Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wygodne auto na trasy i do miasta. Budżet 20-25 tys zł..., a8, e38 czy może cos jeszcze innego?
tjwasiak
post Mon, 16 Jun 2014 - 11:50
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Czemu akurat 2.4? Jak brać to 2.8 - przecież to dokładnie to samo, a zawsze 28KM w serii więcej.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Jun 2014 - 11:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Mon, 16 Jun 2014 - 12:03
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tjwasiak @ Mon, 16 Jun 2014 - 12:50) *
Czemu akurat 2.4? Jak brać to 2.8 - przecież to dokładnie to samo, a zawsze 28KM w serii więcej.

pewnie dlatego, że w C6 nie montowali już 2,8 biggrin.gif (zdaje się był 3,2FSI)


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Mon, 16 Jun 2014 - 12:08
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Mea culpa, byłem pewien że proponował C5.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 18 Jun 2014 - 09:23
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





O c6 nawet myślałem, ale brak godnych uwagi benzyniaków chyba.
Ten 2.4 ma łancuchowy rozrzad i nie ma nic wspolnego z mega trwałą i fajną jednostką z c5.

Było 3.2FSI, ale nie warte chyba uwagi własnie ze wzgledu na FSI.
Jeszcze jest 2.0TFSI, ponoc godny uwagi, ale nigdy nie łączony z quattro.
4.2 blizniaczo podobny do tego z s4b6 (BBK bodajze) - czyli z wadliwym łancuchowym rozrządem.

Gdyby istniało C6 z takim silnikiem 4.2, jaki byl montowany w starych c5/d2, to nie mialbym raczej dylematu...


Mam możliwosc kupienia za 30 tys zł od znajomego C6 (2005) w idealnym stanie, nawet salon Polska, wszystkie elementy w org. lakierze, prawdziwy przebieg 130 tys km.
Ale ubogie wyposazenie i nieszczęsny silnik 2.0TDI... strasznie to mnie zniecheca, zeby to był chociaz 2.7TDI, lub którys benzyniak... ale auto na prawdę laleczka igiełka... przez kilka ostatnich lat auto wozilo śluby gdzies na wsi, takze zadbane jest na prawde ładnie, czysciutkie i doinwestowane.
Ale 2.0TDI? za jakie grzechy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 18 Jun 2014 - 10:08
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Javie @ Mon, 09 Jun 2014 - 22:07) *
Czyli podsumowując - autor tematu chcąc szukać 7er do 20k musi oglądać sztuki, które są tylko trochę ulepem i liczyć, że przy mało intensywnej eksploatacji nic grubego sie nie wykrzaczy, albo rozbić świnkę, dołożyć drugie tyle i po kupnie wylizanej sztuki słuchać w kółko 'ty durny jesteś, tyle hajsu za starą beeme, przepłaciłeś ostro, jak na allegro po 15k stoją'. wink.gif


Da się kupić za 20k w Polsce wzorowo utrzymane e38. Mój przypadek zakupu trochę przypadkowo 750i w zeszłym roku jest tego przykładem.
Koszt utrzymania śmieszny ,w stosunku do tego co to auto oferuje (mam bardzo bogatą wersję) Chyba, że to jakiś fart był, nie wiem, bo nie interesowałem się tym rynkiem szczególnie. Wiem też, że krążą opinie o bardzo dużych kosztach utrzymania, spalania etc. dotyczących M73. Być może to jest powodem tak niskich cen. Wg. mnie to nieporozumienie. Silnik jest trawały i konstrukcyjnie prosty. Owszem w mieście potrafi pociągnąć, ale w trasie jest bardzo przyzwoicie, u mnie 12,6 średnio. Osiągi i komfort są na bardzo wysokim poziomie mimo, że to nie młode już auto jest. Także polecam V12 smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hug
post Wed, 18 Jun 2014 - 11:03
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 06 April 2014





Nie.. Kolega kupił dwa lata temu prześliczne e38 740i czarne z webasto shadow line elektryczna dupka na tyle itp. 20kola za super stan i bardzo zadbany lakier. Zakochany lata sobie i nie sprzedaje wink.gif


CYTAT(Frolik @ Mon, 16 Jun 2014 - 09:06) *
Nikt nie odniósł sie do mojej drugiej wersji - zwiekszenia budzetu do 40-45 tys - i wtedy w gre wchodziłyby X5, e60, A8d3... warto w to isc? Warto dorzucac tyle kasy - na pewno są osoby na forum które maja doswiadczenie z takimi autami - jestem bardzo ciekaw...

A8D3 to świetny samochód. Ale.. za 40 chyba nieda się kupić tego auta. Ceny tych aut są niskie, jednak serwis jest okrutnie drogi. Za same hamulce do S8D3 zapłacilem kilka tysięcy smile.gif A można zabulić i kilkanaście jak wszystko jest do wymiany.

Co prawda hamulce ceramiczne to zupełnie inna baja, ale pomyśl ogólnie kto ma to serwisować. Bo kilka do kilkunastu tysięcy w roku ten samochód może zjeść-lekko.

Ja bym atakował audi A8D2 4.2 i ewentualnie gazik, który bardzo dobrze się sprawuje. Mama znajomego ma już chyba z 7 lat w gazie i niema problemów. Zawieszenie jest trochę drogie, lecz jeżeli sam ogarniasz takie tematy to nie widzę problemu. Za audi przemawia amelinium. Zarówno e38 jak i d2 będą podobne w utrzymaniu. Napęd Q to oczywiście dodatkowe koszta, ale nie oszukujmy się, nie robi sie wymian oleju codziennie.


ps.w d2 zrobisz wiele samemu lub u znajomego. W d3 Nikt nie wsadzi rąk.


--------------------
Audi S8D4 Będzie
Audi S8D3 Jest i
Audi S8D2 Było
KTM 660 supermoto, KTM pro50 :) Panonia z koszem , Jeep 4.0, passeratdi i kilka kosiarek :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Thu, 19 Jun 2014 - 22:28
Post #47


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





Napiszcie jeszcze troche o A8 D2, bo mam ochote taki zakupic jako do codziennej jazdy....
Który silnik finalnie najlepiej wypada - koszty/jako takie osiągi (lpg vs. diesel)... ?
Jakieś ogólne spostrzeżenia ? Ciekawostki ?
Co potrafi niemiło zaskoczyć ?


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 20 Jun 2014 - 01:48
Post #48


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Raczej tylko 4.2 w benzynie, przed lub poliftem, S8 czy 'zwykłe'. 2.5 TDI to awaryjny stary kibel, w dodatku za słaby do tej budy, 2.8 jest nienajgorsze ale też za słabe, 3.7 pali jak 4.2, a W12 i 3.3 TDI padają jak muchy i są skarbonkami bez dna. Będziesz zadowolony smile.gif to świetny dupowóz tylko cewki czasem padają i trzeba w miarę delikatnie obchodzić się z automatycznymi skrzyniami, po zakupie od razu wymienić olej (w skrzyni, w silniku to oczywiste) bo w instrukcji nie ma o tym wzmianki.... w ogóle rolleyes.gif. Jakbyś celował w zwykłe 4.2 przed liftem to pamiętaj, że miały 5 biegowe skrzynie chyba dopiero od roku modelowego 1998. Wcześniej były 4 biegowe które w dzisiejszych czasach są raczej nie do przyjęcia...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Fri, 20 Jun 2014 - 18:23
Post #49


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





troche lipa....
Najlepiej to chciałbym jakies 6 cylindrów, bo jednak V8 stanowi już inny poziom wydatków, a to zwyczajne jeździdło ma byc bez cudów i wodotrysków i bez nadmiernego brandzlowania się nad nim...pojade wszędzie, zaparkuje w nocy gdziekolwiek itp.
Skrzynia moze byc i 4 biegowa, a w automacie w sumie mię to wali jeśli jest jakoś tam względnie zestrojony... tylko mam nadzieje że skrzynie w A8 są lepsze niż np. w e38, gdzie jak nie miał ktoś jeszcze z nią problemów to będzie miał na 100%. Mercedes jest tu wzorem z tymi.
Jakby co pozostaje jeszce W140 oraz XJ hehe


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Fri, 20 Jun 2014 - 19:52
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(HighMan @ Fri, 20 Jun 2014 - 18:23) *
Skrzynia moze byc i 4 biegowa, a w automacie w sumie mię to wali jeśli jest jakoś tam względnie zestrojony... tylko mam nadzieje że skrzynie w A8 są lepsze niż np. w e38, gdzie jak nie miał ktoś jeszcze z nią problemów to będzie miał na 100%. Mercedes jest tu wzorem z tymi.


To są te same skrzynie, 4 biegowa to ZF 4HP24 czyli skrzynia z BMW E32 750i z wyjściami na AWD
5 biegowa to ZF 5HP24 czyli z E38 740i
Dużo problemów bierze się pewnie z tego, że BMW podawało "lifetime" brak wymiany oleju w skrzyni, nie wiem jak Audi.
No i mimo wszystko mogą być pewne różnice w trwałości tych samych skrzyń w różnych autach, spowodowane np większą chłodnicą oleju, innym przebiegiem momentu obrotowego itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Sat, 21 Jun 2014 - 01:35
Post #51


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





uuuu to troche kaszanka..... czyli te skrzynie w A8 żadna rewelacja musi być, w e38 740i jest tragicznie długi czwarty bieg i jak wrzuci skrzynia 4 to jakby hamulec ktos depnał.
Pozostaje więc chyba W140


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 21 Jun 2014 - 08:18
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





740i ma wysoko moment obrotowy. Trzeba brać 750i które jedzie jak lokomotywa z każdych obrotów tongue.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Sat, 21 Jun 2014 - 12:30
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(HighMan @ Sat, 21 Jun 2014 - 01:35) *
uuuu to troche kaszanka..... czyli te skrzynie w A8 żadna rewelacja musi być, w e38 740i jest tragicznie długi czwarty bieg i jak wrzuci skrzynia 4 to jakby hamulec ktos depnał.
Pozostaje więc chyba W140


No cóż, przełożenia są takie same bo to ta sama skrzynia. Czwórka jest długa, ale bez przesady, z gazem w podłodze czwórka wchodzi chyba dopiero przy 180km/h - więc przyspieszenie do tej prędkości jest relatywnie dobre. Przynajmniej lecąc szybko trasę masz niskie obroty na wysokich biegach wink.gif

Przy W140 zainteresowałbym się wersją coupe jeśli nie są Ci potrzebne 4 drzwi. Zawsze podobała mi się unikatowość segmentowa tego modelu (Audi i BMW nie ma konkurecyjnego modelu - no chyba że 8er w BMW, choć to też coś trochę innego) i rzadkość spotykania ich na ulicy. Jadąc W140 masz wrażenie prowadzenia czołgu, nawet w porównaniu z E38. Mi się to podobało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sat, 21 Jun 2014 - 12:35
Post #54


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(saleen @ Fri, 20 Jun 2014 - 19:52) *
Dużo problemów bierze się pewnie z tego, że BMW podawało "lifetime" brak wymiany oleju w skrzyni, nie wiem jak Audi.


W audi to samo. Każdy warsztat od skrzyń automatycznych nawet na wiosce robił już niejedno A8 D2 z tego powodu rolleyes.gif 4.2 + LPG, spali z 18-20 w mieście i z 13-14 na trasie tak bez zamuły i bez katowania. Z 2.8 moim zdaniem się zamęczysz, innych przeciwwskazań wielkich nie ma, ale musisz się przejechać by ocenić.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sat, 21 Jun 2014 - 15:27
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ale 2.8 przecież nie spali w budzie A8 dużo mniej od 4.2 - po mieście może z 1-1,5 litra oszczędności wyjdzie!


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Sat, 21 Jun 2014 - 15:28
Post #56


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





CYTAT(saleen @ Sat, 21 Jun 2014 - 12:30) *
Przy W140 zainteresowałbym się wersją coupe jeśli nie są Ci potrzebne 4 drzwi. Zawsze podobała mi się unikatowość segmentowa tego modelu (Audi i BMW nie ma konkurecyjnego modelu - no chyba że 8er w BMW, choć to też coś trochę innego) i rzadkość spotykania ich na ulicy. Jadąc W140 masz wrażenie prowadzenia czołgu, nawet w porównaniu z E38. Mi się to podobało.


Tylko że najcheniej to to auto powinno byc 6 cylindrów, widzi mi sie cos do przyzwoitego jeżdżenia, troche coś nietuzinkowe... A C140 startuje od CL 420 i V8, jak to CL smile.gif)
W140 jakies S300/350 itp. by mi w zupełności wystarczyło smile.gif
D2 mi sie podoba ze środka, ma zajawkowe wnętrze, tylko reczywiście trzeba by się przejechać manualem z tymi silnikami 2.8/2.5...
Pozostaje jeszcze LS400, a jakby i koncepcja co do głównego auta mi sie zmieniła, to może i LS430, oba brzydkie i nieco niedorobione i odstają troche od tego co na ulicy, ale wlasnie dlatego mi sie podobają smile.gif

CYTAT(tjwasiak @ Sat, 21 Jun 2014 - 15:27) *
Ale 2.8 przecież nie spali w budzie A8 dużo mniej od 4.2 - po mieście może z 1-1,5 litra oszczędności wyjdzie!

na pewno racja, tym bardziej, że ja miałbym na pewno lpg w 4.2, chodzi mi jednak bardziej o ogólne koszta i zakres obsługowości V8ki.... jeżdże, a raczej jeździłem dość sporo rocznie V8 (40-50tys km), i V8 to V8 jednak... swoje wymaga


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kakao
post Sat, 21 Jun 2014 - 15:44
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Fri, 06 Jun 2014 - 10:33) *
No chyba ze macie jeszcze jakas inna propozycje "wygodnych" aut klasy wyzszej lub sredniej wyzszej...

Volvo s80 lub s60. To prawdziwe volvo z silnikiem pięcio lub sześcio garowym. Wersje z turbo lub bez o mocach seryjnych od 140KM-280KM. Jak pasuje Ci marka to znajdziesz coś dla siebie a wyposażenie też można trafić na wypasie.


--------------------
volvoturbo.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Sat, 21 Jun 2014 - 15:50
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(HighMan @ Sat, 21 Jun 2014 - 15:28) *
Tylko że najcheniej to to auto powinno byc 6 cylindrów, widzi mi sie cos do przyzwoitego jeżdżenia, troche coś nietuzinkowe... A C140 startuje od CL 420 i V8, jak to CL smile.gif)
W140 jakies S300/350 itp. by mi w zupełności wystarczyło smile.gif
D2 mi sie podoba ze środka, ma zajawkowe wnętrze, tylko reczywiście trzeba by się przejechać manualem z tymi silnikami 2.8/2.5...
Pozostaje jeszcze LS400, a jakby i koncepcja co do głównego auta mi sie zmieniła, to może i LS430, oba brzydkie i nieco dorobione i odstają troche od tego co na ulicy, ale wlasnie dlatego mi sie podobają smile.gif


na pewno racja, tym bardziej, że ja miałbym na pewno lpg w 4.2, chodzi mi jednak bardziej o ogólne koszta i zakres obsługowości V8ki.... jeżdże, a raczej jeździłem dość sporo rocznie V8 (40-50tys km), i V8 to V8 jednak... swoje wymaga


2.5TDI V6 to kaszanka. Słaby, niemało pali, awaryjny (słynne wałki). Manual w A8 2.8... no cóż, kto co lubi. Dla mnie to średnio ma sens, bo ani funu z tego nie będzie (auto wolne, dość ciężkie) ani wygody. Skrzynia automatyczna w A8 2.8 to zdaje się ZF 5HP19 czyli znów produkt współdzielony - tym razem z E38 728i.
W140 S320 to nie jest zły pomysł. Wszystkie są już na wtrysku elektronicznym, więc nie ma problemu z gazem jaki był przy W126 i W124. Auto ma 230 koni i mniej niż 9 sekund do 100.
Co do A8 4.2 V8 - mają rozrząd na pasku, zdaje się że wymiana tego rozrzadu to była droga sprawa, ale możliwe że wraz ze spadkiem cen A8mek i wzrostem know-how warszatów, ceny za tą usługę nie są już horrendalne jak kiedyś.
V8 robi dużo klimatu w autach tego segmentu z lat 90tych - przynajmniej jak dla mnie.
Możesz jeszcze dobić do rozważań Jaguara XJ (X300 lub X308) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sat, 21 Jun 2014 - 16:00
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Jak dla mnie Volvo to trochę nie ta liga - i mniejsze i ogólnie klasę niżej.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Sat, 21 Jun 2014 - 16:02
Post #60


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





Ponad dwa lata mam starą V8mke Audi na dupowóz, koszty eksploatacyjne nie są jakieś miażdżące, silniki proste, bezawaryjne, napędy pancerne, jedzie od dołu, pali koło 20 gazu w mieście w manualu, na trasie koło 15, nie oszczędzając, ani trochę, dla mnie bomba, w dodatku na wydechu jeszcze fajnie brzmi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 23:41