Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> oprgramowanie do kabiny na tor
Andrzejsr
post Mon, 09 Jul 2018 - 15:45
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Widzę po licznych onboardach, że dominuje Harrys Lap Timer i Racechrono (oba w wersjach tych pełnych płatnych ).

Czy ktoś z Was ma porównanie jednej i drugiej aplikacji jeśli chodzi o wygodę , czytelność i wiarygodność funkcji tzw Predicitive Laptiming ? czyli porównania na żywo cxzy jedziemy szybciej czy wolniej daną sekcję w por. do najszybszego dotąd okrążenia ?
Która jest bardziej "ergonomiczna" ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 09 Jul 2018 - 15:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomek_P
post Tue, 10 Jul 2018 - 06:55
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 January 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 09 Jul 2018 - 15:45) *
Widzę po licznych onboardach, że dominuje Harrys Lap Timer i Racechrono (oba w wersjach tych pełnych płatnych ).

Czy ktoś z Was ma porównanie jednej i drugiej aplikacji jeśli chodzi o wygodę , czytelność i wiarygodność funkcji tzw Predicitive Laptiming ? czyli porównania na żywo cxzy jedziemy szybciej czy wolniej daną sekcję w por. do najszybszego dotąd okrążenia ?
Która jest bardziej "ergonomiczna" ?


Mam oba używam tylko RaceChrono, w zestawie z zewnętrznym GPS-em 10Hz daje dokładność na poziomie 0,1 s (porównanie z pomiarem z toru). Z Hanrys Lap Timer jakoś nie mogłem się dogadać a tworzenie toru to jakaś porażka.


--------------------
BMW e30
Stage 1 : M50B25 + kompresor Eaton M62 0.5 bar. 230KM/305Nm
Stage 2 : M50B25 + turbo GT35/30 1.0 bar. ???KM/???Nm
Stage 3 : M50B29TU + turbo s200sx 490KM/640Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 10 Jul 2018 - 07:41
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Zdecydowanie racechrono.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Wed, 11 Jul 2018 - 21:15
Post #4


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Race Chrono + Garmin GLO GPS

Miałem Harrego ale w Race Chrono jest wg mnie lepsza analiza po wyścigowa


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 12 Jul 2018 - 22:38
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dzięki za podpowiedzi! Garmina GLO wcześniej już zamówiłem, faktycznie wreszcie równe i gładkie linie rysują się na Racechrono i nie wyskakuje poza jezdnię (na razie po ulicy próbuję). Choć ze 2 x zerwało się połączenie, ale jeszcze popróbuję z innym telefonem.
Ciekaw jestem działania tego predictive lap timing.
Co do oprogramowania do analizy "po", to kurcze sporo tego jest , ludzie chwalą Circuit Tools. Wygląda ciut skomplikowanie, ale piszą że ponoć nie jest.
A najlepiej z zestawem Vbox za coś 1-2k funtów.. smile.gif no wygoda jest na pewno wówczas ale ciut drogo . Racechrono musi wystarczyć, a też eksportuje pliki w formacie do Circuit Tools, tylko może bez video.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Fri, 13 Jul 2018 - 06:54
Post #6


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





najszybsza analiza na telefonie jest w Race Chrono, trochę ograniczona ale można między jedną a drugą sesją zobaczyć jak się pojechało i wyciągnąć wnioski do poprawy czasu


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 13 Jul 2018 - 08:03
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 12 Jul 2018 - 22:38) *
Ciekaw jestem działania tego predictive lap timing.

Bardzo prosto. Jak masz juz jakies okrazenie zmierzone to porownuje do niego to co juz przejechales na nastepnym okrazeniu i jesli jestes np 0,5s szybszy po dwoch zakretach to predictive lap time bedzie lepszy od tego poprzednio zmierzonego o te 0,5s. Oczywiscie w miare jechania dalej to sie zmienia jesli na nastepnych odcinkach jestes szybszy lub wolniejszy. A gdy masz juz wiecej okrazen zmierzonych to predicitve porownuje do best lapa. I generalnie ladnie to dziala, chociaz czasem lepiej nie patrzec, bo sie lapie stresa, ze idziesz na zyciowke i wtedy psujesz ostatni zakret. Nie zebym cos o tym wiedzial laugh.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 13 Jul 2018 - 09:36
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Predictive lap timing , jak ma się dobry gps daje tyle, że jak się coś grubo spier...li, to można pojechać sobie na lajcie i schłodzić samochód. Przydatne na Poznaniu i innych większych obiektach.
Poza tym łatwo jest ocenić , jaka technika przejazdu danej sekcji jest lepsza. Normalnie po sumarycznym czasie okrążenia to jest nie do sprawdzenia, bo daną sekcję możemy jechać lepiej, a gdzie indziej oddać czas i wtedy wyciągamy błędne wnioski.

Przy okazji na RH można wyświetlać fajne rzeczy, np zrobiłem sobie aplikację na androida , która udaje OBD2 i mam dane z emu (ciś oleju,temp oleju, doładowanie, temp w dolocie za kompresorem , lambda itp).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 13 Jul 2018 - 10:21
Post #9


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Ja używam tylko Harrys Laptimer i nie mam porównania z Racechrono więc nie wiem co jest lepsze ale fajne funkcje Harrego to:
1) od razu ogladając nagranie po zjechaniu z sesji pokazuje maksymalne prędkości na prostych, minimalne w zakrętach (jest też mapa przejazdu z zaznaczonymi tymi prędkościami)
2) funkcja Picture in Picture gdzie można w małym oknie dorzucić widok z drugiej kamery (np. planuję założyć gopro przy przednim kole i wrzucić tam to video żeby ćwiczyć wykorzystywanie pełnej szerokości toru) lub okrążenie referencyjne
3) na dużych torach Harry ma wgrane tory z sekcjami, których czasy później zapisuje i można analizować czasy poszczególnych sektorów (np w Poznaniu są 4 sekcje i widać gdzie kto zyskuje a gdzie traci po międzyczasach)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 13 Jul 2018 - 10:30
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rexsio @ Fri, 13 Jul 2018 - 10:21) *
Ja używam tylko Harrys Laptimer i nie mam porównania z Racechrono więc nie wiem co jest lepsze ale fajne funkcje Harrego to:
1) od razu ogladając nagranie po zjechaniu z sesji pokazuje maksymalne prędkości na prostych, minimalne w zakrętach (jest też mapa przejazdu z zaznaczonymi tymi prędkościami)
2) funkcja Picture in Picture gdzie można w małym oknie dorzucić widok z drugiej kamery (np. planuję założyć gopro przy przednim kole i wrzucić tam to video żeby ćwiczyć wykorzystywanie pełnej szerokości toru) lub okrążenie referencyjne
3) na dużych torach Harry ma wgrane tory z sekcjami, których czasy później zapisuje i można analizować czasy poszczególnych sektorów (np w Poznaniu są 4 sekcje i widać gdzie kto zyskuje a gdzie traci po międzyczasach)


RH ma to wszystko , ale RH nie ma silesii (musiałem sobie ręcznie dodawać). Oczywiście to zajęło mi 30 sekund,ale fakt jest faktem wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 13 Jul 2018 - 10:34
Post #11


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(jackkpl @ Fri, 13 Jul 2018 - 10:30) *
RH ma to wszystko , ale RH nie ma silesii (musiałem sobie ręcznie dodawać). Oczywiście to zajęło mi 30 sekund,ale fakt jest faktem wink.gif


Jacek - tą Twoją nakładkę na Racechrono co dane z EMU po BT nakłada wrzucisz do googleplay albo jest szansa żeby jakoś ją zdobyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 13 Jul 2018 - 10:54
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rexsio @ Fri, 13 Jul 2018 - 10:34) *
Jacek - tą Twoją nakładkę na Racechrono co dane z EMU po BT nakłada wrzucisz do googleplay albo jest szansa żeby jakoś ją zdobyć?

To nie nakładka - to apka , która niestety wymaga drugiego telefonu z androidem, żeby działać. Jak będzie trochę bardziej okrzesana, to ją wrzucę smile.gif.
Przy okazji apka robi logi w formacie emu i zapisuje do pliku.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 13 Jul 2018 - 11:07
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Robi logi wszystkiego co odczytuje EMU czyli zastąpi też Data Loggera EMU?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 13 Jul 2018 - 11:08
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rexsio @ Fri, 13 Jul 2018 - 11:07) *
Robi logi wszystkiego co odczytuje EMU czyli zastąpi też Data Loggera EMU?


Narazie robi logi tego, co wysyla EMU serial i co można wyświetlić w apce EMU.
Może w zimę będę miał czas pobawić się w coś więcej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lubie_tosty
post Mon, 16 Jul 2018 - 10:49
Post #15


Rookie
Dołączył: Tue, 19 November 2013





Panowie, żeby nie śmiecić i nie pisać nowego tematu. Nie jestem aż tak biegły w technologii jak Wy, ale bardzo chciałbym mieć możliwość synchronizacji danych z race chrono razem z video, i mieć możliwość dorzucenia do tego danych pobranych z OBD. Z tego co rozumiem, potrzebować będę do tego:
- telefon z Androidem
- race chrono PRO
- kamerę GoPro
- zewnętrzny odbiornik GPS 10hz
- czytnik OBD po bluetooth.

Czy coś pominąłem? Telefon i Gopro3+ posiadam, kupno race chrono PRO to żaden problem. Jeśli chodzi o odbiornik GPS - polecaliście gdzieś tu Garmina Glo. Jaki czytnik OBD wybrać? Macie jakiś i możecie polecić? Idealnie, gdyby nie trzeba było go co chwilę odpinać. W gre wchodzi zakup w PL, jak i na Aliexpress.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 16 Jul 2018 - 12:55
Post #16


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Mam do sprzedania czytnik KIWI3 oraz OBDLink LX

Oba bardzo dobre. LX zbiera lepsze opinie.

oba nowe, nie potrzebuje już gdyż przeszedłem na sygnał bezpośrednio z CAN


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 16 Jul 2018 - 14:32
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





OBDLink LX bardzo fajny sprzęt. Mega szybki, u mnie w saabie czy maździe czyta do 80 ramek na sekundę!.
CO do GPS to można kupić też Qstarz 818xt - ja używam jego starszej wersji 818x (5hz).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 23 Mar 2023 - 16:27
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Czy używając Racechrono z wbudowaną w telefon kamerą da się jednocześnie nagrywać video i widzieć dane z przejazdu (czas, prędkość, stratę do bestlapa itd)?


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 23 Mar 2023 - 17:00
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(matteusz @ Thu, 23 Mar 2023 - 16:27) *
Czy używając Racechrono z wbudowaną w telefon kamerą da się jednocześnie nagrywać video i widzieć dane z przejazdu (czas, prędkość, stratę do bestlapa itd)?

da sie, odpalasz nagrywanie i przełączasz z powrotem widok na inny ekran.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Thu, 23 Mar 2023 - 17:44
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Dzięki, trzeba palcem przeciągnąć, a ja rozkminiałem jak to zrobić skoro wszystkie przyciski się wyszarzają po włączeniu nagrywania biggrin.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:48