Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sens montowania EMU
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 05:53
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Wiem, że temat zapewne trochę dziwny, ale będę wdzięczny za sensowne odpowiedzi od osób mających więcej doświadczenia w materii.

Fiatowski 2,0 20v wspomagany GT2860, 3" DP, 2,5" 200cpi steel cat, 2,25" cat back. Walbro 255, wtryski 420, fmic. W gruncie rzeczy taki dość standardowy setup na okolice 300-310KM. I szczerze mówiąc nie mam w planach więcej.
Chciałem to stroić na seryjnym ECU wspomagając się Innovate SCG-1 (AFR i boost controler). Naturalnie po głowie ciągle chodzi montaż EMU...tylko szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens.
Obecnie na EMU + montaż+strojenie musze przygotować lekko licząc 4,5 tyś PLN. Tylko teraz pytanie jakie będę miał z tego korzyści? Auto jest tylko na ulicę. Co z zaawansowanych funkcji EMU się przyda? Wydawanie tej kasy po to aby móc się chwalić, ze mam LC czy ALS niekoniecznie jest tym na czym mi zależy.
Czy ktoś przerabiał temat od strony klienta, który próbuje możliwie sensownie wydać kasę? Np fakt, że osoba strojąca będzie miała łatwiej mam w nosie - nie ja stroję wink.gif
Czy wszystkie zaawansowane "wodotryski" naprawdę sa warte tej kasy? Niby różnica to tylko jakieś 2-2,5 tyś PLN ale za 2,5 pln to mogę sobie komplet kutch korb założyć. Albo odświeżyć głowicę. Albo kupić zajebiste opony. Albo ogarnąć BBK...

Czy ktoś montował ECU do auta które w serii ma tylko ABS i jest w stanie się wypowiedzieć jak te wszystkie dodatki się sprawdzają w "codziennym" użytkowaniu?
Jakie dokładnie funkcje mogę uruchomić?
1. LC - czy to działa na ulicy czy jedynie pozwala straszyć przechodniów?
2. ALS - jest sens w ulicznym aucie? Da się to zrobić na zasadzie "tylko jak idziemy z gazem w podłodze"?
3. Flat Shift - j. w.
4. Kontrola trakcji - tutaj najbardziej mnie zjada ciekawość. Obecnie mam w aucie LSD (viskoza). Działa fajnie. Auto mniej ryje przodem, lepiej startuje. TC dodatkowo to polepszy?
5. Montaż elektronicznej przepustnicy... Jakie korzyści i czy da się dzięki temu uruchomić tempomat? biggrin.gif
6. inne korzyści i funkcje o których nie wiem?

Wiem, że mamy olbrzymi wątek o EMU, ale ciężko tam znaleźć takie informacje. Szczególnie gdy temat rozpatruje się z punktu osoby która ma za to jedynie zapłacić a nie bawić się z tym sama.
Będę ogromnie wdzięczny za informacje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 29 Dec 2016 - 05:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomek_P
post Thu, 29 Dec 2016 - 18:10
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 January 2013
Skąd: Kraków





Ad.1 Działa na ulicy dlaczego ma nie działać. (Możesz zamontować wyłącznik LC np na hamulcu ręcznym)
Ad.2 ALS - na ulicę nie ma sensu. Ale jak w pkt.1 możesz mieć odłączany lub nawet 2 mapy ALS
Ad.3 FS - jak się nauczysz z tym jeździć nie będziesz chciał się tego pozbyć, brak wypadania z boostu przy zmianie biegu bezcenenne. Jak pkt 1 i 2 możesz zrobić ON/OFF
Ad.4 TC w EMU jest trochę kłopotliwe nie jest to "prawdziwa trakcja". Lepsze rozwiązanie to boost control po biegach.
Ad.5 Brak korzyści chyba że ma być ALS to tak. Tempomatu nie zrobisz w EMU.
Ad.6 sam SCG-1 to chyba 400$, a to samo masz w EMU + EGT + KNOCK


--------------------
BMW e30
Stage 1 : M50B25 + kompresor Eaton M62 0.5 bar. 230KM/305Nm
Stage 2 : M50B25 + turbo GT35/30 1.0 bar. ???KM/???Nm
Stage 3 : M50B29TU + turbo s200sx 490KM/640Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 18:16
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Tomek_P @ Thu, 29 Dec 2016 - 18:10) *
Ad.1 Działa na ulicy dlaczego ma nie działać. (Możesz zamontować wyłącznik LC np na hamulcu ręcznym)
Ad.2 ALS - na ulicę nie ma sensu. Ale jak w pkt.1 możesz mieć odłączany lub nawet 2 mapy ALS
Ad.3 FS - jak się nauczysz z tym jeździć nie będziesz chciał się tego pozbyć, brak wypadania z boostu przy zmianie biegu bezcenenne. Jak pkt 1 i 2 możesz zrobić ON/OFF
Ad.4 TC w EMU jest trochę kłopotliwe nie jest to "prawdziwa trakcja". Lepsze rozwiązanie to boost control po biegach.
Ad.5 Brak korzyści chyba że ma być ALS to tak. Tempomatu nie zrobisz w EMU.
Ad.6 sam SCG-1 to chyba 400$, a to samo masz w EMU + EGT + KNOCK

ad. 6 Mniej - poza tym SCG-1 już mam. EGT nie zamierzam montować bo moim zdaniem bez sensu w tak długim kolektorze jak mój.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 29 Dec 2016 - 20:02
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





plus emu to jedna skrzynka zamiast 2 (lub więcej). Masz afr w emu, stuki, inne cuda, łatwiej zrobić ew. korekcje mapy jeśli zmienisz wtryski czy doładowanie. Co do elektronicznej przepustnicy to jeśli zależy Ci na tempomacie to został bym przy lince. Tempomat z omegi czy vectry, kilka kabelków i śmiga. Dodatkowy profit to możesz postawić sobie tableta na szybie i masz wszystkie dane z emu na tablecie po bluetooth.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_P
post Thu, 29 Dec 2016 - 20:45
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 January 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(dejv667 @ Thu, 29 Dec 2016 - 18:16) *
EGT nie zamierzam montować bo moim zdaniem bez sensu w tak długim kolektorze jak mój.

EGT montujesz przy wyjściu z głowicy, długość kolektora nie ma tu znaczenia.


--------------------
BMW e30
Stage 1 : M50B25 + kompresor Eaton M62 0.5 bar. 230KM/305Nm
Stage 2 : M50B25 + turbo GT35/30 1.0 bar. ???KM/???Nm
Stage 3 : M50B29TU + turbo s200sx 490KM/640Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 20:47
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Tomek_P @ Thu, 29 Dec 2016 - 20:45) *
EGT montujesz przy wyjściu z głowicy, długość kolektora nie ma tu znaczenia.

Na którym cylindrze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 20:58
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Tomek_P @ Thu, 29 Dec 2016 - 18:10) *
Ad.1 Działa na ulicy dlaczego ma nie działać. (Możesz zamontować wyłącznik LC np na hamulcu ręcznym)
Ad.2 ALS - na ulicę nie ma sensu. Ale jak w pkt.1 możesz mieć odłączany lub nawet 2 mapy ALS
Ad.3 FS - jak się nauczysz z tym jeździć nie będziesz chciał się tego pozbyć, brak wypadania z boostu przy zmianie biegu bezcenenne. Jak pkt 1 i 2 możesz zrobić ON/OFF
Ad.4 TC w EMU jest trochę kłopotliwe nie jest to "prawdziwa trakcja". Lepsze rozwiązanie to boost control po biegach.
Ad.5 Brak korzyści chyba że ma być ALS to tak. Tempomatu nie zrobisz w EMU.
Ad.6 sam SCG-1 to chyba 400$, a to samo masz w EMU + EGT + KNOCK

ad.1 Ze dziala to nie watpie, ale nie jestem pewien czy realnie cos daje poza efektem dzwiekowym.
ad.2 w ogole zastanawiam sie jak to dziala w fwd.
ad.3 a da sie zrobic cos na ksztalt tego co jest w nowych fordach? tam obroty po z,mianie spadaja w to miejsce obrotmierza ktore jest wymuszone przelozeniami skrzyni. Do toczenia w korkach i codziennej jazdy fajna rzecz.
ad.4 moglbys bardyiej rozwinac temat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:00
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Na tym na którym jest najcieplej. A to wynika z budowy z kolektora ssącego. W emu masz dwa wej więc możesz dać w 2 kanały. Lub jeden zbiorczy przed turbo. Były na forum tematy odnosnie wyników egt w zależnosci miejca montażu termopary.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:07
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Pan. B @ Thu, 29 Dec 2016 - 21:00) *
Na tym na którym jest najcieplej. A to wynika z budowy z kolektora ssącego. W emu masz dwa wej więc możesz dać w 2 kanały. Lub jeden zbiorczy przed turbo. Były na forum tematy odnosnie wyników egt w zależnosci miejca montażu termopary.

owszem, bylo. Tyle, ze u mnie wplyw na EGT bedzie mial tez kolektor wydechowy. Spotkalem sie z opinia, ze na 4 cylindrze spaliny sie cofaja/stoja co podnosi tam temperature.
Ponoc ze specyficzny ksztalt kolektora daje taki efekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:12
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Dlatego wspomniałem o tym że np. Emu ma 2 wej termopar.
Ideałem jest termopara na każde cyl. Ale mając 2 masz już dobry pogląd na sytuacje.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:15
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Zauwaz tylko, ze jednym z kluczowych aspektow tej dyskusji jest to jak z glowa wydac kase a nie jak wydawac ja bez ograniczen.
Duzo Fiatow Coupe jezdzi z moca 300-320 KM bez EGT i swiat sie nie wali. Tak jak pisalem w pierwszym poscie: chodzi o to czy w wypadku takiej konfiguracji jak u mnie jest sens inwestowania dodatkowej kasy w EMU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:22
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Jeśli nie potrzebujesz LC, nie straszysz ludzi na przystankach als i masz kogoś kto ogarnia seryjny ecu to nie ma sensu.
SA jest super do sportu lub seryjny sterownik jest nietykalny/bucowy w strojeniu czy przy swapie do całkiem innej budy.
Jeśli coś jest solidnie wystrojone to nie musisz patrzeć non stop na egt itd. To nie koniecznosc przy odpowiednim wystrojeniu ale może dupe uratować w razie W.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_P
post Thu, 29 Dec 2016 - 21:51
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 January 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(dejv667 @ Thu, 29 Dec 2016 - 20:58) *
ad.4 moglbys bardyiej rozwinac temat?


W emu nie masz możliwości podpięcia czujników prędkości kół (4 szt) tylko 1 szt. Czyli masz tylko prędkość auta.
TC działa na zasadzie że ustawiasz sobie maksymalne możliwe "idealne" przyśpieszanie , a każde szybsze rozpędzanie auta jest traktowane jako poślizg.
Z uwagi że jest to dość kłopotliwe nie używałem tego i niewiele mogę powiedzieć czy ma to większy sens.

Ja uważam że EMU jest warte swojej ceny. Ale najważniejsze jest dobre wystrojenie, szczególnie jeżeli auto jest na co dzień. Żeby to dobrze zrobić to naprawdę sporo czasu, i nie może to być tanie smile.gif
Samo ustawienie rozgrzewania silnika to kilka dni (rozgrzewanie od zera możesz zrobić w sumie raz dwa razy na dzień), a w kompie seryjnym masz to gotowe.


--------------------
BMW e30
Stage 1 : M50B25 + kompresor Eaton M62 0.5 bar. 230KM/305Nm
Stage 2 : M50B25 + turbo GT35/30 1.0 bar. ???KM/???Nm
Stage 3 : M50B29TU + turbo s200sx 490KM/640Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 29 Dec 2016 - 22:17
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja po 2 latach zabaw z samochodem z EMU odradzam jego stosowanie w daily driverze. Jak sam ogarniesz strojenie i pierdoły, to jeszcze to ujdzie, ale dać komuś żeby to ogarnął od A do Z to może być ciężko. Znam przypadek, gdzie EP3 na EMU na codzień lata ok , ale wycinając seryjny ECU możesz się pozbawić np klimy lub innych potrzebnych rzeczy.

Kontrola trakcji tak jak pisał przedmówca. Nigdy tego nie używałem tej z EMU (bo mam swoją kontrolę trakcji podpięta pod ABS), ale jest to bardziej TC pod drag, gdzie masz danego dnia takie i takie warunki, taką oponę i dopasowujesz pod to parametry. Weź pod uwagę, że na prostej to wystroisz, teraz pojedziesz szybko z górki i już będzie Ci ucinać moc, bo silnik rozpędza się szybciej, niż na prostej. Poza tym na śniegu czy lodzie obroty mogą rosnąć powoli. TC nie zadziała, a koła będą mielić wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 29 Dec 2016 - 23:32
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Czyli już wiadomo, że TC przestaje być argumentem. Myślałem że działa to jak układ znany z większości aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 29 Dec 2016 - 23:43
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





A jak poduszki nie wystrzela w jakimś aucie bo nie bedzie danych z ecu ? Nie piszcie tu ze cos przestanie dzialac bo EMU to nie jest uniwersum. Zawsze lepiej uzyc oem ecu do auta na codzień.
Mnie to nie martwi bo sam jestem w stanie zbudować sobie "gateway" ktory emu data stream przeniesie na oem potrzeby więc jestem za.
TC to nie asr/esp apropo.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Fri, 30 Dec 2016 - 02:38
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(RasPL @ Thu, 29 Dec 2016 - 23:43) *
A jak poduszki nie wystrzela w jakimś aucie bo nie bedzie danych z ecu ? Nie piszcie tu ze cos przestanie dzialac bo EMU to nie jest uniwersum. Zawsze lepiej uzyc oem ecu do auta na codzień.
Mnie to nie martwi bo sam jestem w stanie zbudować sobie "gateway" ktory emu data stream przeniesie na oem potrzeby więc jestem za.
TC to nie asr/esp apropo.

Akurat ESP nie oczekiwałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Fri, 30 Dec 2016 - 09:20
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Kontrola trakcji, choć wydawać by się mogło że ułomna w swoim działaniu, sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście potrzeba na jej ustawienie sporo czasu i umiejętności, ale osobiście mapowałem ten element w kilku samochodach czy to do dragu, czy do rajdów, czy na drogę i użytkownicy byli zadowoleni z działania. Jest możliwość jej płynnej regulacji, ma korekcje dla poszczególnych biegów. Oczywiście nie jest tak perfekcyjna jak system z użyciem 4 czujników z kół, ale spełnia w 100% swoje zadanie.

Czy ktokolwiek w życiu codziennym, w normalnych warunkach, korzysta z procedury startowej ? gdzie w korkach ? Oczywiście że nie, i nie pisze tutaj o startach z pod świateł bo to nie jest codzienne użytkowanie. Posiadanie jednak możliwości uruchomienia procedury jest całkiem przyjemne kiedy od czasu do czasu bierze się udział jakiś zawodach sportowych. Wiele osób nawet nie wiem że w przypadku EMU BLACK strategia procedury startowej jest mocno rozbudowana, pozwala uzyskać efekt stabilnych obrotów przy starcie, bez strzelania i straszenia przechodniów, trzeba tylko użyć odpowiednich funkcji.

Elektroniczna przepustnica ma kilka zalet, mimo że jej montaż może być kłopotliwy. Pozwala na zmianę charakterystyk reakcji przepustnicy na gaz aby pasowały użytkownikowi i są dwie takie mapy które można zmieniać "w locie", eliminuje silnik biegu jałowego co upraszcza samą instalacje, pozwala używać ALS "na co dzień" bez dodatkowych kompromisów pracy silnika na biegu jałowym, pozwala użyć procedury startowej bez konieczności straszenia ludzi na przystankach, świetnie sprawdza się do wygładzania limitera obrotów żeby nie był gwałtowny.

Osobiście zamontował bym EMU w samochodzie (nie mam zamontowanego gdyż mam pojazd z silnikiem który ma bezpośredni wtrysk i skrzynie DSG) bo wiem że komputer nadaje się do użytkowania w samochodzie na co dzień. Nie wspiera tempomatu, ale reszta strategi potrzebnych, działa bez problemu.
Z doświadczenia wiem że nigdy auto nie pozostanie tylko na drogę, i nigdy nie kończy się na 300KM gdy jest potencjał na więcej.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Fri, 06 Jan 2017 - 12:49
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(kisielisodd @ Fri, 30 Dec 2016 - 09:20) *
Kontrola trakcji, choć wydawać by się mogło że ułomna w swoim działaniu, sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście potrzeba na jej ustawienie sporo czasu i umiejętności, ale osobiście mapowałem ten element w kilku samochodach czy to do dragu, czy do rajdów, czy na drogę i użytkownicy byli zadowoleni z działania. Jest możliwość jej płynnej regulacji, ma korekcje dla poszczególnych biegów. Oczywiście nie jest tak perfekcyjna jak system z użyciem 4 czujników z kół, ale spełnia w 100% swoje zadanie.

Czy ktokolwiek w życiu codziennym, w normalnych warunkach, korzysta z procedury startowej ? gdzie w korkach ? Oczywiście że nie, i nie pisze tutaj o startach z pod świateł bo to nie jest codzienne użytkowanie. Posiadanie jednak możliwości uruchomienia procedury jest całkiem przyjemne kiedy od czasu do czasu bierze się udział jakiś zawodach sportowych. Wiele osób nawet nie wiem że w przypadku EMU BLACK strategia procedury startowej jest mocno rozbudowana, pozwala uzyskać efekt stabilnych obrotów przy starcie, bez strzelania i straszenia przechodniów, trzeba tylko użyć odpowiednich funkcji.

Elektroniczna przepustnica ma kilka zalet, mimo że jej montaż może być kłopotliwy. Pozwala na zmianę charakterystyk reakcji przepustnicy na gaz aby pasowały użytkownikowi i są dwie takie mapy które można zmieniać "w locie", eliminuje silnik biegu jałowego co upraszcza samą instalacje, pozwala używać ALS "na co dzień" bez dodatkowych kompromisów pracy silnika na biegu jałowym, pozwala użyć procedury startowej bez konieczności straszenia ludzi na przystankach, świetnie sprawdza się do wygładzania limitera obrotów żeby nie był gwałtowny.

Osobiście zamontował bym EMU w samochodzie (nie mam zamontowanego gdyż mam pojazd z silnikiem który ma bezpośredni wtrysk i skrzynie DSG) bo wiem że komputer nadaje się do użytkowania w samochodzie na co dzień. Nie wspiera tempomatu, ale reszta strategi potrzebnych, działa bez problemu.
Z doświadczenia wiem że nigdy auto nie pozostanie tylko na drogę, i nigdy nie kończy się na 300KM gdy jest potencjał na więcej.

W moim przypadku "potencjał na więcej" oznacza kucie i nowe turbo a to już moim zdaniem nieopłacalne. Sprzęt jest lekko wiekowy i powyżej pewnej granicy inwestowanie przestaje dawać efekty.

Sprawa ciągle się waha. Magik który ma się tym zająć też zapewnia, że auto będzie się nadawać do codziennego użytku. Jak do tej pory nie zdarzyło mi się aby to co obiecywał nie pokryło się w efektami, więc nie mam zbytnio powodów aby mu nie wierzyć.
Zobaczymy jak to wyjdzie finansowo. Idąc w EMU wypadałoby uruchomić możliwie dużo opcji bo ich nie uruchomienie to zwyczajne niewykorzystanie potencjału za który się zapłaciło. Naturalnie aby wszystko uruchomić pasuje na stole położyć dość dużą sumę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 06 Jan 2017 - 13:27
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





CYTAT(kisielisodd @ Fri, 30 Dec 2016 - 09:20) *
Kontrola trakcji, choć wydawać by się mogło że ułomna w swoim działaniu, sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście potrzeba na jej ustawienie sporo czasu i umiejętności, ale osobiście mapowałem ten element w kilku samochodach czy to do dragu, czy do rajdów, czy na drogę i użytkownicy byli zadowoleni z działania. Jest możliwość jej płynnej regulacji, ma korekcje dla poszczególnych biegów. Oczywiście nie jest tak perfekcyjna jak system z użyciem 4 czujników z kół, ale spełnia w 100% swoje zadanie.

Czy ktokolwiek w życiu codziennym, w normalnych warunkach, korzysta z procedury startowej ? gdzie w korkach ? Oczywiście że nie, i nie pisze tutaj o startach z pod świateł bo to nie jest codzienne użytkowanie. Posiadanie jednak możliwości uruchomienia procedury jest całkiem przyjemne kiedy od czasu do czasu bierze się udział jakiś zawodach sportowych. Wiele osób nawet nie wiem że w przypadku EMU BLACK strategia procedury startowej jest mocno rozbudowana, pozwala uzyskać efekt stabilnych obrotów przy starcie, bez strzelania i straszenia przechodniów, trzeba tylko użyć odpowiednich funkcji.

Elektroniczna przepustnica ma kilka zalet, mimo że jej montaż może być kłopotliwy. Pozwala na zmianę charakterystyk reakcji przepustnicy na gaz aby pasowały użytkownikowi i są dwie takie mapy które można zmieniać "w locie", eliminuje silnik biegu jałowego co upraszcza samą instalacje, pozwala używać ALS "na co dzień" bez dodatkowych kompromisów pracy silnika na biegu jałowym, pozwala użyć procedury startowej bez konieczności straszenia ludzi na przystankach, świetnie sprawdza się do wygładzania limitera obrotów żeby nie był gwałtowny.

Osobiście zamontował bym EMU w samochodzie (nie mam zamontowanego gdyż mam pojazd z silnikiem który ma bezpośredni wtrysk i skrzynie DSG) bo wiem że komputer nadaje się do użytkowania w samochodzie na co dzień. Nie wspiera tempomatu, ale reszta strategi potrzebnych, działa bez problemu.
Z doświadczenia wiem że nigdy auto nie pozostanie tylko na drogę, i nigdy nie kończy się na 300KM gdy jest potencjał na więcej.


A czemu w blacku widzę że są prędkości z 4 kół ? Szykujecie się by CANem spiąć z układami ABS/ESP ? czy jakoś inaczej. Ja do mojej pompy ASR zrobiłem emulator ECU(Dla EMU black) by nie pierdziała błędami o braku ECU.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:47