Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
nomaster
post Mon, 03 Aug 2020 - 20:30
Post #221


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





https://www.youtube.com/watch?v=5YpBk-D38WY...oOD-I5VdEaoDE3A
Robi już brum brum ale jeszcze trochę brakuje żeby jeździć. Teraz już chyba wszystko jest custom, nie jestem w stanie wymienić nawet części która pasowałaby od zwykłej S8 D2 jeżeli chodzi o silnik i jego okolice... Odma, kolektor dolotowy, nawet bagnet jest zmodyfikowany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 Aug 2020 - 20:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bielawa
post Mon, 10 May 2021 - 14:06
Post #222


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Hej,
jakiś update? :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Thu, 13 May 2021 - 11:05
Post #223


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





CYTAT(nomaster @ Wed, 02 Oct 2019 - 07:14) *
HTG. Lamik powalił mnie ceną. Jestem już dogadany Na wszystko tylko muszę ogarnąć mechanicznie tego potwora a jak się uda to powinno to mega latać i przy okazji rozkład masy się poprawi.


Ale zobacz co się dzieje z TCU od Ciastka

Nie znalazłem info ale mowa o 8hp ?
Widziałem u Lamika jak stało w kolejce 5 fur na zmianę HTG na jego TCU
Tamto to jakieś nieporozumienie biorąc pod uwagę ilość reklamacji jakie spływają z rynku + to co się potrafi z tymi TCU stać. Np wypalona dziura w korpusie.

Miałem okazję jechać na HTG a potem na TCU od lamika i bez porównania. Ale wiem że sprawa dotyczyła tylko 8HP

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 13 May 2021 - 17:51
Post #224


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Elegancko wyjaśnione w temacie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 13 May 2021 - 21:33
Post #225


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Heniek22 @ Thu, 13 May 2021 - 11:05) *
Ale zobacz co się dzieje z TCU od Ciastka

Nie znalazłem info ale mowa o 8hp ?
Widziałem u Lamika jak stało w kolejce 5 fur na zmianę HTG na jego TCU
Tamto to jakieś nieporozumienie biorąc pod uwagę ilość reklamacji jakie spływają z rynku + to co się potrafi z tymi TCU stać. Np wypalona dziura w korpusie.

Miałem okazję jechać na HTG a potem na TCU od lamika i bez porównania. Ale wiem że sprawa dotyczyła tylko 8HP

Ty tak serio? Przecież to kosztuje ~4,5k pln teraz. Aż taki cyrk z tym jest? Cena by sugerowała, że powinno działać.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Fri, 14 May 2021 - 10:18
Post #226


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Ja sprzedalem Gowno Control Unit i kupilem TCU, za poltora miecha wracam ze statku i podlaczam biggrin.gif


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 15 May 2021 - 14:37
Post #227


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Tak szczerze to auto oddałem do HTG na ogarnięcie tego już w styczniu. 8hp90 okazała się trochę inna i sporo rzeczy nie działało jak w 70. W tej chwili samochód jest dalej u nich. Wprowadzają zupełnie nową strategię sterowania skrzynią stąd te czasowe rozciągnięcie, sterownik ma działać całkowicie w closed loop a moje auto było zapewne przydatne. Nie mam pojęcia jak to będzie jeździło, do następnej soboty mam mieć samochód u mnie. Dodam tylko poza tematem skrzyni, że mój patent na sekwencyjne biturbo działał dość dobrze w drodze do HTG, boost od 2200 0,4b od 2500 już 0,7b i na 8 biegu bez problemu się żwawo rozpędza od samego dołu. Nie kręciłem w ogóle silnika bo skrzynia działała bardzo źle więc nie chciałem nic urwać, opony potrafiły zapiszczeć przy zmianie z 1 na 2 przy przyspieszaniu z mocą 1.9tdi więc wyobraźcie sobie jak to szarpało tongue.gif. W kwestii HTG vs Lamik myślę, że HTG za szybko weszli w rynek z produktem który nie jest softowo dopracowany i tyle. Sam sterownik przecież to tylko element wykonawczy, reszta to komendy jakie ma wykonywać a oprogramowanie z czasem raczej dopracują. Zobaczymy po której stronie będę jak dostanę auto smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Fri, 28 May 2021 - 23:47
Post #228


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Jezdzi juz?


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 31 May 2021 - 21:21
Post #229


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ja osobiście ostatni raz jechałem tym w styczniu ale jakieś tam filmy dostałem i wygląda, że jeździ. Do HTG (ponad 600km) dojechałem normalnie na kołach. Mam nadzieję, że do długiego weekendu już sam będę mógł polatać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 05 Jun 2021 - 16:04
Post #230


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





I jak postępy w HTG?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SpeedyGonzales
post Sun, 06 Jun 2021 - 11:12
Post #231


Rookie
Dołączył: Wed, 08 April 2020





Jakieś nowości? Fajne video biggrin.gif radaropadow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 17 Oct 2021 - 19:53
Post #232


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016






Pochwalę się wstawaniem turbo na moim patencie smile.gif do 3800rpm lub osiągnięcia0.7b wszystko idzie na jedną turbinę, powyże tych wartości działają już 2. Bardzo przyjemnie się tym lata po mieście, przy 2krpm mam zazwyczaj 0,3b ajuż od 1500rpm leci w lekkim nadciśnieniu około 0,15b.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 17 Oct 2021 - 19:55
Post #233


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Trochę duży backpressure jak na takie doładowanie. Pokaż jak to działa , jak załączy się druga spreżarka.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 18 Oct 2021 - 05:36
Post #234


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a na czym ten patent polega ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Mon, 18 Oct 2021 - 08:35
Post #235


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Skrzynia jak działa na nowym sterowniku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 18 Oct 2021 - 10:31
Post #236


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





1) Jak tam skrzynia?
2) Trochę duże to backpressure.
3) Gorąco polecam lecieć na zerowej lub deikatnie ujemnej korekcie paliwa, nie odwrotnie ze względów bezpieczeństwa.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 18 Oct 2021 - 11:02
Post #237


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





ZE skrzynia nie che się wypowiadać narazie. Odnośnie korekt paliwowych to są pierwsze jazdy po złożeniu i jest już to poprawione, na wypadek padnięcia sądy zawsze robię lekko paliwa więcej tak że mam poniżej 100% korektę. Map backpresure też wymaga jeszcze dławika bo łapie duże pulsacje i niekoniecznie ten odczyt jest w 100% wiarygodny. Cr silnika jest też niższe niż wcześniej a wcześniej wstawało to jeszcze lepiej około 0,5b dało się osiągnąć już przy 2k. Sam silnik dziala mega przyjemnie bo od samego dołu idzie jak zły. Turbiny teoretycznie powinny starczyć na 8 z przodu więc taki potencjał przy takim wstawaniu to uważam że niezły wynik. Patent jest na to prosty. Przepustnica na flanszy turbo a na wylocie przerobiony zawór zwrotny od 3,0tdi z audi. No i oczywiście rura łącząca 2 turbiny w części gorącej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 31 Jan 2022 - 20:18
Post #238


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Chyba nadszedł czas pochwalenia się wszystkimi przygodami które zafundował mi Bartek z kolegami z HTG bo nie zanosi się na normalne załatwienie sprawy. Samochód złożony odpalony i jeżdżący oddałem do HTG w styczniu 2021 roku ze względu na masakryczną pracę skrzyni biegów na tym jakże wspaniałym sterowniku. Sterownik wieszał się podczas zmiany biegów zaskakiwała blokada parkingowa i wiele innych cudownych rzeczy się tam odwalało. Pomijam już fakt, że żadne zmiany ustawień nic nie wnosiły, dodatkowo ustawiając jakiś bieg rozjeżdżał się inny. W momencie jak im oddawałem samochód nie był do końca wystrojony ani sprawdzony (bo jak można cokolwiek ustawić jak strach jechać żeby czegoś nie urwać) po drodze zgubiłem 2 szpilki z tylnych kół i kilka razy w trasie musiałem je dokręcać bo tak to napierdalało biegi. Zajechałem w nocy. Na drugi dzień poznaliśmy się, wszytsko super "będzie pan zadowolony". Dodatkowo zafundowali mi hotel (wow jakie super ziomki). W trasie ujawnił się wyciek oleju z podstawy filtra (śruba na czujnik) który załataliśmy w 20 minut. Poza tą przypadłością nic się złego z samochodem nie działo. Zaczęliśmy jeździć i coś tam ustawiać ale jakoś nie chciało to współpracować z twórcami i działało to w sumie tak samo do dupy jak u mnie więc "zostaw nam samochód zrobimy idealnie". No dobra pomyślałem skoro tak musi być, przecież znają się na rzeczy. Oczywiście mówiłem, żeby uważać na AFR bo nie sprawdzałem co się dzieje na obrotach ze strachu że coś jebnie w skrzyni/napędzie dodatkowo profilaktycznie zdjąłem kilka stopni zapłonu dla bezpieczeństwa i byłem wręcz pewny, że nie da się tego zajebać przy takim doładowaniu (0.8b). Jakże się myliłem smile.gif. Ale jeszcze nie na to czas. Strojenie miało trwać max tydzień no może 2. Samochód odebrałem w czerwcu (po 6 miesiącach!!!) Podczas strojenia coś mi tam marudzili, że paliwa muszą mu ciągle podlewać, że lipna mapa VE że coś tam, że zapłony wypadają i takie różne dziwne rzeczy których nie było wcześniej bo przypominam, że jeździłem na tych mapach ponad 2 lata na wyższym zdecydowanie doładowaniu i u mnie nic takiego się nie działo. Wysyłali mi jakieś filmy, że coś tam to zmienia biegi w sumie dalej szarpało ale że już blisko. W między czasie zdążyli mi wyrwać drzwi kierowcy wyjeżdżając z warsztatu i przywalić w drugie auto rysując mi zderzak bo skończyły się klocki z tyłu i tłoczki powypadały (też była gadka ża zrobią super, że nie będzie śladu). Ze 2 razy była akcja że już jadą mi odwieźć samochód i nagle coś się niesamowitego wydarzyło i musieli zawracać. Później chyba dzień przed umówionym terminem (miał ktoś od nich odwieźć mi samochód) nagle dostaję filmik, że samochód kopci strzela nie ma mocy i zupełnie nie wiedzą co się stało i jak to możliwe i stało się to na niskich obrotach podczas jazdy po mieście. Po samochód pojechałem lawetą za którą oczywiście nikt mi nie zwrócił pieniędzy, na miejscu był problem, żeby do kogokolwiek się z nich dodzwonić i w ogóle móc odebrać samochód który wyglądał jakby dosłownie wpadł w szambo. Przyjechał Bartek, pogadaliśmy trochę zaczął wymyślać jakieś niestworzone teorie czemu tak dymi... Po odpaleniu zasłona dymna i to dosłownie nic nie widać, wyłączyliśmy wtryski w EMU zakręciliśmy rozrusznikiem i tadam! brak kompresji na 1 cylindrze. Wkurwiony jak nie wiem co załadowałem samochód na lawetę (wjechał o własnych siłach) i wróciłem do domu, później postawiłem go pod blokiem na parkingu (jeździł ciągle o własnych siłach). Zacząłem szukać jakiegoś pomieszczenia, żeby móc to rozebrać i naprawić, byłem dobrej myśli, że poleciały półki czy coś. Po podpięciu EMU w logbooku max zarejestrowane MAP 327kpa na full throttle nakręciłem około 30 min (przez 2 lata), HTG dołożyli 2 godziny. a teraz jakie poniosłem straty:

Blok silnika któy był idealny praktycznie. 2 setki owalu i 1 stożka max. W bloku wypalona dziura i zatarte wszystkie cylindry
Drzwi kierowcy, błotnik, tylny zderzak
Skrzynia biegów - zajechane sprzęgło "A"
Rysy na radiu i dekorze centralnym
Nowy akumulator Banner (GCU go rozładowywało)
Ogólnie z silnika nadawały się tylko głowice, wszystkie korby były pogięte, wszystkie tłoki miały połamane półki, szpilki głowic szły dosłownie palcami tak je wyciągnęło, wszystkie panewki przez krzywe korby do wywalenia a przypominam, że składałem to wszystko na nowych częściach.
Laweta i paliwo
Pomieszczenie za które płaciłem 400zł/msc żeby to rozebrać
Około 8 tys za części żeby to poskładać nie licząc olejów płynów itp
Rozwalona skrzynia biegów
Po złożeniu popalone 4 cewki i moduł zapłonowy bo dowalili dwell time a zobaczyłem to dopiero jak już trochę pojeździłem i ogólnie zapłonu też dali konkretnie.

Pewnie było tego dużo więcej ale ciężko wszystko spamiętać.
Skrzynia miała działać perfekcyjnie a była taka sama masakra jak przy oddaniu do nich samochodu. Skończyło się oczywiście na sterowniku Lamika który działa lepiej niż się spodziewałem jednak czeka mnie jeszcze remont skrzyni żeby w końcu tym jeździć normalnie.
Dobrego bloku silnika nie znalazłem a kupiłem ich 3 więc poddałem się i złożyłem na najlepszym z tych 3.
Od HTG nie dostałem żadnych pieniędzy mimo że nie chciałem dużo bo chciałem tylko za części i lawetę i blacharkę.
Silnik rozwalili bo upalił się przewód od WG i waliło doładowanie aż zadziałało zabezpieczenie overboost które jak się okazało miało za dużą zwłokę (500ms) tyle, że overboosty waliło od bardzo dawna (mam logi od nich) i nikt z tym nic nie zrobił bo "tunerzy" myśleli że to wypadanie zapłonu!!! MASAKRA! Jakieś 3 miesiące tak jeździli zanim silnik wyjebało w kosmos. Wrzucę jutro film i sporo zdjęć. Jak ktoś chce mi pomóc w odzyskaniu pieniędzy (mam rozmowy filmy logi) to piszcie na PW

GCU dostałem za darmo ale strach to gówno teraz komuś sprzedać...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 31 Jan 2022 - 21:31
Post #239


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





https://youtu.be/XCDAhLgOIaw

https://youtu.be/_J7f33_ZNBc

https://youtu.be/bAc2TNQxGaI

Nie ty pierwszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 31 Jan 2022 - 21:38
Post #240


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Jpr. współczuć,
kurcze jak to jest ze kolejne auto...
swoja droga ostatnio na yt trafiłem na filmik jak stroili E46 leo(ma. tutaj temat) i nie narzekał na gcu


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:32