Shoutbox 0 nowych PW 

25 Stron V  « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Tesla Roadster 2020, 0-100 1,96s, 1/4mili 8.9s v-max 400 km/h
error.
post Wczoraj, 07:56
Post #481

Frequent User

CYTAT(Type-R @ Wed, 04 Apr 2018 - 13:19) *
"i to o ile wzrosła liczba pojazdów na naszych drogach"
To może i to, jakie normy spełniają współczesne pojazdy, a jakie spełniały Jelcze, Syrenki czy Wartburgi.

"Skąd zatem na Marszałkowskiej o godzinie 13, w ładny dzień jak dzisiaj biorą się wyniki rzędu 80 ug/m3 przy normie wynoszącej 50?"
Jak to skąd? Unos wtórny biggrin.gif

To może i to, jaka jest strukutra wiekowa pojazdów, które poruszają się po naszych drogach? wink.gif Średni wiek ciężarówek to ponad 11 lat. Dokładając do tego fakt, iż od lat 90tych ich liczba wzrosła bodajże (piszę z pamięci) z ponad miliona do prawie trzech i pół, rzeczywiście można to ze spokojną głową bagatelizować. wink.gif

To samo z tym unosem wtórnym - jakie to wszystko proste. Może miałoby to jakiś sens, gdyby nie fakt, że Warszawa to od lat jedno z najbardziej zakorkowanych miast w PL, a i w Europie nie zostaje daleko w tyle. Chcesz mi powiedzieć, że te pędzące po stolicy auta z zawrotną prędkością 20km/h lub stojące w korku unoszą ten cały syf do góry na wysokość czujników pomiarowych? Brzmi całkiem logicznie. wink.gif Szybciej można jechać rowerem, może to wina rowerzystów? Z resztą jak już mówiłem, smog smogiem, tu transport ma mniejsze znaczenie, ale w ogólnym rozrachunku zanieczyszczeń w centrach dużych miast ma swój zasadniczy udział.

Tymczasem wracając do meritum. Dane z najnowszych baterii, które opracowała Tesla dla modelu S, pokazują średni spadek pojemności na poziomie 1% na 50 tysięcy km.
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Wczoraj, 07:56
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
hexx #2
post Wczoraj, 08:47
Post #482

Forum Killer

Równie wiarygodne jak deklarowane średnie spalanie podawane przez producentów aut smile.gif

Nie przeczę, że nie..
bo może faktycznie uda się osiągnąć taki wynik ale w warunkach.. które nie występują w naturalnym trybie eksploatacji.

+Quote Post
error.
post Wczoraj, 09:29
Post #483

Frequent User

Ja wiem, że ty wszystko wiesz najlepiej, ale to nie są dane producenta, tylko zbiorcze na podstawie danych zebranych od użytkowników. W normalnym trybie eksploatacji.

+Quote Post
piwo
post Wczoraj, 09:57
Post #484

Forum Homee

w Polsce czy kaliforni? ciekawe ile zim z ostrym 30 stopniowym mrozem i zasolen podwozia, komory silnika zniosa baterie.

--------------------
Opel Speedster turbo b207r , 900kg,
RWD+LSD, 1/4: 13,806s
tor Poznań: 1m53,9

+Quote Post
hexx #2
post Wczoraj, 10:02
Post #485

Forum Killer

CYTAT(error. @ Fri, 20 Apr 2018 - 09:29) *
Ja wiem, że ty wszystko wiesz najlepiej, ale to nie są dane producenta, tylko zbiorcze na podstawie danych zebranych od użytkowników. W normalnym trybie eksploatacji.

przed edycją podawałeś inne dane... że na odcinku 270k km utrata 10% laugh.gif

A jak mowa o Tesli...
to jaka gwarancja jest w niej na pojemność akumulatorów ? rolleyes.gif

+Quote Post
error.
post Wczoraj, 10:14
Post #486

Frequent User

CYTAT(piwo @ Fri, 20 Apr 2018 - 09:57) *
w Polsce czy kaliforni? ciekawe ile zim z ostrym 30 stopniowym mrozem i zasolen podwozia, komory silnika zniosa baterie.

To dane z Europy i (o ile pamiętam) Azji. Po drugie, ile tych ostrych zim, z 30 stopniowym mrozem miałeś w ostatnich latach w Polsce? wink.gif

CYTAT(hexx #2 @ Fri, 20 Apr 2018 - 10:02) *
przed edycją podawałeś inne dane... że na odcinku 270k km utrata 10% laugh.gif

A jak mowa o Tesli...
to jaka gwarancja jest w niej na pojemność akumulatorów ? rolleyes.gif

Tak, bo to teksty po angielsku i kontekst dopiero wyłapałem po chwili. 10% to wartość maksymalna.

8 lat. Od marca bodajże tyle samo ma model 3, tyle że dodatkowo limity 160/190 tysięcy km. Natomiast poziom degradacji pojemności to maks 30 procent.

+Quote Post
hexx #2
post Wczoraj, 10:21
Post #487

Forum Killer

a podają koszt wymiany baterii w Tesli S ?
gdzieś widziałem kwotę 44.000 USD

Jeżeli to prawda, to jest to drogie auto o ograniczonych możliwościach użytkowania i do tego dla jednego właściciela.. no może dwóch.

+Quote Post

25 Stron V  « < 23 24 25
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 21 April 2018 - 20:37