Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 1.9TDI ATD EDC15
przenow2
post Sat, 02 Oct 2021 - 21:35
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 02 October 2021





Hej,
Mam do was kilka pytań związanych z tuningiem mojego złomka biggrin.gif
Jako że z angielskim nie stoję na zbyt wysokim poziomie i a na polskich stronach niewiele jest ciekawych tematów to sporo rzeczy wyszło mi metodą prób i błędów niejednokrotnie powtarzając czynności z anglojęzycznych stron i sprawdzając co się stanie tongue.gif

Do rzeczy, od dobrych kilku tygodni mam MPPS 13 i EDC Suite w samochodzie siedzi już chyba dwudziesty rodzynek moich wypocin
Zabawy z obcięciem obrotów w torq limiterze, LC, czy dynamiczny EGR mam za sobą, jakiś anglojęzyczny tuner pokazał jak zrobić popcorn w TDI po kilku podejściach i kilku chwilach zwątpienia nawet działa ;p panie strzela jak benzynka haha, wiem że w dieslu można lać na AFR, najpierw pakować powietrze a później paliwa ale tu nadchodzi pora na moje pytania bo jak szukam już od około tygodnia tak nie mogę znaleźć nic konkretnego ;/

Gdzie znajdę dane techniczne:
- pompy paliwa co by wiedzieć na ile ona pozwoli?
- turbiny a dokładniej ile można od niej wymagać?
Czy najtańszy wskaźnik EGT z ali lub ale wystarczy do upewnienia się że nie usmażę turbiny ?

Swoją drogą, do czasu aż odkryłem SVRL ograniczałem obroty przez odcięcie paliwa w torq limiterze, czy obie opcje są poprawne, jakoś się wykluczają ?

Jest jakaś książka/poradnik w której doczytam o kątach wtrysku i działaniu nich na silnik ? Tu głównie chodzi mi o zrozumienie popcornu, trzeba było sporo pozmieniać kąty żeby chciało to strzelać, wyższy kąt jest w stronę wyprzedzenia czy opóźnienia zapłonu?

Można zrobić multimap z dodatkowego przycisku? Nie mam tempomatu a nie chciałbym bawić się pedałami.

Chcecie to hejtujcie moje podejście, nie obrażę się, nie nauczę się nie próbując a jak mam coś zepsuć to wolę swoje jak czyjeś biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 02 Oct 2021 - 21:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przenow2
post Fri, 08 Oct 2021 - 18:13
Post #2


Rookie
Dołączył: Sat, 02 October 2021





Pozwolę sobie odświeżyć temat, dla zainteresowania was wstawiam poniżej filmik z mojej ibizy 1.9tdi 101km fabrycznie, obecnie siedzi 25 rewizja mapy przerobionej przezemnie smile.gif Nie wiem ile mocy mi wyszło ale w logach coraz ładniej wychodzi, 150km bmw objechać w tej chwili to nie problem dlatego też zadałem ww pytania żeby nie przesadzić choć moja ibi już teraz ładnie dostaje po dupie ale trzyma się dzielnie wink.gif

https://youtube.com/shorts/e1D2zqW81JU?feature=share
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 18:59