Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Polosie.pl - problemy po regeneracji
daroot
post Sun, 07 May 2017 - 23:41
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Witam.
Renault, przeróbka z automata na manual - kombinacja prawej półosi, długa część od manuala, krótka zewnętrzna część od automata. Objawy: gdy auto jedzie ze stałą prędkością, słychać jakby hałasowało łożysko w kole. Przy przyśpieszaniu jest cisza, przy hamowaniu silnikiem cisza, przy wciśniętym sprzęgle - cisza.
Ewidentnie słychać z prawej strony samochodu, wyeliminowałem już wszystko poza półosią. No to działamy - wysyłka do polosie.pl, po kilku dniach telefon że wywalony przegub wewnętrzny - trzeba wymienić trójpalec na półosi, kubek z długiej półosi jest ok. Robimy? 330zł - robimy.
Po następnych kilku dniach wraca półoś do mnie, zamontowana, objawy:
przy stałej prędkości hałas podobny do łożyska w kole wyeliminowany. Gęba się śmieje - zaczynam rozpędzać samochód (pedał w podłodze) a samochód jakby wjechał na tarkę. Całym przodem rzuca, kierownica jak szalona, aż ręce bolą od drgań, puszczam gaz - spokój, hamowanie silnikiem - spokój. Niezależnie od prędkości, powiedzmy od tych 60km/h do 150km/h przy przyśpieszaniu po prostu dgra całym samochodem, nie sposób nic zobaczyć we wstecznym lusterku.

No i teraz mam zagwozdkę - czy polosie.pl coś spieprzyli czy może powinienem wymienić skrzynię? Sam już nie wiem, dlaczego wcześniej tak nie drgało przy przyśpieszaniu? Drgało to słabo powiedziane w tym przypadku.

Czy ktoś współpracował z nimi, czy wysłać gdzieś indziej tą półoś? Sprawdza się bicie/wyważenie takiej półosi na maszynach przy dużych prędkościach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 07 May 2017 - 23:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
szymi870
post Mon, 08 May 2017 - 00:15
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





A kontaktowales się z nimi w ogóle ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Mon, 08 May 2017 - 00:59
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Albo wewnętrzny przegub zle złożony, albo zle zmontowana polos, jednak obstawiam przegub.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Mon, 08 May 2017 - 07:25
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





W sobotę złożyłem auto, niedziela testy. Dzisiaj będę ich atakował, zobaczymy. Przegub też rozbierali, bo była wymieniane obie manszety. Tylko co można źle złożyć w przegubie, dlatego pomyślałem ze może to skrzynia umiera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Mon, 08 May 2017 - 07:28
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





z tego co opisujesz to klasyczne objawy uszkodzonego przegubu wewnętrznego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jazz
post Mon, 08 May 2017 - 07:50
Post #6


User
Dołączył: Mon, 21 June 2010





U mnie podobny problem pojawił się po obniżeniu auta (siadło dużo bardziej niz powinno). Wymienione oba przeguby wewnętrzne, ale problem dalej jest, tylko mniejszy. Innymi słowy duży kąt półosi względem osi przegubu wewnętrznego może powodować ten problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2M-maniek
post Tue, 09 May 2017 - 11:57
Post #7


User
Dołączył: Sun, 25 December 2016





Raczej za długa półoś się zrobiła, prawdopodobnie przesunęli krzyżak i opiera się o ścianki kubka, sprawdź czy półoś pływa na boki jak auto stoi na kołach jeśli nie to jest przyczyna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Tue, 09 May 2017 - 16:47
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Nie zdążyłem odpisać, ale to samo powiedzieli w polosie.pl. Że mam zacząć od sprawdzenia czy luz jest. Mądrze kolego prawisz. Sprawdzę na dniach i napiszę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Tue, 09 May 2017 - 21:27
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





Są raczej podstawy jakie trzeba sprawdzić przy takich przeróbkach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Wed, 10 May 2017 - 12:51
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Luz był wcześniej, to nie moja pierwsza przeróbka. Tyle że nie pomyślałem, iż po regeneracji może być za długa - zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Wed, 10 May 2017 - 22:55
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Luz luzem na półosi, jednakże luz nie będzie się pojawiał na układzie nie obciążonym, a przy obciążeniu nie będzie znikał. Ja obstawiam "kubek" w którym pracuje tripod po prostu wytarty w pewnych miejscach przez co układ nie pracuje płynnie tylko szarpie przeskakując z płaszczyzny zdrowej w uszkodzoną.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sat, 13 May 2017 - 20:54
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Dzisiaj sprawdziłem dokładnie - całkowity brak luzu poprzecznego, wygląda jakby triden oparł się w kubku. Jedzie na skrócenie, będę myślał dalej jak wróci smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2M-maniek
post Sun, 14 May 2017 - 10:00
Post #13


User
Dołączył: Sun, 25 December 2016





Wsadź ta. Półoś na tokarkę i zbierz 1,5 mm przegubu od strony łożyska koła i będzie po temacie, wysyłanie w tę i z powrotem ,czas, kasa dla kuriera a 15 min roboty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Tue, 04 Jul 2017 - 12:05
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Jak dla mnie to amatorka ta firma. Połoś wróciła z przebitą osłoną (zakładam że w transporcie - żadnych zabezpieczeń- bo chyba taka od nich nie wyszła). Po skróceniu jest już luz prawidłowy, ale dalej hałasuje jak hałasowała na przegubie wewnętrznym. Kasę wzięli, nic nie pomogło. Nie polecam półosie.pl.

Skrzynię profilaktycznie wymieniłem na inną. Zamówiłem nową półoś, będę kombinował na własną rękę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:02