Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> M60b40 - problem regulacji sondy lambda
Wasyllbn
post Tue, 30 Aug 2016 - 20:35
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 April 2009





Może Wy mi pomożecie smile.gif

E38 94r m60b40, po resecie komputera chwilę chodzi ok, a potem coraz gorzej i gorzej aż w końcu trzęsie budą. Od początku wywalało błąd sondy, po kolei (naiwnie) robiłem:
- wymiana sond na nowe dedykowane bosze
- sprawdzenie szczelności dolotu, wymiana oringów, uszczelek, odmy itp
- wymiana układu WN - świece i wtyczki cewek
0 poprawy

Wyciągając kolektor celem uszczelniania zamieniłem stronami wtryskiwacze - po zamianie zmienił się błąd sondy na bank 1 (wcześniej 2). Cały następny dzień ślęczałem nad dolotem, opaskami, kompem diag. Pod wieczór jeszcze raz zamieniłem wtryski stronami - znowu błąd przerzucił się na bank 2 z pierwszego.

Sondy ogólnie pracują tak, że jedna wali do 0.92+, po przegazowaniu spada, pracuje, druga trzyma się gdzies na 0.2 i mniej i ciężko ją wyrwać, ew jak się wyrwie to zaraz spada.

Objawy jakie są, to telepanie silnikiem, ale jadąc przy pełnym otwarciu przepustnicy jest ogień, przyspiesza aż miło, bez szarpania.

Wtryskiwacze podniosłem z listwą wszystkie 8 i na oko chyba dobrze rozpylały. Czego się czepić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 30 Aug 2016 - 20:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 30 Aug 2016 - 20:53
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Wasyllbn @ Tue, 30 Aug 2016 - 20:35) *
Wtryskiwacze podniosłem z listwą wszystkie 8 i na oko chyba dobrze rozpylały. Czego się czepić?


Na oko to chłop w szpitalu umarł .... daj te wtryski na maszynę do wyczyszczenia i sprawdzenia wydajności porządnie. Miałem pare razy że wtryskiwacze które na pełnym otwarciu miały równe wydatki mocno rozjeżdżały się na częściowych wysterowaniach. Jak błąd przenosi się z banku na bank silnika w takt za przerzucaniem wtrysków to chyba wiadomo w czym tkwi problem ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wasyllbn
post Tue, 30 Aug 2016 - 23:19
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 April 2009





CYTAT(GrzesiekK. @ Tue, 30 Aug 2016 - 20:53) *
Na oko to chłop w szpitalu umarł .... daj te wtryski na maszynę do wyczyszczenia i sprawdzenia wydajności porządnie. Miałem pare razy że wtryskiwacze które na pełnym otwarciu miały równe wydatki mocno rozjeżdżały się na częściowych wysterowaniach. Jak błąd przenosi się z banku na bank silnika w takt za przerzucaniem wtrysków to chyba wiadomo w czym tkwi problem ?

Niby wiadomo, rzygać mi się już chce po prostu na to auto i nie chce robić dziesięciu podchodów - czasem są różne kruczki w autach, a bmw akurat w jednym palcu nie mam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Wed, 31 Aug 2016 - 09:23
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





sprawdź czy nie są zamienione podłączenia sąd ( o ile się da zamienić) lewej z prawą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 31 Aug 2016 - 10:45
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Wyczysc wtryski albo kup uzywki (drogie nie sa) i pewnie bedzie po problemie. Chyba, ze siedzi tam LPG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 31 Aug 2016 - 10:59
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(hz10 @ Wed, 31 Aug 2016 - 09:23) *
sprawdź czy nie są zamienione podłączenia sąd ( o ile się da zamienić) lewej z prawą.

+1
W takiej sytuacji po odpaleniu jest ok, a potem coraz gorzej (korekta jednej głowicy max ubogo, drugiej max bogato). Wiele razy przećwiczone w BMW R6 i V8.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 31 Aug 2016 - 11:33
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(kinko @ Wed, 31 Aug 2016 - 10:45) *
Wyczysc wtryski albo kup uzywki (drogie nie sa) i pewnie bedzie po problemie. Chyba, ze siedzi tam LPG.



Używane to już ma, najpierw trzeba sprawdzić je a nie kupować następne smile.gif Ostatnio potrzebowałem 370cc brązowego Boscha 4szt z SAABa AERO - przerzuciłem 12szt żeby 4 dobre z równymi wydatkami w różnych zakresach wysterowania wybrać.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wasyllbn
post Wed, 31 Aug 2016 - 13:00
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 April 2009





CYTAT(Mis @ Wed, 31 Aug 2016 - 10:59) *
+1
W takiej sytuacji po odpaleniu jest ok, a potem coraz gorzej (korekta jednej głowicy max ubogo, drugiej max bogato). Wiele razy przećwiczone w BMW R6 i V8.

To jest jakiś trop! Oprócz wtyczek przy samych sondach wiązka ma jakieś wtyczki wyżej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wasyllbn
post Wed, 31 Aug 2016 - 14:33
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 April 2009





Panowie, dobry trop z wiązką - przy swapie z automatu na manual gość zamienił je miejscami smile.gif Auto zaczęło normalnie chodzić, sondy pracują, tyle, że w wysokim zakresie 0,88 do 1,02, pytanie, czy musi swoje pochodzić, żeby wrócić do ustawień? Bo resetu możliwości zrobić nie mam (mam tylko delphiego przy sobie), a próbowałem tylko odłączać wtyczkę od ecu na 2 minuty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Wed, 31 Aug 2016 - 19:38
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





jak się głupot nauczył to może chwile zejść w ostateczności reset tylko pomaga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wasyllbn
post Wed, 31 Aug 2016 - 21:54
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 April 2009





No, jest zajebiście, niepotrzebnie wywaliłem trochę kasy w błoto tongue.gif Czemu mnie nie tknęło żeby posprawdzać, czy przede mną nikt nic nie zjebał tongue.gif

Chłopaki, bardzo serdecznie dziękuję za trop z zamianą sond - chętnie się odwdzięczę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 14:40