Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> XK8 swap
świerzak
post Wed, 11 Jan 2017 - 08:45
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





Witam kolegów z forum , tytuł tematu w sumie miał być inny ale napiszę wprost o jaki pomysł chodzi, może od razu wykluczymy "choroby wieku dziecięcego " smile.gif

Chodzi o swap jakiegoś "normalnego " rozwojowego europejskiego silnika z manualem do budy xk8

Pomysły na wstępie to :

2.0 tfsi + ( upgrade na 300 ) i tu pytanie jaka skrzynia żeby było rwd
2.7 bi turbo również rwd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Jan 2017 - 08:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kkkacper
post Wed, 11 Jan 2017 - 09:11
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Xk8 z tfsi.. nie wierze, ze Ci to w ogole do glowy przyszlo sad.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek78
post Wed, 11 Jan 2017 - 09:57
Post #3


User
Dołączył: Mon, 07 February 2011





CYTAT(świerzak @ Wed, 11 Jan 2017 - 08:45) *
Witam kolegów z forum , tytuł tematu w sumie miał być inny ale napiszę wprost o jaki pomysł chodzi, może od razu wykluczymy "choroby wieku dziecięcego " smile.gif

Chodzi o swap jakiegoś "normalnego " rozwojowego europejskiego silnika z manualem do budy xk8

Pomysły na wstępie to :

2.0 tfsi + ( upgrade na 300 ) i tu pytanie jaka skrzynia żeby było rwd
2.7 bi turbo również rwd


Pakuj BCY(Rs6 C5) i korzystaj z mocy na tylnich kołach. rolleyes.gif


--------------------
A6 Avant Competition 15r. 416KM/806Nm
Rodzinny odrzutowiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JME
post Wed, 11 Jan 2017 - 12:31
Post #4


User
Dołączył: Fri, 01 January 2016





Po co robić swap jeśli nowy motor miałby dawać tyle mocy co fabryka i to jeszcze dopiero po modach. Silniki w jaguarach były aż tak kiepskie, żeby je wywalać? Serio pytam.

Mi osobiście do tej budy pasuje jakieś V12, ale nie wiem jak z miejscem pod maską. M120 od Merca? Jakieś V10 też nie odbiera temu autu klasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 11 Jan 2017 - 13:34
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





LS?

http://www.jaguarspecialties.com/xk8-lsx.asp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
świerzak
post Wed, 11 Jan 2017 - 15:04
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





CYTAT
Xk8 z tfsi.. nie wierze, ze Ci to w ogole do glowy przyszlo

Dlaczego nie ? w Audi A5 też jest ten motor, jest też 1.8 ....
CYTAT
Po co robić swap jeśli nowy motor miałby dawać tyle mocy co fabryka i to jeszcze dopiero po modach. Silniki w jaguarach były aż tak kiepskie, żeby je wywalać? Serio pytam.

Problemem tego auta ( jak dla mnie ) jest jego napęd, silnik który ma poj 4.0 i porażającą moc 280 km ( tyle co 1.8 t po podstawowych modach )
ma też w większości Nikasil , jest nie rozwojowy, kropką nad i tego wszystkiego jest automat .
CYTAT
LS?

Ciekawy swap, ale wolałbym corvettę

Tu potrzebny jest jakiś rozwojowy, mniejszy silnik z turbo, manualem, stąd pomysł na 2.0 t lub 2.7 bit, który jest ekonomiczny jak nie potrzeba mocy i dynamiczny jak
trzeba wdepnąć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukfk
post Wed, 11 Jan 2017 - 16:55
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 23 September 2013





CYTAT(świerzak @ Wed, 11 Jan 2017 - 08:45) *
Witam kolegów z forum , tytuł tematu w sumie miał być inny ale napiszę wprost o jaki pomysł chodzi, może od razu wykluczymy "choroby wieku dziecięcego " smile.gif

Chodzi o swap jakiegoś "normalnego " rozwojowego europejskiego silnika z manualem do budy xk8

Pomysły na wstępie to :

2.0 tfsi + ( upgrade na 300 ) i tu pytanie jaka skrzynia żeby było rwd
2.7 bi turbo również rwd


Możesz mi wierzyć lub nie, ale jakiś czas temu miałem taki sam pomysł żeby kupić xk8 cabrio z uszkodzonym silnikiem ,i wsadzić tam 2,7 v6 tylko na jednej turbinie ,generalnie taki sam setup jak miałem w zeszłym roku w moim s4 , czyli 800hp i 1000nm , i do tego napęd quattro .
W mojej koncepcji miał by być to taki GTR killer ,że niby autko szybkie i eleganckie, ale po takich głębszych przemyśleniach stwierdziłem że to bez sensu taki projekt ,bo gdzie ja tym będę jeździł ...
Na ulicy to niema z kim się ścigać z taką mocą, z resztą ulica jest do jeżdżenia ,a nie do ścigania...
A do wyścigów na 1/4 też by się nie nadawał bo z racji przejścia na napęd quattro musiał bym jeździć w klasie drag, a to dragu mam już S4,także mijało się to z celem...Już nie mówię o kwesti wyposażenia z którego po takim swapie pewnie połowa rzeczy by nie działała prawidłowo...

Także tak patrząc chłodnym okiem jak nie masz jakiś mega ambicji mocowych związanych z tym samochodem to ja bym olał robienie swapów silnika, ewentualnie zrobił swap skrzyni na jakiś krótki manual, albo na taką automatyczną 8 biegową skrzynie jak jarek w projektach chce wrzucić do 350z, to powinno trochę odmulić takie auto ,a przynajmniej wyposażenie takie jak klima czy inne bajery obsługiwane z seryjnych sterowników by ci działały ...

A jak już się uparłeś na swapa to ja bym włożył CFSA z rs5, z manualem i tyle...






--------------------
W0 LNES4 1000hp+ 0-100 2,3s 100-200 4,1s 9s car www.facebook.com/s4turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
świerzak
post Wed, 11 Jan 2017 - 17:33
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





CYTAT
Możesz mi wierzyć lub nie, ale jakiś czas temu miałem taki sam pomysł żeby kupić xk8 cabrio z uszkodzonym silnikiem ,i wsadzić tam 2,7 v6

smile.gif Wierzę, czyli pomysł nie głupi ..
Jak widzę na papierze 4.0 280 km+nikasil +automat +1600 kg =powolny przymulony pożeracz paliwa, którego objedzie skoda octavia kombi ( jakieś podstawowe mody ) 1.8T , przerabiałem temat w innym aucie o podobnych parametrach, reakcja na gaz w tych starszych automatach...tragedia. mały fun z jazdy, duże spalanie i oby nic się nie zepsuło .
A szkoda bo nadwozie xk8 jest ładne.
CYTAT
Także tak patrząc chłodnym okiem jak nie masz jakiś mega ambicji mocowych związanych z tym samochodem to ja bym olał robienie swapów silnika

Ambicji mocowych nie mam, ale taki 2,7 bit 350 km +150 nitro = 500 to moc dla 4.0 z jaguara nie realna, dobrze żeby było to ekonomiczne jak się nie spieszy .
Ten 4.0 to nie rozwojowy silnik, pancerny ?? też nie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Wed, 11 Jan 2017 - 17:50
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





4,2V8 ABZ + turbo smile.gif nie trzeba chyba lepiej a nawet sam ABZ już powinien jakoś jeździć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 11 Jan 2017 - 18:21
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





2jzgte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 11 Jan 2017 - 19:16
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Z Mercedesowego podwórka V8 M113 Kompressor 500KM i 700Nm w serii z potencjałem na więcej, np takie 655KM i 930Nm:


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukfk
post Wed, 11 Jan 2017 - 19:31
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 23 September 2013





CYTAT(świerzak @ Wed, 11 Jan 2017 - 17:33) *
Ambicji mocowych nie mam, ale taki 2,7 bit 350 km +150 nitro = 500 to moc dla 4.0 z jaguara nie realna, dobrze żeby było to ekonomiczne jak się nie spieszy .
Ten 4.0 to nie rozwojowy silnik, pancerny ?? też nie


Generalnie robiąc jakikolwiek swap szczególnie, taki 2,7 do jaguara trzeba się przygotować,że będzie to i trwać i kosztować ,a efekty mogą być różne ...
Musisz przewidzieć wiele kwesti jak mocowanie silnika, czy kolektory wydechowe nie będą wadzić na przykład o podłużnice , umiejscowienie intercoolerów itd, itp
Bez 20-30tys. pln w takiej najskromniejszej opcji bym nie podchodził do tematu i musisz się liczyć że auto przez 6-10 miesięcy będzie unieruchomione...
I tak jak pisałem będzie problem z takimi rzeczami jak klima, czy jakieś tam inne elektroniczne tematy.
Chyba największy problem kto by to zrobił w jakiś normalnych pieniądzach i żeby to jeździło ,a nie nonstop było oddawane na poprawki...
Ja w zasadzie znam tylko jedną taką firmę w PL której mógłbym to zlecić z czystym sumieniem że będzie to jeździć...

Jak ktoś tak sobie popatrzy tutaj w dziale projekty ludzie swapują ,uturbiają wykresy po ,700,800,900 koni, co byś nie chciał :-)
A to że auto po wystrojeniu zrobiło 20 kilometrów i silnik ch..j strzelił, tym się już mało kto chwali
albo że z powodu źle wykonanej instalacji auto zaczęło się palić czy ,że robi 100 kilometrów rocznie z czego 50 na lawecie, to już rzadko tutaj trafia...

2,7 bit 350km z jakiś hybryd i do tego 150 koni z nitro to nie jest dobra droga, jak ma to jeździć... Przy takim setupie miałbyś z 800nm, to trzeba by chociaż kute korby dać, jak ma to zrobić więcej niż 5000kilometrów, ja miałem 3 lata temu dokładnie taki setup u siebie i dało to radę ,ale moje s4 jeździ głównie na zawodach i robi symboliczne przebiegi.

Kwestia czy nie lepiej olać temat swapu i cieszyć się jazdą...,
Taki jaguar nawet jak będzie miał 500 koni i rwd to i tak nie będzie szybki, jakieś tam trochę usportowione auta objedzie i to w zasadzie tyle...
Czy gra jest warta świeczki ,musisz sobie odpowiedzieć sam...


--------------------
W0 LNES4 1000hp+ 0-100 2,3s 100-200 4,1s 9s car www.facebook.com/s4turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
świerzak
post Wed, 11 Jan 2017 - 20:37
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





CYTAT
Ja w zasadzie znam tylko jedną taką firmę w PL której mógłbym to zlecić z czystym sumieniem że będzie to jeździć...

Czy masz na myśli VTG ? wink.gif
CYTAT
efekty mogą być różne ...

To na pewno
CYTAT
2jzgte?

2jz gte Dobre , tylko drogo dry.gif
CYTAT
I tak jak pisałem będzie problem z takimi rzeczami jak klima, czy jakieś tam inne elektroniczne tematy.

Ok, wierzę że będą z tym problemy, to jak ludzie wkładają 2jz do rx7 rx8 czy innych aut , tam też nic nie działa
CYTAT
Kwestia czy nie lepiej olać temat swapu i cieszyć się jazdą..

Z manualem może... Tak to zostaje tylko wygląd, trzeba się pogodzić że objeżdżają diesle i małe bęzynki te z turbo i bez turbo czasami, zostaje tylko wygląd
i dźwięk v8 dudududu, na dłuższą metę to trochę irytujące
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 11 Jan 2017 - 23:00
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(świerzak @ Wed, 11 Jan 2017 - 07:45) *
Pomysły na wstępie to :

2.0 tfsi + ( upgrade na 300 ) i tu pytanie jaka skrzynia żeby było rwd
2.7 bi turbo również rwd

LOL
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 12 Jan 2017 - 00:27
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





A dlaczego tego po prostu nie zagazować?

To chyba najtańszy i najmniej inwazyjny sposób na lepsze osiągi spod świateł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 12 Jan 2017 - 02:32
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Mógłbyś rozwinąć tę kwestię?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
świerzak
post Thu, 12 Jan 2017 - 06:37
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





CYTAT
A dlaczego tego po prostu nie zagazować?To chyba najtańszy i najmniej inwazyjny sposób na lepsze osiągi spod świateł.

Czy chodzi Ci o nitro ? smile.gif ten silnik w serii ma problemy sam ze sobą ( nikasil , coś słyszałem o plastikowych napinaczach )
nie wiem jak z trzymaniem mocy jak by mu dołożyć ze +100 km na NX to może być różnie..korba na chodniku .
Najmniej inwazyjny sposób to chyba rzeczywiście manual do tego silnika, z tym że dalej zostaje się z malutkim v8 ( 4.0 ) nie rozwojowym .
Lecz jest to podstawowa modyfikacja, ponieważ w warunkach miejskich jeżeli masz stary automat i silnik 3.0-4.0 może Cię objechać auto 1.6 1.8 ponieważ ma natychmiastową reakcję na gaz.
CYTAT
2jzgte?

Tak sobie pomyślałem .. czy ten silnik by tam wszedł, jaguar ma v8, silnik szeroki ale krótki a r6 to jeden z dłuższych motorów .
CYTAT
LOL

Rozwiniesz ? Chodzi o silnik mniejszy ale konkretny, rozwojowy, wytrzymały z pierdolnięciem i ekonomiczny
Jest sporo takich silników, a w tym aucie jest ładne nadwozie i dostojny powolny v8 z 280 km jak był nowy zamulony automatem
280 km to chłopaki robią na dzień dobry z 1.8T do tego jaką ma reakcję na gaz z manualem i ile pali ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Thu, 12 Jan 2017 - 07:40
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





CYTAT(świerzak @ Thu, 12 Jan 2017 - 06:37) *
Tak sobie pomyślałem .. czy ten silnik by tam wszedł, jaguar ma v8, silnik szeroki ale krótki a r6 to jeden z dłuższych motorów .


Do XJS wchodzi, V10 z Vipera takze smile.gif

Fajnie jakby wsadzic tam wlasnie jakis ''kultowy'' motor, moze jakis Sr20, rb26det?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
świerzak
post Thu, 12 Jan 2017 - 07:51
Post #19


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 June 2010





CYTAT
Do XJS wchodzi, V10 z Vipera takze

W xjs był v12 montowany w seri, w xk8 v8, jest różnica w długości między v8 a v12
CYTAT
Fajnie jakby wsadzic tam wlasnie jakis ''kultowy'' motor

Fajnie, taki 2jz to 10 tyś na dzień dobry za sam silnik, tanio nie jest , wolał bym wrzucić do xk8 niż do e46 ...

Myślałem że będą głosy że to profanacja takiego auta... a jak objeżdża xk8, 1.8 w aucie na zakupy to nie jest profanacja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Thu, 12 Jan 2017 - 10:08
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Tez o abz'ie pomyslalem tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:25