Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> SWAP 1UZ-FE do E46
Piacho
post Mon, 06 Jun 2016 - 14:00
Post #1


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Witam, jeszcze tylko 2 tygodnie sesji i zaczynam dalej ogarniać projekt. I chciałbym prosić Was o pomoc i porady bardziej związane z elektryką i sterowaniem,
mechanikę ogarnę sam spokojnie bez problemu.
Szukałem informacji ale z marnym skutkiem najprawdopodobniej ze względu na moją słabą znajomość angielskiego a większość informacji jest na
zagranicznych forach. Potrzebuje schemat instalacji sterownika silnika, Chciałbym spróbować odpalić silnik ale nie wiem który pin od czego i nie wiem
jak spiąć go z budą żeby nic nie popalić itd. Sprawdzałem dane techniczne silnika, stopnie sprężania, kąt V, wykorbienia itd. i jest bliźniaczy z silnikiem
bmw z e38 m60b40. Czy ktoś próbował odpalić 1uz-fe uzbrojonego z zapłon bosha? Plusy jakie idą z tym rozwiązaniem to prosta instalacja silnika,
zapłon na cewkach itd. Wszystko ogólnie dostępne i wzrost mocy jak i momentu. Z minusów to wiem że będę miał problem z przerobieniem koła
pasowego pod czujnik położenia wału jak i montaż czujnika ale z mojego punktu widzenia to rozwiązanie jest o wiele prostsze, prosiłbym o podpowiedzi
kto się zetkną z tematem. Potrzebuje też informacji jakie jest oryginalnie w uz ciśnienie robocze na listwie wtryskowej ponieważ mam bak customowy
i pompy paliwa działają binarnie poprzez regulator ciśnienia manualny. Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Jun 2016 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wymiot
post Mon, 06 Jun 2016 - 17:24
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





Że chcesz odpalić uz na osprzecie m60 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Mon, 06 Jun 2016 - 17:40
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Cenowo wyjdzie nieco wiecej jak z emu podpiętym w seryjną wiązke.
A komplikacji dużo mniej.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Mon, 06 Jun 2016 - 18:33
Post #4


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Z tego co się dowiedziałem to odpalenie uz a osprzęcie z m60 jest wykonalne, tylko nie wiem czy opłaca się w to bawić i dlatego między innymi pytam ponieważ mam jeszcze małe doświadczenie. Wymyśliłem sobie 3 możliwości wyjścia z sytuacji :

a) wszystko ori uz + świnia

b ) słupek i osprzęt uz ale wiązka elektryczna, cewki itd m60 + świnia

c) w ori wiązkę uz wsadzić stand alone

Co polecacie? Nie chce go dmuchać nie wiadomo jak, około 0,4 bara max i nie wiem czy potrzebny jest zakup ecumastera za 2500 czy wystarczy swinia. Kosztów instalacji m60 nalezy nie brac pod uwagę, ponieważ są na stanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Mon, 06 Jun 2016 - 18:35
Post #5


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





CYTAT(Pan. B @ Mon, 06 Jun 2016 - 17:40) *
Cenowo wyjdzie nieco wiecej jak z emu podpiętym w seryjną wiązke.
A komplikacji dużo mniej.


Możesz jakoś mi inaczej to opisać bo nie wiem co masz na myśli ; D nie wiem do którego rozwiązania jest to komentarz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Mon, 06 Jun 2016 - 18:57
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Z naszego na Twoje to opcja c którą przedstawiłeś.
Stand alone pod seryjna wiazke wyjdzie podobnie cenowoco uz z wiazka m60.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Mon, 06 Jun 2016 - 19:09
Post #7


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





CYTAT(Pan. B @ Mon, 06 Jun 2016 - 18:57) *
Z naszego na Twoje to opcja c którą przedstawiłeś.
Stand alone pod seryjna wiazke wyjdzie podobnie cenowoco uz z wiazka m60.


A czy mógłbym Cię prosić o wypisanie kosztorysu, ponieważ w dalszym ciągu nie wiem dlaczego oba rozwiązania są podobnie kosztowne, pewnie o czymś nie wiem ;d
Z tego co patrzyłem to ecu stand alone kosztuje około 2500 a świnia z czujnikiem MAP około 600. Strojenia nie liczę bo występuje w obu przypadkach jak i roboczogodzin ponieważ wydaje mi się że powiniem sam dać rade mając schemat. Kompa, przepływomierz, cewki i wiązkę silnika z m60 mam. Nie wiem z czego wynika podobieństwo w kosztorysie ;/ co jeszcze trzeba zrobić przy kompie z m60?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Mon, 06 Jun 2016 - 19:20
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Zobacz jakie masz koła foniczne do ustalania zaplonu. I w którym miejscu przed gmp jest ustawiony czujnik położenia wału.
Jeśli sam to ogarniesz to spoko. A jeśli nie to musisz liczyć wykonanie nowego koła czy mocowania czujnika.
Są to pierdoły które jednak generują koszty.
To że m60 i uz są v ósemkami nie znaczy że będzie to bezbolesny zabieg.
Jeśli masz już ecu z wiązka, z m60 to działaj.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Mon, 06 Jun 2016 - 19:30
Post #9


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Mam taki zajechany motor do wglądu i pomierzenia, więc sprawę z mocowaniem czujnika i przeróbka koła pasowego ogarnę sam. Tylko nie wiem jaki jest margines błędu w pozycji czujnika, na studiach uczyli nas o odbiorze impulsów z czujników i wyszło że margines mam +/- 0,5mm. Wiesz może jak to jest w rzeczywistości?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Mon, 06 Jun 2016 - 21:38
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Chcesz być oryginalny i całość ma być mega tania to odpal to na sterowniku z m43 wtryski i zapłon równolegle... sorry za szyderczosc ale policz ile godzin spedzisz nad tym druciarstwem a następnie pomysc że emu wkładasz odpalasz stroisz i tyle, po 2-3 latach zakatujesz silnik budę to wkładasz emu do następnego projektu albo sprzedaż...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 07 Jun 2016 - 08:31
Post #11


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Nie obrazam sie, zbieram informacje dopiero. Oryginalnie w uz czujnik czyta polozenie z walu z takiej tarczy z 12 zabkami, czy to wystarczajaco dokladny pomiar?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 07 Jun 2016 - 09:00
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





ilosc zebow nie wplywa na dokladnosc pomiaru tylko opoznienie reakcji. Nie kombinuj tylko daj odrazu standalone bo utoniesz w kablach swiniach i programach.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 07 Jun 2016 - 09:35
Post #13


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





O takie podpowiedzi mi chodziło, w sumie racja lepiej zrobić raz a porządnie i się nie męczyć. Jadna sonda szerokopasmowa wystarczy czy potrzebne sa dwie? I lepiej jest użyć przepływomierza itd czy sztywną mapę po położeniu przepustnicy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Tue, 07 Jun 2016 - 18:39
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Jedna wystarczy. Przepływka przy stand alone nie potrzebna.Stroisz w trybie alpha N,czyli po tps'ie. Lub w speed density po map sensorze. Lub w kombinacji tych dwóch algorytmów.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 28 Jun 2016 - 11:55
Post #15


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Witam, jednak wybór padł na stand alone z racji na problem w adaptacji czujnika położenia wałka rozrządu, spora rzeźba by była aby to wszystko idealnie zgrać. Który zestaw ecu master polecacie?
Chyba zamówię ten zestaw (macie jakieś znajomości na tańszy zakup?) http://www.efishop.pl/index.php?p13,ecumas...emu-pl-zestaw-1 i wykorzystam oryginalną wiązkę silnika. Jakie cewki polecacie( oryginalnie są dwa rozdzielacze) ?
Czytałem że ponoć cewki z fiata się dobrze sprawują (silna iskra i tania w zakupie) albo o cewkach z audi 2.0tfsi ponoć idealnie pasują tylko koszta o wiele większe i nie wiem którą drogę wybrać.
I czy przewody sterowania cewkami muszą być jakiś specjalne czy mogę być normalne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 28 Jun 2016 - 12:26
Post #16


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Cewki ze starszych audi też są niezłe. Zdajesz sobie sprawę że za koszty i czas poświęcony temu projektowi wsadziłbyś tam m60b40/44 ze 3 razy? W ramach nauki to jest bardzo dobry projekt, będziesz musiał rozgryźć 125 nieoczekiwanych problemów, ale obiektywnie patrząc na koszty i sensowność... jakoś tego nie widzę.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 28 Jun 2016 - 12:33
Post #17


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





A możesz podać dokładniej o jakich mówisz? Mam 6 sztuk z bmw m54b30 ale nie wiem o nich nic, czy się nadają czy nie itd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 28 Jun 2016 - 12:45
Post #18


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Wiesz moja wiedz o UZetach jest taka, że jechałem parę razy wujka lexusem z 4 biegowym automatem i delikatnie mówiąc zachwycony nie byłem, powolne to i miękkie, jeszcze ten jego LS z początku produkcji miał heble ze starej toyoty camry, także wielkim specem od UZetów nie jestem. Problemy? No chociażby już masz, że musisz stawiać to na SA, nie wiesz jak ogarnąć zapłon, nie wiesz od czego cewki, będziesz miał problem bo musisz zostawić seryjny komputer i wiązke żeby ogarniać normalne rzeczy takie jak kierunkowskazy czy wycieraczki, będziesz albo miał zegary z bmw z choinką kontrolek i niedziałającym obrotomierzem, albo jakąś inną rzeźbę. Chyba nie będziesz puszczał tego na automacie toyoty więc musisz przerobić dzwon pod manualną skrzynię. Wszędzie w internecie piszą, że ten silnik jest "niewdzięczny" i nie chce osiągać pełnej mocy bez kompletu kontrolek i akcesoriów. Nie chcę tu zabrzmieć niemiło, ale jak piszesz o wiązkach "bosha" to wnioskuję, że nie miałeś za dużo wspólnego z elektroniką pojazdową. Jak coś robisz pierwszy raz no to zrobisz jakieś głupie błędy, nie ma mowy żeby było inaczej. Potem poszukwanie i naprawianie ich jak reszta jest "poskładana" często wiąże się z rozbieraniem wszystkiego. No nie widzę gdzie jest cel tej niesamowitej rzeźby oprócz "pokażę że się da". Na czym zyskasz w stosunku do M60/M62? Dużo rzadziej spotykany w Europie silnik, mało części, mniej mechaników wie z czym to się je, auta na SA to większość w ogóle nie będzie chciała ruszać. Na mocy nic nie zyskasz więcej, a auto będzie praktycznie niemożliwe do sprzedania później. Nie wiem jak z miejscem w E46 bo bawiłem się E30/E36 ale ogólnie 3 seria V8 to zwykle wyzwanie serisowe, montażowe itp wink.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 28 Jun 2016 - 13:25
Post #19


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Ale męczysz tą nieopłacalnością itd., chce zrobić sobie auto do nauki driftu więc choinka na zegarach to żaden problem, ls jest pancerny i myślę że spisze się idealnie.
Jest o wiele lżejszy a części do niego mam sporo. Jak się słupek podda kupie drugie za 1000 pln i dalej rura. Dzwon skrzynie i sprzęgło już ogarnąłem.
Odnośnie mocy mam nadzieje że 300 wypluje jak się go dmuchnie do 0,4bara. Jestem zdania że może się udać z Waszą pomocą ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 28 Jun 2016 - 16:39
Post #20


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Pewnie, że może się udać, ale jak chcesz jeździć i trenować to bez sensu pchać się w "unikalny" projekt, mówisz mi że słupek 1000 zł tylko ciekawe ile tysięcy wydasz i nocy poświęcisz zanim to w ogóle odpali nawet na wolnossaku z niepełną mocą? A ty zamiast się martwić tym, to już w głowie dmuchasz 0.4 bara z turbokitu, który istnieje tylko w twojej wyobraźni wink.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 13:22