Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> przyczepa - laweta graniczne obciążenie
Jaqo
post Thu, 17 Mar 2016 - 09:58
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





QUOTE (hexx @ Thu, 17 Mar 2016 - 10:56) *
nie ma znaczenia ile waży
skoro jest zarejestrowana to liczy się jej DMC jaki ma w dowodzie.

Nie, dowód ładunku nie ma znaczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 17 Mar 2016 - 09:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 10:02
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Przecież 156 156 nie jest równa. Ten holownik (potencjalny bo może być nim inne auto) to 156SW-kombi 2,5 V6 silnik i wazy naprawdę 1460kg (ważyłem pusta bez kierowcy z połową baku) , w dowodzie 1412kg. Miałem 156SW identyczną ale z 1,6 benzyną i ważyła niecałe 1300kg. To na lawecie to sedan jak i widać że wybebeszony to jak może komuś do głowy przyjść że waży tyle samo co to co ciągnie.
Przecież żadnych kombinacji tu nie ma z sumą DMC, niczego nie przekraczam jak i po zważeniu zestaw nie przekroczy 3500kg. Tylko przekroczę o 50kg ładowność lawety.
W wersji lepszej/droższej i biorąc jako holownik to drugie auto (które waży tak naprawdę identycznie jak Alfa-holownik, tylko jest większe i ma nie 1400 a 1500 DMC przyczepy jak i swoje DMC większe, ale suma nie przekroczy 3,5T). No to wtedy musiałbym kupić lawetę z DMC 1480kg lekką i wtedy wszystko jest w normach, tylko nie mogę np. już do auta na niej dorzucić kompletu czy dwóch kół. I wolałbym wypożyczać za 80zł niż kupować za 8 tys bo jakoś tak patrzyłem nowe lekkie kosztują.
O takie graniczne rzeczy pytam. Bo jak na wstępie pisałem te podstawy z DMC ich sumą , tym czy któreś auto może być holownikiem czy nie, itp. to przetrawiłem już i z tym jest ok wszystko.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 17 Mar 2016 - 10:09
Post #23









jest jeszcze stosunek mas holownika do przyczepy- 1.33:1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Thu, 17 Mar 2016 - 10:35
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Andrzej, nie ma znaczenia co Ty na tej lawecie wieziesz o ile nie wystaje poza jej obręb.

Teraz żeby przejechać musisz spełnić prawnie 2 warunki.

1. DMC holownika + DMC lawety nie może przekraczać 3,5T
2. W dowodzie rejestracyjnym holownika masz wpisaną dopuszczalną masę Ciągniętej przyczepy. Ta masa, nie może być mniejsza od DMC lawety.

Nie ma znaczenia co na tą lawetę wpakujesz ale wiadome jest, że jesli ciągniesz alfą lawetę z drugą taką samą alfą to na bank Cie zatrzymają i najpierw bardzo dokładnie sprawdzą dokumenty o których powyżej napisałem a potem jak będą mieć wątpliwości co do zgodności dokumentów ze stanem faktycznym (czyli czy DMC lawety nie jest przekroczone itp) będą podejmować "dalsze czynności" (czyli pewnie będą próbowali Cie zważyć).

Wiem bo to przerabiałem, ciągnąłem golfem lawetę z drugim golfem. Skończyło się na zatrzymaniu, mandacie i jeszcze dodatkowo na odstawieniu lawety na parking (z drugim golfem na sobie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 10:51
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale któryś z powyższych punktów przekroczyłeś tak? bo w moim przypadku obydwa punkty przytoczone spełniam

1. DMC holownika + DMC lawety nie może przekraczać 3,5T - nie przekracza, jest 1915+1400 = 3315
2. W dowodzie rejestracyjnym holownika masz wpisaną dopuszczalną masę Ciągniętej przyczepy. Ta masa, nie może być mniejsza od DMC lawety. - zgadza się również: w dowodzie jest 1400 i laweta ma DMC 1400.

W razie zważenia na wadze cały zestaw też spełnia , tylko przyczepa przeładowana o 50kg .
Ale ok,rozmiem, że żeby nie prowokować że niby to samo ciągnie to samo (ale to nie to samo tylko 300kg lżejszy ładunek) , jak i żeby nie szpecić pięknego tyłeczka 156tki hakiem smile.gif ) to mogę założyć hak do innego większego (optycznie) wozu. To akurat - co będzie holownikiem - nie ma znaczenia, to że oba spełniają wszystkie warunki to ja wiem.
O te 50kg nadwagi przyczepy się rozchodzi przy jednoczesnym nieprzekroczeniu żadnych innych mas, ich sumy itd.
Z innych źródeł też widzę że o te 50kg to raczej (raczej, a jeśli to trudno) się nie będzie nikt czepiać.

To 1,33 to też odfajkowałem bo to dotyczy DMC z tego co zrozumiałem i konieczności jakiegoś hamulca z kabiny , zresztą też to spełnione (DMC holownika w wersji Alfa : 1915kg, w wersji drugiego auta 2020kg, DMC przyczepy 1400 no to się mieści.
Jest też drugi zapis że DMC przyczepy ma nie przekraczać masy _własnej_ holownika. To też spełniam. Przyczepa 1400DMC, masa własna holownika jednego 1412kg , drugiego 1440 jakoś tak.

Najlepiej by było jeszcze 50kg tą Alfę - ładunek odciążyć , wtedy wszystko byłoby spełnione !


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Thu, 17 Mar 2016 - 11:35
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Jak masz lawete 1400 DMC i w dowodzie holownika 1400 to według mnie spokojnie możesz ruszać w drogę (przy DMC holownika 1915). Nikt Ci nic nie zrobi i wszystko jest w porządku. Z mojego punktu widzenia tylko (jak bym był Policjantem) to bym się zastanowil przy drugiej alfie na lawecie czy czasem masa własna przyczepy i masa wlasna alfy na lawecie nie przekraczaja DMC lawety smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Thu, 17 Mar 2016 - 16:12
Post #27


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Z tego co wylookałem w necie to masa przyczepy z hamulcem dla 156 to 1300 i 1400kg w zależności od wersji. SW na pewno mniej ze wzgledu na większą mase własną. Sprawdź co masz podane w dowodzie, tam pisze czarno na białym i to jest podstawą dla Policjanta czy Inspektora ITD.

Poza tym skoro laweta ma DMC 1400kg i jest dwuosiowa to pewno ładowności ma w z 900kg, to jak jak jej posadzisz osobówkę to i tak w dupie będziesz w razie kontroli i ważenia.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 17 Mar 2016 - 16:53
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





ITD w ciemię bite nie jest, praktycznie każda laweta 2 osiowa ma masę własną na poziomie 500kg. Jak widzą taki skład z osobówką na dwuosiówce za osobowym kombi, szybko i skutecznie zapraszają na pogadankę. W kwitach mogą być cuda wpisane a i tak zważą po swojemu i mamy problem, nawet jeśli laweta wypożyczona to i tak w momencie kontroli my personalnie odpowiadamy. Wspomniana wyżej 156 pucharówka nawet jeśli masę własną w dowodzie ma na poziomie realnej 1150kg to od razu wskakujemy na 1650kg na haku, jeśli laweta ma jak wyżej pisano w dowodzie zaniżone wpisane DMC 1400kg to jesteśmy 150kg poza limitem, do tego mamy na haku więcej jak może ciągnąć holownik. Konsekwencje dalsze wiadomo jakie, do tego w gratisie jak nas capną na odcinku gdzie obowiązuje Viatoll to będzie pare ładnych złotych do wybulenia za brak Viatolla.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 18:02
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Hipo @ Thu, 17 Mar 2016 - 16:12) *
Z tego co wylookałem w necie to masa przyczepy z hamulcem dla 156 to 1300 i 1400kg w zależności od wersji. SW na pewno mniej ze wzgledu na większą mase własną. Sprawdź co masz podane w dowodzie, tam pisze czarno na białym i to jest podstawą dla Policjanta czy Inspektora ITD.

Poza tym skoro laweta ma DMC 1400kg i jest dwuosiowa to pewno ładowności ma w z 900kg, to jak jak jej posadzisz osobówkę to i tak w dupie będziesz w razie kontroli i ważenia.



Kurcze, Alfe jako holownik odpuszczam z uwagi na "niedrażnienie" co nie zmienia faktu że nie w necie tylko w dowodzie rejestracyjnym - bez żadnych machlojek itd. mam 1400kg masa przyczepy, co mnie w necie obchodzi co jest. Jest jak byk 1400 i kropka. 1915 DMC samej Alfy.
Ta wersja tak ma, przecież każda wersja ma co innego (156 1,6TS miała 1300kg, a 156 2,5V6 ma 1400kg, obie SW czli kombi z 2004). Nie wiem, może ma znaczenie to że to była wcześniej Alfa "z kratką" - jest 4ro osobowa _fabrycznie_ - salonu PL tak wyjechała. Kratkę zdjąłem (oczywiście z bad. techn. itd. wszystko lege artis) , kanapę na 4 osoby i rejestrację na 4 osoby zostawiłem - też wszystko zgodnie z prawem legalnie.Nie wiem, nie znam się na tym. Ma 1400 i tyle, co poradzę.
Ale powtarzam że to znaczenia nie ma bo jest i drugie auto które ma 1480kg i ono może holować i już ta spr załatwiona .

Grzesiek : laweta z wypożyczalni ma masę 300kg. Nie ważyłem jej, ale chyba właściciel by się nie podkładał , co chwilę jeździ ta przyczepa, nie wiem jaki model i firma, rzekomo aluminiowa, będę ją w przyszłym tyg chyba sprawdzać jak się wjeżdża niskim autem to pooglądam dokładnie.
Zakładam że ma prawdę w papierach a nie pozaniżane po co by ryzykował prowadząc wypożyczalnię takie rzeczy?
Przecież istnieją takie przyczepy :
http://olx.pl/oferta/laweta-alu-super-lekk...html#0ee178198a
tu cena "ciut" za wysoka jak dla mnie, ale nie jest to niemożliwe.

Laweta którą teoretycznie rozważam w razie jeżdżenia więcej i która mi się ostatnio w "depo" Ułęża smile.gif spodobała strasznie ma masę własną 390-400kg (dzwoniłem do producenta).
DMC ma pierwsza (wypożyczalnia) 1400kg czyli ładowność 1100kg. Druga DMC max 1500 czyli też 1100 ładowność.
A realnie 20kg mniej bo musiałbym ją zarejestrować na 1480kg (tu dwie wersje - że można lub że trzeba co 50kg czyli 1450). Ta druga jest b., fajna - BORO mini-Wenus.
No brakuje tu tych 50-70kg (tzn mam ich za dużo do wożenia)

A, obie są jednoosiowe oczywiście ( to jakaś różnica iloosiowa) ?
Pucharówki dowód nie jest istotny bo to ładunek, oczywiście że nie ma 1150 tam, ale ja go nie zamierzam mieć ze sobą tego dowodu bo nie ma po co naprawdę, OC jak jeden z kolegów pisał, można ważyć jak zachodzi podejrzenie .
To już ustalone zdawało mi się. Można ważyć (bo masz na myśli wagi te automatyczne na bramkach w drodze wbudowane? jak i przez przenośnie wagi) i wyjdzie 1150 + 300 = 1450kg. + samochód holownik załadowany do swej DMC 2020 ( aprzecież tak nie obładuję go) to razem mniej niż 3500kg.

Więc przekroczę o 50kg DMC przyczepy. i o to przewinienie moje zapytanie całe ! smile.gif

Dopuszczalną masę "do ciągnięcia" dla holownika przekroczę o 50kg w przypadku Alfy, w przypadku drugiego auta które ma 1480 - nie przekroczę. Więc tu też odfajkowane.
Nie przekroczę też realnej masy 3500 na wadze całego zestawu podczas ważenia na drodze . Ani też ich sumy DMC w dokumentach. A to chyba najważniejsze? Ale wciąż będę miał przeładowanie przyczepy o 50kg i o konsekwencje tego się jedynie obawiam oczywiście.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 17 Mar 2016 - 18:15
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Jak lekka jednoosiowa aluminiowa laweta to się zgodzę, zmieścisz się z dmc takiego zestawu na samą kategorię B. Nie mniej nie raz widziałem już cuda z typowymi stalowymi szwajcarkami dwuuosiowymi jakie królują w wypożyczalniach:)


Jak nie będziesz miał ze sobą kwitu z którego można wywnioskować masę ładunku jak mówisz o 156, to masz pewne że przy samej kategorii B cię zważą smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 18:29
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No nie będę miał kwitu chyba że z jakiejś wagi towarowej czy coś takiego, ale to nikogo nie obejdzie pewnie :-/ Więc muszę zakłdać to ważenie w razie W i żeby jak najwięcej się zgadzało i było w normie.
Ale po aucie widać - że w nim dużej części auta nie ma przecież. Za taką nadwagę ładunku rzędu 50kg grozi więcej niż mandat zwykły ? po kilku sklepach dzwoniłem to słyszę "ile? panie, to żadne przeładowanie i śmiech " .

Może gdzieś upoluję jakąś lekką alu małą przyczepkę w cenie mniejszej niż ta z linku powyżej . Póki co zamówiłem hak, nie ma na co czekać. A przed wypożyczeniem z ciekawości zważę tą z wypożyczalni. Tylko żeby tam wjechać, Boro jest fajna bo uchylna i lekko przedłużając najazd i podkładając pod jej krawędź można b niskim wozem wjechać, te z dokładanymi najazdami mogą nie mieć tak dobrze. Aha, w jednym ze sklepów gość twierdził że czasem producent przyczepy podaje masę bez najazdów (jeśli są) i bez koła zapasowego i bez wyciągarki. A czasem z i biroąc to do holownika na dach choćby to trochę odleżymy tą przyczepkę. Wszystko wkoło odleżenia się kręci w tej zabawie widzę smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 17 Mar 2016 - 18:55
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Ja mam tak ciężki holownik że nie ma takich problemów smile.gif muszę mieć B+E i Viatoll nie ma wyjścia, kombinować się nie da w żaden sposób na B.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Thu, 17 Mar 2016 - 19:04
Post #33


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Ale masz B+E, masz Viatolla i Ci wszystko zwisa i powiewa, viatollki ze skanerem jak Cię mijają to widzą że masz urządzenie i gra muzyka. A w innym wypadku to raczej murowana kontrola. Do tego mają prawo skierować cię na legalizowaną wagę do 50km więc praktycznie nigdzie nie jest bezpiecznie.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 19:24
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, czas potrzebny na zrobienie kategorii, egzaminy, nie ma mowy , odpada. 20 lat temu jak czasu było w bród to tak, ale nie w moim wieku smile.gif To ile zajmą ewentualne, potencjalne kontrole to nic przy tym, nawet w sumie łącznie przez X lat. Zresztą docelowo , przy odpowiednio lekkiej przyczepce wszystko powinno być 100% legalne i może kto chce sobie ważyć ile wlezie. Jest taka 290kg aluminiowa widzę, tańsza niż ta z linku powyżej, ale wciąż droga - pod 9tys. Chyba żebym założył małą działalność gospodarczą i ją wypożyczał gdy sam nie potrzebuję hmm , to można jeszcze by było jakieś podatki odliczyć może. Proszę bardzo, jakie pomysły dzięki burzy mózgów na Forum ! smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Thu, 17 Mar 2016 - 20:11
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





A może lawete na busie? skoro jesteś gotów wydać prawie 10k na lawete to lepiej chyba kupić jakiegoś starszego pojazda z platformą a plecach. Zawsze możesz jakieś usługi świadczyć jakby była potrzeba.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 17 Mar 2016 - 20:42
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie jestem gotów, chce wypożyczać za 80zł/dobę z tą lekką (50kg) nadwagą póki co.
Rozglądam się i podaję że są lekkie przyczepki, bo piszecie że jakieś koromysła tylko pod handel po 500kg własnej masy. Ta z linka to nowa, może się trafi gdzies z drugiej ręki coś kiedyś. W archiwach ogłoszeń coś tam się przewija koło 300kg. Rzadko ale istnieją.
A w razie "prowadzenia wypożyczalni" ( co lekko żartobliwie dodałem wink.gif ) to taka przyczepka prawie nie wymaga zajmowania się nią, w odróżnieniu od samochodu-autolawety. Przecież to coś starego i mocno wysłużonego w czym co chwilę coś by padało będzie, a ja mechanikiem nie jestem ani warunków, czasu na to itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Fri, 18 Mar 2016 - 08:11
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





CYTAT(Hipo @ Thu, 17 Mar 2016 - 16:12) *
Z tego co wylookałem w necie to masa przyczepy z hamulcem dla 156 to 1300 i 1400kg w zależności od wersji. SW na pewno mniej ze wzgledu na większą mase własną. Sprawdź co masz podane w dowodzie, tam pisze czarno na białym i to jest podstawą dla Policjanta czy Inspektora ITD.

Poza tym skoro laweta ma DMC 1400kg i jest dwuosiowa to pewno ładowności ma w z 900kg, to jak jak jej posadzisz osobówkę to i tak w dupie będziesz w razie kontroli i ważenia.


Głupstwa piszesz. Jest odwrotnie. Jak cięższy holownik to większe DMC przyczepy, więc nie myl ludzi.


CYTAT(GrzesiekK. @ Thu, 17 Mar 2016 - 16:53) *
ITD w ciemię bite nie jest, praktycznie każda laweta 2 osiowa ma masę własną na poziomie 500kg. Jak widzą taki skład z osobówką na dwuosiówce za osobowym kombi, szybko i skutecznie zapraszają na pogadankę. W kwitach mogą być cuda wpisane a i tak zważą po swojemu i mamy problem, nawet jeśli laweta wypożyczona to i tak w momencie kontroli my personalnie odpowiadamy. Wspomniana wyżej 156 pucharówka nawet jeśli masę własną w dowodzie ma na poziomie realnej 1150kg to od razu wskakujemy na 1650kg na haku, jeśli laweta ma jak wyżej pisano w dowodzie zaniżone wpisane DMC 1400kg to jesteśmy 150kg poza limitem, do tego mamy na haku więcej jak może ciągnąć holownik. Konsekwencje dalsze wiadomo jakie, do tego w gratisie jak nas capną na odcinku gdzie obowiązuje Viatoll to będzie pare ładnych złotych do wybulenia za brak Viatolla.


Moja dwuosiowa wazy 400 wiec nie koniecznie 500. I osobówkę osobówka wiozę bez problemu na B bez viatoll.

DMC 2170 + DMC 1300 = DMC 3470


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 18 Mar 2016 - 08:31
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Specu wszystko się zgadza, ja nie mówię że się nie da, tylko zwróciłem Andrzejowi uwage na popularny w tym kraju proceder z zaniżaniem w dowodzie przyczepy danych odnośnie wag. Wożenie autka ~900kg to ciut inna sprawa, nawet z cięższą lawetą nie problem, ale coś co waży koło 1200kg to już kombinacje.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Fri, 18 Mar 2016 - 20:01
Post #39


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





specu czytaj ze zrozumieniem a nie co drugie słowo. Napisałem żeby autor sprawdził co ma w dowodzie wbite. Więc gdzie tu ta zmyłka n8by?


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 18 Mar 2016 - 20:15
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie kłóćcie się smile.gif
Hipo nie doczytał że wszystko to dawno posprawdzałem. I nie wierzył w możliwości Alf smile.gif
Ale też mi się zdawało zawsze że cięższe przczepy mogą być ciągnięte przez właśnie cięższe wersje (czylio kombi) tych samych aut.

Muszę dodać że wybrany holownik mimo że ma 1480kg masę przyczepy z hamulcem, w myśl przepisów nie może takiej ciągnąć. Bo ma masę własną (w dowodzie) 1442kg. A ma być przyczepy DMC mniejsze niż Masa Własna z dowodu. Co jest głupie bo to auto waży 1460kg naprawdę i to bez kierowcy. A Masa Własna w dowodzie obejmuje kierowcę standardowego czyli 75kilogramowego.
Przy 1440 DM przyczepy musi ważyć 290kg żeby nosić 1150kg. Jedną taka jest alumniowa Boro na zamówienie. Przy okazji zamawiania nowej można na mniejszych kołach zamawiać (się dowiedziałem) żeby łatwiej niższym wozem było wjechać.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:47