Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SWAP 1UZ-FE do E46
Pan. B
post Tue, 28 Jun 2016 - 17:39
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Rennen. m60/m62 w e36/e46 to problem z miską i pompą oleju.
Albo drogi i rzadki zestaw alpiny albo rzezba. Nie wiem jak sprawa wygląda z uz'tem.
Choć to też żaden argument bo robi raz miske z pompą oleju i w razie W przekłada do następnego słupka.
A jeśli to drift car to pewnie sporo rzeczy bedzie na trytytke więc jeden drut w te cz we w te... wink.gif
Autor już ma problemy bo nie wykazuje się inwencją własną. Gdyby to zrobił to przeczytał by ogólnie dostępny manual do emu i miałby odpowiedz na wiekszość tematów elektrycznych.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Jun 2016 - 17:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Piacho
post Tue, 28 Jun 2016 - 18:18
Post #22


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Spokojnie zgłębiam wiedzę ;D temat z cewkami już ogarnąłem wiem które lepsze i dlaczego ( to akurat wynika z ich budowy w manualu nic nie ma ) i będą z 2.0 TFSI Beru z kawałkami oryginalnej wiązki do zasilania wink.gif Teraz kminie odnośnie ustawienia zapłonu (koło na wale 12 zębów) czujnik położenia wału w aparacie, w którym momencie ma nastąpić i jak to osiągnąć. Nie mogę znaleźć info odnośnie kątów położeń wałków jak to jest w oryginale.


Miskę trzeba było trochę przerobić bo sanki się nie mieściły ale udało się ogarnąć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 29 Jun 2016 - 17:15
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Czujnik położenia wałka jest Ci nie potrzebny.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Wed, 29 Jun 2016 - 17:48
Post #24


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(Pan. B @ Tue, 28 Jun 2016 - 17:39) *
Rennen. m60/m62 w e36/e46 to problem z miską i pompą oleju.
Albo drogi i rzadki zestaw alpiny albo rzezba. Nie wiem jak sprawa wygląda z uz'tem.
Choć to też żaden argument bo robi raz miske z pompą oleju i w razie W przekłada do następnego słupka.
A jeśli to drift car to pewnie sporo rzeczy bedzie na trytytke więc jeden drut w te cz we w te... wink.gif


Niby tak, ale to warto o tym myśleć od początku, z bmw do V8 najlepsza jest E30, w E36 czy E46 lepiej się jezdzi z silnikiem R6.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 29 Jun 2016 - 20:41
Post #25


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





CYTAT(Pan. B @ Wed, 29 Jun 2016 - 17:15) *
Czujnik położenia wałka jest Ci nie potrzebny.

Poniewaz wtryski beda pracowaly parami i odszukiwanie gdzie jest zaplon jest zbedne tak? Tak by bylo chyba przy kole na wale np 60-2 a w uz jest multitooth 12 i jak ecu ogarnie co kiedy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 29 Jun 2016 - 22:08
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Przy 60-2 też Ci nie potrzebny.
Ecu będzie wiedział, bo ma sygnał z czujnika położenia wału.
Rennen. Masz racje. Lepsze pod v8 jest e30. Choć i tutaj swap można zrpbić na nascie sposobów.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 29 Jun 2016 - 22:32
Post #27


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Ze przy 60-2 dalo by sie bez czujnika polozenia walka to rozumiem ale nie wiem w jaki sposob bedzie to dzialalo przy 12 symetrycznych zebach jak to jest w 1uz-fe, moim zdaniem synchronizacja z czujnika polozenia walka jest niezbedna. Mozesz mi wytlumaczyc jak by to dzialalo bez polozenia walka rozrzadu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 30 Jun 2016 - 00:50
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Oczywiscie przy triggerze multitoth musisz mieć synchronizacje z wałka.
Cały czas miałem w głowie że masz koło 36-1. Mój błąd.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Thu, 30 Jun 2016 - 11:23
Post #29


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Sterownik będę miał dopiero na początku sierpnia, do tej pory bym się jednak pobawił tym 1uz i jednak spróbował go odpalić na osprzęcie m60.
I tutaj pytanie czy wiecie jak podaje paliwo sterownik m60b40? Czy wtryski pracują tam parami czy każdy oddzielnie? Możliwe by było odpalenie bez czujnika położenia wałka rozrządu?
I czy możliwe jest podłączenie cewek beru 4 pinowych pod instalacje gdzie seryjnie są 3 pinowe? Nigdzie nie mogę znaleźć schematu podłączeń i jedyne informacje jakie znalazłem to to że 4 pin to dodatkowa masa na silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 30 Jun 2016 - 12:38
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





M60 pracuje w sekwencji paliwa i zapłonu. Cewki 4pin to cewki aktywne z tranzystorem mocy.
3 pinowe takie jak w m60 są pasywne. Ecu z m60 ma już te tranzystory, więc jak podepniesz aktywną cewke to ją uwalisz. Poza tym w ecu masz zaprogramowany czas ładowania cewki itd. więc nie wiem jak chcesz to zgrać ze sobą.
Z motronica od m60 nie zrobisz taniego stand alone.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 30 Jun 2016 - 12:41
Post #31


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Może lepiej skup się i zrób to raz a porządnie? Ja wiem, że byś chciał polatać tymbardziej, że jest lato, ale robienie tymczasowych rozwiązań jeśli chodzi o sterowanie silnika jest dość ryzykowne. Tymczasowo to można spiąć coś trytytką albo odgiąć młotkiem, skleić taśmą, ale sterowanie paliwem to nie zabawa, tfu tfu może ci spłynąć silnik albo nawet wystąpić pożar. Może lepiej poświęcić ten czas na przeczytanie parę razy instrukcji od EMU, rozplanowanie kabelkologii, poczytanie o strojeniu etc. Ja bardzo dawno temu jeździłem bmw E34 v8, ale pamiętam że te komputery to były bardzo archaiczne, dopiero w M62 były bodajże 5.2 i to już czuć było nowe sterowanie, płynniej chodzi, mniej pali itp.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kluczykpl
post Thu, 30 Jun 2016 - 13:01
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 June 2007





Nie wiem po co tak kombinujesz, drogi na odpalenie tego silnika sa dwie, a w zasadzie 3.
1. Najlepsza postaw to na EMU i zapmnij o problemach
2. Zaplon na EDIS8 z forda + Det3 w FIT
3. Orginalny sterownik(najgorsza opcja bo nie zapewnisz mu warunkow jak w dawcy.

Wywazanie otwartych dzwi moim zdaniem ,i nie potrzebne kombinacje z odpalaniem tego na osprzecie z BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 05 Jul 2016 - 11:47
Post #33


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Czekam na ECU MASTERA i odpalę silnik na nim. W wolnym czasie zbieram info i sterownik z m60 da się zaprogramować na praktycznie wszystko co chcemy tylko jeszcze nie do końca wiem jak.
Znalazłem taki wątek odnośnie zakładania COP'sów do M60 do sterownika MS 2 i nie bardzo wiem w jaki sposób autor chciał to osiągnąć, czy ktoś wie o czym pisze?
Używa bardzo dużej liczby skrótów których nie umiem do końca rozszyfrować

http://www.msextra.com/forums/viewtopic.php?f=89&t=31619
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 05 Jul 2016 - 16:09
Post #34


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Posłuchaj - seryjny sterownik od M60 średnio obsługuje seryjne M60, po co chcesz się w tym paprać skoro silnik ma chodzić na ECUmasterze? Jak masz za dużo pieniędzy to jedź na wycieczkę albo kup sobie złotego rolexa. Innych logicznych przesłanek niż nuda i nadmiar pieniędzy nie ma by się za to zabierać wink.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 05 Jul 2016 - 16:48
Post #35


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Ja nie chce robic zeby bylo tylko zeby poznac jak to wszystko dziala, widzialem temat gdzie gosc na tym sterowniku robil przelacznik na dwie rozne mapy itd. Po prostu od poznania jak dziala taki seryjny sterownik chce poszerzyc swoja wiedze, bardzo malo informacji co i dlaczego. Np zrobienie chipa na tym sterowniku - da sie a kompletnie nie moge dowiedziec sie jak, a chce to zrobic bo praktyka to najlepsza nauka. Nie przekladaj non stop wszystkiego na oplacalnosc i hajs... Polec mi jakas ksiazke albo artykul ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 05 Jul 2016 - 20:59
Post #36


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





No ale to już nie rozumiem, chcesz to podłączać do swojego 1uz czy na czym ma polegać ta nauka? Bo jak chcesz ogólnie się dowiedzieć więcej no to poszukaj o DME 404 i remappingu


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Thu, 07 Jul 2016 - 15:20
Post #37


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Tak w ramach nauki chciałbym odpalić na nim uz ale chyba mi nie wyjdzie ;d nie mogę znaleźć nigdzie info jak dobrać się do pamięci w tym sterowniku ;D jak również nie mogę znaleźć nic na temat dwell w tym sterowniku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 10 May 2017 - 15:05
Post #38


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Witam, temat trochę popchałem do przodu, silnik siedzi w aucie. Ogarnąłem sprzęgło, skrzynie, wał, wybierak biegów, tylny zawias wzmocniłem mocowania belki, pompę paliwa, regulator ciśnienia paliwa na listwie. Zakupiłem cewki z 4.0 tfsi i standalone ecumaster black. Jak narazie chce odpalić silnik N/A żeby poogarniać auto i dopiero później dołożyć kompresor. Mam pytania odnośnie wtryskiwaczy Cieplak polecił mi wtryskiwacze z supry 7m-gte jednak nie mogę ich znaleźć.

Czy ktoś zna jakieś inne wtryskiwacze o takich samych wymiarach z wydajnością około 440 ccm? Wyczaiłem że są takie w oplu w całkiem przystępnej cenie jednak nie wiem czy będą pasowały nie ma nigdzie wymiarów.

Kolejne pytania tyczą się podpięcia standalone:

http://www.ecumaster.nl/20695-thickbox_def...r-emu-black.jpg

- czy wszystkie masy mogą być pospinane razem (masa ecu, masa czujników, masy cewek aktywnych i dobra masa na silnik) ?
- jaki zastosować silniczek krokowy (oryginalnie z 1uz-fe jest 6 pinowy) nie znalazłem info czy ecu ogarnie taki krokowy i w jaki sposób

Reszta wydaje się być zrozumiała
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Wed, 10 May 2017 - 15:30
Post #39


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





Cena jak za darmo, dopasuj je do listwy.

http://sidmotorsport.pl/en/wtryskiwacze/20...30cc-bosch.html


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Wed, 10 May 2017 - 15:38
Post #40


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Dzięki, faktycznie super cena, takie wtryskiwacze zamówię. Pozostała kwestia to montaż emu black...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:57