Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> filtro stożkowy
endriu286
post Fri, 30 Jan 2015 - 14:15
Post #1


User
Dołączył: Wed, 11 January 2012
Skąd: czewa





Witam ma pytanie jakiej firmy filtr stożkowy polecicie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 30 Jan 2015 - 14:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joe89
post Fri, 30 Jan 2015 - 14:44
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Apexi albo AEM


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MiC_street
post Fri, 30 Jan 2015 - 17:42
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010
Skąd: Kraków





też polecam apexi o ile uda Ci się kupić oryginał biggrin.gif


--------------------
MX-5 - track
E55 AMG - daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu286
post Fri, 30 Jan 2015 - 18:49
Post #4


User
Dołączył: Wed, 11 January 2012
Skąd: czewa





A co sądzicie o itg pod turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Fri, 30 Jan 2015 - 23:13
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Wątpliwa jakość filtrowania przez gąbkę taką tongue.gif i mokre filtry syfią się strasznie i podobno zabijają przepływki.


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 31 Jan 2015 - 11:29
Post #6


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





W samochodzie, o którym mowa, nie ma przepływomierza.
Gąbkowe filtry stosowane są bardzo często w quadach, podejrzewam, że gdyby nie filtrowały dobrze, to żaden producent by ich nie stosował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sat, 31 Jan 2015 - 12:19
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Smieszne jak fejm (w tym wypadku negatywny) ciagnie sie za gabkowcami tylko dlatego, ze kiedys, w zamierzchlych czasach poczatkow fascynacji JDM, ktos zrobil bibulkowy test z gabkowym HKSem i wypadl on slabiutko. Od tego czasu wszyscy mysla, ze wszystkie gabkowce sa do d... a to kompletnie nieprawda.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 31 Jan 2015 - 12:42
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





K&N i AEMy mają efektywność filtracji na poziomie 98-99% a gąbka ITG ma 77%
Wessane ITG



--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Sat, 31 Jan 2015 - 12:58
Post #9


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





CYTAT(Joe89 @ Fri, 30 Jan 2015 - 23:13) *
i podobno zabijają przepływki.


Podobno to Hitler nie żyje, a Kopernik to na pewno

Filtry gąbkowe są chyba najlepszym rozwiązaniem.
Filtry papierzane mają dość dobrą filtracje ale słabą przepustowość, Filtry stożkowe mają bardzo dobrą przepustowość, ale już nie tak dobrą filtrację, za to filtry gąbkowe mają bardzo dobrą i filtrację i przepustowość.

Oczywiście filtry gąbkowe należy nasączać olejkiem, ale nie wszyscy wiedzą że stożki też powinno się impregnować. Ja osobiście 6 lat jeździłem na gąbce ITG, teraz w nowym projekcie mam gąbke Pipercrossa i na żadne stożki nie mam zamiaru się przesiadać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 31 Jan 2015 - 13:25
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





No chyba jednak nie.
Przepustowość mają bardzo dobrą ale filtrację średnia. Najlepsza opcja to suche stożki typu AEM Dryflow Albo właśnie Apexi.
Performance
Zresztą zależy jaki projekt, ja wolałem przejść na emu bo na dedykowanym kompie i przepływkach było tak ciasno ze tylko hks wchodził w gre, a chciałem mieć porządny stożek co by piachu nie było w dolocie.


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 31 Jan 2015 - 15:25
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Gdyby gąbka była złem to nie stosowaliby jej fabrycznie w motocyklach szosowych.
Nawilżony filtr gąbkowy syfi się, jeśli zaniedbuje się jego czyszczenie i ponowne nawilżanie. Poza tym przez swoją budowę i pokrycie lepkim smarowidłem fajnie filtruje. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 31 Jan 2015 - 16:00
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Nie mam nic do dodania, do autora - kup gąbkę bo stosuje się je w motocyklach i quadach laugh.gif


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 31 Jan 2015 - 16:45
Post #13


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Faktycznie, filtr stosowany seryjnie w pojeździe narażonym na wessanie ogromnej ilości syfu to żadna rekomendacja rolleyes.gif
Zastanów się może następnym razem i wyciągnij jakieś wnioski idące trochę dalej niż "oni piszą co innego niż ja, więc nie mają racji".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Sat, 31 Jan 2015 - 18:56
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



Skutecznosc filtracji zalezy od struktury gąbki i użytego nasaczenia. Są lekkie sportowe jak w pipercross czy itg jdr-1 i te słabiej wykazują zanieczyszczenia i np. Jdr-2 z itg który jest zalecany na codzien i wysokiego zanieczyszczenia.

Co do k&n i jego 99% skuteczności filtrowania to skąd wziąłeś te dane? Włókna naturalne ze względu na średnicę i strukturę zawsze wypadają w skuteczności filtrowania gorzej niż pianki pipercross czy itg. Najczęściej były porównania kn i Green.

Jest jeszcze kwestia ilości zanieczyszczeń jakie może zatrzymać filtr i spadku przepustowości- tutaj pianki są dużo lepsze ze względu na powierzchnie która zatrzymuje zanieczyszczenia a w piance ze względu na strukturę 3d jest ona o wiele większa niż w np, bawełnę czy papierze.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu286
post Sat, 31 Jan 2015 - 21:28
Post #15


User
Dołączył: Wed, 11 January 2012
Skąd: czewa





Hmmm kurcze dobre nie myślałem że taki temat z tym filterem , ma honde civic d16z6 z gt28rs , 1.35 dmuchane , dlatego chce dobry filtr wiec pytam o itg ale czytam tu i każdy ma inne zdanie nie miałem nigdy do czynienia z filtrem gąpkowym nasączonym olejkiem jedni chwalą a inni narzekają nie chciałbym mieć zaklejonego ślimaka huh.gif huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 31 Jan 2015 - 22:18
Post #16


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jezeli będziesz używał odpowiedniego środka do impregnacji filtra gąbkowego, to niczego nie zalepisz. Prędzej będzie tłusto z K&N'a niż z dobrze przygotowanej gąbki biggrin.gif


PS.
A jak Ci już pisałem na innym forum, z moim filtrem masz od razu odpowiednią oliwkę tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kozel
post Tue, 30 Jun 2015 - 10:08
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 December 2011





Ze względu na to że przechodziłem przez temat nie tak dawno temu odgrzej kotleta.
Myślę że używanie za przykład quadów i moto crossowych nie jest do końca trafionym rozwiązaniem, serwisy w maszynach terenowych robi się do sezon lub tysiąc kilometrów, nie pokonują one dziesiątków tysięcy kilometrów, dodatkowo nie mają one przepływomierza i delikatnej elektroniki.
Stożki nasączane nie spływają olejem i nie są morke tego oleju jest tak mało że praktycznie nie czuć tego w dotyku, po kilku tysiącach kilometrów nie ma żadnego tłustego osadu na rurach dolotowych, rozebrałem dolot po jeździe na stożku no name i stożku K&N, różnica była diametralna jeśli chodzi o jego czystość. Na stożku K&N dolot wyglądał jak dolot w samochodzie który jeździ na seryjnej puszcze z regularnie wymienianym filtrem, było czysto i sucho. Na drugiej stronie skali był stożek no name i muszę przyznać że dawno nie widziałem takiej ilości syfu w silniku, piasek i pył był w całym dolocie. Nie testowałem stożków itg i też nie znalazłem testów porównawczych najnowszych rozwiązań, ale w tych co znalazłem zawsze sprawnośc filtrowania była niższa w porównaniu do filtrów bawełnianych nasączanych i suchych (K&N,AEM), natomiast przepływy były wyższe, dlatego też są częściej stosowane w motocyklach gdzie moc przypadająca na pojemność musi być możliwie największa oczywiście kosztem filtracji. W samochodach nie stosuje się filtrów gąbkowych seryjnie, natomiast zdarzają się bawełniane stożkowe (honda s2000, porsche 911 GT3 RS), Moutune w modyfikowanych przez siebie Fordach stosuje stożki K&N i wielu tunerów je poleca. Sam szukałem i nie znalazłem tańszego przetestowanego produktu który ma jakieś sensowne właściwości filtrujące innego niż filtry K&N.


--------------------
E90 M54B30, E36 m42b18 + TD04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek127
post Thu, 08 Oct 2015 - 09:05
Post #18


Rookie
Dołączył: Thu, 08 October 2015





Jakie jest wasze doświadczenie z filtrami Pipercross? Szukam markowego wkładu w seryjną puszke, anglik jest o połowe tanszy od K&N. 95zł za filtr to cena jak za Simote.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 08 Oct 2015 - 09:17
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mam pipercrossa w swoim 206 i dolot czysty, zero olejku czy piachu, za to filtr od strony dolotu jest zabity porzadnie brudem. Na czyszczenie przeznacz sobie 1 dzien i cala noc bo samo wyplukanie z brudu trwa z 20 min (nalozenie srodka chwile poczekac potem pod kranem spokojnie ponad 10 min spedzisz bo ciagle bedzie czarny brud lecial). Suszenie jest dlugie bo ja pomagalem sobie kompresorem i dobrze go optrzepalem itd a i tak po calej nocy byl taki sobie no ale juz musialem nakladac olejek i w droge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HakunaMatata
post Sun, 29 Jan 2017 - 11:20
Post #20


Rookie
Dołączył: Sat, 28 January 2017
Skąd: Wieliczka





polecam filtry od Simoty
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:58