Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gazowalne auto na długie trasy, Musi cośtam jechać
MadeInPoland
post Wed, 25 Sep 2019 - 12:42
Post #141


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





siwy distronic plus zatrzymuje się do zera i rusza samodzielnie bez dotykania pedału gazu. A czasami wymaga użycia pedału gazu. Być może zależy to od czasu trwania postoju, może ktoś tutaj ma obycie z tematem i wyjaśni. Jadąc autostradą też po jakimś czasie pojawia się komunikat, że distro nieaktywny, a po kilku kolejnych kilometrach pojawia się info, że znowu aktywny. Wygląda to na celowe działanie, żeby zapobiegać zaśnięciu, nie wiem sam o co w tym chodzi tak sobie gdybam.
Dzisiaj na A4 dojeżdżałem bardzo szybko do ciężarówki, która zjeżdżała z lewego pasa i wyłączyłem distro aby uniknąć zbędnego hamowania wiedząc, że jak dojadę do ciężarówki to będzie ona już na prawym pasie i zawyły syreny i napiął się pas bezpieczeństwa. Taki system przed kolizyjny, zawsze lepiej wiedzieć, że się wydzwoni i napiąć pośladki niż puścić całą zawartość w spodnie...


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Sep 2019 - 12:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Aval
post Wed, 25 Sep 2019 - 12:48
Post #142


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 25 Sep 2019 - 12:42) *
zawsze lepiej wiedzieć, że się wydzwoni i napiąć pośladki niż puścić całą zawartość w spodnie...


No i słusznie, bo wtedy całe auto w gazie i od razu moment w dół o 10% wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 25 Sep 2019 - 13:18
Post #143


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 15:33) *
wybaczcie nie widzę sensu wchodzenia z Wami w dyskusję, która ma udowodnić, że w dzień świeci słońce, a w nocy księżyc.


Z tej samej fizyki na którą się powołujesz wynika że księżyc jednak nie świeci wink.gif EOT z mojej strony. MiP czy Twoja racja musi być zawsze najtwojsza?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Wed, 25 Sep 2019 - 13:24
Post #144


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





MiP może tak jak w Actrosie do 15sek. Tylko tam jest jeszcze ciche piknięcie o tym informujące. W Legendzie tez wali syrenami i czerwonym ostrzeżeniem na desce, że będzie bum ale pasów (chyba) nie napina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 25 Sep 2019 - 13:34
Post #145


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





GIB ja nie prezentowałem tutaj swojej racji tylko wynik swoich pomiarów. Tak najbardziej ufam swoim pomiarom jeżeli o to Ci chodzi.
Jak pisałem mam w 4 literach czy ktoś te moje pomiary traktuje serio czy nie. Masz więcej mocy na lpg to super brykaj i się ciesz Twoja sprawa.
Inna sprawa, że ktoś próbuje wbrew powszechnej wiedzy wmówić światu, że jak silnik dostanie mniej powietrza to wygeneruje więcej mocy.
Tak jak wtrysk paliwa zastąpił gaźnik i moc spadła.
Masz rację w tym, że nie powinienem tracić czasu na tłumaczenie ludziom rzeczy, których nie zrozumieli będąc w szkole bo prawdopodobnie nigdy ich nie zrozumieją.
Ale jak mi się czasem w pracy nudzi to sobie coś napiszę. Mimo wszystko jestem pewien, że czytają to forum inteligentni ludzie bo wielu z nich znam osobiście i żyję nadzieją, że rozumieją co kto pisze i odróżniają wartość pomiaru od pierd.... bo tak i gadce na poziomie nierozumienia zależności między mocą a momentem.
Mam swoje opisy teoretyczne pewnych zjawisk, ale się z nimi tutaj nie dzielę. Nie prezentuję tutaj swoich racji.

P.S. Czy sugerujesz, że wbrew wykonanym przez siebie pomiarom powinienem przyjąć, że stan faktyczny jest zupełnie inny bo ktoś tak napisał na forum smile.gif ?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Thu, 26 Sep 2019 - 11:59
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(GIB @ Wed, 25 Sep 2019 - 13:18) *
MiP czy Twoja racja musi być zawsze najtwojsza?


Hehe, miałem takiego kolegę swego czasu. Tylko on miał rację nawet w kwestii koloru felg. Również jak MiP się w pracy nudził a ja jak widać napisałem, że "miałem" kolegę laugh.gif


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 26 Sep 2019 - 13:47
Post #147


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





CYTAT(PiurielSR @ Thu, 26 Sep 2019 - 11:59) *
Hehe, miałem takiego kolegę swego czasu. Tylko on miał rację nawet w kwestii koloru felg. Również jak MiP się w pracy nudził a ja jak widać napisałem, że "miałem" kolegę laugh.gif

Na forum też był taki kolega.
MiP bawisz się w Hexxa ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Thu, 26 Sep 2019 - 16:24
Post #148


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Panowie przecież to forum DYSKUSYJNE a w dyskusji zwykle jest więcej niż jeden punkt widzenia. I dopóki dyskusja oparta jest na argumentach to się można spierać. MiP co prawda ma nieco konfrontacyjny wink.gif styl wypowiedzi ale argumentacji nie można mu odmówić i ja lubię czytać jego wpisy bo sporo można się z nich dowiedzieć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 27 Sep 2019 - 19:47
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(TeddyBear @ Thu, 26 Sep 2019 - 13:47) *
Na forum też był taki kolega.
MiP bawisz się w Hexxa ?



Przyroda (nawet ta wirtualna) nie znosi próżni...



--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Fri, 27 Sep 2019 - 22:07
Post #150


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 25 Sep 2019 - 13:34) *
P.S. Czy sugerujesz, że wbrew wykonanym przez siebie pomiarom powinienem przyjąć, że stan faktyczny jest zupełnie inny bo ktoś tak napisał na forum smile.gif ?


Myślę że statystycznie próba jest tu zbyt mała żeby stawiać aż tak radykalne opinie, trochę pokory. Ja hamowałem kilka aut na LPG/PB i raczej nie zaraz po zagazowaniu różnice były w zasadzie w granicy błędu statystycznego i żeby nie było, nie były to świeżo zagazowane auta, raczej mapy benzynowe i ich korekty się rozjechały a tymczasem wychodziło całkiem ok. Wyjątkiem był 850 T5 gdzie na benzynie wyszło 226 / 294 a na gazie tylko 201/290 ale przebieg momentu obrotowego wskazywał raczej na to że górą instalacja nie wyrabiała. O żadnym spadku 10% w całym zakresie nie było mowy. Także wiesz trzy razy hamowałem i wychodziło że nie masz racji. BTW w tym T5 na dupie kompletnie nie było czuć spadku aż 25 KM górą bo Nm w średnim zakresie się zgadzał.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Sat, 28 Sep 2019 - 07:16
Post #151









U mnie w 1.8t na pb jest 239 km i 343 nm, a na lpg 241 km i 345 nm. W pozostałych autach które miałem, czyli wcześniej dwa inne 1.8t oraz saab 2.3t też na lpg wychodziło minimalnie lepiej. U kolegów tez podobnie lub minimalnie więcej na lpg niż na pb. No ale co my się znamy, tu tylko jedna osoba ma monopol na wiedzę i prawdę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 28 Sep 2019 - 08:00
Post #152


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Silnik turbo będzie miał (powinien mieć po odpowiednim zestrojeniu) wyższą moc.

Tutaj sprawa dotyczy wolnossącej jednostki i MiP ma sporo racji, ale czy akurat 10% czy 8% to już wróżenie z fusów, bo to przecież zależy od danej instalacji.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Sat, 28 Sep 2019 - 08:12
Post #153









CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 10:33) *
Gazowanie IV generacji zawsze zabiera 10% mocy i momentu w pełnym zakresie obrotów, fizyki nie oszukasz.



CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 24 Sep 2019 - 15:33) *
No niech ktoś Wam tłumaczy jak to jest możliwe, że zmniejszając ilość powietrza, która dostaje się do silnika spada moc. Mierzyłem RL wiele wozów po montażu LPG i wybaczcie nie widzę sensu wchodzenia z Wami w dyskusję, która ma udowodnić, że w dzień świeci słońce, a w nocy księżyc. Może Rufios będzie chciał podjąć wątek.


Z tego jakoś nie wynika, że pisze TYLKO o wolnossących jednostkach, potem dopiero zaczął zmieniać zdanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
santacruz
post Sat, 28 Sep 2019 - 15:59
Post #154


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: oslo





byl dawno temu artykul w GT o almerze 2.0 NA z lpg

po modyfikacjach pod lpg moc byla wieksza na lpg

- inny przyklad bo auto bylo zrobione pod LPG


--------------------
2cool4ya
bmw e23 728i 1984 lpg
hvitlok.no
macademy.no
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 28 Sep 2019 - 16:31
Post #155


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Fajnie by było jak byśmy wszyscy sobie spijali z dzióbków i popierali się na wzajem. Ja uważam że wypowiedzi MiP przynajmniej mogą zasiać ziarno ciekawości czy oby to jest to a nie tamto... biggrin.gif

Co do LPG i tych tajemniczych strojeń które mają zwiększać moc to... kiedyś temat mnie podniecał bo walczyłem o każdego niutka jak lew afrykański po przejechaniu na lpg coś koło 500k.km. jest dla mnie następne "urban story".
Tak więc jedyny silnik n/a w którym nie odczułem spadku pałera to była rollka e11 FL z instalacją na ciekły wtrysk gazu. Montaż w aso na gwarancji.
Reszta ferajny po strojeniach takich, srakich i jeszcze innych wykazywała minusowe odczucia względem czystego pb. I żeby nie było piszę o silnikach n/a.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sat, 28 Sep 2019 - 18:13
Post #156


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





A ja sie zastanawiam jak mozecie upalac na lpg huh.gif toz to strach by nie pozwolił na 5,6biegu ciągnąć na WOTcie dluzej jak kilka sec.,ze tloka albo zawór upali
Lpg do pyrkania a jak napie... to cyk na benzynę i opór


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Sat, 28 Sep 2019 - 18:18
Post #157


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





CYTAT(16vg60 @ Sat, 28 Sep 2019 - 18:13) *
A ja sie zastanawiam jak mozecie upalac na lpg huh.gif toz to strach by nie pozwolił na 5,6biegu ciągnąć na WOTcie dluzej jak kilka sec.,ze tloka albo zawór upali
Lpg do pyrkania a jak napie... to cyk na benzynę i opór


Po to się stroi za pomoca AFR, aby nie było takich obaw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sat, 28 Sep 2019 - 18:31
Post #158


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Za duzo rozberalem silników po lpg ,za duzo widzialem profi zalozonych instalacji lpg gdzie np. przewody z listwy do wtryskow byly powcickane na pale,z opaska tasmowa albo nie,z trytytka albo nie,z totalnie z dupy dabranym reduktorem i wtryskami ,gdzie teoretetycznie byly z zapasem ,itd.
Gaz oczywiscie jak najbardziej,ale nie do upalania na WOTcie przez kilkadziesiąt km obwodnica


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Sat, 28 Sep 2019 - 19:47
Post #159


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





jeżeli parametry silnika są w normie, to czemu nie? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 28 Sep 2019 - 22:10
Post #160


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(16vg60 @ Sat, 28 Sep 2019 - 18:31) *
Za duzo rozberalem silników po lpg ,za duzo widzialem profi zalozonych instalacji lpg gdzie np. przewody z listwy do wtryskow byly powcickane na pale,z opaska tasmowa albo nie,z trytytka albo nie,z totalnie z dupy dabranym reduktorem i wtryskami ,gdzie teoretetycznie byly z zapasem ,itd.
Gaz oczywiscie jak najbardziej,ale nie do upalania na WOTcie przez kilkadziesiąt km obwodnica

Jest duzo prostszy patent, po prostu na obciazeniu dolewa sie 20-30% PB. Wtedy taka gowniana instalacja tez wyrobi 250-300hp (bo realnie obsluguje 200, a reszte zalatwia benzyna), do tego wtryskiwacze benzynowe tez sobie popsikaja i wszyscy zadowoleni.
To nie te czasy ,gdzie na wyprzedzanie sie pstrykalo na benzyne , bo mikser byl dobrany "dla ekonomii" smile.gif.

Inna sprawa, ze nikt normalny nie bedzie katowal nawet seryjnego wozu WOT przez 50km , niezaleznie od tego,czym jest zasilany.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 10:05