej kariery przy solidnym hamowaniu im nie wróżę.

Za słabo pedał wciskasz smile.gif


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 24 Aug 2016 - 05:02
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Dokladnie. Duzo latwiej przegrzac hamulce na Jastrzebiu niz na Poznaniu.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Aug 2016 - 11:30
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Wed, 24 Aug 2016 - 05:02) *
Dokladnie. Duzo latwiej przegrzac hamulce na Jastrzebiu niz na Poznaniu.


To paradoks, caly rok latałem na kartodromach na seryjnych hamulcach i było ok. A na Poznaniu red stuffy sie spaliły smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Wed, 24 Aug 2016 - 14:05
Post #45


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





CYTAT(greenhorn @ Tue, 23 Aug 2016 - 14:11) *
Za słabo pedał wciskasz smile.gif

Nurkuje jakbym wciskał mocno tongue.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 25 Aug 2016 - 17:32
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(jackkpl @ Wed, 24 Aug 2016 - 11:30) *
To paradoks, caly rok latałem na kartodromach na seryjnych hamulcach i było ok. A na Poznaniu red stuffy sie spaliły smile.gif.

Zawsze sie znajdzie wyjatek smile.gif
Swoja droga niezle osiagniecie z tymi redstuffami, ja potrafilem je spalic w R56 MCS na ulicy smile.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 25 Nov 2016 - 15:36
Post #47


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Witam ponownie,

Walka z temp oleju trwa, choć na ten moment na papierze, auto zimuje.

Na ten moment sprawy wyglądają tak że: dodatkowe chłodnice wody w zderzaku nie pasują do zderzaka GTI (w sumie nawet wlotów chłodzących nie ma w nim, w R-ce i w GTI Clubsport są), więc potrzebuje zmienić zderzak, najlepiej z GTI Clubsport, aczkowliek nie mam pewności czy mocowania będą pasowały, poza tym w związku z plastikowymi nakładkami na zderzak, nie ma miejsca na czujnki prakowania...które mam i szkoda by było pozbywać się ich z przodu, poza tym trzeba by było je jakoś dezaktywować...

Także zderzak odpada-> dodatkowe chłodnice wody odpadają.

Panowie z Compsportu zaproponowali mi w związku w powyższym (info o zderzaku mam od nich) aby zrobić stage 2 (dolot, downpipe, sportowy kat) i zdjąć trochę temp z wydechu i co za tym idzie z wody.
Pewnie się na to zdecyduje, ale nie mam żadnej pewności skuteczności takiego rozwiązania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Fri, 25 Nov 2016 - 18:57
Post #48









A to musi byc OEMowe rozwiazanie? Nie mozesz poprostu wrzucic wiekszej chłodnicy oleju aftermarketowej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Thu, 01 Dec 2016 - 10:40
Post #49


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Nie znalazłem jeszcze nikogo kto by z całą pewnością potwierdził że rozwiązanie inne niż OEMowe będzie trwałe i da gwarancje że nie będzie żadnego "fuck up'a" .

Po prostu nikt nie da mi "gwarancji" (w sensie pewności i przekonania o słuszności wyboru) na aftermarketowe wynalazki. Wiele osób różne rzeczy montuje i wszystko działa, ale zdarzają się inne przypadki. Przykład z dodatkową chłodnicą oleju - zmienia się pojemność układu i ciśnienie - i dowiedziałem się o przypadkach zatarcia silnika.
OEMowe rozwiązanie gwarantuje mi że to że było przemyślane przez inżynierów VAGa, w innym wypadku to taka wsteczna inżynieria, dopasowywanie elementów do już istniejącego projektu.

Nie/stety nie podejmę się żadnego rozwiązania nie mając 100% pewności o skuteczności, stąd tyle to trwa, może trwało by krócej, ale narazie żaden z tunerów nie potrafi (lub nie chce podejmowac ryzyka, widząc moje podejście) tego rozwiązać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Thu, 01 Dec 2016 - 13:38
Post #50


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Elektryczna pompa obiegowa+ czujnik i sterownik i na zewnętrzn ą chłodnicę oleju. Nie ma ingerencji w układ smarowania i możesz sobie dobrać chłodnicę jaką chcesz. Jesli pompa siądzie nie ma strachu, jeedyne co to dobrze przewody poprowadzić takie o wysokiej jakości i już. Nie iwem jak tam miska oleju jest rozwiązana czy jest 2 cześciowa alu+ blacha, bo jak tak to aż się prosi powiększyć ją. Jeśli plastikowa to nie zastanawiał bym się, blaszany aftermarket który można ewentualnie powiększyć. WIęcej ciepła odda i dłużej potrfa zanim olej się przegrzeje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Thu, 01 Dec 2016 - 15:11
Post #51


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





Zatarty silnik przez chłodnicę oleju? blink.gif przypomina mi to anegdotę o dwóch ruskich co struli się jabłkiem pogryzając 5L spirytusu wypitego poprzedniego dnia, upalasz auto na torze? własnie straciłeś gwarancję u tunera na cokolwiek przyznając się mu do tego, montuj markową chłodnicę oleju z termostatem i przestań wydziwiać, bo temat będzie szedł w nieskończoność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Thu, 01 Dec 2016 - 17:03
Post #52


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





@Tomek89 , dzięki za informacje

CYTAT(ZUCZEKTT @ Thu, 01 Dec 2016 - 15:11) *
upalasz auto na torze? własnie straciłeś gwarancję u tunera na cokolwiek przyznając się mu do tego


Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o gwarancję stricte na usługę czy podzespoły tylko brak pewności że wszystko będzie działać jak trzeba. W przypadku OEMowych rozwiązań wiadomo czego można się spodziewać.
Co do mojego tematu - jak przysypiasz przy czytaniu to go omijaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shak
post Thu, 01 Dec 2016 - 17:09
Post #53


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





CYTAT(feels3 @ Thu, 01 Dec 2016 - 17:03) *
@Tomek89 , dzięki za informacje



Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o gwarancję stricte na usługę czy podzespoły tylko brak pewności że wszystko będzie działać jak trzeba. W przypadku OEMowych rozwiązań wiadomo czego można się spodziewać.
Co do mojego tematu - jak przysypiasz przy czytaniu, to go omijaj, proste.


feels3 - w dwóch autach miałem aftermarketowe chłodnice bez żadnych pomp itp. Jedno zrobiło 160kkm ;-) Fakt, że w tym czasie rozszczelniła mi się chłodnica ale to był błąd montażu, wymieniłem na drugą, założyłem poprawnie i latałem.


--------------------
Klub 100kucy/1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Thu, 01 Dec 2016 - 17:21
Post #54


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





CYTAT(feels3 @ Thu, 01 Dec 2016 - 17:03) *
@Tomek89 , dzięki za informacje



Czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o gwarancję stricte na usługę czy podzespoły tylko brak pewności że wszystko będzie działać jak trzeba. W przypadku OEMowych rozwiązań wiadomo czego można się spodziewać.
Co do mojego tematu - jak przysypiasz przy czytaniu to go omijaj.

Nie przysypiam chodź ciężko nie przysnac jak ktoś pie..li się z tematem pól roku, pyta na forum a potem leci do tunera, dostałeś odpowiedź konkretną i słuszną,o czym chcesz dyskutować tutaj, jedź do tunera niech ci cuda wymyśla na oem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 01 Dec 2016 - 19:11
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ja nie ruszałbym serii, jaką masz gwarancję, że ktoś wymieni podzespoły na inne OEMowe i po tym zabiegu nie dojdzie do nagłego, niespodziewanego wycieku lub innej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu jednostki napędowej? Rozważałbym nawet mniej jeździć autem, każdy kilometr to potencjalne ryzyko usterki/problemu. Tym bardziej unikałbym torów wyścigowych.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Thu, 01 Dec 2016 - 19:44
Post #56


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





CYTAT(Mis @ Thu, 01 Dec 2016 - 19:11) *
Ja nie ruszałbym serii, jaką masz gwarancję, że ktoś wymieni podzespoły na inne OEMowe i po tym zabiegu nie dojdzie do nagłego, niespodziewanego wycieku lub innej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu jednostki napędowej? Rozważałbym nawet mniej jeździć autem, każdy kilometr to potencjalne ryzyko usterki/problemu. Tym bardziej unikałbym torów wyścigowych.

+1 rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 02 Dec 2016 - 10:16
Post #57


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





CYTAT(Mis @ Thu, 01 Dec 2016 - 19:11) *
Rozważałbym nawet mniej jeździć autem, każdy kilometr to potencjalne ryzyko usterki/problemu. Tym bardziej unikałbym torów wyścigowych.


Auto jest sprawne, torów unikać nie będę bo do tego min auto mi służy, szukam jedynie sposobu aby korzystać z nich w sposób bezpieczniejszy dla auta i żeby nie musieć po 3 kółkach zjeżdzać do depo.
Nie jestem w gorącej wodzie kompany i lubie przemyśleć sprawy, i jak komuś się źle ten temat czyta to serio, prosiłbym omijać...

Za porady oczywiście dziękuje. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 02 Dec 2016 - 11:18
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kup jak człowiek dużą chłodnicę oleju i będzie banlgać jakie inne czary chcesz odprawiać? Może magnetyzer trzeba wtedy magicznie temp oleju spadnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 02 Dec 2016 - 11:44
Post #59


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Udało mi się znaleźć osobe która zamontowała większy downpipe wraz z katalizatorem sportowym i zanotowała wyraźny spadek temp oleju w swoim GTI, to samo sugerowali po ostatnich testach panowie z Compsportu i najpewniej w tą stronę pójdę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiat Turbo I.E
post Fri, 02 Dec 2016 - 12:46
Post #60


User
Dołączył: Fri, 21 June 2013
Skąd: Przemyśl





Wychodzi na to ze super inżynierowie z super VAG-A dali dupy smile.gif . Jak można wypuści auto GTI które ma być upalane od rana do nocy i ma banglac a tu jakieś cyrki z temp oleju nosz kurrr.
Bez zewnętrznej chłodnicy oleju która obniży temperaturę nic nie wykombinujesz , możesz wydawać kasę na jakieś inne mało znaczące rzeczy (jeżeli chodzi o temp oleju ) ,ale to tak jak byś psikał dezodorant w skarpetki zamiast je uprać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 20:25