Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Pb/lpg/200km/40kzl, takie niezwykłe rodzinne wozidełko, ale jednak..
Yaaqb
post Wed, 31 Oct 2018 - 01:09
Post #1


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





Cześć, jakiś czas temu pisaliśmy o wyborze diesela i tu w zasadzie wybór był prosty. Jednak obecnie ze względu na przeprowadzkę, sens posiadania diesela nie jest korzystną dla mnie opcją. Auto użytkowane będzię codziennie na krótkich dystansach (2 x 6km) 2/3 razy w tyg odcinki po 60 km.

Czego szukam:
n/a bądź turbo, wolałbym turbo, ale nie więcej niż 4 cylindry. ~200km w serii, gdyby zniosła lpg, byłoby świetnie, więc raczej pośredni. Nie ma doświadczenia z gazem w aucie, a tym bardziej z zestawieniem wtrysku bezpośredniego i lpg. przestronne, kombi, liftback, koniecznie skrzynia 6, manualna. skonfigurowana tak, aby autostradowe prędkości nie męczył. Budżet.. na razie szukam auta, miło gdybym nie przekroczył 40kzl

Nad czym można pomyśleć:

Laguna/megane gt 2.0tce – chyba najlepsza opcja, ale na rynku bieda.. chyba, że wiecie kto i gdzie ma dobrą sztukę na sprzedaż..
Mazda 6 2.5 – niby ok, ale często spotykam się z opiną, że rdzewieją, co skutecznie odstrasza
Saab 9-3 – nie przemawia do mnie, nawet po bliższych oględzinach
Seat Exeo 1.8t – nie przyglądałem się z bliska, zerowe pojecie.

No i co jeszcze? Jak wygląda konfiguracja lpg i wtrysku bezpośredniego na obecną chwilę, jest się nad czym zastanawiać, czy unikać dla świętego spokoju?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 31 Oct 2018 - 01:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
siwy_
post Wed, 31 Oct 2018 - 15:24
Post #2


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Przy Twoich przebiegach instalacja LPG nie ma sensu, bo ledwo zdąży się przełączyć na gaz A Ty będziesz auto gasil. No chyba, że zdecydujesz się na instalację Prinsa za 1/4 Twojego budżetu. Co do wtrysku bezpośredniego i LPG była ostatnio na ten temat dyskusja I zdania nt instalacji z dotryskiem są podzielone. Część twierdzi, że tylko kwestią czasu jest kiedy padną wtryski benzynowe - i raczej będzie to prędzej niż później. Instalatorzy oczywiście zachwalają i twierdzą, że o wtryski nie ma się co bać bo one co któryś cykl psikają paliwem wiec są chłodzony. Dla laika takiego jak ja brzmi to akurat sensownie. Wahalem się bo sprzedawca wiadomo, że powie wszystko co klient chce usłyszeć. Spotkałem jednak 2 razy na stacji tankujace się Mondeo 2.0EB - jeden ok 30kkm na gazie, drugi ponad nalatane 60 i żadnych niepokojących objawów wtryski nie wykazują. Co do spalania benzyny obaj właściciele zgodnie twierdzili, że wynosi od 1,5L do 2,5L w zależności od trybu jazdy. W mieście i korkach więcej A w trasie mniej. No i to mnie w sumie przekonało i w połowie listopada Kuga idzie do gazu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 31 Oct 2018 - 15:27
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Jakieś volvo np: s60 2.5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaaqb
post Wed, 31 Oct 2018 - 23:00
Post #4


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





S60 2.5t (sedan), jak mondeo to już 5 cylindrów, niestety celuję w 4.

Tak jak @siwy wspominasz, lpg i krótkie przebiegi nie zgrają sie w praktyce, ale i tak będę sie zastanawiał nad połaczeniem Pb i lpg ze wzgledu na dalsze trasy. W bezpośrednim wtrysku raczej nie zdecydowałbym się na instalację z dotryskiem.. jak już to z wtryskiem lpg poprzez wtryskiwacze benzynowe, ale to już spore koszty.

może jest ktoś, kto zna różnice w 2.0 tce stosowanym w lagunie 204/megane 180? szczerze przyznam, że te dwa to najprawdopodobniej najlepsza opcja, a temat trochę w kierunku poszukiwania sztuki..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 01 Nov 2018 - 09:15
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Meg GT 220 to ten sam silnik co RS 250, tylko skrzynia inna. Oba przyjmują program na 300. Stara fajna jednostka na pasku, jedyna wada to wysokie zużycie paliwa (mi w mieście chyba nigdy poniżej 13L nie zszedł, a na trasie też trudno mniej niż 10l zrobić).
Wersje 204/180 to prawdopodobnie słabsze turbo i wtryski, ale nie mam stu procentowej pewności, nigdy tego dogłębnie nie analizowalem.
Saab to wynalazek dla fanatyków (sry chłopaki), miałem i bym drugi raz tego nie chciał. Usterkowe, paliwozerne, skrzynie totalnie chujowe, trudno dobrać części, mało warsztatów chce się z nimi babrać.
Na Twoim miejscu sprawdzilbym jeszcze ofertę Hondy n/a, ale i tak celowalbym w renault.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Fri, 02 Nov 2018 - 20:29
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Megane GT wydaje się być ciekawym kierunkiem, ale albo ich na rynku wtórnym kompletnie nie ma albo ja nie umiem szukać.

Jak to jest?


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaaqb
post Fri, 02 Nov 2018 - 23:47
Post #7


User
Dołączył: Sat, 26 February 2011





serio pytasz jak to jest? zazwyczaj rzadko wystawiane i w dodatku się po prostu sprzedają, obserwowałem rynek niemiecki, w okolicach granicy były 3 szt, których już nie ma do wzięcią. Jedna na pewno trafiła do pl. kto pierwszy ten lepszy. Jest jedna megane na pl rynku, wydaję się atrakcyjna, ale bardziej przemawia do mnie laguna.. coż poczekamy i zobaczymy, bo jakiejs alternatywy wymyślić nie mogę..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sat, 03 Nov 2018 - 16:50
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Pytam bo Megane GT staje się tu mentalnym następcą E36 328i, jednocześnie praktycznie nie występując na OtoMoto..


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 04 Nov 2018 - 07:37
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





A co w tym GT takiego szczególnego jest? Zwykła Renia z 2.0T. Zresztą wisi jakieś na alle... więc nie jest to biały kruk. Rozumiem RS, bo to już wygląda zadziornie i ma potencjał.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:12