Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rexsio wyścigowiec - Mazda Rx8 z 1JZ, Powered by Thunder Racing
Rexsio
post Tue, 12 Jun 2018 - 07:34
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Przymierzam się do montażu wylotów na masce. W którym miejscu najlepiej działają? Nad turbina gdzie wypaliło mi wygłuszenie maski ( ryzyko że wyloty się stopią) czy dalej (bliżej podszybia)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 Jun 2018 - 07:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
THX911
post Tue, 12 Jun 2018 - 17:23
Post #42


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Ja to mam wyloty zaraz za chłodnicami by wyciągnąć najpierw to powietrze - Jackkpl podobnie ma - ostatnio robiłem jeszcze dziury nad kompresorem - ale nie miałem czasu zmierzyć czy pomagają czy nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 22 Jun 2018 - 18:40
Post #43


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Kojarzy może ktoś z Was co może być nie tak z podłączeniem modułu Bluetooth do EMU, że nie mam opcji włączenia komunikacji bluetooth w opcjach aplikacji EMU - widok poniżej zakreślony na czerwono. Coś muszę włączyć w EMU poza tą opcją?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 22 Jun 2018 - 20:12
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Wybierasz Ecumaster serial protocol i tyle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 22 Jun 2018 - 20:19
Post #45


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Może to głupie pytanie ale gdzie to mam wybrać? (dzisiaj dopiero zainstalowałem ten program smile.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 22 Jun 2018 - 20:27
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rexsio @ Fri, 22 Jun 2018 - 20:19) *
Może to głupie pytanie ale gdzie to mam wybrać? (dzisiaj dopiero zainstalowałem ten program smile.gif )

No tam gdzie zaznaczyłeś na obrazku.... biggrin.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Tue, 26 Jun 2018 - 10:34
Post #47


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Faktycznie podobno wystarczy wybrać z listy rozwijanej i zapisać - dzisiaj spróbuję.

W niedzielę pojawiłem się na Torze Poznań niestety większą część dnia padało i nie udało się wjeździć w auto. Jak trafiła się sucha sesja to pomyliłem opony i założyłem na prawy tyło AD08R a na lewy tył Direzzę i strasznie miotało autem. Wypad niezbyt udany ale uświadomiłem sobie kilka tematów:
1) po zainstalowaniu mocniejszej pompy paliwa muszę mieć na sesjach na torze zalane pod korek bo już jak mam nieco ponad pół baku to na wyjściach z zakrętu auto potrafi nieźle przerywać (na poniższym filmie na 5-tym zakręcie słychać najbardziej jak przerywa)
2) po zmianie hamulców z przodu trzeba się przełamać i zacząć poźniej hamować szczególnie na prostej
3) nie wiem ile auto ma jeszcze mocy ale z prędkości na wyjściu na prostą (minimalna około 120kmh na poniższym filmie) i końcowej około 200kmh (gdzie hamowanie jeszcze można opóźnić) wnioskuję że po wrzuceniu ostrych wałków (które polepszą górę) i podniesieniu doładowania będzie bardzo szybko - może nawet tak szybko jak w GT3RS smile.gif
4) ...i oczywiście muszę sporo jeździć żeby podnieść umiejętności

https://www.youtube.com/watch?v=bwhf3XrzZgk - na wyjściu na prostą nie cisnę bo jest żółta flaga - przy zjeździe do depo leży jakieś obrócone auto

W sobotę TAP Silesia - zaleję pod korek paliwa żeby nie przerywało i zobaczymy jak auto się spisuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 09 Jul 2018 - 14:54
Post #48


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





TAP Silesia przejechana - wrócone na kołach.

Udało się zrobić geometrię w TG Auto (-3 przód, -2,5 tył, lekka rozbieżność na tory asfaltowe przodu) i wyregulować gwint. Ustawienia przetestowane na Silesii - auto w zakrętach jeszcze lepiej się prowadzi.

I to tyle z sukcesów smile.gif

Problem pojawił się z idiotycznego powodu.... dla spostrzegawczych zdjęcie poniżej:



Niestety nie zająłem się naklejkami sam i intercooler został istotnie odcięty od dolotu powietrza. Silnik jakoś tam się zbierał, byłem pierwszy raz na Silesii więc nie miałem porównania ile auto tam powinno wyciągać na prostych i dopiero jak na dwóch ostatnich sesjach wyraźnie zaczęło padać zacząłem się martwić. Ostatnia sesja to już objeżdzanie mnie przez wszystkich i zachodziłem w głowę "what da fuck?". Pakując się do domu dopiero odkryłem położenie nieszczęsnej naklejki na intercoolerze. Wracając do domu stwierdziłem że coś jest grubo nie tak, przejrzałem silnik i namierzyłem co się stało:



Od żaru pod maską odkształcił się kolektor wydechowy, zerwało nakrętki ze śrub łączących go z turbiną i rozszczelniło się wszystko. Był konkretny przedmuch który musiał zabrać sporo mocy. Na szczęście motór nie wyleciał w kosmos i się nie usmażył, olej miał 125 stopni tylko (w tym roku z reguły mi 115 nie przekracza na torze) więc domyślałem się podczas chłostania na torze że coś jest nie tak ale nie podejrzewałem że to coś tak poważnego bo w zeszłym roku kiedy miałem chińczyka chłodnicę oleju to pod 140 stopni olej dochodził na torze i było ok. Thunder w EMU ustawił chłodzenie paliwem powyżej pewnego poziomu EGT także być może to uratowało silnik. Na przyszłość muszę się uzbroić w większą ilość wskaźników (temp wody, EGT, ciśnienie oleju) bo teraz mam tylko temperaturę oleju.

Akcja na Silesii uświadomiła mi, że dolot powietrza do intercoolera bardzo ważna sprawa i wracam do innego niż seryjny zderzaka jak w zeszłym roku, czyli:


Wyloty na masce też w końcu postaram się zrobić, wpadną ostre wałki może jeszcze w lipcu, dyfer od 350z już wlatuje żeby auto przyspieszało też powyżej 180 kmh smile.gif

Do końca roku ma być grubo smile.gif

Jeszcze jakieś kółko na silesii z weekendu. Udało się zejść do 2,03 tylko ale to nie na tym kółku. Pewnie jakby nie przygody to poniżej 2 minut by się udało pojechać a tak ciągle weekend należy zaliczyć do edukacyjnych:
https://www.youtube.com/watch?v=JtsyMK18tfc




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 09 Jul 2018 - 16:56
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Rexsio @ Mon, 09 Jul 2018 - 14:54) *
Problem pojawił się z idiotycznego powodu.... dla spostrzegawczych zdjęcie poniżej:



Kobita nie pozwoliła Ci szybko jeździć laugh.gif ? Taki problem przyszedł mi do głowy widząc to zdjęcie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 06 Aug 2018 - 16:36
Post #50


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





W międzyczasie auto idzie do przodu:
1) wpadł dyfer z 350Z i auto przy 3000 obrotów ma już prędkość około 120kmh a nie 100 kmh - przede wszystkim na szybkich torach jak Poznań czy Silesia powinno pomóc
2) geometria w TG Auto zrobiona (-3 przód i -2,5 tył) - auto pewniej się prowadzi
3) zainspirowany krótką rozmową z Jackiem na Silesii i akcją z turbiną pracuję nad schłodzeniem powietrza w dolocie:
- korytarz powietrzny na intercooler wleciał i wyciąłem fragment belki zasłaniający intercooler. Tu zarys konstrukcji w fazie budowy


Jedynym problemem obecnie jest odcinanie paliwa po montażu pompy DW - najpierw z koszykiem oryginalnym Rx8 przerywało pomimo prawie pełnego baku, teraz po wywaleniu koszyka było jeszcze gorzej. Poniżej film z przejazdu na torze Łódź z ciągłymi niespodziewanymi odcięciami paliwa:
https://www.youtube.com/watch?v=4oAA-Dg5MCU - 1,05 turlając się z odcinkami więc widać że potencjał jest

Na przód wpadły klocki Mintex F2R bo DS2500 się już skończyły (1x Kielce, 1xUłęż, 2x Łódź, 1x Silesia, chwila na Poznaniu) - klocki urywają dooope smile.gif nie wiem czy mi nie zblokują na dohamowaniu na prostej kół i opony nie zrobią się kwadratowe smile.gif

Do końca sierpnia jest plan ogarnąć to przerywanie paliwa, dmuchnąć jakieś 1,2 bara i w końcu wrzucić na hamownie żeby jakieś 400 koni w końcu było.

Z ciekawostek zacząłem rzeźbić szyby z poliwęglanu DIY:
1) wyjąłem szybę, ułożyłem na poliwęglanie (wybrałem 3mm żeby było lekko a w miarę bezpiecznie), ściskami stolarskimi złapałem żeby krzywiznę mieć, odrysowałem

2) wyciąłem multitoolem (byłem w szoku jak precyzyjnie mi się udało wyciąć smile.gif ), oszlifowałem wiertarką krążkiem polerskim 220 rant i nawierciłem otwornicą otwory pod elektrykę

3) efekt bardzo fajny - po zdjęciu folii zabezpieczającej pasażerowie nawet nie wiedzieli że jadą z szybą przednią pasażera z poliwęglanu DIY smile.gif (tylny lufcik jest z 2mm poliwęglanu i trzeba dorobić ramkę bo karoseria nie jest wygięta w łuk )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 06 Aug 2018 - 17:45
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Co do pompy, bede pisal w Twoim temacie. Jak na moje to masz cos zwalone z tym "siphon"-em


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 08 Aug 2018 - 11:07
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Czytam i czytam... Bez urazy, ale mam wrażenie, że zdecydowanie strzelasz do muchy z armaty. Pamiętam tą mazdę po pierwszych modyfikacjach, jak Radek szykował do jej oddania. Naprawdę było to takie auto bliskie ideału - swap w papierach, auto wizualnie bez przypału. W miarę kompletne wnętrze, niezły hebel i zawias - brakowało zbieżności bodajże ale to wiadomo - kwestia ustawienia. Mocowo fajnie, trakcyjnie również.

A teraz patrzę... Plastikowe szyby, wyciąganie wszystkiego co się da? Z tego co kojarzę Ty na imprezy jeździsz na kołach... Nie do końca jestem wstanie to zrozumieć? Chłopaki wyżej Ci wklejali filmiki jak wiele tracisz na zakrętach, mówili Ci jakie błędy popełniasz... Masz auto które ma ponad 350 koni obstawiam, nie będę strzelał ile dokładnie, baaaaardzo dobre posunięcie z dyfrem, ale finalnie największą uwagę skupiłbym na JEŹDZIE i staraniu się dokręcać czasy na tym co masz, bo z każdego eventu jak na ten moment to kończy się na wymówkach - a to źle opony, a to zaklejony dolot ( o zgrozo, dobrze, że nie skończyło się gorzej ). Nie odbieraj tego źle, patrzę na to z boku z ciekawości bo podoba mi się setup auta i byłem niesamowicie zaskoczony jak to auto z tym silnikiem się fajnie dogaduje dlatego mocno kibicuje.

Powodzenia na kolejnych eventach!


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 08 Aug 2018 - 11:25
Post #53


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Hey - auto jest super i w zasadzie już tylko trapi je odcinanie paliwa ale właśnie Radek wrzuca swirlpota i będzie po temacie także relax.

Szyby nie są z plastiku tylko z poliwęglanu - tylne można mieć jakie się chce zgodnie z przepisami a przód w ramce się tak prezentuje że nie widać że to poliwęglan smile.gif lubię sobie samemu podłubać przy aucie a na to o mam więcej czasu niż na Trackday'e - bo dzieciaki zasną to wieczorami sobie to coś wyrzeźbie. Z przepustką od żony na Trackday jest już gorzej - tylko 10 rocznie wynegocjowałem wink.gif

A co do wymówek to mam duże wymagania od siebie i auta więc nie celuję w jakieś 1,04 w Łodzi czy 1:50 w Poznaniu tylko analizuję czego brakuje (oczywiście poza umiejętnościami bo jestem świadomy potrzeby rozwoju wink.gif ) i rozwijam auto czy to sam np odelzajac czy poprawiając mechanicznie z Radkiem.

Wizja auta na razie jest taka żeby jeździć na kołach możliwie lekkim ale cywilnym autem. Wywalenie wykladzin, wygłuszeń, poliwęglany to tylko stadium przejściowe - docelowo podłoga będzie ogarnięta - pomalowana na ciemno, boczki zamienione na PVC spienione oklejone czymś fajnym. W środku ma byc fajnie a z zewnątrz dyskretnie ale szybko. Wszystko wymaga jednak czasu a ja jestem cierpliwy i większość rzeczy zaplanowane więc jestem spokojny smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soldi
post Wed, 08 Aug 2018 - 12:22
Post #54


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





jakimi przepisami? chyba masz na myśli regulaminy imprez, bo w SKP to co najwyżej negatyw z badania technicznego za to możesz dostać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 08 Aug 2018 - 13:15
Post #55


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Tu na forum w jakimś wątku było że po drogach można się poruszać z tylnimi szybami wykonanymi z czego się chce - nie zgłębiałem jaki akt prawny to definiuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 08 Aug 2018 - 13:58
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Mozesz zamalować seryjne szyby wapnem, ale muszą być seryjne bo mają homologację (!!!). Widziałem te szyby na żywo, przykro mi ale mimo może nie pierwszej klasy wzorku... Z daleka widać, że coś nie jest ok. To plexi po dwoch-trzech myciach i przebywaniu na słońcu zrobi się matowe. Ile ugrałeś wyciągając cztery szyby? O ile lepszy czas zrobisz na torze? A o ile lepszy da się zrobić lepsza linią w zakręcie?

Ja wiem, że nie wszystko od razu! Sam dość długo robiłem mój setup obecny a i tak milion pomysłów na kolejne mody mam. Ale z tym schodzeniem z masy według mnie zbyt mocno szalejesz i komplikujesz sobie życie. A jak trafisz na kontrole policji to wrócisz lawetą do domu i tyle... Bo nie wyobrażam sobie jak bedzie podchodzić do Ciebie policjant a Ty bedziesz otwierać drzwi i gadać z nim.


PS. W sprawie nawiewu na IC
http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...t&p=1083512

POST #6



--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 08 Aug 2018 - 14:14
Post #57


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Szybe ma normalbie opuszczana , bo jest identyczna jak seryjna.
Co do masy szyby to niestety prawda, na szybie w drzwiach masz 1kg oszczednosci na sztuke. Tylna mozna zrobic, bo tam z 5kg jest do ugrania.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 08 Aug 2018 - 14:38
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Na razie wyjąłem 3 szyby i zapewne poznales po tylnych małych a nie przedniej pasażera - one nie są skończone - musi byc ramka z łukiem dorobiona, wymalowany czarny kontur i założona fabryczna uszczelka - na zimę przy kominku takie tematy sobie zostawiam wink.gif Sprawdzę jak to jest z szybą z tyłu i małymi lufcikami z tyłu czy muszą mieć homologację.

Szyba jest opuszczana tak jak Jacek napisał więc wychodzić do policjanta nie będę musiał - poza tym takie tematy to nie do dyskusji na forum.

Z linią się zgadzam więc już nie wałkujmy tematu - na poziomie naszego podwórka racingforumowego pewnie każdy może ja jeszcze poprawić (być może ja bardziej niż inni) ale jednak ludzie robią mody wg własnego uznania, chyba tu się rozumiemy ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Wed, 08 Aug 2018 - 14:51
Post #59


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Z tym nawiewem na IC dzięki za link - potwierdzał moje przypuszczenia ale słyszałem też odwrotne teorie zeby łapać jak najwięcej powietrza żeby pchało i wciskało tam powietrze bez względu na wzrost temperatury związany z kompresją powietrza. Teraz będę nagrywał onboardy ze środka z widocznymi na zamontowanym w konsoli centralnej tabletem danymi z emu (m.in IAT) więc potestuje różne warianty nawiewu na IC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 08 Aug 2018 - 17:47
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





jackkpl no ok, to jak się otwierają to zakładam 15 cykli i pierwsze pionowe kreski matowe się zaczną pojawiać... Nie wiem, ja absolutnie nie jestem fanem plexi i nic na to nie poradzę rolleyes.gif

Nie masz co sprawdzać, tak jak będziesz jechał w szelkach na ulicy to można za to dostać mandat za brak pasów, co jest trochę abstrakcją ale one nie mają homologacji drogowej... Tylko te tylne realnie obstawiam, że musiałbyś mieć wybitnego pecha aby ktoś się doczepił do tego - w busach gorsze rzeczy z tyłu robią. ALE przód to przód, w razie jakiegoś problemu z kierowcą - szybę się da wybić a plexi ? jak walną tym młotkiem do tłuczenia to kierowca dostanie albo odłamkiem plexi albo tym młotkiem od razu laugh.gif W temat wszedłem tylko dlatego, że pojawił się na forum dyskusyjnym, nie miej mi tego za złe, to nie żaden hejt ani tym podobne! Masz super wóz.

Czekam na testy nawiewu bo może sam bym coś podobnego zrobił, zawsze te parę stopni w dolocie mniej to parę koni wiecej biggrin.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:22