Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> VW GOLF III GTI - problemy z pracą silnika na paliwie
kaszelll
post Tue, 16 Sep 2003 - 20:04
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





Witam posiadam Golfa III GTI 2.0 16v gdy go kupiłem miał uszkodzoną pompę paliwa, po 3 miesiącach wymieniłem ją na nową.
Mam problemy z odpaleniem samochodu gdy jest zimny, czyli "prycha i kicha " poczym odpali. Gdy zaczynam jazdę z gazem muszę postępować bardzo delikatnie ponieważ auto zgaśnie, gdy już się rozgrzeje z odpalaniem nie ma problemów lecz z samą jazdą, mianowicie pedał gazu cały czas delikatnie ponieważ po gwałtownym dodaniu gazu przerywa pracę a zaraz potem dostaję dużego kopa i tak się dzieje po każdej zmianie biegu na wyższy.

Tak jak mówiłem pompa jest nowa, ciśnienie sprawdzane wynosi ponad 3,0 bar, filtr paliwa wymieniony, świece także, a nawet na podmianę był założony nowy czujnik temperatury komputera.

Komputer pokazał że zapłon jest także źle ustawiony lecz mechanicy mówią mi że się go w tym modelu nie reguluje ,że komputer samochodowy sam to robie, niewiem nieznam się .

Jeszcze jedno samochód jest przerobiony na gaz i na nim pracuje bez zarzutów.

z góry dziękuję za odpowiedź

kaszelll@wp.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Sep 2003 - 20:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
panfil
post Wed, 17 Sep 2003 - 12:17
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 02 July 2003
Skąd: Warszawa





A przed wymiana pompy jak sie zachowywal na benzynie ?
Bo na razie to wyglada na przestrojenie komputera pod gaz, a nie pod benzyne...


--------------------
BMW 323 TI
Byly:
AC Schnitzer S3 E34 (240 HP)
Ford Sierra RS Cosworth 2WD (270 HP)
Suzuki Swift GTI MKIII
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Wed, 17 Sep 2003 - 12:59
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





Jak jezdzisz na gazie to wysycha filtr paliwa a normalnie jest mokry (podczas jazdy na benzynie) , jedyna rada jezdzic wiecej na benzynie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michał Szulkin
post Wed, 17 Sep 2003 - 15:09
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Częstochowa





Jakpisali poprzednicy albo masz ustaweinia pod gaz albo zazadko jezdzis zna benzynie




ps: zagazawałes takie fajen autko
VW MANIAK


--------------------
MisiekSR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Wed, 17 Sep 2003 - 19:40
Post #5


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy auto normalnie chodziło na benzynie bo odkąd go kupiłem miał już uszkodzona pompę jestem posiadaczem tego auta jakieś 4 miesiące.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Wed, 17 Sep 2003 - 19:43
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





jeśli chodzi o ustawinia pod gaz to auto było w serwisie na komputerze sprawdzane dwa razy i niby wszystko jest ok!?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Wed, 17 Sep 2003 - 21:05
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





Jeśli chodzi o filtr paliwa to pisałem że został wymieniony na nowy, i dalej jest tak samo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Thu, 18 Sep 2003 - 00:43
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





A w jednym poście nie można było tego napisać?


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 18 Sep 2003 - 11:37
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





U mnie są te same objawy i jade dzisiaj na komputer (Opel Omega A). Wszyscy najpierw twierdzili, że to przepływomierz powietrza (i w większości przypadków tak jest), wymieniłem go i dalej to samo. Mogą to być także wtryski. Bardzo prawdopodobne jest, że mógł Ci paść jakiś czujnik. Jednak proponuje w twoim przypadku zacząć od przepływomierza powietrza, powodzenia


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Thu, 18 Sep 2003 - 17:30
Post #10


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





Jakbyś doszedł co jest z twoim autem daj mi znać .
Wielkie dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 18 Sep 2003 - 18:43
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





No i podpilem do kompa. Nie wykazal żadnych błędów ale.. ale chyba dlatego, że niedawno miał odłączony akumulator i od tego czasu kontrolka komunikująca o błędzie się nie zapaliła. W czasie pomiaru temperatura na wolnych obrotach wariowała od 85 do ponad 105 stopni. Wniosek z tego, że prawdopodobnie padł czujnik temperatury cieczy, ale tego się nie dowiem napewno dopuki jutro (mam nadzieje) nie wymienie czujnika. Druga sprawa mogąca wpłynąć na tego typu usterkę to nieciekawe pomiary pracy Sondy Lambda jakie zanotował komputer. Wole jednak zacząć sprawdzać od czujnika za 20 zł a potem dopiero sprawdzic sonde (200 zł). Mam tylko nadzieje ze przepływomierz który wymieniłem jest sprawny, a tego nie jestem pewien ponieważ kupiłem używany (nowy ok 2000 zł). No i podpilem do kompa. Nie wykazal żadnych błędów ale.. ale chyba dlatego, że niedawno miał odłączony akumulator i od tego czasu kontrolka komunikująca o błędzie się nie zapaliła. W czasie pomiaru temperatura na wolnych obrotach wariowała od 85 do ponad 105 stopni. Wniosek z tego, że prawdopodobnie padł czujnik temperatury cieczy, ale tego się nie dowiem napewno dopuki jutro (mam nadzieje) nie wymienie czujnika. Druga sprawa mogąca wpłynąć na tego typu usterkę to nieciekawe pomiary pracy Sondy Lambda jakie zanotował komputer. Wole jednak zacząć sprawdzać od czujnika za 20 zł a potem dopiero sprawdzic sonde (200 zł). Mam tylko nadzieje ze przepływomierz który wymieniłem jest sprawny, a tego nie jestem pewien ponieważ kupiłem używany (nowy ok 2000 zł).


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirelka
post Thu, 18 Sep 2003 - 19:47
Post #12


Rookie
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: wawa





miałam tą samą sytuacji w polo z LPG, na kompie wszystko wychodziło poprawnie, a samochód nie jeździł na benzynie, wymieniłam czujnik temp, przeczyściłam przepustnice i nic zero poprawy. w końcu trafiłam do elektronika, który autko naprawił... okazało się że samochody niemieckie z oprogramowaniem włsokim typu marelli nie mogą się przystosować do instalacji gazowej, i pan założył urządzenie resetujące komputer po każdej jeździe i póki co jest ok. mogę dać namiary.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Thu, 18 Sep 2003 - 20:11
Post #13


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





Dziękuje. Bardzo bym prosił o namiary do tego elektronika, a wspomne o tym także swoim mechanikom.

Natomiast jeśli chodzi o informacje od tomp-a, to czunik temperatury mam już wymieniony, jutro jadę na sprawdzenie przepustnicy tak jak napisałeś, jednak także wolałbym żeby nie ona ponieważ rzeczywiście do mojego auta kosztuje ok 1500 zł, jest to znaczny koszt natomiast sondy lambda u mnie jeszcze nikt nie sprawdzał i trzeba to zrobić, ale wezmę pod uwagę także sugestię mirelki, jak coś sie poprawi dam znać, tymczasem proszę o dalsze podpowiedzi.

Wielkie dzięki
Kaszelll@wp.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 18 Sep 2003 - 21:12
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("mirelka":32ndd34l)
miałam tą samą sytuacji w polo z LPG, na kompie wszystko wychodziło poprawnie, a samochód nie jeździł na benzynie, wymieniłam czujnik temp, przeczyściłam przepustnice i nic zero poprawy. w końcu trafiłam do elektronika, który autko naprawił... okazało się że samochody niemieckie z oprogramowaniem włsokim typu marelli nie mogą się przystosować do instalacji gazowej, i pan założył urządzenie resetujące komputer po każdej jeździe i póki co jest ok. mogę dać namiary.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten reset komputerka. Bo jeżeli odepne akumulator to komp chyba sie resetuje. Jeżeli tak to u mnie reset nic nie dał. Jeżeli to nie ten cholerny czujnik to mnie chyba trafi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Thu, 18 Sep 2003 - 21:17
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Żeby komputer się zresetował trzeba odłączyć akumulator na ok. 15minut. Ew. można wyciągnąć bezpiecznik EFI.


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 18 Sep 2003 - 21:28
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("Gr00bY":lpu9wj0x)
Żeby komputer się zresetował trzeba odłączyć akumulator na ok. 15minut. Ew. można wyciągnąć bezpiecznik EFI.

No to moj sie napewno zresetował, cały czas mam nadzieje ze to czujnik. Mam takie pytanie OT, czy przy zużytych pierścieniach (bierze olej) nie ma niebieskiego dymu z wydechu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 18 Sep 2003 - 21:33
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





troche nie po polsku- sory. Oczywiście - czy może nie dymić na niebiesko w sytuacji kiedy nie ma szczelności na pierścieniach?


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Thu, 18 Sep 2003 - 22:18
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





Jest też taka funkcja jak EDIT. Kolega widzę lubi nabijać posty ile wlezie. Fajnie mieć dużo prawda?


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaszelll
post Thu, 18 Sep 2003 - 23:08
Post #19


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2003





Nie wiem jak jest dokładnie, ale np. w fiatach tak jak mówicie wystarczy odłączyć akumulator na około 15 min. i już mamy reset kompa, lecz z tego co mi mówiono w VW nie jest tak łatwo, chociażby weźmy przykład elektronicznego wskaźnika kilometrów przecież odłączamy akumulator a on nadal pamięta ilośc kilometrów czyli ustawienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 10:10