Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki sportowy olej do BMW M3
rysiek009
post Thu, 27 Apr 2017 - 14:00
Post #21


Rookie
Dołączył: Fri, 21 April 2017





@Joker @Maciekr, dzięki smile.gif Nie wiedziałem, że w tym modelu aż tak powinno się zwracać uwagę na panewki. Człowiek ciągle się uczy smile.gif
co do olejów, to właśnie ciężko znaleźć coś odpowiedniego. jest ich tyle, że serio ciężko, ciżęko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 27 Apr 2017 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rysiek009
post Thu, 27 Apr 2017 - 14:02
Post #22


Rookie
Dołączył: Fri, 21 April 2017





CYTAT(wenek17 @ Thu, 27 Apr 2017 - 13:00) *
Żeby nie zakładać nowego tematu ja zalewam valvoline i jestem zadowolony i właśnie sporo słyszę o podróbkach tego oleju, zastanawiam się czy jest sposób rozpoznania czy kupujemy oryginał czy podróbkę ?

No właśnie, dobre pytanie. jak wy rozpoznajecie?

i kolejne pytanie jakie normy powinien spełniać olej do silnika mojego auta i na jakie formy zwrócić uwagę podczas szukania tego typu produktów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 27 Apr 2017 - 16:14
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(rysiek009 @ Thu, 27 Apr 2017 - 14:02) *
i kolejne pytanie jakie normy powinien spełniać olej do silnika mojego auta i na jakie formy zwrócić uwagę podczas szukania tego typu produktów?

Ale dostałeś już gotowe odpowiedzi smile.gif Ważne, by był markowy/sprawdzony i aby nie trafić na podróbkę.

Wymiana co 6 (max. 7 jeśli nie będziesz jej upalać) tys. km i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rysiek009
post Fri, 28 Apr 2017 - 10:43
Post #24


Rookie
Dołączył: Fri, 21 April 2017





Sorry, zagalopowałem się.
Mojej BMW chcę używać czasami na torze, albo do szybszej jazdy... zdecydowanie nie w mieście. Stąd też sportowy olej smile.gif
Szperając w internecie trafiłem na to forum http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/no...882/index2.html , piszą tam o Rock Oil. Macie jakieś info czy opinie o tej marce i czy działa na polskim rynku? wink.gif Na tym forum był tylko kontakt do brytyjskiej dystrybucji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sieniek
post Fri, 28 Apr 2017 - 11:01
Post #25


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





Joker robiłem w zeszlym roku to wiem ile kosztuje i to jest 3 z groszem... Chcesz to ci fakture pokaze jak nie wierzysz.
A oleju starczy co 10 tys bez upalania, torowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Fri, 28 Apr 2017 - 11:04
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Nie wydaje mi się że Joker kwestionował że da się to zrobić za 3k (bo pewnie da się i za 2k po taniości byle jak), tylko że jeśli już się to robi to zawsze przy tej okazji kilka innych rzeczy przejrzeć i wtedy nie wyjdzie to pewnie 3k smile.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sieniek
post Fri, 28 Apr 2017 - 11:19
Post #27


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





A kto powiedzial ze robilem po taniosci? Jechalem specjalnie 500 km w jedna strone zeby zrobic to porzadnie i to 3 z groszem bylo razem z nowymi uszczelkami i sprawdzeniem czy jest ok. Wiec nie po taniosci wink.gif a przy okazji robilem zawory sprawdzalem vanosa pare duperelek bylo jeszcze do wymiany i 4200 mnie to wyszlo wiec nie takie panewki drogie jak je maluja. Jedyne co to oleju nie ma w tej cenie co tez trzeba zmienic ale ja mialem swoj ledwie zalany (700km mial). To na dotarcie akurat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Fri, 28 Apr 2017 - 11:36
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





Może Joker zapomniał że mowa o E46 a nie E92/93
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 28 Apr 2017 - 12:09
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Nie nie zapomniałem smile.gif

Widzisz, już sam mówisz Sieniek, że nie 3 z groszami tylko 4200.

Nie musisz mi pokazywać faktur bo widziałem 3 wymiany panewek w E46 i jak mówię, że na panewkach nie powinno się kończyć to nie powinno (przy okazji rozebrania) - co de facto sam potwierdziłeś. pawel934 podsumował temat.

10 tys. na oleju w M3? Na zasadzie niech się następny martwi... wink.gif 8 max, upalana 5-6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rysiek009
post Fri, 28 Apr 2017 - 13:12
Post #30


Rookie
Dołączył: Fri, 21 April 2017





zainteresowała mnie seria Rock Oil Carbon, co myślicie?
http://rockoil.jpoils.pl/oferta-1-carbon_range.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sieniek
post Fri, 28 Apr 2017 - 14:43
Post #31


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





Ale 4200 z zaworami, wymiana paskow i rolek, a to nie ma nic do panewek i jak odejmiesz to, to bd 3 z hakiem. Ja zlewam co 10 i jest jasny wiec nie wiem po co czesciej jak trzyma wlasciwosci i nie jest wypracowany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajman500
post Fri, 28 Apr 2017 - 16:42
Post #32


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 July 2012





Znaffca wielkim nie jestem, ale jak potrafisz odczytac wlasciwosci oleju patrzac na jego barwe to wroze Ci swietlana przyszlosc. biggrin.gif

I 10kkm na oleju w wozie jak Mczy to jest juz spory dystans.

Joker jest jednak blizej prawdy.


--------------------
--
B18c = 210hp/195nm
K20z4 = 255hp/235nm
STi = 350hp/500nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sieniek
post Fri, 28 Apr 2017 - 18:24
Post #33


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





A widac, ze sie bd czepiac. Skoro olej nieznacznie zmienil barwe to znaczy ze nie zostal az tak mocno wyeksplatowany. Jest roznica jak zlewasz olej jak jest jasny i jak jest ciemny. Pozatym wszystko zalezy jak eksploatujesz auto a nie jakim jezdzisz bo jak jezdzisz np tylko po torze to zmieniajac olej co te nawet 5 tys to zajedziesz motor a jak jezdzisz po drogach publicznych i normalnie a nie caly czas powyzej 6tys obr to 10 tys spokojnie starczy, a jak ktos robi autostradowe przebiegi z 3 tys obr jadac 140 nonstop to tez ma zmieniac co 6 tys? Jak zrobi to w tydzien? XD prosze was...

Z reszta kazdy robi jak chce i ma swoj rozum wie jak jezdzi, nie zasmiecam tematu bo zeszlismy troche z tego co autor oczekuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 28 Apr 2017 - 19:30
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Sieniek @ Fri, 28 Apr 2017 - 18:24) *
A widac, ze sie bd czepiac. Skoro olej nieznacznie zmienil barwe to znaczy ze nie zostal az tak mocno wyeksplatowany. Jest roznica jak zlewasz olej jak jest jasny i jak jest ciemny.

Jak olej jest jasny po 10kkm to po prostu nie robi swojej roboty = nie czyści silnika chociażby z syfu który się zbiera w procesie spalania mieszanki...

Każdy dobry (taki, który faktycznie robi swoją robotę) olej, jak widziałem, to po 2kkm już był w kolorze czekolady...


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wenek17
post Sat, 29 Apr 2017 - 22:45
Post #35


User
Dołączył: Sat, 03 September 2016
Skąd: Radom





Panowie czy to M3 czy zwykły przeciętny samochód cykl wymiany oleju zależy od użytkowania jeśli tą M3 jezdzi sobie na codzień i raz na jakiś czas pociśnie może wymieniać i co 10tys kolejna sprawa słysząc teksty typu ze jeśli est jasny to nie robie swojej roboty to krew mnie zalewa... jeśli silnik jest czysty to całkiem długo nowy olej jest jasny kolejno robie się brązowy następnie czarny a jeśli ktoś rzadko wymienia olej silnik zasyfiony to automatycznie olej robi sie czarny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 30 Apr 2017 - 01:13
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





leje valvo VR1 10w60 do m54b30, po 2tyś km jest już mocno ciemny, silnik był cały wymyty na błysk, zmieniam co max 10tyś km. Jak jeździłem w niemytym m52b25 z przebiegiem 350tyś na valvo maxlife 10w40 to ciemny się robił po 6tyś. Dlaczego tak się działo?
Kolor oleju nie ma znaczenia, liczą się jego właściwości smarne. Przecież Liqui Moly ma jakiś olej z MoS który jest czarny nawet przed wlaniem do silnika laugh.gif
W każdym aucie powinno się wymieniać olej co 10tyś km, w wyczynowych wykorzystywanych zgodnie z przeznaczeniem dużo częściej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 30 Apr 2017 - 03:37
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(wenek17 @ Sat, 29 Apr 2017 - 21:45) *
Panowie czy to M3 czy zwykły przeciętny samochód cykl wymiany oleju zależy od użytkowania jeśli tą M3 jezdzi sobie na codzień i raz na jakiś czas pociśnie może wymieniać i co 10tys kolejna sprawa słysząc teksty typu ze jeśli est jasny to nie robie swojej roboty to krew mnie zalewa... jeśli silnik jest czysty to całkiem długo nowy olej jest jasny kolejno robie się brązowy następnie czarny a jeśli ktoś rzadko wymienia olej silnik zasyfiony to automatycznie olej robi sie czarny

Nie jest to prawdą. A silnik czysty to masz jak z fabryki wyjeżdżasz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rysiek009
post Mon, 01 May 2017 - 11:31
Post #38


Rookie
Dołączył: Fri, 21 April 2017





CYTAT(Sieniek @ Fri, 28 Apr 2017 - 18:24) *
A widac, ze sie bd czepiac. Skoro olej nieznacznie zmienil barwe to znaczy ze nie zostal az tak mocno wyeksplatowany. Jest roznica jak zlewasz olej jak jest jasny i jak jest ciemny. Pozatym wszystko zalezy jak eksploatujesz auto a nie jakim jezdzisz bo jak jezdzisz np tylko po torze to zmieniajac olej co te nawet 5 tys to zajedziesz motor a jak jezdzisz po drogach publicznych i normalnie a nie caly czas powyzej 6tys obr to 10 tys spokojnie starczy, a jak ktos robi autostradowe przebiegi z 3 tys obr jadac 140 nonstop to tez ma zmieniac co 6 tys? Jak zrobi to w tydzien? XD prosze was...

Z reszta kazdy robi jak chce i ma swoj rozum wie jak jezdzi, nie zasmiecam tematu bo zeszlismy troche z tego co autor oczekuje.


Trochę faktycznie temat gdzieś zboczyłwink.gif Ale i tak dziękuję za pomoc i info odnośnie panewek, bo nie wiedziałem o tym a potem jak by wyrwało mi tłoki to nie byłbym zadowolony z tego faktu :/ Auto ma obecnie koło 187 tyś. przelatane więc podejrzewam że dlatego ktoś mógł się go pozbyć, bo wychodziło by na to że jak ktoś machnął remonto po pierwszej setce to teraz zbliża się akurat drugi;) Także zdecydowanie po majówce poszukam sprawdzonego miejsca i jadę na wymianę.

A co do oleju, to tak ja pisałem wyżej:

CYTAT(rysiek009 @ Fri, 28 Apr 2017 - 10:43) *
Sorry, zagalopowałem się.
Mojej BMW chcę używać czasami na torze, albo do szybszej jazdy... zdecydowanie nie w mieście. Stąd też sportowy olej smile.gif
Szperając w internecie trafiłem na to forum http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/no...882/index2.html , piszą tam o Rock Oil. Macie jakieś info czy opinie o tej marce i czy działa na polskim rynku? wink.gif Na tym forum był tylko kontakt do brytyjskiej dystrybucji

CYTAT(rysiek009 @ Fri, 28 Apr 2017 - 13:12) *
zainteresowała mnie seria Rock Oil Carbon, co myślicie?
http://rockoil.jpoils.pl/oferta-1-carbon_range.html


I pytanie czy ktoś tego używał? Bo szczerze to znalazłem w sieci tyle fimików jak podrabiają Castrole, Mobile itp. że nie ukrywam że trochę się niepokoję, a nie wiem czy ten Rock Oil nie jest od nich jakoś mniej popularny, to może go mniej podrabiają??? Fakt to tylko moje domysły, ale dlatego tak dopytuję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Tue, 02 May 2017 - 08:07
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Sieniek jasny olej w silniku po 10k ? albo sobie zartujesz albo to nie był olej, albo woz te 10k zrobil na lawecie.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciekr
post Tue, 02 May 2017 - 16:53
Post #40


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





Jeżeli chcesz naprawdę zadbać o swoje M3, to jest jeszcze kilka punktów do zrobienia:

- reguacja luzów zaworowych w głowicy, ewentualna wymiana płytek (mechanika, interwał 30-40 tyś. km)
- sprawdzenie działania Vanosów i ich ewentualna regeneracja (dużo M3 ma niestety uszkodzone)
- jeśli masz auto z SMG, to przeprowadzenie autoadaptacji skrzyni (powinno się robić co kilka m-cy), plus wymiana płynu hydraulicznego w układzie
- kontrola stanu mocowań tylnego wózka (w większości wozów albo już naprawiane, albo powyrywane i popękana podłoga)
- kontrola luzów na talerzach wychodzących z dyfra, ewentualny serwis mostu i szpery (polecam M.Drypę)

Do tego oczywiście jakieś prozaiczne rzeczy, typu stan półosiek, układu chłodzenia, wiskozy. Warto też mieć na uwadze, że tam siedzi dwumas, przy przebiegach, które te auta mają może się odezwać. Nowa część to prawie 5 tyś. zł (cena oryginału), do tego pewnie jeszcze sprzęgło i robi się poważniejsza suma.


CYTAT(rysiek009 @ Mon, 01 May 2017 - 11:31) *
I pytanie czy ktoś tego używał? Bo szczerze to znalazłem w sieci tyle fimików jak podrabiają Castrole, Mobile itp. że nie ukrywam że trochę się niepokoję, a nie wiem czy ten Rock Oil nie jest od nich jakoś mniej popularny, to może go mniej podrabiają??? Fakt to tylko moje domysły, ale dlatego tak dopytuję


Nie znam osobiście tej marki, ale po co chcesz wywarzać otwarte drzwi? Moim zdaniem Miller's lub Penrite spełni Twoje wymagania w 100%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:16