Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dodatkowe wskaźniki - ciśnienie oleju, temperatura oleju, Jakich producentów polecacie?
pawel934
post Tue, 05 Oct 2021 - 15:56
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Cześć,

Szukałem takiego tematu i nie znalazłem, chyba że sprzed 18 lat. Wymieniam silnik w E36 i przy okazji chcę dołożyć zewnętrzne wskaźniki ciśnienia i temp. oleju + czujniki, chętnie z możliwością ustawienia alertu dźwiękowego po przekroczeniu jakiejś wartości. Czy możecie polecić jakichś konkretnych producentów wskaźników? Bo z tego co widzę, to rynek chyba zalany chińszczyzną, której może wcale nie trzeba skreślać? Nie potrzebna jest mi superdokładność, to normalny wolnossący silnik, chodzi tylko o ewentualne wyłapanie jakichś nieprawidłowości zanim zatrę lub zagotuję motor.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Oct 2021 - 15:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Oct 2021 - 16:00
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





https://www.reveltronics.com/pl/produkty/un...r-pokladowy-ukp ?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Tue, 05 Oct 2021 - 18:03
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Mam depo racing i są spoko. chińczyki wiadomix ale w zupełności wystarczają.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 06 Oct 2021 - 21:44
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Dzięki Panowie za pomoc. Patrzyłem na jedne i drugie, ale koniec końców wleci to, co mój mechanik miał akurat pod ręką - Auto Gauge. Też chińszczyzna, mam nadzieję że da radę biggrin.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro86wlkp
post Thu, 07 Oct 2021 - 12:36
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 June 2010





CYTAT(jackkpl @ Tue, 05 Oct 2021 - 16:00) *


+1


mam w jednym aucie i jest revelka. raz ustawiasz i możesz lecieć ogniem bo progi alertów sam sobie ustawiasz.
dodatkowo podsumowanie po trasie ile poszło $ przez wydech
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 07 Oct 2021 - 23:48
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Chciałbym to, w wersji z androidem zainstalować u siebie w n47. Seryjnie ten silnik jest monitorowany w temp oleju, egt, temp powietrza i doładowanie, temp chłodziwa, taki współczesny standard. Opcja zczytania z seryjnych czujników jest spoko, ale zastanawiam się jak sie po wpinać we wiązkę zeby nic sie nie rozkraczyło, porobić jakieś przejściówki? Ktoś podpowie? Chyba że jest jakaś inna opcja?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 09 Oct 2021 - 00:24
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(kirpek @ Thu, 07 Oct 2021 - 23:48) *
Chciałbym to, w wersji z androidem zainstalować u siebie w n47. Seryjnie ten silnik jest monitorowany w temp oleju, egt, temp powietrza i doładowanie, temp chłodziwa, taki współczesny standard. Opcja zczytania z seryjnych czujników jest spoko, ale zastanawiam się jak sie po wpinać we wiązkę zeby nic sie nie rozkraczyło, porobić jakieś przejściówki? Ktoś podpowie? Chyba że jest jakaś inna opcja?

czujnik temp. oleju musisz zdublować bo pewnie siedzi w czujniku poziomu oleju a tam cyfrowo to jakoś idzie. Reszta to proste dopięcie do kabli i śmiga więc bez filozofii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 01:23