Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EVO 3 Mitsubishi Lancer, mój misiek
prnit
post Fri, 09 Nov 2018 - 13:23
Post #81


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





kup sobie passata albo vectre za dyche i lataj sobie po 100 tys rocznie na gazie, normalna sprawa, ale zostaw auto które generuje 150KM z litra (a to i tak mało jak na EVO), w spokoju, przeciez po pierwsze to się to auto w trasy nie nadaje zupełnie, po drugie jak masz je zestrojone na 98 to lej tam 98 i je pałuj i bedzie żyło, ja nic nie mam do LPG, miałem pewnie z 8 aut zasilanych gazem i żadnego wstrętu do tego paliwa nie mam, sa jednak auta do których jest sens lpg pakować a są auta do ktorych LPG pasuje jak pięść do nosa, to że silnik jest prosty, moze i jest ale on przyjmuje po 150km albo 200 albo nawet po 250km z litra, tam musi być dobre paliwo lane i dobrze to zestrojone a każdy lipny gaz rozwali ten silnik znowu w drobny mak w 5 sekund. Dla mnie jest to poprostu idiotyzm.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 09 Nov 2018 - 13:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bina
post Fri, 09 Nov 2018 - 15:48
Post #82


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Jak drugi raz zdechnie to bedzie nauczka. Wtedy posłucham Ciebie i gaz wyleci. Wiem że komfortu nie ma i nie jest to super auto. Mam inne nowoczesne a i tak biorę rodzinę i lecimy evo bo mi daje banana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 09 Nov 2018 - 16:27
Post #83


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Gaz do kuchenek diesel do ciągnika pb95 dla biedaków a etanol oddajcie pijakom biggrin.gif. LPG to paliwo jak każde inne. Wszystko rozchodzi się o tego kto to ustawia. Tak samo jak SA, trzeba mieć o tym pojęcie i silnik może mieć nawet 500km z litra i nic mu nie będzie. Druga sprawa to dbałość o instalacje. W passacie nic się nie stanie ale tutaj jak się zapcha wtrysk może coś jebnąć dlatego regularne wymiany filtrów to podstawa, to samo tyczy się wtrysków. Niektóre sterowniki np STAG mają opcję pomiaru wydajności wtryskiwaczy. Myślę że co 30k można by je sprawdzać i powinno wszystko być ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Fri, 09 Nov 2018 - 16:51
Post #84


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Jak sprawdzic wtryski gazu ? Benzynowe były sprawdzane u Dziaka Gazowe nikt mi nic nie doradził dla pewnosci wjechały nowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Fri, 09 Nov 2018 - 16:55
Post #85


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





No, ale czy problem z gazem nie leży gdzieś indziej? Moim zdaniem jest to zbyt duża losowość tego co się tankuje..w przypadku pb też nie jest różowo, ale chyba w gazie dużo większa loteria.. jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo może się coś zmieniło ostatnio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 09 Nov 2018 - 17:18
Post #86


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Bardziej chodzi o zanieczyszczenie gazu jaki mamy w polsce co przekłada się własnie na zapchane filtry wtryski i reduktory. W dzisiejszych czasach komputery gazowe mają tyle opcji, że można wszystko pozabezpieczać. Sam latam na LPG uturbionym S8 D2 ładuję bara i nic złego się nie dzieje. Chociaż nie ukrywam, że gdyby było mnie stać to LPG bym wywalił ze względu na masę zbiornika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Fri, 09 Nov 2018 - 20:34
Post #87


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





CYTAT(m6nj @ Fri, 09 Nov 2018 - 16:55) *
No, ale czy problem z gazem nie leży gdzieś indziej? Moim zdaniem jest to zbyt duża losowość tego co się tankuje..w przypadku pb też nie jest różowo, ale chyba w gazie dużo większa loteria.. jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo może się coś zmieniło ostatnio.


Zależy jakie się ma podejście do tego. Jak się tankuje gdzie popadnie to tak jest. Ja zawsze omijam "stacje", gdzie jest tylko LPG, jak i różne dziwne wymysły nieznanego pochodzenia. Orleny, BP itp starają się trzymać poziom.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Sat, 10 Nov 2018 - 07:43
Post #88


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





wykres benzyna



wykres LPG




hamownia stw


czujniki i prace przeprowadzone w CK CUSTOMS by STEVE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 11 Nov 2018 - 08:33
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



strata wręcz minimalna


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 11 Nov 2018 - 09:52
Post #90


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jak by podstroili pod lpg to by bylo wincyj tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 11 Nov 2018 - 10:26
Post #91


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



nie wiem jak Ty to liczysz Misio ale z wartości opałowej to nie wychodzi. Natomiast wyższe LO pozwala na trochę zabawy z zapłonem tak że moc można praktycznie zrównać.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 11 Nov 2018 - 10:46
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kontrol ale lpg nie ma nizszej wartosci opalowej tylko ma inna gestosc dlatego 1litr lpg to mniej niz 1litr pb takze obalamy mity. Na lpg trzeba dokoksowac zaplonem wzgledem 98 i masz wincyj i nie jest to moj wymysl tylko fakt i sa takie samochody u nas w kraju strojone przez np GZW gliwice. Kolega w 1.8t tez mial robiona mape stricte pod lpg. A co do upalenia motoru od lpg to dobrze ze kolegi uno 2.0 turbo o tym nie wiedzialo a wystrojone bylo tylko na lpg na kme nevo. Na pb byl ori ecu ktory nie wiedzial nic o turbo takze jak sie gaz konczyl to delikatnie na stacje zatankowac i znowu ogien. W Wawie autodakar ma swoje pandy turbo wystrojone tylko na lpg bez ingerencji w ecu pb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 11 Nov 2018 - 13:14
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



faktycznie teraz sprawdziłem 43 MJ/kg z LPG kontra 43,5 MJ/kg z Pb, tyle że LPG ma większą objętość w fazie gazowej i o tyle mniej wchodzi powietrza stąd spadek mocy. Nie bierz pod uwagę aut które miały max power wystrojony na LPG a na Pb była seria z nietykanymi mapami bo wtedy faktycznie można coś ugrać.
Inaczej sprawa się ma z ciekłym LPG tu jest na + i to sporo, przykłady poniżej a jest tego więcej.



--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 11 Nov 2018 - 13:47
Post #94


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(streetu @ Fri, 09 Nov 2018 - 20:34) *
Zależy jakie się ma podejście do tego. Jak się tankuje gdzie popadnie to tak jest. Ja zawsze omijam "stacje", gdzie jest tylko LPG, jak i różne dziwne wymysły nieznanego pochodzenia. Orleny, BP itp starają się trzymać poziom.

to nie jest prawda. tankowalem na jednej stacji na orlenie i byl straszny syf na filtrze. mi powiedziano ze wazzniejsze by tankiowac tam gdzie butla gazu jest pod ziemia schowana.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 11 Nov 2018 - 20:59
Post #95


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





75 KM z cylindra dla wtrysków LPG to już dość dużo. Masz pojedyńcze?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 12 Nov 2018 - 09:59
Post #96


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(kontrolm @ Sun, 11 Nov 2018 - 13:14) *
faktycznie teraz sprawdziłem 43 MJ/kg z LPG kontra 43,5 MJ/kg z Pb, tyle że LPG ma większą objętość w fazie gazowej i o tyle mniej wchodzi powietrza stąd spadek mocy. Nie bierz pod uwagę aut które miały max power wystrojony na LPG a na Pb była seria z nietykanymi mapami bo wtedy faktycznie można coś ugrać.
Inaczej sprawa się ma z ciekłym LPG tu jest na + i to sporo, przykłady poniżej a jest tego więcej.


Z ta objetoscia oczywiscie sie zgadzam. Afr dla lpg to 15.5 bodajze dla stechiometrii a nie 14.7 takze 100% racji dlatego pisze zeby dowalic zaplonu bo lpg przyjmie wiecej niz pb98.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Mon, 12 Nov 2018 - 12:20
Post #97


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(piwo @ Sun, 11 Nov 2018 - 13:47) *
(...) mi powiedziano ze wazzniejsze by tankiowac tam gdzie butla gazu jest pod ziemia schowana.



A jak to zostało uargumentowane?
Akurat na najbliższej stacji butle radośnie stoją na powietrzu, eh wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 12 Nov 2018 - 19:36
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(GIB @ Sun, 11 Nov 2018 - 20:59) *
75 KM z cylindra dla wtrysków LPG to już dość dużo. Masz pojedyńcze?

+1

75-80 KM to max dla wtrysków gazowych według danych producentów.
Wtryski gazowe przeznaczone do tych mocy pracują na limicie i cechują się podwyższoną awaryjnością (no może oprócz keihin brązowych).
Dla producentów chyba jest problem aby zbudować wydajne i bezawaryjne wtryskiwacze do tych mocy (patrz: wycofane wtryskiwacze napoleon).
Na miejscu właściciela poszedłbym w podwójne wtryskiwacze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Sat, 17 Nov 2018 - 21:23
Post #99


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





lecimy dalej z tematem
trzeba to jeszcze podłączyć



Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Wed, 23 Jan 2019 - 02:22
Post #100


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Ciężkie powroty ze stolicy
ADU 7 podłączone zrobiona większość rzeczy zostały pierdoły - wykonanie NIUTON
Wymieniona pompa paliwa na DW 200 , zmieniony filtr paliwa - podziękowania kolejny raz dla całej ekipy CK CUSTOMS by STEVE
Ponowne strojenie na ulicy NIUTON

Jak dojadę do chaty to zapodam fotki
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:05