Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Temp oleju - GOLF GTI mk7
feels3
post Mon, 25 Jul 2016 - 15:12
Post #1


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Witam wszystkich,

Pierwszy temat zacznę od poszukiwania rozwiązania mojego problemu.

W tym sezonie zacząłem swoją zabawę na torach, jeżdżę Golfem GTI PP mk7 ad2016 DSG.
Mam za sobą trzy wizyty na krótkich torach, Kielce, Pszczółki i Bydgoszcz...i spore problemy z grzaniem auta, a konkretnie oleju.

Auto ma 4 miesiące, docierane na ostro (ale z głową).
Temp. oleju od początku użytkowania były wysokie, jazda po mieście to 105-110'C, przyzwyczajony do swojej Octavii 1.4 TSI, gdzie mam ~90'C , szybko zawitałem do salonu i prawie zgłosiłem usterkę...życie wink.gif
Dowiedziałem się że ten typ tak ma.

Po dotarciu i wymianie oleju zawitałem do Compsportu w Bielsku, auto miało być przygotowane pod tor (min możlwość wyłączenia kontroli trakcji, czy możlwość hamowania lewą nogą i trzymania gazu jedocześnie itp) , nieco więcej mocy dostał nazwijmy to rykoszetem, seria wyszła ok 250KM, po programie ok 300KM.
Zmiany w sofcie objęły również DSG.

Po pierwszej wizycie na torze w Kielcach szybko okazało się że olej skacze po kilku kółkach do 130'C.
Po powrocie do domu olej został wymieniony na kolejny zwykły, taki jak fabrycznie był zalany, 5w30.


...obecnie jestem po 3ciej wizycie na torze, przed torem wymieniłem w Unitronicu olej (już drugi raz) na Millers cfs 5w40 nt, max temp stałej pracy 125'C, chwilowa 150., oraz zmieniłem płyn chłodniczy na Evans power cool 180.

Temp ze 127-129 skoczyły do 130-134, choć być może to wina b. krótkiego i krętego toru i auto nie miało gdzie odpacząć, powiedzmy więc że zmiany nic nie dały.

Pytam kolegów z którymi jeżdżę, rozmawiam z Unitroniciem, rozmawiam z Compsportem. Każdy mówi coś innego.

- jedni polecają mi zewn. chłodnice oleju np taką
https://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_V...oler/ES2764082/

- ale inni (np Compsport) mówi że taka nie pasuje i można zamontować dodatkową chłodnicę WODY (a nie oleju) (ponoć taka jak w Golfie R)
- parę osób mówi że ta dodatkowa chłodnica oleju to nie problem przy manualu, ale już nie wiedzą jak z DSG, gdzie ten sam olej chłodzi również skrzynię
- niektórzy piszą że Intercooler, ale osobiście nie widze połączenia z temp. oleju.
- ktoś mi wspomniał o Downpipe, że w GTI bardzo resktrykcyjny i silnik się gotuje, ale...rozmawiamy chyba o temp spalin w tym przypadku?
- obiło mi się o uszy że może zbyt bogata mieszanka w programie, ale Compsport zaprzecza.

Jestem zmotywowany do znalezienia skutecznego rozwiązania aby znacząco obniżyć temp. oleju, wydałem trochę $, i czas na eksperymenty się skończył.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w znalezieniu rozwiązania, w żyłach mych płynie benzyna i miejsce me na torze jest a nie w domu przed TV.

Pozdrawiam
Wojtek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Jul 2016 - 15:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Tue, 26 Jul 2016 - 00:02
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Bogata mieszanka pomaga zmniejszyć EGT, a nie zwiększyć.
Dlaczego nie zalejesz 5W50? Do tego FMIC oraz DP na pewno coś pomogą. Dopiero dalej myślałbym o chłodnicy oleju i wody większych.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minesr33
post Tue, 26 Jul 2016 - 09:44
Post #3


User
Dołączył: Fri, 18 July 2014





5w30 na tor to proszenie się o kłopoty, to olej do eko jazdy i z zapewne długimi interwałami(LL) a nie upalania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 26 Jul 2016 - 10:30
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Ale kolega napisal, ze wymienil na Millersa CFS 5W40 wiec tu bym raczej nie upatrywal problemow.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Tue, 26 Jul 2016 - 10:42
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Chłodnice oleju montuj pomoże CI na 100%- przetestowane wielokrotnie.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojtek1111
post Tue, 26 Jul 2016 - 11:05
Post #6


User
Dołączył: Mon, 05 January 2015





Ja bym zaczął od chłodnicy oleju. Pamiętaj że dsg też się grzeje przy upalaniu. Żuczek ma w swojej tt chłodnice od oleju dsg i jest zadowolony z efektów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Tue, 26 Jul 2016 - 11:15
Post #7


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





Wszystko co napisales wplynie Ci na temp pracy silnika a tym samym cieczy i oleju bo to od niego przeciez sie nagrzewa. Jak cooler lepiej schlodzi powietrze bedzie chlodniej wydech gdy bedzie luzny rowniez przeciez ta temp sama sie nie rozejdzie nigdzie tylko po silniku. Nie zalal 5w50 bo fabryka zabrania przez chu.owa glowice zapewne ale w tych temperaturach kazdy olej sie sprawdzi bo i tak jest mega "rzadki" znjadz sobie taki co ma lepkosc kolo 19-20 w 100C ten millers 5w40 tez juz plynie w tych temperaturach znacznie tylko dodatki mu pomagaja - nie warty tej ceny wyzsze SAE i wyscigowe oleje ich marki owszem.. To ci znacznie temp nie obnizy ale zaoszczedzi motor. Jaki jest tam termostat elektyrczny?? Jelsi sterowanie waitrakow jest takie jak w mk6 to moze zrobic je w ten sposob by wlaczac wiatraki z kabiny na stale na torze na 2 bieg.

Compsport raczej podlal go odpowiednio skoro mowiles ze na tor, chlopaki opinie maja dobra.

Sprobuj podniesc maske na tulejkach przy szybie poodkrecac maty od odlu bo moga byc dosyc szczelne aluminiowe no trzeba probowac. Skoro olej ci sie grzeje to i ciecz od niej samej bym zacząl, wiem ze motul ma srodek do zbicia temp plynu o kilka stopni. tez sprobuj.

Fakt faktem ze VW nei odwalilby chyba czegos takiego ze GTI nie nadaje sie juz na tor tylko do miasta, byc moze ten program przy tym setupie i upalaniu juz nie daje rady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 26 Jul 2016 - 16:06
Post #8


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Dziś podpiąłem się przez OBD i z apką na telefonie pogoniłem go trochę i temp płynu chłodzącego to 105-110. przy jeździe po mieście, przy większych prędkościach 100-105, trochę chyba dużo prawda?

Znajomy sugerował zalanie wody destylowanej + mocool, jemu spadły dzięki temu na torze temp wody z 100-101 do 93-95. (Mazda Rx8 ale chyba z silnikiem Hondy, mocno zrobiona)

Moje wrażenia są też takie że po zmianie na Milers 5w40 i płynu na Evans power cool, temp oleju się podniosły średnio o 3-5'C, (nie pamiętam niestety temp cieczy przed zmianą). Wydaje mi się że płyn Evansa mógł nawet nieco pogorszyć sprawę?

ps. wiatraki włączają się przy 110'C, późno trochę po tym co piszecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Tue, 26 Jul 2016 - 16:29
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





wiatrak drugi obie pow. sie wlaczac przy 102 lub 105 a nie 110 to jest nowa generacja silnikow ale to na zdrowie mu nie robi, nie wiem czym tam sterowane sa wiatraki, jak takich rzeczy nie bedzie wiadomo to ciezko zaradzic, to samo co z termostatem? wlej ten srodek moze ci pomoc ale chyba setup ci rady nie daje w te temperature. Zmien olej bo szkoda silnika albo jezdzil powoli xd


Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 26 Jul 2016 - 16:40
Post #10


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Olej o tej lepkości to np ten Milers 10w50 nt

http://piatekolo.pl/syntetyczny%2Bolej%2Bw...fs%2B10w50%2Bnt

ps. nie wiem jaki jest termostat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kabanv70
post Tue, 26 Jul 2016 - 16:48
Post #11


User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: wpr





O, to już wiem kto testował Evansa smile.gif Widać potwierdza się to, co przypuszczałem. Najlepszym przewodnikiem ciepła będzie czysta woda z dodatkiem antykorozyjnym. Zlej tego Evansa do jakiegoś Daily a na tor wlewaj wodę z dodatkami.

Chłodnica oleju wskazana, do DSG również by się przydała - taka zewnętrzna, nie jakiś wymiennik, to jest dobre rano dzieciaki do szkoły odwieźć i bułki po drodze kupić.

W oleju niczego bym się nie doszukiwał, może nawet nalać tańszy PAO a spróbować Archoila 9100, ale to kosmetyka a Ty potrzebujesz kilkunastu stopni w dół...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 26 Jul 2016 - 17:06
Post #12


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Tak, to ja smile.gif

Ja bym chętnię chłodnicę montował, pisałem do Compsportu to odpowiedź jest taka że mogą zamontować tylko dodatkową chłodnicę wody jak w Golfie R - czyli fabryczne rozwiązanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 26 Jul 2016 - 21:18
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Chlodnica oleju i tws 10w60


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Tue, 26 Jul 2016 - 22:35
Post #14


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





ale wtedy na zime koniecznie 5w30. olej to jest sprawa drugorzedna i tez wazna ale przede wszystkim musisz zbic temperature w ktorys z tych sposobow, ktory wybierz sam albo wez wszystkie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 27 Jul 2016 - 01:39
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ja bym chyba poszedl w "R" rozwiazanie

Po pierwsze olej DSG jest chlodzony wymiennikiem ciepla tak jak olej silnkowy a nie chlodnica oleju zewnetrzna (w znaczeniu zewnetrzna powietrzna lub zewnetrzna zitegrowana z wodna)
Wiec cala robote odwala plyn chlodniczy, raz ze gania na silniku to rowniez po wymienniku na oleju i skrzyni (ten na skryni jest dosc duzy)
W golfie R MK VII jest to ak rozwiazane ze po obu stronach chlodnicy centralnej sa umieszczone dwie male (takie SMIC) chlodnice wody w przypadk DSG, a w przypadku mauala chlodnica jes po prawej a po lewej wielki nadmuch na korpus skrzyni. Mysle ze nie bez powodu jest to tak pomyslane. Do tego trzeba by pogrzebac w algorytmach otwierania termostatu i zaworow w silniku i temp nie powinna byc duza.
Oczywiscie zastosowanie zewnetrznej powietrznej chlodnicy olej mogloby miec rownie dobre rezultaty ale chba DSG to Ci tak nie schlodzi

BTW wajchyjac czesto biegami nie problem jest osiagnac 120 st. W DSG tyle ze tego nie widzisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Wed, 27 Jul 2016 - 08:27
Post #16


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Dziękuję za kolejne informacje.

Między czasie skonsultowałem to ponownie z Unitroniciem gdzie zmieniałem płyny i oni twierdzą że przy 110'C wody to włącza/otwiera mi się dopiero termostat i że przy zalewaniu późno łyknął ostatnie kilka litrów płynu a na nagrzewnice płyn poszedł długo po tym jak wskazówka stanęła na 90'C.

Heh, już głupieje od tego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 27 Jul 2016 - 14:41
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Nie wiem czy akurat silnik GTI ale silniki z tych lat/tej generacji w grupie VAG maja procedure napelniania poprzez sterowanie odpowiednich zaworow. Moze sie to okazac dosyc wazne gdy np zostanie gdzies powietrze w glowicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kordos555
post Wed, 27 Jul 2016 - 16:01
Post #18


User
Dołączył: Tue, 09 October 2007
Skąd: Warszawa





Moja Celica też grzała olej. 130-135st osiągała bardzo szybko i wtedy przestawałem upalać.
1. Zalałem Motula 20W60, jednak grzał się szybciej niż Mobil 1 5W50, do którego finalnie powróciłem.
2. Seryjnie olej jest chłodzony poprzez wymiennik ciepła z wodą. Zmieniłem chłodnicę wody na dużą, tak że teraz temp. cieczy zawsze poniżej 100st. - niestety, olej nadal grzał się bardzo mocno.
3. Dołożyłem zewnętrzną chłodnicę oleju, chłodzoną powietrzem, problem w znacznym stopniu ustąpił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Wed, 27 Jul 2016 - 17:11
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Wymiennik olej woda jes dobry do DD a nie na tor litosci... Olej zalej mobil 5w-50 cena nie zabija a robi robote... Potem chlodnica oliwy. DP zrobic i owinac banazem to zawsze zimniej pod maska...

A tak pozatym jesli masz auto na gwarancji to sral bym na to zalal olej w ASO taki jak polecaja i upalal ile sie da, silnik walnie ich problem...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 27 Jul 2016 - 17:47
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(mihas66 @ Wed, 27 Jul 2016 - 17:11) *
Wymiennik olej woda jes dobry do DD a nie na tor litosci... Olej zalej mobil 5w-50 cena nie zabija a robi robote... Potem chlodnica oliwy. DP zrobic i owinac banazem to zawsze zimniej pod maska...

A tak pozatym jesli masz auto na gwarancji to sral bym na to zalal olej w ASO taki jak polecaja i upalal ile sie da, silnik walnie ich problem...

Zalezy jaki wymiennik smile.gif. Woda olej ma ta zalete,ze rozgrxewa ci szybciej olej. A to cieplo, ktore masz oddac chlodnica oleju mozesz oddac chlodnica wody.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:27