Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wałki Rewar
Andrew01
post Mon, 16 Feb 2015 - 19:45
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 May 2009





Nie koniecznie. Na wałkach z rewaru jeżdżą ludzie (w tym ja) i jest często czałkiem dobrze. Tylko musisz mieć świadomość z tą kwestią "kopiowania" - otrzymasz wałek o czasie otwarcia i max wzniosie zbliżonym lub takim samym jak catcams, ale poza tymi dwoma parametrami pozostały zarys krzywki będzie nie wiadomo jaki i nie wiadomo jakiego przyrostu można oczekiwać. I dodatkowo nie powie Ci nikt tak jak w catcamsie jak ten wałek zamontować (np jaki wznios przy TDC) - będziesz musiał sam sobie pomierzyć / poeksperymentować.
Pomijam kwestię czy znajdziesz odpowiedni wałek do przerobienia )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Feb 2015 - 19:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Mon, 16 Feb 2015 - 19:52
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zgodnie z tym co pisze Bunio znalezienie odpowiedniego wałka będzie trudne, i nie wiadomo co z tego wyjdzie tak naprawdę ;/ Musze poszukać catcamsa w dobrej kasie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Mon, 16 Feb 2015 - 20:05
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





http://www.newman-cams.com/pdf/peugeot.pdf

Zobacz tutaj. Ludzie w uk używają tych wałków w pucharze golfa miedzy innymi.


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buniooo
post Mon, 16 Feb 2015 - 20:12
Post #24


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





CYTAT(Dmj @ Mon, 16 Feb 2015 - 16:29) *
No popatrz bunio, a ja kupilem tylko jedna sztuke walka ssacego na allegro z 406 2.0 16v i byl dobry tongue.gif. Poza tym dzwonil do mnie pan z rewaru jak sie teraz okazuje w Twojej sprawie, i pytal z jakiego dokladnie modelu silnika przywozilem mu walek do oszlifowania to mu powiedzialem xu10j4r, kod silnika rvf


No patrze i kupilem takie 2 kpl walkow i okazaly sie zle. Dla scislosci RFV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 16 Feb 2015 - 21:16
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Newman cams używa spora część angoli. Cena 380 funtów jest taka o... Pipper za 240 funtów jest a to jest cena już dla mnie do przyjęcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 16 Feb 2015 - 22:13
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Bunio wyczyść odbiorczą tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Mon, 16 Feb 2015 - 23:19
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



Piper za 240 to chyba regrind a nie nowe wałki... wiec nie jest to cena ostateczne tłok trzeba im wysłać swoje wałki.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Mon, 16 Feb 2015 - 23:24
Post #28


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





podlacze sie pod temat, jezdzi ktos na walkach z rewaru w oplowskiej v6?


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 16 Feb 2015 - 23:24
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





232funty netto, masz rację wałki repro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Tue, 17 Feb 2015 - 01:32
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Buniooo, skoro tak to pewnie masz racje. Troche jestem zdziwiony bo myslalem ze wszystkie silniki rfv maja te same walki. W kazdym razie musialem miec fart ze kupilem odpowiedni walek za pierwszym razem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 17 Feb 2015 - 06:25
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Czas przetestować pana Heinricha chyba. Wyśle mu wałek i zobaczymy co wyduma.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 17 Feb 2015 - 18:32
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ma ktoś dane dotyczące seryjnych wałków w s16 ? Wznios, kąt itd ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 17 Feb 2015 - 20:51
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



nie mów że nie szukałeś w necie tylko odrazu tutaj ludzi męczyć.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Wed, 18 Feb 2015 - 00:02
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Przeciez na tej stronie catcamsa ktora podales masz dane walkow oem z 206 gti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 18 Feb 2015 - 00:07
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mam ale przy otwarciu 1mm a poszukiwałem dla 2mm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Wed, 18 Feb 2015 - 16:39
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(kidzio_r5gtt @ Mon, 16 Feb 2015 - 23:19) *
Piper za 240 to chyba regrind a nie nowe wałki... wiec nie jest to cena ostateczne tłok trzeba im wysłać swoje wałki.

No dobra, leża mi wałki do mojego silnika - jeden ma zjedzoną krzywkę. Wysyłam to do nich i dostaje ładnie zrobione wałeczki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 18 Feb 2015 - 20:35
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kupiłem wałki od użytkownika Buniooo. Czekam na paczkę smile.gif Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór i nie bd zawiedziony świątkiem. Dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 05 Apr 2015 - 17:05
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Niestety muszę odświeżyć. Wrzuciliśmy świątkowe wałki do p206. Ustawione na znaki na nowych regulowanych kołach ( seryjne koła z 406 ew10j4). http://petrila.org/repair/2/206/info/pl/b1et02kc.htm Jak widać są 2 typy kól. Ja miałem ten po modyfikacji czyli nie regulowane. Na samym końcu jest notka UWAGA : koło zębate rozrządu na wale korbowym jest typu wysprzęgalnego ; wartość przesunięcia odpowiada szerokości (X) wgłębienia (11) . Rzeczywiście nie było tam klinu na koło tylko mogło się przesuwać prawo lewo o jakieś pół zęba. Ustawiliśmy to idealnie na równo i zrobiliśmy farbą marker żeby sprawdzić czy się nie przesuneło. Poskręcane i odpalenie. Samochód zapalił od 1wszego strzała ( lepiej jak na seryjnym wałku gdzie potrzebował 2-3 obroty). Na wyższych obrotach też pracował idealnie. Osłuchaliśmy go czy nic się nie dzieje no i git. Poskładany do końca i wyjazd. Już na progu garażu mało nie zgasł. Po chwili umarł. Odpalenie no i ok jest dobrze. Zawróciłem chce się kierować na drogę a ten umarł i koniec nie chce zapalić. Po kilku min w końcu zaskoczył ale już bardzo źle pracował na jałowym, jak by trochę na 3 gary, żeby nie umarł trzeba dawać gazu no i generalnie masakra. Check engine zapalony. Na komputerze błędy od mapsensora, stukowego, mieszanki i jakieś ze 2 stare błędy. Z uwagi na święta nie zagladaliśmy do rozrzadu jedynie czy pasek napięty itd. Przez ten czas myślałem i mam 4 teorie:
1. Z uwagi na brak klinu na wale korbowym jak wbiłem bieg silnik dostał obciążenia i koło się ruszyło, a na ostrych wałkach już jest masakra przy takim przesunięciu
2. Świece pływają w oleju ( już są nowe uszczelki ale nie mieliśmy czym tego wyczyścić) przez co po zdjęciu cewki i ponownym założeniu może być problem z iskrą.
3. Źle ustawione wałki ale było dobrze na początku i raptem mu coś odbiło. ECU jakieś dziwne korekty zrobił ? Bo po odpaleniu szybko pokazał się check. WG Świątka są to wałki typu GT/R czyli wymagają strojenia.
4. Jak się okazuje regulowane koła rozrządu pomimo że wyglądają identycznie to jednak mają oznaczenia ssące i wydechowe o czym się dowiedziałem dopiero dziś. Możliwe że zamieniliśmy.
Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję. We wtorek mam nadzieję że ruszymy z tematem i fajnie było by mieć jakiś punkt zaczepienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sun, 05 Apr 2015 - 18:27
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ja Ci już pisałem - że jak dla mnie to coś nie pasuje brak klina, ale nie upieram się, może rzeczywiście ten typ tak ma.
Co do świec w oleju - można dmuchać kompresorem - tak wiem że zabryzga się wszystko dookoła, można odsysać strzykawką, nawet z igłą - na to jest sposobów wiele, jak choćby taki żeby świece wykręcić a olej (no chyba że tam gniazda są pełne po górę dekla) niech sobie w gary pójdzie - na odpale dymka puści i "po temacie".
A jeśli chodzi o możliwość zamiany kół - przecież to powinniście usłyszeć już przy pierwszym odpale, czy próbach wprowadzenia silnika na obroty...


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 05 Apr 2015 - 18:35
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Chcieliśmy odciągnąć olej ale strzykawy nie było pod ręką więc stwierdziliśmy że skoro jeździł to i teraz bedzie dobrze. Oleju naprawde dużo, ledwo świece widać. Koła wyglądają totalnie identycznie no ale skoro się je rozróżnia to może jednak czymś się różnią. Obróciliśmy wałem 2x przed odpaleniem i bylo ok. Dopiero po próbie wyjazdu zaczeło się robić coraz gorzej. Na podnośniku na luzie pracował ok w zakresie od jałowego do tak 4k bo więcej szkoda z racji że zimny był.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 18:49