Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Ranking silników
Adik G
post Thu, 06 Apr 2006 - 01:05
Post #61


Super User
Dołączył: Fri, 16 January 2004
Skąd: Poznań





CYTAT("ctv":yc1ye98u)
CYTAT("2fast4u-01":yc1ye98u)
A co powiecie na fordowskie 1.8TDCi?? Jak jest z chip tuning'iem tego silnika?

klasa sama w sobie


jak to mówili przed wojną " Ford jest g... wort "


--------------------
***Jest: X5 5.0i; S80 2,5T; R1200 GSA***
***Było: Trabi 601 deLuxe; Polonez; Nexia; Asia Rocsta 2,2D; P 306 1,8 aut.; Fabia 1,4; Vectra 2,2DTI; AR GT 3,2 V6***
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 06 Apr 2006 - 01:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
vRS
post Thu, 06 Apr 2006 - 10:17
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Mon, 06 February 2006
Skąd: Warszał





CYTAT("Adik G":13nkjy4z)
jak to mówili przed wojną " Ford jest g... wort "

Chyba na Ślunsku..


--------------------
Michał [vRS]
Manual Devil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 06 Apr 2006 - 10:43
Post #63


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Czy oprócz hondy jest jakiś dobry, podatny na mody i nie-makabrycznie-wrażliwy na słabej jakości ON japoński diesel?


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WAT
post Thu, 06 Apr 2006 - 20:56
Post #64


User
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: Wawa/Ostrołęka





Laughing jak to mówili przed wojną " Ford jest g... wort " Laughing
hmm... ja mam FOCUSA II 1.6 16V i bardzo go sobie chwale :/ Moj ojciec ma mercedesa vito w dieslu, kolega posiada TDI i z moich obserwacji ten nowy fordowski diesel wypada najlepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vRS
post Thu, 06 Apr 2006 - 23:06
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Mon, 06 February 2006
Skąd: Warszał





CYTAT("WAT":3o9ekk6m)
Laughing jak to mówili przed wojną " Ford jest g... wort " Laughing
hmm... ja mam FOCUSA II 1.6 16V i bardzo go sobie chwale :/ Moj ojciec ma mercedesa vito w dieslu, kolega posiada TDI i z moich obserwacji ten nowy fordowski diesel wypada najlepiej.

To musisz trochę jeszcze poobserwować


--------------------
Michał [vRS]
Manual Devil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WAT
post Thu, 06 Apr 2006 - 23:42
Post #66


User
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: Wawa/Ostrołęka





heh.. każdy chwali swoje ale ekonomia i osiągi przemawiają za mną, ford dawniej nie miał dobrych diesli ale już ma ...i są lepsze od TDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vRS
post Thu, 06 Apr 2006 - 23:56
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Mon, 06 February 2006
Skąd: Warszał





Skoro już tak sobie dyskutujemy to: ekonomia, nie osiągi przemawiają za Fordem. Z resztą mądrzejsi ode mnie Cię pewnie lada moment uświadomią.


--------------------
Michał [vRS]
Manual Devil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Fri, 07 Apr 2006 - 07:32
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("WAT":23g9k7ty)
heh.. każdy chwali swoje ale ekonomia i osiągi przemawiają za mną, ford dawniej nie miał dobrych diesli ale już ma ...i są lepsze od TDI


Prowokujesz????

czy

Poprostu nie masz pojecia o tym co piszesz?????

Skoro uważasz, że są takie mega te TDCI, to pokaż mi silnik TDCI, który osiąga z litra większą moc i moment niż silnik TDI lub Diesel BMW????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wala
post Fri, 07 Apr 2006 - 09:14
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 March 2005
Skąd: inąd





CYTAT("WAT":15gtruat)
heh.. każdy chwali swoje ale ekonomia i osiągi przemawiają za mną, ford dawniej nie miał dobrych diesli ale już ma ...i są lepsze od TDI


W drugim temacie już robisz zamęt. Bzdury opowiadasz i zaraz ktos Ci pojedzie po gratach. TDCI jest dobre do wożenia dupy z A do B i that's all.
Więc przestań proszę robić burdel w fajnym temacie.
No offence.Pozdrawiam.


--------------------
Jeździec Burzy
EX :
BMW E30 mit Hartge H26s motor,
niezłe 6 garów i
25% SZPERA 3.73
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WAT
post Fri, 07 Apr 2006 - 10:04
Post #70


User
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: Wawa/Ostrołęka





Widze, że rozpętałem mała burze. No ale to moja reakcja na opinie "Że ford jest g.... " Jasne, że nie pokaze Wam silnika TDCI lepiej zmodyfikowanego niz TDI bo te wczesniejsze TDCI były poprostu kiepskie, a jakie są te nowe czas pokarze. Ja mam bardzo pozytywne wrazenia z jazdy. To tyle na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vRS
post Fri, 07 Apr 2006 - 10:38
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Mon, 06 February 2006
Skąd: Warszał





CYTAT("WAT":3nla3lxd)
Widze, że rozpętałem mała burze. No ale to moja reakcja na opinie "Że ford jest g.... " Jasne, że nie pokaze Wam silnika TDCI lepiej zmodyfikowanego niz TDI bo te wczesniejsze TDCI były poprostu kiepskie, a jakie są te nowe czas pokarze. Ja mam bardzo pozytywne wrazenia z jazdy. To tyle na ten temat.

Nikt nie pisze, że Ford jest do dupy, to temat o silnikach. A co frajdy z jazdy to poproś kogoś żeby cię przewiózł seryjną Ibizą 130PD. A w takiej "lekko" dłubniętej jaką ma Rufi podczas pierwszej przejażdżki trudno się nie zesrać w gacie z wrażenia.
To tyle
Koniec OT.


--------------------
Michał [vRS]
Manual Devil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adik G
post Fri, 07 Apr 2006 - 13:15
Post #72


Super User
Dołączył: Fri, 16 January 2004
Skąd: Poznań





nie ma to jak "nowy" na forum

WAL, w ciągu 1 doby bytności na forum nadepnąłeś już kilku osobom na odcisk, co nie wróży ci dobrze

Co do twojego super silnika nie wiem czy cię nie rozczaruje ale to nie żaden TDCI tylko francuski HDI


--------------------
***Jest: X5 5.0i; S80 2,5T; R1200 GSA***
***Było: Trabi 601 deLuxe; Polonez; Nexia; Asia Rocsta 2,2D; P 306 1,8 aut.; Fabia 1,4; Vectra 2,2DTI; AR GT 3,2 V6***
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Fri, 07 Apr 2006 - 16:21
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





Wat.

Jakby Rufi miał cię przewieść swoją suką....to proponuje ci pampersa zapodać....bo zwieracze mogą nie wytrzymac ......z wrażenia.
Wracając do Twojego HDi/TDCi. Oczywiście..jest to nowy typ motorka. Odpowiednie zestopniowanie getribe sprawia ze auto w miare przyzwoicie jeździ. Mozna to zavirusować na ok 136-140PS bezpiecznie. Hardcorowych modów nie robiłm bo auta sa na gwarancji a klienci maja cykora co by sie nic nie wysrało i nie było problemsów z ASO. Moim zdaniem jeździdełko i nie ma co tej motorowni przyrównywać do VW bo to nie ta liga

pzdr


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 07 Apr 2006 - 19:00
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Marku, zakładam, że piszesz o 1.6 TDCI 109 PS, więc i tak jest duży postęp w stosunku do 1.8 TDCI 115 PS, dla którego granica wynosiła z tego co pamiętam bezpieczne ok. 125-130 PS. Nie ma co ukrywać, że jednak porównanie tego do silników 1.9 TDI i 2.0 TDI mija się z celem to to inna liga. Przy okazji pochwale się, że od paru dni też mam wreszcie TDI i przez to można mi zarzucić, że przestałem byc obiektywny.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos*
post Sat, 08 Apr 2006 - 00:17
Post #75


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





Kiedys mialem mondeo tdci 130 2002 r. auto calkiem fajnie smigalo ale jezeli chodzi o awaryjnosc to po prostu tragedia .Gdy go sprzedawalem w 2003 r mialo 120 kkm i to juz byla dluga historia napraw tego auta.Teraz jezdze audi A4 2003 r 130 ps po wirusie 178 ps auto lata jak wsciekle i nic sie nie dzieje przebieg 140 kkm.Nie wiem jak te nowe motorki 2.0 tdci 136 ps beda sie sprawowaly jak beda mialy 200-300 kkm na szafie ale napewno nie doruwnuja TDI.Jedyna rzecza co bym chccial miec z forda to uklad kierowiczy tutaj audi zostaje w tyle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdiik
post Sat, 08 Apr 2006 - 08:55
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Sat, 28 February 2004
Skąd: Bielsko B / Kraków





TDCI TO KIBel niejedne tdci 130 mialo problem ze zrobieniem mojej bylej ibi pd 100 bez chipsa natomiast pasek 130 odjezdzal mnie zawsze wiec w czym to tdci dobre. a moze kolega jest z tych gosci co mowia pali mi o 0,005 litra/100 mniej niz innemu koledze
przeglady mam co 30 tys km a nie co 15
jest lepsza kultura pracy
mam jakis pierdolony filterek itp itp
nie chce robic o/t ale do tego ta dyskusja zaczyna sie sprowadzac


--------------------
_http://img183.imageshack.us/img183/7263/avataribipk9.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WAT
post Sat, 08 Apr 2006 - 13:00
Post #77


User
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: Wawa/Ostrołęka





Najzabawniejsze jest to, że z tym nowym focusem z nowym silnikiem (blizniaczym jak ktos bardzo slusznie zauwazy, ale ameryki nie odkryl, do HDI) niewielu mialo do czynienia ale z taka pasja sie o nim wypowiada. Stare TDCI maja z nim tyle wspolnego co te nowe chevrolety na naszych ulicach do tych z USA. Osobiswcie watek TDCI uwazam za zakonczony i wyczerpany, proponuje w tym temacie pisac o innych silnikach bo przecierz jest ich wiele. Jest to ranking więc jak kogoś to zadowoli ja również umieściłbym stare TDCI dość nisko a TDI na szczycie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Berni
post Wed, 12 Apr 2006 - 11:31
Post #78


User
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: Stolica





A ja oddaję głos na 3.0d BMW. Kultura pracy niedościgniona no i rezerwy tego motoru ( bez ingerencji mechanicznej ) są imponujące - 90KM/L z jedną turbiną i 120KM/L z dwoma. W manualu jest też mistrzem ekonomiki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Wed, 12 Apr 2006 - 13:03
Post #79


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("WAT":gxq2vhpj)
Najzabawniejsze jest to, że z tym nowym focusem z nowym silnikiem (blizniaczym jak ktos bardzo slusznie zauwazy, ale ameryki nie odkryl, do HDI) niewielu mialo do czynienia ale z taka pasja sie o nim wypowiada. Stare TDCI maja z nim tyle wspolnego co te nowe chevrolety na naszych ulicach do tych z USA. Osobiswcie watek TDCI uwazam za zakonczony i wyczerpany, proponuje w tym temacie pisac o innych silnikach bo przecierz jest ich wiele. Jest to ranking więc jak kogoś to zadowoli ja również umieściłbym stare TDCI dość nisko a TDI na szczycie.


Ja to wszystko rozumiem, ale w takim razie po co piszesz, że "jest lepszy niż diesle VAG". VAG notabene też zrobił nowe silniki 2.0TDI i 3.0TDI które już pokazały się od dobrej strony, a jeszcze są rozpracowane w dość średnim stopniu (a już jest jedno 2.0TDI zrobione na 240 ps w Polsce, no i 3.0 TDI ~300KM na samym programie). Uważam, że twoje wnioski są zbyt pochopne.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:58