Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Małe, zwinne, perspektywiczne, torowe auto
The Driver
post Sat, 20 Mar 2021 - 13:01
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





No to du upalania nadają się jedynie nówki z salonu, ewentualnie kilku latek. Taki standardowy krajowy 10 letni wóz którego karcili od nowości, i tak będzie miał połowę rzeczy w zawieszeniu do roboty, silnik i skrzynia w każdej chwili może paść, a i cud w ogóle u nas znaleźć coś nie składane z trzech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 20 Mar 2021 - 13:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 20 Mar 2021 - 13:14
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale nowy też oberwie, ba tym bardziej oberwie bo jest ciężki , a naprawy nowego drogie.
Zeby tak zupełnie nie myśleć o awaryjności to chyba najlepiej wypożyczany czy udział w którejś serii których się pojawia coraz więcej - MX5Cup, puchar fiata 500 - chyba najtańsza opcja / ilość jazdy / najmniej zajmowania się autem. Wydaje się że to drogo (14 tys za weekend wyścigowy jak dobrze rozumiem oznacza to : 4 treningi po 30min, warm up, kwalifikacje, 2x wyścig. Dotego nie trzeba się zajmować spr administracyjnymi , regulaminowymi, serwisem auta) .
Ale jak się policzy koszty (zakup nowego i jego naprawy , hamulce, opony , dojazdy) czy stareg (lawety, naprawy , odbudowę do pierwszego wyjazdu, swój czas któy można wykorzystać na pracę w swoim fachu a nie kolędowanie po warsztatach czy garażowanie własne ) to się może okaże nawet i taniej. I do tego wyścigi prawdziwe a nie jazda na czas. Aż strach liczyć wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 20 Mar 2021 - 13:27
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 20 Mar 2021 - 14:14) *
Ale nowy też oberwie, ba tym bardziej oberwie bo jest ciężki , a naprawy nowego drogie.
Zeby tak zupełnie nie myśleć o awaryjności to chyba najlepiej wypożyczany czy udział w którejś serii których się pojawia coraz więcej - MX5Cup, puchar fiata 500 - chyba najtańsza opcja / ilość jazdy / najmniej zajmowania się autem. Wydaje się że to drogo (14 tys za weekend wyścigowy jak dobrze rozumiem oznacza to : 4 treningi po 30min, warm up, kwalifikacje, 2x wyścig. Dotego nie trzeba się zajmować spr administracyjnymi , regulaminowymi, serwisem auta) .
Ale jak się policzy koszty (zakup nowego i jego naprawy , hamulce, opony , dojazdy) czy stareg (lawety, naprawy , odbudowę do pierwszego wyjazdu, swój czas któy można wykorzystać na pracę w swoim fachu a nie kolędowanie po warsztatach czy garażowanie własne ) to się może okaże nawet i taniej. I do tego wyścigi prawdziwe a nie jazda na czas. Aż strach liczyć wink.gif

a widziałeś, co było na początku napisane:

CYTAT(HappyEnforcer @ Wed, 17 Mar 2021 - 17:24) *
Auto ma służyć do ćwiczeń, nauki i dawania maksimum frajdy za minimalne nakłady.

za doprowadzenie takiego E46 330i do stanu umożliwiającego jazdę po torze zapłacisz 80 tysięcy. A po sezonie, czy dwóch sprzedaż go za może 30k biggrin.gif Taniej wyjdzie kupić Fiestę ST + kilka kompletów slicków. Wydasz 90k, za 2 lata sprzedasz za 90k (nawet zakładając normalną utratę wartości, to za 70k puścisz), bo obecnie auta nowe i używane niesamowicie drożeją.

Wiadomo, ze jak jest 20k w kieszeni na to hobby, to nikt nie będzie rozpatrywał nówki, tylko będzie łatał jakiegoś gruza i dopasuje imprezę pod swój samochód. Ale tu od początku była mowa o torze, a to wymaga od samochodu idealnej kondycji, gdy mowa, by wydać jak najmniej.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 20 Mar 2021 - 14:25
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Zakładający wątek się nie wypowiada, więc traktuję te rozważania jako zbiór potencjalnych możliwości - jak można się bawić i uczyć na torach. Z wadami i zaletami . Z grubsza wyłaniają się 3 drogi do jeżdżena i uczenia się : mamy staruszki do odbudowey żeby jeździły - hobby głównie warsztatowe ale nie można odmówić ze jeżdżą , ale to njprawdziwsza prawda - czasu, pracy i nakładów włożonych się nie odzyska sprzedając w żadnym wypadku.
Mamy nowe ( prawdę mówiąc to po 2 latach torowania ta Fiersta St wątpię aby nabywcę znalazła w takiej cenie, ale może nie doceniam trwałości współczesnych aut) ,
i przytaczam 3cią - wynajem. Nie musi to być zaraz puchar, nie korzystałem ale na TD coraz cześciej się pojawiają wozy do wynajmu, ludzie jeżdżą i kończą dzień z uśmiechem na ustach to chyba dobrze. Jeden z TD w poprzednim sezonie parkowałęm obok takiej ekipy (RR Motorsport) - pełna profeska, stanowisko czyściutkie, wóz - bus z zapleczem serwisowym , dwaj ludzie którzy w chwilkę półoś w subaruy wymienili jakby to była wymiana koła, zmieniali geometrię itd a kierowca sobie suvem przyjechał, pojeżdził przygotowanym w pełni torowym (no rajdowym ale to wjeżdżanie się w auto treningowe było) , nawet nie musiał auta myć po . To jest najbardziej bezawaryjna opcja i też ma różne pólki cenowe.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Sat, 20 Mar 2021 - 15:49
Post #45


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(h8r @ Sat, 20 Mar 2021 - 08:34) *
https://pim.pl/volkswagen-golf-r-cup-wystartuje-w-2013-roku/

Nie chce mi się komentować tych wszystkich bzdur, wyraziłem swoją opinię, bo tak się składa, że sam planuję przesiadkę i było mi dane obejrzeć już kilka wozów z listy z pierwszego postu. Mam znajomego, co kupił e36 w zeszłym roku, bo tanio i dużo części, zaczął swoją przygodę od remontu blacharki, więc już nie tak tanio. Takie 328 niewymagające dużych remontów na start to już klasyk za 30k+. Nikomu nie proponuję wozów za 150 tyś, tylko pytałeś czym jeździłem to masz, dużo pracuje to sobie kupiłem, bo nie mam czasu spawać progów wieczorami. To nie jest mój pierwszy samochód i miałem też stare samochody, to wiem jak wygląda ich użytkowanie. Nie uważam też, że to wstyd jeździć takim czy takim autem. Odradzam stare auta bo: gniją i mają mało sztywną budę, co wpływa na prowadzenie, a w przypadku błędu-wypadku może decydować o zdrowiu - za to niestety są cięższe, dodatkowo kończy się wsparcie producentów części, a ja np. lubię mieć do wyboru zawieszenia z różnej półki cenowej, regulowane wahacze, stabilizatory, czy wybór części używanych w stanie niewymagającym regeneracji po zakupie, w przypadku 20-letnich aut rzadko pojawia się ten komfort. Tak samo zabytkowy abs, czy aerodynamika lodówki. Mnie nie ciągnie na tory gdzie z trudem idzie 2 dokręcić, więc auta z belką z tyłu też mnie średnio kręcą, ale dla kogoś innego może to być świetna zabawa.


Gościu, to że pracujesz i stać cię było żeby wziąć 5-letni leasing na Fordzinę, naprawdę nie robi na mnie wrażenia. Mam w tej chwili 8 aut, w tym 2 za wielokrotność jej wartości, i się z tym nie sadzę, bo to nie o tym temat. Stać mnie tez na to, żeby sobie kupić samochód i motocykl celowo do użytkowania wyłącznie na torze, i nie muszę w razie (hipotetycznej) awarii wychuchanego daily śmigać na przystanek, bo leasingodawca nie da mi zastępczego ze względu na wykorzystywanie niezgodnie z umową.

Część "doradców" nie była w życiu na trackdayu. Proponuję po prostu pojechać, i zobaczyć czym ludzie jeżdżą. Jakie E46 330i za 80k. , co wy p....dolicie?! Takie auto kupujesz za 30k. już przygotowane, wkładając kolejne 10-20 tys., masz niezawodne i dość szybkie auto, rozkminione na wszystkie sposoby. Na pewno nie podda się szybciej niż 207 z wielce niezawodnym 1.6 THP :-) I będzie szło 15 minutowe sesje w Poznaniu jedna za drugą, pewniej niż nowoczesne auta z turbo, co parokrotnie sprawdziłem będąc tam z wizytą u Jakuba Golca (miał swego czasu chyba 5-8 takich beemek, jak klient nie zrobił misshifta, albo nie doleciał do bandy, to nic się z nimi nie działo, a przygotowane były dość budżetowo. A kiedy jeden z nich wywalił uszczelkę pod głowicą, bo jakoś nie zwracał uwagi na temp. płynu przez 5 okrążeń, to po 2-ch dniach wóz miał nowy silnik).

Nie namawiam nikogo do starych śmietników, tylko akurat w jeździe torowej to często ma sens, na pewno większy niż w daily. Do regularnego upalania, zwłaszcza na większych obiektach, trzeba przygotować każde auto. Także to nowoczesne. I ono tak samo może klęknąć, z tym że usunięcie usterki będzie trwać, i będzie wielokrotnie droższe. Dodatkowo klasy na imprezach (amatorka to żaden wyczyn wymagający wielkiej inicjacji, można startować w zasadzie już od początku jeżdżenia), tworzone chyba w latach 80-tych XX w., z automatu przerzucają najnowsze auta do klasy podłubanych Mitsu,/Subaru/BMW M2, z naprawdę dobrymi drajwerami za fajerą.
Dobrze byłoby, gdyby w roli doradczej wypowiadali się ludzie, którzy byli na torze (jakimkolwiek) więcej niż 2 razy. A nie "przymierzają się". I proponują autorowi wozy wyjściowo o 100 tys. droższe niż TE O KTÓRE PYTA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommi01
post Sat, 20 Mar 2021 - 16:12
Post #46


User
Dołączył: Thu, 20 June 2019





ja polecam civic fn2
miałem takiego przez 4 lata zaczynając od seryjnego i pozniej modziłem . skończyłem na wadze 1200kg ( bez tylnej kanapy , kubeł kierowcy ,) klima elektryka zostało . moc 250km szpera . zawias . kola 17 z evo opony tanie .
Jezdziłem na trackday od kwietnia do pazdziernika 2/3 razy w miesiącu ... oczywiście na kołach na klimie .... brak awarii przez 4 lata. było to moje jedyne auto wiec na codzień też jezdziło bez problemu .Po zmianie zawieszenia i szpery civic się mega prowadził dużo bardziej stabilne od ep3 .

jako jedno auto do wszystkiego mega polecam !

a porównywanie czasów z słomczyna czy modlina można sobie w d.. wsadzić ...

taka sama akcja jak ułęż . bmw rozwala szykanę i nawet gazu nie odpuszcza ... ja następny zwalniam i próbuję ominąć to co leży i następne kółko i znów bmw jedzie bez odjęcia gazu .. jakie to porównanie

silesia . poznan . lódz . jastrzab . tu bardziej wiarygodne wyniki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Sat, 20 Mar 2021 - 16:30
Post #47


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Nie bardzo widzę wyższość Jastrzębia czy Łodzi nad Słomczynem biggrin.gif Ten sam (niezbyt wysoki) poziom. Modlin, z jego separatorami, to juz inna bajka.

P.S.
Była (nie wiem czy ta opcja jest aktualna) opcja wynajęcia 2-ch Mini w Interia Drive Cup: One z ca. 120 km, i dobrze przygotowanego Coopera S z ca. 220 km. Cena był naprawdę atrakcyjna, można było wypożyczyć na pojedyncze zawody albo cały sezon (ale nie wiem jak z treningami).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 20 Mar 2021 - 16:46
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Narzekacie jak stare baby !!!
Słomczyn Łódź Modlin fakt pokazują jak zwinne jest autko i jak przygotowany jest łącznik do pokonywania zakrętów i szybkiego kręcenia kierownicą. To że umniejszacie znaczenie tych torów to nie znaczy że nie są to tory dla PRAWDZIWYCH kierowców bo PRAWDZIWY kierowca potrafi szybko jechać w każdych warunkach. y. Przyjedź jeden z drugim wyjmij klasę albo generalkę i wtedy gadaj że to nie Twoje klimatA pierdzielenie że mam super furę, mam full kasiory jeżdżę na tor ale się nie ścigam bo nie jadę o życie - sorry chłopie ale to już widzę że Ty z tej grupy co płaci wpisowe jeździ 10 minut a 50 stoi pali fajkę i rozpływa się w zachwytach nad swoją super furą (która nie robi czasów) ;-) Przypomina mi się mój kolega co przychodził na krav magę ale nie po to żeby ćwiczyć o nie - bić się nie lubi męczyć się nie lubi on tu będzie dyplomację uprawiać. Albo uwielbiasz się ścigać i jak tylko wracasz ze swojej sesji to odrazu ustawiasz się w kolejce na następny raz żeby jak najwięcej przejechać w danym dniu albo tylko uwielbiasz tą atmosferę i tych ludzi (ja uwielbiam ;-) ale ze ściganiem to ty nie masz za wiele wspólnego). I to narzekanie że separatory za blisko że opony za blisko serio jak nie macie lotniska to nie potraficie jeździć ? Przecież to część skilla pojechać jak najszybciej i nie ebnąć w opony albo nie wyciąć bandy jak kubica.

A co do grata może te 25 letnie się psują ale mój 30 letni może jeździć po torze 2h cały czas bez żadnego zjazdu aż mu się paliwo skończy i nie ma takiej opcji żeby coś klękło. A potem powrót do domu gdzie całą trasę pałuję silnik 6000-7000 obrotów bo skrzynia krótka a ja nie będę się wlókł. Kwestia dobrej bazy....


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommi01
post Sat, 20 Mar 2021 - 17:02
Post #49


User
Dołączył: Thu, 20 June 2019





CYTAT(kontrolm @ Sat, 20 Mar 2021 - 16:46) *
ale ze ściganiem to ty nie masz za wiele wspólnego). I to narzekanie że separatory za blisko że opony za blisko serio jak nie macie lotniska to nie potraficie jeździć ? Przecież to część skilla pojechać jak najszybciej i nie ebnąć w opony albo nie wyciąć bandy jak kubica.


haha ta . biorąc pod uwagę że jeden reflektor kosztuje używany 3500zl przednia dokładka 3k . spryski ref. 1000zl . to jestem ciekawy jak ty byś jezdził

jadę sobie na jastrzab , silesie a nie na jakieś rajdowe odcinki .. kończę 4 bieg do szykany a tam gdzie miała być szykana to leża rozwalone opony na całej szerokości i muszę zwolnić do zera .. co to za przyjemność z jazdy ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 20 Mar 2021 - 17:56
Post #50


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Type-R @ Sat, 20 Mar 2021 - 15:49) *
... leasing ... leasingodawca ...

Nie próbuje ani Tobie zaimponować ani nikomu innemu, sam się pytałeś czym jeździłem to napisałem... a dalej drążysz temat zupełnie niepotrzebnie. Przyczepiłeś się do mnie, a co to zmienia w temacie czy masz 8 aut czy 17? Albo skąd miałem na swój samochód, czy miałem leasing na 5 lat, czy mi babcia dała na 16 urodziny? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nie masz nic ciekawego do napisania tylko się uczepiłeś tego leasingu jak stara baba. Wóz dawno temu spłaciłem, a niedawno sprzedałem, wliczając w to utratę wartości przez 3 lata kosztował mnie mniej niż wydawałem na swoje poprzednie torowe auto rocznie i nie musiałem 3 dni w tygodniu być u mechanika. Pod względem finansowym wliczając w to fun i koszt który poniosłem to motoryzacyjny strzał życia, pod względem czasu który zmarnowałem czekając na kolejkę u mechanika jeszcze lepiej. Tak jak to opisywał Maciek.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Sat, 20 Mar 2021 - 18:06
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(h8r @ Sat, 20 Mar 2021 - 17:56) *
Nie próbuje ani Tobie zaimponować ani nikomu innemu, sam się pytałeś czym jeździłem to napisałem... a dalej drążysz temat zupełnie niepotrzebnie. Przyczepiłeś się do mnie, a co to zmienia w temacie czy masz 8 aut czy 17? Albo skąd miałem na swój samochód, czy miałem leasing na 5 lat, czy mi babcia dała na 16 urodziny? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nie masz nic ciekawego do napisania tylko się uczepiłeś tego leasingu jak stara baba. Wóz dawno temu spłaciłem, a niedawno sprzedałem, wliczając w to utratę wartości przez 3 lata kosztował mnie mniej niż wydawałem na swoje poprzednie torowe auto rocznie i nie musiałem 3 dni w tygodniu być u mechanika. Pod względem finansowym wliczając w to fun i koszt który poniosłem to motoryzacyjny strzał życia, pod względem czasu który zmarnowałem czekając na kolejkę u mechanika jeszcze lepiej. Tak jak to opisywał Maciek.


Cieszę się Twoim szczęściem. Naprawdę.

Czas na następny etap - pojedź wreszcie na ten tor.
Bo na razie jesteś niewidomym prawiącym o kolorach....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 20 Mar 2021 - 18:42
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Nie znam się to się wypowiem, abstrahując od tych wszystkich przepychanek stare vs nowe, bo tak się składa, że miałem/mam do czynienia z trzema autami z głównej listy (oprócz EP3), wszystkie w specyfikacji raczej streetowej, bez wybebeszania, laminatów, aftermarketowych szper, BBK itd. z silnikami zbliżonymi do serii
- e36 2.8 miałem/mam kilka i w setupie zbliżonym do serii auta z rodziny Renault Sport, będą po prostu kręcić kółka wokół takiego e36, jest za ciężkie, za miękkie, zbyt podsterowne, ze śmiesznie małymi, przegrzewającymi się hamulcami, jedynie na prostych porównywalne z Clio. Oczywiście części i know how do e36 jest od groma i jedynym ograniczeniem w kwestii usprawniania go jest budżet.
- Clio 2 Sport - auto w serii dużo lepiej przygotowane do torowania od e36, właściwie wystarczy wrzucić dobry klocek i oponę i bez problemu można upalać (oczywiście jeśli jest sprawne, wiadomo że to już 15-20 letnie auta, ale to dotyczy każdego z omawianych modeli), jedzie jak przyklejone, zero podsterowności, za to przyjemny lift off oversteer, takim niemal seryjnym Clio można było bić się o podium w generalce na lokalnych rallysprintach na lubelszczyznie (oczywiście to nie poziom superoesu Kielce czy PSB, żeby nie było).
- Clio 3 RS - sprawiało wrażenie pewniej prowadzącego się od Clio 2, z mniejszą tendencją do nadsterowności, bardzo fajny feedback jeśli chodzi o układ kierowniczy i taką "sztywność/pewność" prowadzenia, niestety tym autem nie byłem nigdy na torze, więc to jedynie wrażenia z upalania po ulicy. Niestety wolne na wprost, zbyt wolne, wolniejsze od Clio 2. O wiele delikatniejsze zawieszenie i wyższe koszty eksploatacji niż Clio 2, które IMO nie przełożą się na osiągane czasy.
- Megane 2 RS (nie R26, a więc bez szpery i na zwykłym zawiasie): na wprost zdecydowanie najszybsze, a jako że to turbo to i z największym potencjałem na tanie zwiększenie mocy, prowadzenie podobne do Clio 3, z tą różnicą, że ten feedback w Clio jest jakby lepszy, ale raczej nie ma to przełożenia na prędkość w zakręcie, ogólnie auto bardzo podobne do Clio 3 pod względem budowy zawieszenia, a więc zawieszenie również jest delikatne i dość drogie w serwisie. Podobnie jak każdy RS po założeniu dobrego klocka i opony, gotowe do upalania. Kiedyś na treningu w Kielcach jeździłem jak równy z równym z Evo, STI, M4, Megane 3, Focusem RS itp, jedyne auto które robiło mnie jak taczkę z gnojem to 911 GT3 RS. Wiadomo, że na szybszych torach różnicy w mocy się nie oszuka, ale wystarczy popatrzeć co Arek Kubiak wyczynia swoim Megane, żeby przekonać się jaki potencjał ma to auto. Z głównej listy na tor to najlepszy wybór IMO.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:02
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Type-R @ Sat, 20 Mar 2021 - 19:06) *
Cieszę się Twoim szczęściem. Naprawdę.

Czas na następny etap - pojedź wreszcie na ten tor.
Bo na razie jesteś niewidomym prawiącym o kolorach....

każdy, kto liznął choć trochę regularnego motorsportu wie, że to jest niekończąca się studnia pieniędzy, przeplatana z frustracją wynikającą z awarii następujących w najmniej spodziewanych momentach. A ponieważ 99% z nas traktuje te wyjazdy na tor jako czystą zabawę, a nie sposób na zostanie 'zawodowym kierowcą wyścigowym', to staramy się jak najbardziej ograniczyć prawdopodobieństwo awarii - a można je zrobić poprzez: a) kupienie nowego samochodu na gwarancji, cool.gif wynajmowanie gotowca z zespołem, c) zlecanie serwisu auta profesjonalistom, d) serwis samodzielny.

W zależności od aspiracji, zasobności portfela, umiejętności mechanicznych, wolnego czasu, posiadanego warsztatu, każdy pod siebie wybierze opcję.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:08
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(tommi01 @ Sat, 20 Mar 2021 - 17:02) *
haha ta . biorąc pod uwagę że jeden reflektor kosztuje używany 3500zl przednia dokładka 3k . spryski ref. 1000zl . to jestem ciekawy jak ty byś jezdził

jadę sobie na jastrzab , silesie a nie na jakieś rajdowe odcinki .. kończę 4 bieg do szykany a tam gdzie miała być szykana to leża rozwalone opony na całej szerokości i muszę zwolnić do zera .. co to za przyjemność z jazdy ...

i tu właśnie pojawia się sens czegoś ala bmw e36, peugeot 206 RC, Clio 2 itd. Bo nawet jak ebnies to nie płaczesz jak dziecko tylko traktujesz to jako trofeum i nauczkę na przyszłość zarazem. Coś jak wolny umysł małolata któremu tata dał fajną wyścigową furę. ten małolat jedzie na 110% już od małego się tego uczy i w wieku 15 lat zaczyna trzepać starych wyjadaczy. Bo on się nie martwi lampą ani spryskiwaczem - w końcu to tata płaci laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:18
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





A ja tym razem przychylam się bardziej ku argumentacji Type-Ra. Kolega, który założył temat, szuka auta do jazdy tylko po torze. Naprawdę chcecie mi powiedzieć, że pojedziecie na 99% możliwości (albo 110%) po torze wiedząc, że możecie takie auto rozwalić? Do tego dochodzą koszta napraw, gdzie do świeżego auta nie ma prawie żadnych zamienników. Auto na tor powinno być trwałe, ale i tak będzie zaliczać serwisy regularnie. Dlatego wybierając auto, niech kolega poszuka wcześniej mechanika, który będzie mu serwisował auto, będzie się znał na tym modelu i który będzie miał dojścia do cześci do takiego auta. Osobiście poszedłbym w e36 2.5 na żeliwnym bloku bez VANOS-a bo lubię RWD i tutaj nie liczyłbym bardzo na czasy, ale skupił się na doskonaleniu techniki szybkiej jazdy RWD (chociaż czasy też można dobre robić, bez przesady). A sensowniejszym rozwiązaniem do robienia czasów i względnie taniego serwisu będzie Megane 2 RS. Clio 2 Sport też super na czasówki, ale coraz gorzej z częściami do niego, zwłaszcza do pierwszych wersji przed liftem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:21
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Honada @ Sat, 20 Mar 2021 - 21:18) *
A ja tym razem przychylam się bardziej ku argumentacji Type-Ra. Kolega, który założył temat, szuka auta do jazdy tylko po torze. Naprawdę chcecie mi powiedzieć, że pojedziecie na 99% możliwości (albo 110%) po torze wiedząc, że możecie takie auto rozwalić? Do tego dochodzą koszta napraw, gdzie do świeżego auta nie ma prawie żadnych zamienników. Auto na tor powinno być trwałe, ale i tak będzie zaliczać serwisy regularnie. Dlatego wybierając auto, niech kolega poszuka wcześniej mechanika, który będzie mu serwisował auto, będzie się znał na tym modelu i który będzie miał dojścia do cześci do takiego auta. Osobiście poszedłbym w e36 2.5 na żeliwnym bloku bez VANOS-a bo lubię RWD i tutaj nie liczyłbym bardzo na czasy, ale skupił się na doskonaleniu techniki szybkiej jazdy RWD (chociaż czasy też można dobre robić, bez przesady). A sensowniejszym rozwiązaniem do robienia czasów i względnie taniego serwisu będzie Megane 2 RS. Clio 2 Sport też super na czasówki, ale coraz gorzej z częściami do niego, zwłaszcza do pierwszych wersji przed liftem.

+1


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:28
Post #57


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Dokładnie.
ew. ze staroci można dorwać przygotowanego Civica "jajko" (byle zdrowe blacharsko - owszem, zdarzają się :-) z 1.6 do klasy 1600, albo zeswapowanym 1.8, B20 lub K20 do wyższej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 20 Mar 2021 - 21:41
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Type-R @ Sat, 20 Mar 2021 - 21:28) *
Dokładnie.
ew. ze staroci można dorwać przygotowanego Civica "jajko" (byle zdrowe blacharsko - owszem, zdarzają się :-) z 1.6 do klasy 1600, albo zeswapowanym 1.8, B20 lub K20 do wyższej.

albo stosować maksymę z reklam Suzuki - albo grubo....albo wcale....i stać i palić fajeczkę w depo patrząc jak inni idą "o życie" laugh.gif
No chyba że jesteś świeżym posiadaczem Fiesty Proto wtedy robisz dwa trzy kółeczka podczas których objeżdża Cię Peugeot 205 albo inne E36 wracasz, Twoi mechanicy pakują auto na lawetę a Ty w tym czasie oznajmiasz wszystkim: "no nie mogę się wjeździć, nie wiem o co chodzi ale nie mogę się wjeździć..." biggrin.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 21 Mar 2021 - 12:06
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kontrolm @ Sat, 20 Mar 2021 - 22:08) *
i tu właśnie pojawia się sens czegoś ala bmw e36, peugeot 206 RC, Clio 2 itd. Bo nawet jak ebnies to nie płaczesz jak dziecko tylko traktujesz to jako trofeum i nauczkę na przyszłość zarazem. Coś jak wolny umysł małolata któremu tata dał fajną wyścigową furę. ten małolat jedzie na 110% już od małego się tego uczy i w wieku 15 lat zaczyna trzepać starych wyjadaczy. Bo on się nie martwi lampą ani spryskiwaczem - w końcu to tata płaci laugh.gif

15-latek, jeśli myśli o karierze zawodowca, to ściga się z innymi 15-latkami, w zupełnie innych seriach i w zupełnie innych pojazdach, a nie ekscytuje się rywalizacją ze 'staruchami', którzy postanowili przepalić swoją forsę na spełnienie dziecięcych marzeń o jeździe w zawodach biggrin.gif Dla 15-latka jazda takim tapczanem nie ma specjalnego sensu, bo nie rozwinie go w sensie motoryzacyjnym w taki sposób, by w przyszłości spojrzał na niego jakiś sponsor. A jak sponsorem jest jego tata, to od razu będzie dzieciaka pchał w profesjonalny karting, a gdy smyk osiągnie 15 lat, to będzie kombinował, jak go wepchnąć do Formuły 4.

Myślenie ludzi mocno się zmieniło na przestrzeni tych 10-15 lat. Mało komu chce się poświęcać swój prywatny czas na dogadywanie terminów z mechanikami, organizowanie lawet, transportów etc. Ludzie z aspiracjami, by wygrywać amatorskie imprezy, gdzie główną nagrodą jest dyplom i bańka oleju, angażują wielotysięczny budżet na imprezę i wynajmują samochód z zespołem.

A dla tych, co wątpią w osiągi nówek - cóż, ostatni Superoes Kielce to pojawienie się seryjnych Yarisów GR, gdzie wymieniono tylko koła, a wyniki mówią same za siebie.

Pytanie było jasne - jeździć jak najwięcej, przy minimalnych kosztach. Pisałem, dlaczego nowym autem będzie najtaniej.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 21 Mar 2021 - 12:41
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





pozwolę sobie na małą dygresję, znajomy wpadł na jakiś track day w Jastrzębiu. Pierwszy raz w życiu.
Lawety, sterty slicków, caymany, M2 competition, wybebeszenone Foki RS.
A on dwutonową seryjną RS7 na zwykłej ulicznej oponie zrobił drugi czas.
Więc samochód samochodem ale trzeba trenować, trenować i jeszcze raz trenować.
A do tego samochód musi jeździć a nie stać u mechanika.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 12:25