Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
soldi
post Mon, 06 Nov 2017 - 15:53
Post #241


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





CYTAT(swirlization @ Mon, 06 Nov 2017 - 15:28) *
super projekt, gratulacje dla tworcy smile.gif przymierzales sie juz moze konkretnie do wyceny kit cara, jaki bylby orientacyjny koszt zestawu? Co wchodziloby w sklad itd, generalnie czy myslales juz konkretniej o komercjalizacji Twojego auta. Pozdrowienia


CYTAT(TomcatT4 @ Mon, 16 Jan 2017 - 23:19) *
Chciałbym budować i sprzedawać zarówno zestawy jak i kompletne auta.
Zestaw składałby się faktycznie tylko z ramy, elementów zawieszenia, laminatów (nadwozie i elementy wnętrza) i zbiornika paliwa a reszta podzespołów pochodzących od fiata i alfy a także od helli (światła) czy amortyzatory prawdopodobnie gaz-shocks (oni robią sporo do kit carów) byłaby kupowana we własnym zakresie przez osobę składającą takiego kit-cara. Wychodzi taki zakup na raty ;-) Na koniec pośredniczyłbym w rejestracji auta – niestety przez UK.
Auto kompletne również chciałbym mieć w ofercie ale faktycznie na używanym silniku i skrzyni biegów – dalej byłby to kit-car ale złożony przeze mnie i sprzedany jako kompletne auto.
Planowane ceny to ok. 35 tys. zł za zestaw i ok 100 tys. zł za kompletne auto gotowe do procesu rejestracji (ok. 200-konny 1,4 TJET o wadze poniżej 700 kg). Ale ceny oficjalne będę mógł ustalić w maju po premierze auta i policzeniu kosztów.
Oczywiście będzie to bardzo małoseryjna produkcja – 5 sztuk rocznie byłoby dla mnie niesamowitym sukcesem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Nov 2017 - 15:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
norbi_gte
post Mon, 06 Nov 2017 - 21:57
Post #242


User
Dołączył: Sun, 08 February 2009
Skąd: Belchatow





Mimo że śledze tematykę motoryzacyjną to pierwszy raz słyszę o tym projekcie. Przejżałem cały wątek i wielki szacunek za efekt. Kosztowało Cię to kawałek życia i szkoda żeby projekt się dalej nie rozwijał. Uważam że trzeba znaleźć kierowcę, dograć zawieszenie, założyć polskie opony pewnej firmy i wykręcić mega czas na torach wyścigowych.

Pozdrawiam i chętnie zobaczę kozmo w akcji !


--------------------
Manta B 234 ecopower
saamantab
323i missile ca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Tue, 07 Nov 2017 - 08:47
Post #243


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Złapany na verwie robi wrażenie że powstało to od zera smile.gif



--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Tue, 07 Nov 2017 - 13:11
Post #244


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





dzieki, przeczytalem temat praktycznie od od deski do deski, ale gdzies przeoczylem to info - mysle, ze moze byc sporo klientow na zestaw. Zycze powodzenia smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Wed, 08 Nov 2017 - 16:59
Post #245


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Dzięki Wam wszystkim za kolejne miłe słowa ;-)

Odnośnie cen to tak jak pisałem wcześniej i zacytował mnie @soldi na początku tej strony. Ale jeszcze nie są to oficjalne i ostateczne ceny.

Niestety na targi w maju nie udało się wykończyć w całości prototypu. Brakuje jeszcze trochę drobiazgów – m.in.:
– elementy wnętrza (boczki drzwi, podsufitka itp.
– płaska podłoga, nowy spojler z przodu, dyfuzor z tyłu, nadkola i obudowa podszybia
– zawieszenie Protlum

Od targów w UK w maju właściwie nic nie robiłem przy aucie. Dopiero teraz zrobiłem parę drobiazgów na targi w Nadarzynie:
http://www.instagram.com/p/BazGpP4Dfvo

Natomiast dalej jest niewystrojony silnik bo włożyłem nie to sprzęgło i się ślizga :/

Jak dobrze pójdzie to w tym miesiącu wymienię sprzęgło, wystroję silnik i jeszcze w tym roku zrobię pierwsze testy jeszcze na tymczasowym zawieszeniu.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 08 Nov 2017 - 17:06
Post #246


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





W każdym bądź razie, na Vervie auto się podobało. Wiem, bo widziałem.
Sąsiad z Żuka biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
santacruz
post Thu, 09 Nov 2017 - 02:36
Post #247


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: oslo





na filmiku wyglada mega cool.gif


--------------------
2cool4ya
bmw e23 728i 1984 lpg
hvitlok.no
macademy.no
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kooboosh
post Thu, 09 Nov 2017 - 08:22
Post #248


User
Dołączył: Tue, 07 April 2009
Skąd: Piaseczno





Tomcat,

możesz więcej napisać o tym sprzęgle? co to za "nie to" sprzęgło i jakie jest docelowe?


--------------------
Tunned by turboteam.pl, programmed by Szary garage.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Thu, 09 Nov 2017 - 12:03
Post #249


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Kooboosh @ Thu, 09 Nov 2017 - 08:22) *
Tomcat,

możesz więcej napisać o tym sprzęgle? co to za "nie to" sprzęgło i jakie jest docelowe?


Na tym się ślizga:
https://sklep.intercars.com.pl/produkty/285...luk-620-3115-00

a takie polecają na Centomanii:
https://sklep.intercars.com.pl/produkty/230...la-valeo-826521

Podobno wytrzymuje do 250 KM i 300 Nm. Oczywiście to seryjne sprzęgło do skrzyni z seicento i zamachu 200 mm. Docelowo jednak założę skrzynię biegów z TJeta.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Thu, 09 Nov 2017 - 12:27
Post #250


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Skoro to tymczasówka do strojenia to olej to - i obij kevlarem to co masz


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Thu, 09 Nov 2017 - 12:34
Post #251


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(T_E_D_D_Y @ Thu, 09 Nov 2017 - 12:27) *
To skoro to tymczasówka do strojenia to olej to - i obij to kevlarem


Z czystej ciekawości chcę zobaczyć ile wytrzyma seryjne sprzęgło w Kozmo z seryjnym TJetem, czyli taki budżetowy setup.
Natomiast wiem już, że przy skrzyni z seicento lepiej nie bawić się w kevlar czy spiek tylko od razu wymienić skrzynię na tą z TJeta i dopiero wtedy bawić się w lepsze sprzęgła.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kooboosh
post Thu, 09 Nov 2017 - 12:56
Post #252


User
Dołączył: Tue, 07 April 2009
Skąd: Piaseczno





Myślałem, że masz już abarthowską smile.gif

"Eska" z seicento ze sprzęgłem jakie podałeś to nieślizgające, wytrzyma jakieś 200KM/250Nm. I to bardziej podda się skrzynia, półosie, niż sprzęgło. to znaczy wytrzyma i więcej... ale zależy już bardziej od użytkowania, doładowania itd... do tych wartości, co podałem, to raczej bez obaw.
Zmień na to Valeo z choinką na docisku, szybko, tanio, bezproblemowo. Nie baw się w żadne obijanie kevlarem.


--------------------
Tunned by turboteam.pl, programmed by Szary garage.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Thu, 09 Nov 2017 - 19:59
Post #253


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Widziałem z bliska na targach w Wawie.
Miło było poznać i zbić piątkę z twórcą.

Powodzenia chłopie. Szacun.


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Thu, 23 Nov 2017 - 16:02
Post #254


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Dzięki za kolejne miłe słowa.

Sprzęgło VALEO 826521 daje radę ;-) We wtorek udało się w końcu coś wystroić. Silnik to całkowicie seryjny TJet z Bravo 150 KM. Było z nim trochę walki bo seryjny wastegate wymaga dodania mocniejszej sprężyny, żeby od razu nie otwierał się więc niedługo będzie kolejne dostrajanie po tej drobnej modyfikacji.
A teraz czas na pierwsze testy - jeśli pogoda dopisze to już w ten weekend na lotnisku w Oleśnicy (dolnośląskie).



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 23 Nov 2017 - 21:32
Post #255


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Taki dieslowy ten przebieg .Rozumiem ze to wstepne strojenie.Zastanawiam sie czy taki spory moment (jak na mase auta),w dosc niskim zakresie obrotow to nie proszenie sie o problemy.Dodatkowo silnik jest ustawiony centralnie.Ktos kiedys na forum wrzucal filmiki z mr2 ktora przy przyspieszaniu laduje w rowie.Jak dojdzie szpera to taki moze byc final.W pierwszym lotusie elise wlasnie dlatego zrezygnowali z montowania lsd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 23 Nov 2017 - 21:35
Post #256


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(addam24 @ Thu, 23 Nov 2017 - 21:32) *
Taki dieslowy ten przebieg .Rozumiem ze to wstepne strojenie.Zastanawiam sie czy taki spory moment jak na mase auta,w dosc niskim zakresie obrotow to nie proszenie sie o problemy w czasie jazdy.Dodatkowo silnik jest ustawiony centralnie.Ktos kiedys na forum wrzucal filmiki z mr2 ktora przy przyspieszaniu laduje w rowie.Jak dojdzie szpera to taki moze byc final.W pierwszym lotusie elise wlasnie dlatego zrezygnowali z montowania lsd.


Jak będą problemy z trakcją, to zamontują kontrolę trakcji i po problemie wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Thu, 23 Nov 2017 - 21:53
Post #257


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Taka chyba charakterystyka zwykłego turbo. 1446 ma lepszy wykres.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albiNOS 01
post Fri, 24 Nov 2017 - 00:03
Post #258


Rookie
Dołączył: Wed, 22 March 2017





Można było dać wolnossaka fire, ze zwykłego bravo 1,4 90 kunia :-) Nie no świruję. A potem bawić się w szalenie drogie przeróbki. Jak podkręcą go z deka to i dół spadnie zapewne, choć to utrudni prowadzenie jeszcze bardziej. Problem był wielokrotnie analizowany na przykładzie lekkich jak wiemy ale zatrubionych lotków. A tu jeszcze centralny silnik, nie wybacza błędów, bynajmniej mnie się tak wydaje. Kurde, gdyby ta Oleśnica była między Legnicą a Wrocławiem... Nie poszedłbym w niedzielę do pracy.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Fri, 24 Nov 2017 - 06:48
Post #259


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





To było pierwsze udane strojenie silnika. Takie coś wyszło na seryjnym silniku bez żadnych modyfikacji poza wydechem i dolotem. To jest nadal moje pierwotne założenie, żeby zacząć testy od maksymalnie seryjnego setupu – marzy mi się budżetowy puchar wyścigowy Kozmo, które wykorzystywałyby maksymalnie dużo seryjnych a nie wyczynowych podzespołów a sam silnik miał możliwie mało modyfikacji.
Przyznaję, że uczę się dopiero tego silnika i znowu, po latach przerwy, zaczyna mnie to całe dłubanie przy Kozmo coraz bardziej wkręcać ;-)
Po tym strojeniu i zaraz po pierwszych testach planuję zmianę lub modyfikacje wastegate'a bo na tym seryjnym nie idzie nic rozsądniejszego zrobić. Być może i w czasie samych testów będzie trzeba zdjąć trochę ładowania bo przy taki momencie to będzie potwór a nie o to do końca chodzi.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Fri, 24 Nov 2017 - 23:45
Post #260


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Idz lepiej w moc a nie w moment.Zrob mniej nitonometrow,ale bardziej przewidywalnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:40