Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
TomcatT4
post Tue, 16 May 2017 - 11:51
Post #221


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(TomcatT4 @ Mon, 15 May 2017 - 23:30) *
Niestety musiałem opuścić FlyPerfomance przed ukończeniem wszystkich niezbędnych prac ale dzięki pomocy znajomych z Warszawy udało się ukończyć większość mechaniki i prac spawalniczych – np. tylna ściana grodziowa


Nie widziałem jaki nick na tym forum ma Wuniek, który mnie wyratował z opresji – teraz mogę oficjalnie podziękować forumowiczowi WielkiW ;-)
No i przede wszystkim dzięki Wuńkowi Kozmo ma EMU i wiązki elektryczne.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 May 2017 - 11:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo
post Tue, 16 May 2017 - 11:57
Post #222


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Dobrze jest smile.gif Dla mnie mały, ale dla innych będzie w sam raz. Powodzenia smile.gif


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WielkiW
post Tue, 16 May 2017 - 12:17
Post #223


Frequent User
Dołączył: Tue, 19 December 2006
Skąd: 100lica





CYTAT(TomcatT4 @ Tue, 16 May 2017 - 11:51) *
Nie widziałem jaki nick na tym forum ma Wuniek, który mnie wyratował z opresji – teraz mogę oficjalnie podziękować forumowiczowi WielkiW ;-)
No i przede wszystkim dzięki Wuńkowi Kozmo ma EMU i wiązki elektryczne.



cool.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Tue, 16 May 2017 - 16:33
Post #224


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





Prędzej Kozmo wyjedzie na drogi niż spotkamy Arrienrę. Btw może dokapitalizujesz się z pomocą jakiejś platformy crowfundingowej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vrus
post Tue, 16 May 2017 - 18:56
Post #225


User
Dołączył: Sun, 12 April 2009
Skąd: zabrze





Na FB potłumacz posty na angielski skoro ludzie z poza kraju tez sledza projekt, bardziej zainteresuje


--------------------
c4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Wed, 17 May 2017 - 14:43
Post #226


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(BartekSz @ Tue, 16 May 2017 - 16:33) *
Prędzej Kozmo wyjedzie na drogi niż spotkamy Arrienrę. Btw może dokapitalizujesz się z pomocą jakiejś platformy crowfundingowej?


Wolałbym unikać porównań do AA.
I tak, planuję małą zbiórkę w lipcu. Mam nadzieję, że tym razem uda się. Zostało już bardzo niewiele, żeby Kozmo mogło zacząć wojować na torach i było dopuszczone do ruchu.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Wed, 17 May 2017 - 14:45
Post #227


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(vrus @ Tue, 16 May 2017 - 18:56) *
Na FB potłumacz posty na angielski skoro ludzie z poza kraju tez sledza projekt, bardziej zainteresuje


Od jakiegoś czasu staram się pisać w dwóch językach. Szczególnie teraz po targach muszę pisać po angielsku też. No i czeka mnie stworzenie nowej strony www bo ta którą mam jest już delikatnie mówiąc passé.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Wed, 17 May 2017 - 15:30
Post #228


User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Awesome projekt - z www jak potrzebujesz pomocy to wal na PW smile.gif


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 2.00.30; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Subaru Impreza WRX 2001 : Silesia Ring 1.59:43
Clio RS 2009: Silesia Ring (VR2): 2:07; Brno 2:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin_JDM
post Thu, 18 May 2017 - 19:51
Post #229


Rookie
Dołączył: Sat, 07 September 2013





Nawiązując do budżetu może Patronite.pl?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 21 May 2017 - 20:06
Post #230


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Wizualnie naprawde fajnie wyszlo.W dodatku mega rozwojowa konstrukcja.Szacun
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albiNOS 01
post Wed, 24 May 2017 - 18:16
Post #231


Rookie
Dołączył: Wed, 22 March 2017





W końcu nastąpił ten dzień, kiedy Kozmo przestał być rzeźbą ze szpachli i styropianu. Tworzenie tych wszystkich zakamarków musiało być istnym koszmarem. Sam kiedyś robiłem na dzisiejsze czasy ulepowy zderzak z laminatu i też wybrałem najgorszy z możliwych sposobów, taki jak przy projektowaniu Kozmo. Najstraszniejsze było, że co chwilę człowiek znajdował jakąś niedoróbkę, i ten ogół, gładkość powierzchni i temu podobne należało zostawić na sam koniec.. A już korciło by zdjąć formę.

Nie wyobrażam sobie, ile czasu, energii i pieniędzy (które w większości i tak muszą być zamienione w zeszlifowany pył) należy włożyć w całe auto. No nie wyobrażam sobie.. To jest utopia dla jednego człowieka z jego własnym budżetem. A jednak k..a możliwa. Podziwiam wielokroć bardziej niż twórców Arrinery, i nie mniej niż Jacka Mazura z Zabrza za jego szereg replik McLarena F1.


Z niecierpliwością czekam na kolejne efekty prac przy dopieszczaniu szczegółów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomeX500
post Sun, 28 May 2017 - 00:24
Post #232


User
Dołączył: Sun, 01 April 2012





Jaram się, czerwony z czarnymi felami i z tymi lampami i pomalowaną ramą wygląda przeeeeekozacko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albiNOS 01
post Mon, 29 May 2017 - 16:02
Post #233


Rookie
Dołączył: Wed, 22 March 2017





Właśnie, on będąc białym nie wiadomo czym, nie robił wrażenia, zwłaszcza dla osób niebędących w temacie. Może teraz poszukiwanie sponsora pójdzie gładko. Zapewne Tomek słyszał za każdym razem, ,,no wszystko super ale pokaż gotowy prototyp to pomyślimy''.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 07 Aug 2017 - 18:28
Post #234


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Witajcie po przerwie. Znowu wróciłem do dłubania mimo iż kasa jak zwykle skończyła się przed czasem. Stąd też pomysł na zbiórkę:
wspieram.to/kozmo
– jeśli możecie to udostępniajcie link gdzie tylko się da. Każda złotówka liczy się ;-) Z góry dzięki.

A co w garażu? ostatnio zabrałem się za dokończenie rzeczy bezkosztowych, których nie udało się zrobić na targi w UK:
– zamontowałem szablon tunelu aerodynamicznego pod maską przednią
– zmieniłem hamulce na większe
– zacząłem robić porządek z wiązką elektryczną
– zamontowałem elektroniczny wyświetlacz czyli Samsunga S5 w miejsce zegarów z seja.
– Wuniek pogrzebał w EMU i sprawił, że Kozmo odpala za każdym razem ;-)

Tak to wygląda na zdjęciach Petrol town (facebookowe ale nie trzeba logować się):

https://www.facebook.com/petroltown/posts/1...hc_location=ufi

Brat wyciągnął mnie również do parku serwisowego Rajdu Rzeszowskiego w którym startował:

https://www.facebook.com/ArturOwsianyfotogr...381644315246682

A tak jeździ Kozmo:

https://www.youtube.com/watch?v=PzGixDc0nlQ

Przy okazji – w środę lub czwartek będzie materiał o Kozmo w Raporcie TVN Turbo. Zapraszam do oglądania i wspierania Kozmo ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 07 Aug 2017 - 19:27
Post #235


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Dobrze że padło na ten kolor. Gratuluje zaparcia !


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Tue, 08 Aug 2017 - 10:16
Post #236


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





Super, że projekt idzie mocno do przodu

ile pracy, kasy przewidujesz jeszcze do momentu, żeby powiedzieć, że budowa prototypu jest zakończona i można zacząć myśleć o marketingu i sprzedaży wersji produkcyjnej?


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soldi
post Tue, 08 Aug 2017 - 13:15
Post #237


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





Pomacałem projekt na Rajdzie Rzeszowskim - podoba mi się designe i pomysł. Chętnie bym go upalił na torze wink.gif Nadal jest wiele dziur do połatania, sporo poprawek do zrobienia i wiele rzeczy do przemyślenia, aby zrobić z niego chociażby kit do własnoręcznego montażu. Utopiona też góra kasy w miejscach, gdzie trzeba było szukać oszczędności, ale jak wnioskuję przez brak umiejętności i czasu trzeba było słono zapłacić podwykonawcom.

Wg mnie jesteś na etapie, gdzie już masz się czym pochwalić i już można z tego coś zrobić (pomyśl co, sam mówiłeś). Nie do końca zgadzam się z tezą, że trzeba mieć tam 300KM, założyć profi zawias i wykręcić jakiś szalony czas na torze (tu może się to okazać sprawą wyciągającą masę nowych problemów), żeby móc coś z tego projektu dalej zrobić. Myślę, że pora popracować nad marketingiem i prezentacją projektu - niestety nie odniosłem wrażenia, że to do czegoś konkretnego zmierza, brak konkretnego planu, wizji co z tego będzie za 2-5-10 lat. Dużo gdybania, brak konkretów - to z pewnością nie przyciągnie żadnego sponsora/inwestora, nawet jak zrobisz nim 1:40 na Poznaniu. A osobiście śledzę projekt od wielu lat, więc pomyśl o inwestorze, który np sprzedaje ołówki i traktuje auta jako środek transportu.

Przejrzałem dziś projekt od początku, żeby sobie przypomnieć ciąg zdarzeniowy i widziałem, że podobne przemyślenia już się przewijały lata temu. Pora zacząć traktować Kozmo jak projekt biznesowy a nie marzenie 10ciolatka, bo inaczej obudzisz się za kolejne 10 lat z cholernie drogim rurakiem w garażu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Tue, 08 Aug 2017 - 17:06
Post #238


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Ja bardzo kibicuję temu projektowi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Tue, 08 Aug 2017 - 19:13
Post #239


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





Opcja dotacji przez paypal była by tez wskazana.


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Mon, 06 Nov 2017 - 15:28
Post #240


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





super projekt, gratulacje dla tworcy smile.gif przymierzales sie juz moze konkretnie do wyceny kit cara, jaki bylby orientacyjny koszt zestawu? Co wchodziloby w sklad itd, generalnie czy myslales juz konkretniej o komercjalizacji Twojego auta. Pozdrowienia
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:35