Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przygotowanie e36 compacta do amatorkiego sportu
gulba
post Sun, 02 Sep 2018 - 21:51
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Nie doczytałem że chcesz kupić zawieszenie gwintowane. Ale rozwinę temat czemu na przód sprężyny od 6cylindrówki?? po to żeby lepiej rozłożyć masę względem tylnej lekkiej osi, na pewno będzie sztywniej i ten temat jest od dawna stosowany jako budżetówka do 4cylindrowych e30/e36 kjs-rajdy. Czemu nie dawać do zerkopolu - bo przerobiłem dwa komplety i więcej się nie nabiorę na te ich nastawy - po prostu kupię następne nowe. Zawieszenie gwintowane - ile przewidujesz zakupić sprężyn do tego zawieszenia to nie jest tak że założysz i będzie miodzio, to są testy żeby sprawdzić taką sprężynę założyć drugą i znowu testy na sprawdzenie. Ponoć bilstein - niemcy nie oferuje zmian nastawów B6 i B8. Ta opcja jest tylko w Polsce i nie ma na taki amortyzator gwarancji. Może ktoś ma informację na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 02 Sep 2018 - 21:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
leonARL
post Sun, 02 Sep 2018 - 22:38
Post #22


User
Dołączył: Sun, 14 April 2013





Chyba że masz na myśli takie B6 https://bilsteinpolska.pl//23/bilstein-b6-adjustable-10 lub takie https://bilsteinpolska.pl//22/bilstein-b6-damptronic-reg
Ale dawać je do rozebrania ? hmm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 03 Sep 2018 - 07:18
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Zerkopol ostatnio ma problemy z jakością. Mi już dwa razy amortyzatory od nich wylały mimo jazdy po równych trasach. Naprawili w prawdzie na gwarancji i szybko, ale i tak wkurza bo nie mam pewności ile tym razem wytrzyma.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leonARL
post Mon, 03 Sep 2018 - 10:31
Post #24


User
Dołączył: Sun, 14 April 2013





Info z Zerkpolu. Gruba rura rozbierane, cienka nie rozbierane. Walcz i zmieniaj nastawy, ja muszę kupić nowe.
Jak to jest że są takie różnice w cenach ? Na stronie bilsteinpolska.pl ceny są o około stówę wyższe za B6 niż w moim lokalnym sklepie motoryzacyjnym !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Tue, 04 Sep 2018 - 20:47
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Ja mam chłodnicę od wersji z klimą - wywaliłem wiskozę i założyłem elektryczny, olej 5w-50 valvoline i silnik nie wykazuje efektów przegrzania więc myślę że niema co pakować chłodnicy z TDS-a. Wiadomo że chłodnica nowa - termostat nowy - pompa wody nowa. Możesz profilaktycznie zmienić plastikowe krócce płynu które wchodzą do nagrzewnicy przez ścianę grodziową, krócice na bloku silnika - mi wywaliło w warsztacie po prostu plastik zrobił kruchy z upływu czasu. Węże między silnik a chłodnicę założyłem silikonowe 100zł/2szt. Wyrywaj miskę oleju obadaj panewki korbowe jak są dobre to załóż nowe - lubią zrobić mielonkę. Wywal dwu masę i załóż jednomas z m42 - groszowa sprawa. Dyfer kup 4,10 a najlepiej 4.44 lub 4.45 a jak masz parę groszy więcej to 5.00. Szpera jak się trafi zlewasz olej i patrzysz w jaki stanie, jak lecą ostre grudy opiłków to do rozbiórki jak jest w miarę czysto wlewasz świeżego Motula 75w-140 i w drogę i znowu jak masz parę groszy to iść w stronę dużej głowy ale to też grube półosie będziesz miał gotowe na przyjęcie większej mocy.Duży dyfer to tez możliwość założenie dekla od e34 i mocniejszej łapy do budy. Przekładnia kierownicza od Z3 M3 ale cena powala ewentualnie szukać jak ktoś nie wie co sprzedaje można wyrwać za grosze - ogólnie temat rzeka bo słyszałem że można zapakować od e46 i tam trafiały się krótkie przełożenia za marny pieniądz. Przednie górne mocowania od M3 i dolne tuleje wachaczy przednich od M3 - kierownica elegancko się prostuje do jazdy na wprost. Ogólnie najlepiej cały wóz obuć w silikonowe tuleje. Obowiązkowa płyta pod silnik. Zdejmij przedni stabilizator i zobacz jego mocowania do podłużnic u mnie blachy eleganckie a pod tuleją dziura że tuleje wpadała do środka. I znowu poliuretan w stabilizator i łączniki. Tylne górne mocowania amortyzatorów też w poliuretan - orginał szybko pada nawet jak dasz te większe podkładki co są w zestawach zamienników. Tyle pamiętam z moich doświadczeń jak coś to pytaj bo dużo można znaleść informacji ale wszystko jest mocna rozrzucone po google.
Wracając do zawieszenia teraz dopiero widzę na stronie Bilstein-Polska że są wersje Motosport ale cena jest dość spora. Fajnie jakby ktoś zadzwonił do Bilstein - niemcy i zapytał czy oferują usztywnianie - skracanie B8. Była by informacja czy Zerkopol robi to zgodnie z och wytycznymi czy to autorski projekt made in polska.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Tue, 04 Sep 2018 - 21:10
Post #26


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Gulba- dziękuje, dziękuje i jeszcze raz dziękuje smile.gif wiszę Ci dobre czeskie piwo, albo czekolade Studentcka (w zależnośći od preferencji smile.gif )

W sumie to co piszesz (bądz część tego, bo też sporo dołożyleś na co zwrócić uwagę) zbiega się z tym co wyczytałem/ planuję zrobić. Mam założony x-brace ktory miske powinien ochronic i tylko jeżdze po asfaltach

Plany wg priorytetów:
- Wymienić zawieszenie ( amorki i sprężyny). Dzięki waszym uwagom dalej jestem w kropce i nie wiem co kupic. Dopasowanie Zerkopol-B6 ze sprężynami mnie zniechęca i opinie użytkownikow też nie zachęcają.
Wrócilem do myślenia o B12 albo H&R sport Cup, lub
- Wachacze mi się powoli "dobijają", więc planuje założyc odrazy z poli-tulejami M3. Jak już kupie poli, to myślę, że wymienie wszystko na poli.
- Jednomas wrzucić
- szukać szpery ( lub krótszego mostu). Choc ceny mocno zaporowe
- znalezienie krótszej maglownicy, bo teraz to jest jak sterowanie parowcem

Dziekuje wszystkim opiniom. Fajnie jest nie uczyć się na tylko na swoich błedach smile.gif


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 04 Sep 2018 - 23:11
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





na przednie wahacze nie koniecznie trzeba pchać poliuretan, meyle ma w swojej ofercie zamienniki ori m3 e36 tulei. U mnie sprawiały się bardzo dobrze, cena przystępna, są porównywalnie sztywne do twardego poli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Wed, 05 Sep 2018 - 13:58
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





CYTAT(gulba @ Wed, 05 Sep 2018 - 13:56) *
Załóz nowego bilstein-a b8 na grubej ladze (odpuść sobie zerkopol) do obniżonego zawieszenia + sprężyn od 6cylindrówki -35mm i w drogę. Będziesz miał wiele innych ciekawszych wydatków.
Ja będziesz zmianiał sworznie w wachaczach to załóż Meyle HD bez tego gumowego wypełnienia jak w orginale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartus
post Mon, 24 Sep 2018 - 08:51
Post #29


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 February 2005
Skąd: Szczecin





Jak jezdzisz głównie lub tylko po asfaltach to załóż gwint (np isc) bo zwykle zawieszenie bedzie za miekkie i za wysokie, szczegolnie po odchudzeniu auta. Do zawieszenia poli. Nawet pelne gumowe tuleje przednich wahaczy wyrobia sie i nie wiadomo kiedy bedziesz mial zmienną geometrie zawieszenia.


--------------------
BMW - Freude am Fahren
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Mon, 24 Sep 2018 - 10:35
Post #30


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Dziękuje za odpowiedz smile.gif Dziś miałem odkopać temat, bo doszedłem do takiego samego wniosku jaki tutaj przedstawiasz smile.gif

Po przeczytaniu parunastu stron na temat Bilsteina B12, Zerkpol, GAZshocks, itd postanowiłem kupić zawieszenie BC Racing.

Jaki naciśk byśćie polecali? Auto też będzie jeżdżone publicznie i będzie dojeżdżało na tory na kołach.

Myślałem o 9kg/8kg lub 10kg/8kg

Dziękuję za sugestie!

Miłego poniedziałku


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Sat, 22 Dec 2018 - 19:54
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Kwestia zawieszenia przód - jaką drogą pójść. Piszę o przednim zawieszeniu. Górne mocowania amortyzatorów od M3, tuleje wahacza acentryki, czy zwrotnica M3 jest inna od serii. Co zastosować do rajdów kjs-ów jakie elementy żeby to się dobrze prowadziło i dało się ustawić geometrię.Czy może zostawić serię ustawić koła na wprost i jazda.Napiszcie co macie zastosowane??

Takie wachacze przy górnych mocowaniach od M3 i acentrykach przy E36 https://allegro.pl/oferta/bmw-e30-5x120-swa...e-m3-7730860636
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Wed, 06 Feb 2019 - 13:36
Post #32


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Cześć po krótkiej przerwie.

Założony gwint, tuleje acentryczne z M3 ( które sa mega kozakiem na zimowe ślizganie), kupione felgi Motorsport OEM (styling 24) z racji wagi i wytrzymałośći ( choć obawiam sie 17") i bedą kupione Contactsport 5.

Aktualnie rozglądam sie za szperą i z tego co sie dowiedziałem to warto robić konwersje na duża głowę. Mniej się grzeje i jest bardziej wytrzymała + w przyszłośći bedzie przygotowane na b28 lub b30 lub b32

Używałem szukajki, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

1. Czy przerabial ktoś z was montowanie dużej głowy do compacta? Z tego co widze na real OEM to obudowa z mocowaniem do nadwozia jest inna. Czy wymiana dekla rozwiąże problem mocowania?
2. Wiem, że półośki też bedą musiały być wymienione. Czy potrzeba czegoś jeszcze do tego zabiegu?
3. Czy ktoś ma doświadczenie ze szperami od "Michała z Łodzi". Znalazlem też informacje, że jest jakas osoba z okolic Kielc która robi szpery.
4. Co myślicie o zaciśnięciu szpery na 40%

Dziekuję!


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Wed, 06 Feb 2019 - 15:00
Post #33


User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Co do dużej głowy, to ja bym się tym martwił dopiero po ew. swapie na b28 lub b30.
Dostanie szpery do dużej głowy kosztuje niestety sporo cebulionów, a sporo osób nawet po swapie zostaje na małej głowie i jakoś to daje radę, więc lepiej kup szperę na małą głowę (którą później pewnie i tak bez problemu sprzedasz, a wybór większy).


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 2.00.30; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Subaru Impreza WRX 2001 : Silesia Ring 1.59:43
Clio RS 2009: Silesia Ring (VR2): 2:07; Brno 2:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slawo2000
post Wed, 06 Feb 2019 - 15:02
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





W 323ti Compact była duża głowa tzn. 188, więc może warto z tego modelu poszukać części.


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Wed, 06 Feb 2019 - 15:45
Post #35


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Dzięki Slawo za trop.

Może komuś się przyda:

e24, e28, e30(6cyl models), 2.8L Z3, MZ3 and Mcoupe's all have medium case diffs that will fit on the 318ti. 4cyl e30's came with small case diffs as did the 318ti and I think the 1.9L Z3. REGULAR E36(coupe and sedan) DIFFS WILL NOT FIT.

2.8L Z3's, MZ3's and Mcoupes have Torsen style Limited Slips while e24's, e28's, and e30's have clutch style limited slips. 5speed e24's came with 3.46 LSD's, 5speed e28's came with 3.25 LSD's and 5speed e30's came with 3.73 LSD's. Stock diff ratio for the 5 speed 318ti is a 3.45. As you know, some models came with open diffs and some came with LSD's. A thing to consider when choosing a ratio is engine RPM vs. speed. The stock 3.45 diff runs around 3800rpm @ 80mph. Lower numbers ie; 2.93, 3.25 etc, will lower the rpm's while increasing your top speed and fuel economy, but will make you slower/sluggish off the line. Higher numbers such as 3.73, 4.10, 4.44's etc, will increase your rpm's, thus lowering your top speed and fuel economy at highway speeds, but you'll take off like monster off the line. If you want to lower your rpm's at highway speeds but maintain decent power at cruising speeds, go with a 3.25 LSD. If you're happy with the Ti's stock gearing, go with a 3.46 LSD. If you're doing an engine swap, keep in mind M3's, Mcoupes and M roadsters come stock with 3.23 LSD's 318ti's came with 3.45 open and LSD's to compensate for their lack of power. BTW, there's plenty of "final drive calculators" floating around the internet. If you want to find out what your RPM's will be at certain speeds with different setups, just google "BMW final drive calculator". Just type in your final drive ratio, enter your tire size and click calculate. 1st through 4th gear ratios may differ between the Getrag and the ZF trannys, but I think 5th gear is 1 to 1 on most BMW's.


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Wed, 06 Feb 2019 - 18:13
Post #36


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Do compacta duża głowa wychodziła w 323ti. Możesz zastosować też dużą głowę z e30. Jeśli zmienisz dekiel na ten z dużej głowy compact/e30 lub zastosujesz adapter - możesz zastoswać dyfer z e34 lub e28. Półosie pasują z 323ti lub z e30, ale zwróć uwagę czy e30tkowe mają pierścienie pod czujniki ABSu. Możesz zastosować duuuużo tańsze półosie od e34, ale potrzebujesz adapterów (+/- 700PLN), które produkuje SWAGIER.

Temat dosyć drogi, ori szpera duża głowa to ostatnio chyba powyżej 1500zł a półosie też więcej niż 500 za parę. Jeśli masz w planie mocniejszy silnik to uważam, że niestety trzeba w to zainwestować - na dobrej oponie małą głowę/półosie wykończysz szybko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Wed, 06 Feb 2019 - 21:04
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Opony 17 do m44 to raczej słaby pomysł, ja jezdzę na 16 ale chyba 15 była by najlepsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Thu, 07 Feb 2019 - 08:22
Post #38


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





CYTAT(gulba @ Wed, 06 Feb 2019 - 21:04) *
Opony 17 do m44 to raczej słaby pomysł, ja jezdzę na 16 ale chyba 15 była by najlepsza.


Myślałem o 16", ale 950zł za OEM Motorsport było grzechem nie wziąść. Rożnica w wadze miedzy moimi odecnymi 15" to 1.5kg. Rożnica między 16" to już 1kg.
Za 17" dodatkowo przemawia możliwość zamontowania większej tarczy ( 330i) i 17" lekko wydłuży Vmax na każdym biegu ( a czesto brakuje tych paru km na 2 biegu).


Czy miał ktoś styczność ze szperami od Michała z okolic Łodzi? Jeżeli nie, to może macie kogoś godnego polecenia, co zajmuje sie szperami.

Dzięki!


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tasaq
post Thu, 07 Feb 2019 - 11:30
Post #39


User
Dołączył: Sun, 10 January 2010





@ variatto,
ja mam szperę składaną przez użytkownika Wojtasm5 z Jędrzejowa, znajdziesz w internecie namiary do niego.
E30 dyfer 4,45 na dużej głowie ze szperą zacieśnioną na 45%
Aha i koszt szpery dużej głowy za 1500,00 zł można między bajki włożyćsmile.gif Chyba że jakiś zajazd.
Sam dekiel do dużej głowy do E30 to koszt 300 PLN+.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Thu, 07 Feb 2019 - 11:40
Post #40


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





CYTAT(Tasaq @ Thu, 07 Feb 2019 - 11:30) *
@ variatto,
ja mam szperę składaną przez użytkownika Wojtasm5 z Jędrzejowa, znajdziesz w internecie namiary do niego.
E30 dyfer 4,45 na dużej głowie ze szperą zacieśnioną na 45%
Aha i koszt szpery dużej głowy za 1500,00 zł można między bajki włożyćsmile.gif Chyba że jakiś zajazd.
Sam dekiel do dużej głowy do E30 to koszt 300 PLN+.


Znalazłem na forach Wojtasm5 z Jędrzejowa, ale nie byłem w stanie znalezć namiarów, wiec jakbyś mógł podesłać na PW, to byłbym bardzo wdzięczny. Na szpere mam ok 5k zł i mam nadzieje, że uda się zamknąć w tej kwocie.

Dzięki!



--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:11