Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dokładka do bloku, Podwyższanie bloku, da się?
Grizzli
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:01
Post #1


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Witam Panów i Panie (o ile jakieś tu zajżą) chcę kupić mazdę mx 5 i już planuję mody (wysokoobrotowe 1.6 N/A) Jeden z pomysłów to zwiększenie stosunku długości korbowodu do skoku tłoka do wartości 2
(Mniejsze siły działające na wał i sworzeń) tylko brakuje trochę bloku silnika XD
I tu pojawia się moje pytanie, czy działał by taki układ: blok silnika z wkręconymi szpilkami, na to płyta z żeliwa wycięta tak, żeby pokrywały się cylindry i kanały (albo plaster z innego bloku). Pomiędzy to dwie cieniutkie miedziane blachy jako uszczelka, skręcić to delikatnie i szlif z honowaniem. Potem standardowa uszczelka, głowica i skręcić na nakrętki tak, by zachowany był moment dokręcania. Czy ma to prawo działać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wojti RAYLLE
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:16
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 August 2006
Skąd: POMORZE





a co z rozrzadem bo się zmieni odrazu długosc paska lub łancucha, taki cudak mogłby zadzialac, o ile będzie perfekcyjnie spasowanie bo jak się pierscien wychyli poza twoj blok i napotka jakąś krawędż to wiesz co bedzie


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:41
Post #3


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Wystarczy dać dłuższy pasek/łańcuch (raczej będzie ten drugi) bo ilość zębów w przekładni jaką jest układ rozrządu się nie zmieni.
Odnośnue pierścieni, z tego powodu wszysto by przechodziło szlif razem, najbardziej zastanawia mnie, czy "uszczelka" z miedzi nie wycierała by się na tyle szybko, że wymagała by wymiany razem z olejem. I czy nie było by przedmuchów w tym miejscu.
Widzi ktoś jeszcze jakieś możliwe problemy?
Dzięki za szybką odpowiedź smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojti RAYLLE
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:39
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 August 2006
Skąd: POMORZE





o jakich wogóle obrotach rozmawiamy, i jaki wałek wchodzi w grę


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:59
Post #5


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Wałki najpeeniej będą robione u świątka. Korby tytan z NSX, tłoki kute do civic'a przeliczyłem, to do około 12k nie powinien wybuchnąć tongue.gif
Jak ktoś zacznie krzyczeć, że HLA nie wyrobi, to już odpowiadam. Głowica będzie z Z serii mazdy, bo pasuje i ma stałe popychacze, no i większe kanały tongue.gif

P.S.
I wał korbowy z 1.5

P.P.S
Tak wszystko było sprawdzane pod kątem wymiarów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 14 Jun 2017 - 15:49
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Zeby takie cos dzialalo to tuleja cylindra w tym plastrze MUSI wejsc w pogłebioną tuleje bloku. Inaczej przy obciążeniach termicznych wszystko sie rozjedzie i rozsypie


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Wed, 14 Jun 2017 - 15:52
Post #7


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Masz na myśli, że cylinder w bloku powinien być zfazowany, a dokładka mieć wypust?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Wed, 14 Jun 2017 - 15:59
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Grizzli ten mod co chcesz zrobić nazywa się tall deck plate, żeby to zadziałało musisz zatulejować blok razem z płytą (RasPL napisał dokładnie OCB). Jest pełno info jak o zrobić na forach hond i chevroleta.
No i na start dłuższy pasek rozrządu wink.gif
https://www.s2ki.com/forums/s2000-naturally...8/#post24157263






--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Wed, 14 Jun 2017 - 17:43
Post #9


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Dzięki Piotrze, szukałem sporo u hamburgerów (od nich mam info, że głowica z Z serii pasuje) pod różnymi hasłami typu "how to make engine block higher" itp i nie znalazłem. Pytanko jeszcze, jak dużo miejsca trzeba mieć między cylindrami, żeby tuleje weszły, bo w B6ZE(RS) po rozwiercie do 81mm między cylindrami zostaje, o ile mnie pamięć nie myli 2.1 mm i to może być mało, ale się nie znam nigdy jeszcze nie tulejowałem po rozwiercie. Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Thu, 15 Jun 2017 - 01:39
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Pytaj w krasnobrodzkiej/autoszifie/dziaka, nie mam takiej wiedzy.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian1234
post Thu, 15 Jun 2017 - 02:30
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 09 January 2009





Takie pytanie czysto hipotetyczne, po włożeniu takiego nakładu pracy i pieniędzy na jaki wynik jeśli chodzi o moc byś liczył?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Thu, 15 Jun 2017 - 11:54
Post #12


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli uda się zaadaptować zmienne fazy rozrządu z 1.8, zrobić też na wydechu to tak ze 190 koni mechanicznych, jeśli nie, to uwaźam, że 160 jest realne, bo jednak wtedy rozrząd trzeba będzie ustawić ciut pod elastyczność, żeby to jakoś jechało od 6k rpm, a nie od 8.7k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 15 Jun 2017 - 11:55
Post #13


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jaki by nie wyszedł, to ten pomysł jest totalnie bez sensu jak wziąć pod uwagę nakład i koszt prac, które trzeba wykonać. Zmień obiekt zainteresowań na coś, co zrobi konkretny wynik bez przebudowy, w której seryjne zostanie 5 śrubek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 15 Jun 2017 - 12:05
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(!markos @ Thu, 15 Jun 2017 - 11:55) *
Jaki by nie wyszedł, to ten pomysł jest totalnie bez sensu jak wziąć pod uwagę nakład i koszt prac, które trzeba wykonać. Zmień obiekt zainteresowań na coś, co zrobi konkretny wynik bez przebudowy, w której seryjne zostanie 5 śrubek.


+1 sztuka dla sztuki a efekt bedzie marny.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Thu, 15 Jun 2017 - 12:16
Post #15


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Wiem, że sztuka dla sztuki i lepiej było by zbudować hondowskie B16B i je wsadzić, ale chcę sztuki dla sztuki. Jak ktoś ma 1.6 w miacie to jest "swapuj, albo uturb" wiem, że pomysł jest szalony, kosztować to będzie drugie tyle co samochód. Nie dbam o to, chcę pójść inną drogą, choć to głupie, a miaty nie zamienię na nic innego, do czasu, aż dwa miejsca staną się zbyt małą ilością. Coraz śmielej myślę, czy nie założyć warsztatu i chcę się sprawdzić, czy będę w stanie zrealizować tak szalony projekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Thu, 15 Jun 2017 - 13:49
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(Grizzli @ Thu, 15 Jun 2017 - 12:16) *
Wiem, że sztuka dla sztuki i lepiej było by zbudować hondowskie B16B i je wsadzić, ale chcę sztuki dla sztuki. Jak ktoś ma 1.6 w miacie to jest "swapuj, albo uturb" wiem, że pomysł jest szalony, kosztować to będzie drugie tyle co samochód. Nie dbam o to, chcę pójść inną drogą, choć to głupie, a miaty nie zamienię na nic innego, do czasu, aż dwa miejsca staną się zbyt małą ilością. Coraz śmielej myślę, czy nie założyć warsztatu i chcę się sprawdzić, czy będę w stanie zrealizować tak szalony projekt.

Z hondowską b i d serią jest ten problem , że kręci się w przeciwną stronę niż normalny silnik. Jak koniecznie ma to być 1.6 to szukaj SR16VE albo 4G92-MIVEC.
Najrozsądniej K24 i można z tym robić co się chce.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 15 Jun 2017 - 14:27
Post #17


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT(Grizzli @ Thu, 15 Jun 2017 - 12:16) *
Nie dbam o to, chcę pójść inną drogą, choć to głupie, a miaty nie zamienię na nic innego

No spoko... To jedziesz. Koniecznie daj znać w projektach jak już uda Ci się ten motor uruchomić. Byle nie wcześniej, bo wątek spadnie na 17 stronę zanim zaktualizujesz go o postępy w pracach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Thu, 15 Jun 2017 - 19:05
Post #18


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Nie omieszkam. Przed swapem trochę się bronię psychicznie. Że to nie będie ten sam samochód, no i praktyczne. Dorabianie łap, modyfikowanie ramy (silnik jrst połączony z dyfrem specjalną ramą), dzwona w skrzyni/flansza a potem i tak silnik do zera i poskładać na nowych gratach, no drożej wychodzi. I za K24 wyższe OC i więcej pali (taki żarcik XD)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Thu, 15 Jun 2017 - 20:21
Post #19


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Może wypowiedzieć się ktoś, kto zna się na tulejowaniu, bo nie wiem, czy mój projekt ma szansę zadziałać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 15 Jun 2017 - 22:03
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





nie pytaj tutaj tylko w zakładzie, ktory moze to zrobić. 160KM to pewnie zrobisz kupujac walki, jakis dolot i dobry wydech. jesli 1.8 jest na tyle blizniacze, ze wejdzie Ci do 1.6 wal z 1.8 to wiadomo co dalej. przedluzanie bloku z praktycznego punktu widzenie to raczej bezsens. samo zrobienie tego nie bedzie problemem, ale w trwałe uszczelnienie-w sensie na lata smiem wątpic. Twoj sielnik pewnie jest zeliwny, hondowski jest alu. podkrecone K24 robiłoby robote.
wiekszac ludzi tu mowi pewnie z doswiadczenia. zamiast jezdzic bedziesz grzebał. madrzejszych slucha sie ciezko, ale lepiej sie na tym wychodzi na koncu. najpierw sobie policz koszty roznych wersji.
Jak chcesz robic sam to ze swapem k24 pewnie w 5 bys sie zamknął. przy dlubaniu 1.6 to dopiero otwarcie, a mocy mniej

aaa ciekawy jestem czy w PL ktos juz robił takie wydłuzenie bloku


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 12:39