Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> X30XE bez komputera, na gaźniku, co z zapłonem?
szwajcow
post Mon, 15 Aug 2022 - 23:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 15 August 2022





Witam wszystkich, dziękuje za przyjęcie i od razu pytanie laika o realność projektu.

Jak budżetowo rozwiązać temat zapłonu, gdy chce pozbyć się wtryskiwaczy wraz dual ram'em i przejść na gaźniki.

Silnik potrzebuje do projektu Lotusa 7 i nie zależy mi na wersji torowej/mocowej, tylko na maxymalnym pozbyciu się elektroniki ( liczniki immo itp)

Czy to ma szanse zadziałać? a jeśli tak to jak rozwiązać zapłon?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 Aug 2022 - 23:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
done4
post Tue, 16 Aug 2022 - 10:16
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Jak bez elektroniki, to rozdzielacz z mechanicznym przyśpieszaczem zapłonu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 16 Aug 2022 - 10:38
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Głupota, bo silnik straci sporo mocy/momentu na braku zapłonu CDI programowalnego.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Tue, 16 Aug 2022 - 14:39
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(szwajcow @ Tue, 16 Aug 2022 - 00:50) *
Witam wszystkich, dziękuje za przyjęcie i od razu pytanie laika o realność projektu.

Jak budżetowo rozwiązać temat zapłonu, gdy chce pozbyć się wtryskiwaczy wraz dual ram'em i przejść na gaźniki.

Silnik potrzebuje do projektu Lotusa 7 i nie zależy mi na wersji torowej/mocowej, tylko na maxymalnym pozbyciu się elektroniki ( liczniki immo itp)

Czy to ma szanse zadziałać? a jeśli tak to jak rozwiązać zapłon?

Czyli potrzeba Ci "kulturalnie" zamontowanego standalonea + itb:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Tue, 16 Aug 2022 - 14:58
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





X30XE miał dual ram? Dual ramy to miały R6stki. Albo mnie coś omineło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Tue, 16 Aug 2022 - 16:01
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Emu classic. Plus 6 cewek, żaden rozdzielacz plus 6 wtryskiwaczy, przepustnica na linkę. To chyba najbardziej podstawowy setup. Z wymagań to instalacja 12v, i pompa paliwa 3 bary.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 16 Aug 2022 - 16:03
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(pszczelaszkov @ Tue, 16 Aug 2022 - 14:58) *
X30XE miał dual ram? Dual ramy to miały R6stki. Albo mnie coś omineło.

Jakoś tak się to zwało w omedze, a i w sintrze była jakaśtam regulacja długości dolotu.

Wracając do tematu, to postawienie tego na przykład na speeduino będzie lepszym pomysłem niż gaźniki, bo ani nie musisz spawać kolektora, bawić się w mechaniczny rozdzielacz, bawić co chwila w regulację itp... Bo z gaźnikami i mechanicznym rozdzielaczem to ani mocy, ani oszczędności(w budowie i użytkowaniu) ani bezawaryjności....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Tue, 16 Aug 2022 - 17:59
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Multiram
Jak montować speeduino, to równie dobrze można walnąć motronica z wywalonym immo.
Te stare ECU nie były jakieś finezyjne żeby je kijami ganiać za awaryjność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szwajcow
post Tue, 16 Aug 2022 - 23:06
Post #9


Rookie
Dołączył: Mon, 15 August 2022





Bardzo dziękuje za zainteresowanie. Jako laik tu poruszam się trochę po omacku, ale zaraz posprawdzam.

Dla wyjaśnienia, Ja posiadam całą sprawną Omege, tylko powiedziano mi, ze bez licznika, immo , dolotów sterownik będzie pracował w trybie awaryjnym. - sprawdzę niebawem

Pisałem o gaźnikach bo wykonanie jest w granicach mojej wiedzy i umiejętności i estetyka centralnych gaźników tez mi pasuje, ale najchętniej wsadziłbym silnik taki jaki jest, wraz z org wiązką i sterownikiem, usuwając tylko niepotrzebne przewody i osprzęt ( klima, pompa wspomagania)

Zakładanie mechanicznego aparatu zapłonowego jest zdecydowanie poza moimi możliwościami i poza wyobraźnią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 17 Aug 2022 - 09:44
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Edis z forda i do tego det 3. No już prościej i taniej się nie da.
A pomysł z EMu do sterowania zapłonem tylko jest co najmniej nietrafiony finansowo.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 17 Aug 2022 - 22:20
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





edis z forda to relikwia, dajcie mu już umrzeć.
Poza tym edisy często są dziwnie uszkodzone. Zostaw ori ecu, zepnij immo jak powinno być (licznik zbędny), zaworki od zmiennej długości dolotu też można wyebać i zastąpić rezystorami 1k ohm. Zostaje usunięcie egr i masz fajny motor. A, opamiętaj że x30xe nie lubi przechyłów jak wszystkie oplowskie v6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szwajcow
post Thu, 18 Aug 2022 - 00:04
Post #12


Rookie
Dołączył: Mon, 15 August 2022





CYTAT(kris4cars @ Wed, 17 Aug 2022 - 22:20) *
edis z forda to relikwia, dajcie mu już umrzeć.
Poza tym edisy często są dziwnie uszkodzone. Zostaw ori ecu, zepnij immo jak powinno być (licznik zbędny), zaworki od zmiennej długości dolotu też można wyebać i zastąpić rezystorami 1k ohm. Zostaje usunięcie egr i masz fajny motor. A, opamiętaj że x30xe nie lubi przechyłów jak wszystkie oplowskie v6.


Dziękuję za podpowiedź, to na razie najłatwiejsza dla mnie opcja. Jak rozumiem immo to osobny moduł? ( nie mam schematu a auta jeszcze nie zacząłem rozbierać) i co to znaczy wywalić EGR. Wyprogramować czy tylko zaslepic? i co na tym zyskam?

Przechyłów nie bedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Thu, 18 Aug 2022 - 04:44
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Immo jest w ecu, do tego tylko pętla przy stacyjce, jak nie wytniesz programowo wystarczy tą pętlę schować gdzieś z trasponderem przyklejonym na stałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 18 Aug 2022 - 08:15
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Immo kilka lat temu ściągałem w x30xe wysyłkowo. Egr można zawiesić na silniku i podpiąć wtyczkę, nie musi być podłączony w układ, tak samo zaworki układu zmiennej długości dolotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szwajcow
post Thu, 18 Aug 2022 - 13:57
Post #15


Rookie
Dołączył: Mon, 15 August 2022





Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się na pozostawienie oryginalnego sterowania na razie.

Pozwolę sobie prosić o niezamykanie tematu, gdyż po zespawaniu ramy i wyjęciu silnika pewnie pojawią się jeszcze jakieś problemy o rozwiązaniu których będę prosił tutaj
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 18 Aug 2022 - 14:10
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(szwajcow @ Thu, 18 Aug 2022 - 13:57) *
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się na pozostawienie oryginalnego sterowania na razie.

Pozwolę sobie prosić o niezamykanie tematu, gdyż po zespawaniu ramy i wyjęciu silnika pewnie pojawią się jeszcze jakieś problemy o rozwiązaniu których będę prosił tutaj



Jak robisz takiego Lotusa 7 to fajnie jakbyś oddzielny wątek założył, zwłaszcza że to pocztek prac i może niejednego zainteresować , bo to fajne auta i każde inne !


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Thu, 18 Aug 2022 - 16:40
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 18 Aug 2022 - 14:10) *
Jak robisz takiego Lotusa 7 to fajnie jakbyś oddzielny wątek założył, zwłaszcza że to pocztek prac i może niejednego zainteresować , bo to fajne auta i każde inne !

O to to! Tematów na forum co raz mniej więc fajnie będzie spojrzeć na taką konstrukcje od podstaw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 18 Aug 2022 - 22:30
Post #18


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Ogólnie immo w starym opelku to moduł połączony z pętlą przy stacyjce, pestka i ecu silnika. Ot taki zestaw startowy. Da się to usunąć z ecu i śmiga bez problemu. Ja osobiście jestem gościem który lubi usuwać niepotrzebne moduły i dlatego wyebał bym immo i egr. Co na tym zyskasz? mniej rzeczy do zepsucia się. To by było na tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 00:44