Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dobry zawias w CC, Wiem; temat oklepany- tylko konkretne pytanie
nomad66
post Mon, 12 Jun 2017 - 20:55
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Centrowanie to nic innego jak ustawienie felgi w osi łożyska. Co będzie łatwiej kręcić, koło które jest wyosiowane czy mimośród? I tak jak wyżej, przy wyższej prędkości takie niewyosiowane koło nigdy nie wiadomo co zrobi. Łożysko będzie cierpiało dużo bardziej, w skrajnej sytuacji może obciąć szpilki.
masz możliwość zmierzyć średnicę otworu centrującego w asconie i w seju? Jak masz dystans, zawsze można wziąć i utoczyć od zewnątrz w tym dystansie takie samo centrowanie jak w asconie, od wewnątrz sej. Ewentualnie poszperaj wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Jun 2017 - 20:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
matteusz
post Mon, 12 Jun 2017 - 21:44
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





A do czego służą stożki/kule w śrubach do kół?


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 12 Jun 2017 - 22:33
Post #63


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





11 lat temu kupiłem swoje pierwsze cc. nie miałem kasy, ale zrobiłem stalowe bezpieczne mocowanie foteli zgodne z załącznikiem, fotele bimarco b, pasy shroth, poprawiłem ręczny, dałem spreżyny eibach i amortyzatory krosno, mała kierownicę i jeżdziłem. Poprawiłem zawieszenie i hamulec a silnik robiłem póżniej.

Podstawa to bezpieczeństwo, chcesz duzo rzeczy zrobic ale bez zagłębiania sie w sens tych modów. podchodzisz do tematu od dupy strony i tyle.
Mówisz że drifterzy robią to i to i działa, ale drifterzy śmigaja na torze, a nie po wertepach. Startowałem w kjs 10 lat, nie raz i nie dwa oglądałem jak koło wyprzedza auto. Spotkałem wielu teoretyków i wielu praktyków. ZAnim zaczniesz modzic myśl 3 razy, lepszy efekt da zawias i opona niż 80 koni czasami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 12 Jun 2017 - 22:34
Post #64


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Matteusz

W mojej opinii (choć się nie znam) stożki służą do eliminowania ewentualnych luzów na linii szpilka- otwór w feldze.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 12 Jun 2017 - 22:49
Post #65


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Czuczu ale zawias mam na eibachu i kayabie, oponki to te polecane AS1, o modzeniu silnika nic nie wspominalem, mocowania fotela są zajebiście mocne i praktyczne, fotel gitara, pasy są też okej (za wyjątkiem prawego mocowania) to gdzie tu widzisz problemy? Za wyjątkiem felg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 12 Jun 2017 - 23:36
Post #66


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Poczytaj swoje posty a zrozumiesz.o czym mówie. Nie pisales nic o sprawdzeniu poduszek, srub, końcówek wahacza i kierowniczych, przegladzie hamulców.. Piszesz ile.rzeczy niedomaga i sorry dziwne podejscie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Mon, 12 Jun 2017 - 23:39
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(latajacy_nielot @ Mon, 12 Jun 2017 - 21:34) *
Matteusz

W mojej opinii (choć się nie znam) stożki służą do eliminowania ewentualnych luzów na linii szpilka- otwór w feldze.

No właśnie, i dzięki temu centrują felgę. Nie wiem jak trzeba by się starać, żeby założyć felgę bez pierścienia w taki sposób, żeby miała odczuwalny mimośród. Mnie to się nigdy nie udało.
A jeśli ktoś uważa, że kawałek plastiku o grubości kilku milimetrów przenosi obciążenie, które nadwozie wywiera na felgę, to ja się nie podejmuję dalszej dyskusji tongue.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 12 Jun 2017 - 23:40
Post #68


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Czuczu- to co wymieniłeś zostało sprawdzone na szarpakach, pod okiem diagnosty. Wnętrze bębnów, przewody metalowe i gumowe, opaski sprężynki itp itd wymienione. Zaskoczę Cię- oleje i płyn chłodniczy nawet wymieniłem.

Piszę tutaj żeby się czegoś dowiedzieć. Oczywistości nie poruszam. Nie wspominałem o wydechu ale nie oznacza to, że jest dziurawy i podwieszony na gumce recepturce.

Mateusz- dokręcałem koła tak że każda szpilka po troszku, sukcesywnie i powoli. Srałem się z montażem kół niekrótko, potem wpadłem do diagnosty je dociągnąć specjalnym kluczem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 13 Jun 2017 - 00:00
Post #69


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Dlatego IMO nie masz się czego obawiać. Powodzenia smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Tue, 13 Jun 2017 - 00:10
Post #70


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





mówisz o swoim aucie gruz wiec się nie dziw, że czuczu się martwi wink.gif parę postów wyżej napisałeś że hamulce masz mocno średnie a to jakby nie patrzeć dość kluczowy element jak chodzi o bezpieczeństwo, budzi ta otoczka podejrzenia i raczej nie buduje zaufania co do solidności stosowanych rozwiązań wink.gif

wracając do tematu szpilkowo/śrubowo/centrującego nie mówię, że inni nie mają racji i coś się stanie na takim rozwiązaniu jak masz, bo może się nie stanie... ale jak się stanie...? smile.gif Twój wybór, ale ja tam felgi i dystanse tak dobrałem żeby otwór centrujący pasował

od pierwszej myśli o ściganiu albo nawet samej jeździe na limicie do faktycznego spróbowania swoich sił na poważnie czekałem chyba z 8 lat, chociaż w sumie to było tak dawno że już nie pamiętam, mogło to być i 11 lat biggrin.gif także wiem jak boli czekanie, ale czasami lepiej poczekać a zrobić coś porządnie niż potem wydać pieniądze 2 razy albo stracić więcej niż się zaoszczędzi, wielokrotnie sprawdzone... niestety pomyłek nie unikniesz, jak policzę ile wydałem już na seja (nie zawsze sensownie) to spokojnie mógłbym już jeździć jakimś saxo albo 206 biggrin.gif





--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 13 Jun 2017 - 00:19
Post #71


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





konzi hehe no racja (sorry Czuczu) ale nazywanie auta gruzem i nazywanie czegoś mocno średnim bierze się z tąd że... ludziska tu mają zajebiste auta a ja tylko vana, do tego podstawowo zmodyfikowanego. Hamulce mam w dobrym stanie tyle że seryjne. z mocnym deptaniem miałem na myśli zablokowanie kół. Brak korektorów na razie jakoś mi nie przeszkadza. Próbowałem gwałtownegp hamowania i spoko tylko szybką kontrę trzeba zakładać i w sekunde prostować. 10/10 prób zakończonych pomyślnie, nawet fajna zabawa smile.gif

Gdybym napisał że mam dobre hamowanie to ktoś kto jeździ chociaż na mikodzie z ferodo ds2500 mógłby stwierdzić, że te moje hample to o kant dupy rozbić.

Do tej pory Sej zjadł około 2500zł nie licząc zakupu. To chyba mało jak za prawie doprowadzony do ładu samochód.

Także te moje określenia to specyficznego rodzaju skromność chyba xD

Matteusz- dzięki za uspokajacza smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:57
Post #72


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Żeby było widać że coś nowego zostało napisane piszę post pod postem. Sorry- wiem że to już męczące.

Ostatnie pytanie- warto okazywać dowód rej podczas kontroli?

Otwory w felgach zasłonięte, także nie widać mojego niebezpiecznego rozwiązania- do tego się nie przyczepią.

Pasy mają homo drogową.

Kierownica jednak została seryjna.

Jedyny strach to o ten fotel. Jest dobrze zespawany i to nawet nie wygląda do końca na samoróbkę (wrzucę potem zdjęcia). Chodzi o to że to kubeł, a kubłów co mogą legalnie jeździć po drodze jest jak wiemy niewiele.

Mogą kwity zabrać za fotel kubełkowy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Sat, 17 Jun 2017 - 22:41
Post #73


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





no chwal się jak tam poszło w Tarnowie, moje auto jeszcze się robi, więc nie pojechałem, atakuje za to Tychy za tydzień 1-wszy na liście rezerwowej jestem więc może się uda biggrin.gif


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 19 Jun 2017 - 16:47
Post #74


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





[video]http://www.youtube.com/watch?v=zNt_JKAuEk8[/video]

Powyżej 14 sekund mojej ,,jazdy". Myślę, że tak krótki filmik nie wywoła raka tongue.gif

Obserwacje;

1. Moje auto to gówno
2. I tak je lubię i cieszę się że je mam
3. Jak zaczyna miotać jak szatan (wyjście z szykany, dwa razy duuuuży poslizg w prawo i mniejszy w lewo ale z dużym jak na cento kątem wychylenia tylnej osi) zachowuję spokój i za każdym razem udaje się w końcu auto skierować we właściwą stronę, wyhamowane prawie do zera ale jednak.
4. Ogarniam lewą stopę bez problemu, choć jej nie ufam (tam gdzie istniało ryzyko w kogoś walnąć jak wyniesie to bałem się próbować, tam gdzie ryzyka brak to leciutko szło)
5. Kompletnie nie ogarniam heel & toe, tak bardzo nie ogarniam że teraz prawie tylko tego się będę uczył
6. Nowe AS1 to zajebiste opony- chłopaczek kleił na nich aż miło podczas gdy ja robiłem ,,drifty" choć nie do końca chciałem
7. Muszę poprawić ręczny, zgodnie z opisem CZUCZU
8. Muszę zainstalować obrotek (już mam) i koniecznie wskaźnik temp cieczy oraz włącznik wentylatora z kabiny
9. Chcąc gdzieś dalej trzeba poprawić mocowania fotela (nie całkiem zmieniać) i ogarnąć sensowne praw mocowanie szelek (które są gównem any way)
10. Na obu próbach popełnilem ten sam błąd, który lekko kosztował mnie 4- 5 sekund. Gdyby nie to to ogólnie czas byłby niezły. Zapewne lepszy od niektórych znacznie mocniejszych aut.

W ogóle to wcześniej pokazany poślizg to był pierwszy poślizg jakiego w tym aucie uświadczyłem, gdyż po poskładania auta jeździłem dosłownie chwilkę, po suchym i nie wiedziałem jak to auto się zachowuje.

Na razie nie kupuję dobrych opon. Chcę ogarniać zachowanie auta w poślizgu i lewą stopę na gubieniu trakcji przy mniejszych prędkościach. Na porządnych lakach jakby odkleiło przy dużej prędkości to praktyki w kręceniu kierownicą mogłoby być za mało.

Skrzynia vanowska jest w sam raz dla takiego byle jakiego kierowcy jak ja. Silnik też spoko, będzie w tym aucie jeździł aż go zarżnę. Dostał nowy olej i płyn chłodniczy oraz filtr powietrza, ale długo nie pożyje. Dymi i w ogóle...

Rozpórki muszę sobie wyspawać.

Jak może zauważyliście jednak posłuchałem większości rad i zmieniłem koła. Teraz same felgi od ascony chce sprzedać tak, żeby za te opony co były wcześniej na asconowych felach co teraz mam na felach sc nie wyszło więcej niż 150zł.

Kierunek wycieczek ,,sportowych" na ten bieeeedny sezon? Tylko Tarnów. Chcę poprawić wynik spartaczony błędami.

Kupiłem na złomie ładne (grube i na oko proste) tarcze, 20zł sztuka. Dokupię jakieś gówniane klocki bo i tak ten zestaw spalę. W ogóle po co do nauki palić firmowe części. Nauczę się na szrocie.

Po dziczeniu na torze auto zaczęło ściągać w lewo. Muszę zobaczyć o co chodzi.

Tyle mi się nasuwa na ten moment.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Mon, 19 Jun 2017 - 21:51
Post #75


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





3. nie kwestionuje Twojego spokoju, ale na torze gdzie masz dużo miejsca stresu nie ma smile.gif
4. pewnie tam gdzie się boisz używać miałoby to największe korzyści, ćwicz odruchy/nawyki w normalnej jeździe, przekładanie stóp, dozowanie hamulca itd.
5. heel & toe w seju jest problematyczne przez ułożenie pedałów, jak depniesz hamulec to jest niżej niż gaz biggrin.gif
6. jak "chłopaczek" jeździł srebrnym cienkim to znam gościa smile.gif ma najechane ze 4x tyle imprez co ja, a to cienko tylko wygląda niepozornie wink.gif co nie zmienia faktu, że drity robisz dlatego że Ci zabiera dupę przy hamowaniu tongue.gif
8. kosmetyka

- dobra opona to najważniejsza rzecz więc ja bym od tego zaczynał ale jak tam uważasz smile.gif
- skrzynia vanowska jest do dupy nie podobna, jakbyś jechał bez przygód to zmieniłbyś bieg chociaż 2 razy przez całe okrążenie? ja tam na sportingowej skrzyni jechałem całe kółko na dwójce biggrin.gif
- jak Ci silnik umrze kładź od razu 1.2 8v albo zdrowe 1.1 w ostateczności 16v to już wincyj rzeźby i więcej $
- firmowe/dobre części zawsze warto miec bo Ci zwyczajnie na dłużej starczą i na więcej pozwolą, zwłaszcza hamulce, jak kupisz słaby klocek i zaczniesz deptać lewą nogą to go spalisz po 2 kółkach na Tarnowie smile.gif sprawdzone info lepszy klocek spalisz po 5 wink.gif


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 19 Jun 2017 - 22:05
Post #76


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





No konzi jedno pewne- jeszcze z tysiąc pomysłów mi wpadnie i przeróżne rzeczy wezmę pod uwagę. Na razie staram się szukać pozytywów w tym co jest a wiele niestety nie ma

Ad 6. Tak, to bylo srebrne cc. W moich okolicach ,,chłopaczek" nie jest w żadnym wypadku określeniem pejoratywnym coś jak ,,koleżka" pomyślałem że warto o tym wspomnieć, żeby nikt mnie źle nie zrozumiał wink.gif

Pewnie może się to nie podobać, ale mam dwa wyjścia- jeździć gruzem, dużo rzeczy spawać/ robić samemu i w ogole jeździć albo oglądać rajdy na youtubie i masturbować wyobraźnie biggrin.gif

Ten złom ma gdzieś limit, który jak się znajdzie to pewnie da się jakąś powtarzalność działań utrzymać smile.gif

Co do skrzyni to dwójka do odcięcia. Zrobiłem sporo okrążeń potem i żeby zmiany biegów ogarnać to jeździłem też na 3.

Silnik 1.2 8V to mój target. Z wałkiem 866.

Co do klocków to słyszałem że można je spalić na 1- 2 km oesu (jak fabryczne) ale że za mało bigosu zjadłem to mi się to jeszcze w głowie nie mieści xD

A Ty co przy swoim robisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Mon, 19 Jun 2017 - 22:44
Post #77


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





co chwile coś innego smile.gif


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 27 Jun 2017 - 09:43
Post #78


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Tarcze seryjne + takie klocki

http://allegro.pl/hart-klocki-przod-punto-...6109773510.html

Ma to sens?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 27 Jun 2017 - 09:55
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Mi ktoś, kto na ściganiu się CC/SC zjadł zęby, polecił Ferodo Premier i jestem zadowolony, w zupełności wystarczają, co do Harta to się nie wypowiem.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konzi
post Tue, 27 Jun 2017 - 10:16
Post #80


User
Dołączył: Wed, 26 August 2015
Skąd: kraków





z tego co czytam to to made in china jest

kup poprostu solidne tarcze i klocki, nie muszą być sportowe, ale dobrej jakości zwyczajne części
od 70 do 110zł kupisz już normalnego producenta klocki do seja
za 100-110 to już ATE, FERODO, TRW jest sens oszczędzać te 70zł? z tarczami sugeruję to samo


--------------------
_https://www.facebook.com/KBRally
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 18:28