Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 1,8t AGU logi do weryfikacji
Wieśmac
post Tue, 09 May 2023 - 16:11
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Patrząc po logach dynamicznych to raczej mocno bogato 0,9v to juz mocno podlane patrząc na sonde, nowa sonda nic nie zmieni, wygląda także ze turbo coś pozno wstaje, generalnie temat nie do rozwiązania bez obejrzenia auta i zagrania seryjnego softu na początek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 May 2023 - 16:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Miniatkoo
post Tue, 09 May 2023 - 19:03
Post #22


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





A po czym sądzisz że turbo późno wstaje? grupa 25?

Ale to w sensie że utożsamiamy ten problem z bogatą mieszaną i dziurą? Czy ze ogólnie turbo kapeć?
Myślisz że jest sens wsadzać serie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Tue, 09 May 2023 - 19:50
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Kurde chłopie, przez internet nikt Ci nie sprawdzi czy masz dziure czy nie, reszty tez nie sprawdzisz w tak ubogim pod względem diagnostyki sterowniku, co zrobiłes poza logami i wykreceniem świec?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Tue, 09 May 2023 - 20:35
Post #24


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





No tak ale w takim razie poza internetem tez nic nie sprawdzisz, bo przeważnie każdy uważa że najpierw diagnostyka a potem maska do góry, będę pół silnika wymieniać w ciemno?
Jeśli się nie da zdiagnozować tak prostego (ponoć) silnika to śmigam dalej i tyle.

Ja nie mam zastrzeżeń co do ogólnej pracy, tylko przymulenie na zimnym a te świece to teraz zobaczyłem, równie dobrze w ogóle bym mógł tam nie zaglądać jak 90% użytkowników i by auto jeździło dalej. Nie każdy musi się znać na diagnostyke i mechanice razem wziętych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 10 May 2023 - 01:46
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Do dzieła w takim razie, zloguj cofki zapłonu z obrotami silnika na bucie, sprawdź szczelność dolotu i zmierz AFR na bucie sondą w wydechu szerokopasmową, będzie więcej wiadomo.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Wed, 10 May 2023 - 14:36
Post #26


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





Ok to zrobię komplet logów wraz z zapłonem, a na SKP po składzie spalin mi nic nie powiedzą? Chyba tam takie coś da radę zrobić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 11 May 2023 - 12:26
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





To jeden z najgłupszych pomysłów o jakich słyszałem.

Nie zmierzą Ci nic podczas jazdy przecież...

A poza tym masz sondę lambda, która z logów jak wynika jest sprawna, więc żadnych pomiarów na SKP nie ma co robić.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Fri, 12 May 2023 - 09:45
Post #28


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





To pozostają logi żeby zrobić w komplecie i szczelność, nic więcej we własnym zakresie nie jestem w stanie zrobić.

Wymieniona jest odma jedna, druga + sonda pewnie bezsensu, ale mam starą na jakieś podmianki.
Ogólnie auto jakby ciut lepiej na zimnym jeździ ale może to też kwestia temperatury że teraz cieplej to szybciej łapie roboczą itd.
Jeszcze chce zamówić czujnik temp z ASO

No a te świece to nie wiem sam, czy warto z tym walczyć. Auto pali ładnie, nie przerywa, ciągnie dobrze, tylko na zimnym lekki muł, jakby mi ktoś ręczny zaciągał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 12 May 2023 - 15:41
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ale na zimnym możesz rankiem zobaczyć przed odpaleniem jaką temp wody widzi sterownik silnika przecież i porównać z temperaturą otoczenia. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Wed, 24 May 2023 - 10:00
Post #30


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





Wymienione odmy, sonda, czujnik temp, przeczyszczona przepustnica i jest lekko lepiej, ale szału nie ma.
Może poczyścić przepływę też czy nie ma sensu?

Sprawdzę teraz szczelność, bo poszczyściłem nieco silnik i się okaże, generalnie niby statyczne nic nie mówią tak? ale na wolnych obrotach minimalnie jakby się silnik potykał (ala wypadanie zapłonu) ale może to złudzenie.

Pytanie na ile sterownik widzi co się dzieje z silnikiem a na ile silnik coś boli a sterownik tego nie widzi.

Także sprawdzę szczelność teraz.
Jeszcze ta praca zimny/ciepły to można przeboleć (teraz nawet po wymianie czujnika jakby nieco szybciej nabiera temperatury), no ale te czarne świeczki są zagadkowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 24 May 2023 - 12:18
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Możesz, ale to nie pomoże.

Najlepiej byłoby ewentualnie sztucznie zrobić na 2 dni nieszczelność 2-3mm drobną pomiędzy przepływką i turbo (czyli w TIP) albo zastosować regulator ciśnienia paliwa 0,5bar niższy. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Wed, 31 May 2023 - 00:23
Post #32


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





Trochę przedobrzyłem sprawę i zacząłem czyścić ten silnik i teraz chodzi jak pokraka nie może mocy wygenerować, chyba jakaś cewka niedomaga...
Masakra, teraz nie wiem czy nówka Beru czy szukać używanej bo ponoć dużo lepsze te stare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 31 May 2023 - 11:26
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wymiana sprawnej sondy na inną sprawną to też przesada, więc sam widzisz. biggrin.gif

Wsadź używkę cewkę jak znajdziesz, która zepsuta, a potem najwyżej sobie 4 nowe wsadzisz w razie chęci.

Na odpalonym odpinaj po jednej kostce od cewki, tam gdzie nie będzie różnicy w pracy to ta nie działa.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Wed, 31 May 2023 - 11:48
Post #34


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





A jaka najlepsza firma na cewki w 1,8T? Beru, NGK? Bosch?
Bo miałem 4 nowe Beru jakieś 1,5 roku temu z Intercarsu i może przypadek ale padła jedna z tym że oddałem je w komplecie na reklamacje i uznali ją.
Teraz mam uraz a widzę że sporo osób ma te starocie czyli pewnie jak sprawne to będą działać, zdaje się że potem była akcja serwisowa w tych nowszych BFB np.

Zakupiłem 2 sztuki tych starych od gościa z olx, który przechodzi na nowsze bez modułu, u niego jeździły w AEB mam nadzieję że są sprawne, w sumie to groszowe sprawy.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 31 May 2023 - 19:39
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





A różnie, pytaj w hurtowni na co najmniej reklamacji mają, serio.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Tue, 06 Jun 2023 - 23:33
Post #36


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





Autko wróciło do żywych (uszkodzona jedna z cewek), jedynie co mnie dziwi to fakt (może to kwestia nowego czujnika temp?) że na zimnym nie odpala ochoczo i raczej za drugim razem.
Może by trzeba jednak powrócić do starego czujnika :-D
Albo nie wiem o co chodzi ale to pierdoła jakaś, tak to podaje dobrze.

Posprawdzam dolot ale już normalnie kompresorem a nie czyszczeniem :-D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Wed, 07 Jun 2023 - 13:00
Post #37


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Za dużo kombinujesz z tym autem, wiem że to stare AGU, że opinie ma jakie ma, że lepsze współczesne typu TSI itd..
I że zasada naprawy AGU jest taka że się wszystko na pałę wymienia, ale tak się aut nie naprawia.
Czarne świece - ja bym temat odpuścił, ale można poszukać coś jest przyczyną, tylko śmiem twierdzić że sporo turbo benzyn ma takie świeczki, jak są suche to spoko, jak mokre to gorzej bo olej.

Na zimnym słabo odpala? A ten czujnik coś wymieniał to skąd jest? jak ASO to ok, jak portale aukcyjne to życzę powodzenia.

Doprowadź to auto do porządku, sprawdź dolot i jak dla mnie śmigaj, nie ma sensu się rozdrabniać, jak będzie usterka konkretna to wtedy będziesz działać.

Zmierz sobie dla jaj ile ma 0-100 biggrin.gif albo podjedź na hamkę i koniec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 07 Jun 2023 - 13:33
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Na zimnym może Ci paliwo wracać do baku przez niesprawny zawór zwrotny w pompie paliwa w baku...

Weź sobie po nocy zdejmij przewód ZASILAJĄCY z listwy benzynowej - powinno mocno siknąć ciśnienie paliwa, a jak będzie ciekło jak przy końcu siusiania to właśnie na tym polega Twój problem z porannym rozruchem. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniatkoo
post Thu, 08 Jun 2023 - 18:41
Post #39


Rookie
Dołączył: Mon, 24 April 2023





Ok dzięki, wydaje się że leci paliwo, sprawdzę jeszcze jak on się zachowuje dalej może to wróci do normy.

A takie pytanko jeszcze, przy jakich obrotach tak klasycznie rusza turbo w 1,8T? bo rozumiem że przy 2k to nie ma co oczekiwac cudów? ale 2500 powinno ciągnąć? czy dopiero bliżej 3?
Wiem że to zalezy bo seria inaczej i program też inaczej, ale tak się zastanawiam u mnie czy dobrze wstaje.
Starsznie posykuje ale może to pęknięte żeliwo niestety, bo wiem że mam szramę ale z dala od klapki WG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 15 Jun 2023 - 17:00
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ale Ty masz K03s, a nie K03, więc 2500-3000rpm będzie full boost dopiero jak turbo przymęczone. wink.gif
Na dodatek szeroki kanał gorzej wstaje oraz generuje mnie niuta na tym samym doładowaniu z dołu.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:44