Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zwiększenie pojemności serwa.
m52owner
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:03
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Witam,mam w e30 zamontowane małe serwo z suzuki swift .Pedał jest bardzo twardy i ciężko się hamuje,mam wrażenie że zaraz wypchnę nogą grodź biggrin.gif .Czy wpinając się szeregowo z jakimś dodatkowym zbiornikiem " o określonej pojemności w przewód ssący z kolektora do serwa ,zwiększę w ten sposób objętość serwa i serwo będzie działać ze zwiększoną siłą?Na większe serwo miejsca brak ale jakiś dodatkowy zbiornik upchnąć gdzieś pod serwem to nie byłby problem ,tylko czy to zadziała.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:18
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Zmienić pompę, siła serwa zależy od powierzchni membrany. Jaką masz średnicę tłoczka pompy ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:22
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Kiedyś, kiedyś na Allegro były takie zbiorniki do montażu które miały niby poprawić siłę hamowania dlatego pytam czy to aby naprawdę ma prawo działać .
Pompę mam z Matiza/Lanosa bodajże 21mm, Hamulce seria 325i czyli przód 54? a tył 33mm.

CYTAT
siła serwa zależy od powierzchni membrany

No ale dlaczego podwójne serwo np. z e34 działa o wiele mocniej niż powiedzmy seria z e30 o większej średnicy?Podwójne serwo ma dwie membrany czy jak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:38
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Tak patrząc na jego budowę jestem na 99% pewny że ma dwie membrany.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:46
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Czyli próbować montować mniejszą pompkę czy obecna jest odpowiednia i szukać przyczyny gdzieś indziej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 30 Mar 2016 - 17:56
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Lanos ma 22,2mm pompę, sprawdź dobrze co tam masz i pomyśli się coś dalej. Zawsze zmiana pompy na mniejszy tłok skutkuje wydłużeniem skoku pedału i tym że robi się bardziej miękko pod nogą. Nie masz jakichś kombinacji z wałkami przez co możesz mieć wysoki MAP ?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
odcinka
post Wed, 30 Mar 2016 - 18:02
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 07 December 2012





CYTAT(m52owner @ Wed, 30 Mar 2016 - 17:03) *
Witam,mam w e30 zamontowane małe serwo z suzuki swift .Pedał jest bardzo twardy i ciężko się hamuje,mam wrażenie że zaraz wypchnę nogą grodź biggrin.gif .Czy wpinając się szeregowo z jakimś dodatkowym zbiornikiem " o określonej pojemności w przewód ssący z kolektora do serwa ,zwiększę w ten sposób objętość serwa i serwo będzie działać ze zwiększoną siłą?Na większe serwo miejsca brak ale jakiś dodatkowy zbiornik upchnąć gdzieś pod serwem to nie byłby problem ,tylko czy to zadziała.

dodatkowy zbiornik tylko zprawi ze po zgaszeniu silnika więcej razy możesz nacisnąć pedał nim stwardnie na ament. jaką pompke seryjnie miałeś a jaką masz ?? ile mm średnicy??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 30 Mar 2016 - 18:10
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





CYTAT(GrzesiekK. @ Wed, 30 Mar 2016 - 17:56) *
Nie masz jakichś kombinacji z wałkami przez co możesz mieć wysoki MAP ?

Nie tutaj na razie seria.

CYTAT
jaką pompke seryjnie miałeś a jaką masz ??
Wiem tylko że na obecnej pompce było wszystko ok ale jak z przodu były tarcze 280mm i zaciski z e36 328i.
Jak wpadły zaciski ori z e30 325 to zaczął się problem,fakt że wtedy miałem lepsze tarcze i klocki ds2500 no i buda była lżejsza o ok 150kg. Teraz mam hamulce o mniejszej średnicy i to na gorszych częściach ale raczej nie o skuteczność hamowania mi chodzi a o siłę jaką trzeba do tego użyć.
Może tłoczki ciężko chodzą w zaciskach ale przy składaniu raczej było ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 30 Mar 2016 - 19:02
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Sprawdz , czy nie masz zeszklonych klockow z przodu smile.gif. Efekt identyczny do opisywanego. Jak cos to przeczysc klocki papierem sciernym i je dotrzyj jak nowe klocki.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 30 Mar 2016 - 19:41
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Próbowałeś serwa z polo I/golfa II? A może Clio po 2001 r.? Te serwa (przynajmniej w niektórych modelach) miały średnicę 7 cali. Ja niedługo będę wymieniał właśnie takie z polo na clio, bo też mi twardo, chociaż da się jeździć i przegląd nawet przechodzę wink.gif Na brytyjskich forach (i nie tylko) polecają to serwo, podchodzi pod nie ori pompa (która ma średnicę tłoka inną dla sekcji przedniej, inną dla sekcji tylnej), tylko trzeba dotoczyć mały dystans pomiędzy trzpień serwa a trzpień tłoka pompy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
odcinka
post Wed, 30 Mar 2016 - 19:56
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 07 December 2012





to jak pedał płycej pracuje po zmianie zacisków to mniejszy tłoczek potrzebujesz w pompce.
skoro masz z e30 zaciski to i pompke z takiego modelu byś mogł założyć albo o takiej samaj średnicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 31 Mar 2016 - 16:49
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Sprawdzę czy mi inna pompka albo serwo się zmieści bo jest mega ciasno a i tak musiałem przerabiać grodź oraz podstawę pedałów.Pompka z Matiza też jest nie bez powodu,po prostu jest bardzo krótka.Wszystko to przez kolektor s50 + dodatkową flanszę 3cm grubości ,aby dało się go zamontować. Podejrzewam że kolektor dolotowy ala m3 e46 CSL by tu rozwiązał sprawę ale chore ceny .Może jak będę miał więcej czasu to wystrugam jakiegoś customa smile.gif .
Jakby ktoś miał możliwość zmierzenia długości oryginalnej pompki hamulcowej z e30 6cyl to byłbym wdzięczny.Sprawdziłbym czy jest szansa aby u mnie siadła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
odcinka
post Thu, 31 Mar 2016 - 17:58
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 07 December 2012





to może pedałbox-a ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 31 Mar 2016 - 18:26
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Do wydmuszki myślałem kiedyś o czymś takim
http://www.compbrake.com/product/bmw-e30-m...rive-pedal-box/

ale do cywilnego auta sam nie wiem.Chyba pedał będzie dość ciężko pracował,po za tym kto mi dobierze pompki do obecnych zacisków? Bo kupować po kolei i testować to średnio się kalkuluje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master86
post Thu, 31 Mar 2016 - 18:27
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 December 2010
Skąd: Imielin





Znaczy się masz założone itb z mki? Pytam bo u mnie po przejściu na itb i zmianie wałków w m50 podciśnienie spadło z 0.7 na 0.35 bara i jak wcześniej wystarczyło muskać pedał tak teraz trzeba się zapierać. Jakie masz podciśnienie na wolnych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 31 Mar 2016 - 20:54
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(m52owner @ Thu, 31 Mar 2016 - 18:26) *
Do wydmuszki myślałem kiedyś o czymś takim
http://www.compbrake.com/product/bmw-e30-m...rive-pedal-box/

ale do cywilnego auta sam nie wiem.Chyba pedał będzie dość ciężko pracował,po za tym kto mi dobierze pompki do obecnych zacisków? Bo kupować po kolei i testować to średnio się kalkuluje.



Ten wynalazek średnio działa, pedał do klasycznej pompy bez serwa ma inne przełożenie względem pedału pod serwo. Nie przerabiając pedałów w aucie nie będzie to działało jak należy, w skrócie bardzo twardo będzie.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Fri, 01 Apr 2016 - 02:02
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





Zaloz podwojne z e34 tds np. Pompa z ww rowniez czesto pasuje tylko zwroc uwage na wyjscia abs/no abs. Trzeba lekko zmodyfikowac otwory w grodzi i widelka pod pedal ale to kosmetyka.
Hamulec lapie juz przy musnieciu pedalu.

Serwo , G2 mialem + pompka z e30 abs ale jest twardo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Mon, 06 Feb 2017 - 14:14
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Trochę odgrzewam bo w sumie nie znalazłem rozwiązania na ciężko pracujący hamulec.Tak jak pisałem wcześniej żadne większe serwo niż te od swifta nie podejdzie.Serwo jest naprawdę małe a w dodatku jak spadło podciśnienie przez zamontowanie itb to trzeba użyć naprawdę dużej siły aby zblokować koła.
Na razie zamiast mniejszej pompy hamulcowej zamontowałem większe zaciski, z seryjnych 48mm na 60mm. Już powinno być trochę lepiej ale testy możliwe dopiero na wiosnę.Po za tym jest plan na ostrzejsze wałki gdzie podciśnienie w kolektorze pewnie jeszcze spadnie,dlatego martwię się już na zaś.

Trafiłem przypadkiem na takie coś z audi a6/a4 https://www.google.pl/search?q=Elektryczna+...OmlUGT6s3PqNJM:

Może mi ktoś wyjaśnić jak ten układ działa?Tzn czy ta pompa jest podłączona do serwa hamulcowego i całkowicie zastępuje podciśnienie z kolektora dolotowego?Czy to tylko jakiś wspomagacz?
Ma ktoś może pomysł od czego można zaadoptować jakiś prosty elektryczny (lub inny) układ wspomagania hamulca zamiast tradycyjnego serwa.Warunek to nie za duże gabaryty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 06 Feb 2017 - 15:16
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





m52owner ta pompa która pokazałeś to typowy wspomagacz, jak włączysz ją na stałe spali się prędzej czy później, sekcja ssąca w niej pracuje na sucho. Możesz się nią wspomagać albo sterując jej pracą prostym przełącznikiem podciśnieniowym z CC700 np. albo przez włącznik stopu, do tego dwa zaworki kierunkowe i zasobnik podciśnienia z byle jakiego VAGa i powinno dużo pomóc. Drugi pomysł nad którym się zastanów, to zmiana przełożenia mechanicznego na pedale hamulca.


U siebie mam ITB i wałki 310 stopni, podciśnienia brak smile.gif przeszedłem na układ bez serwa odpowiednio przeliczając przełożenie hydrauliczne pompa-zaciski i ratio na pedale.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Mon, 06 Feb 2017 - 15:48
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Tak można to podłączyć wpinając się trójnikiem w układ serwo-kolektor?



Sterować wolałbym z włącznika stopu-proste rozwiązanie.
Ten zbiornik podciśnienia w którym miejscu podłączyć?
Cały układ byłby tani i prosty więc może spróbuję.
Z przełożeniem dźwigni hamulca też w sumie mogę się pobawić.
Natomiast całkowita rezygnacja z wspomagania to ostateczność bo rzeźba największa.
Mam jeszcze pompę hamulcową 18 albo 19mm ,też można by spróbować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:57