Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Audi a6 1.8t, Turbo problem
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 00:34
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Witam wszystkich musze sie ladnie przywitac ze wszystkimi i od razu mowie jesli zle napisalem wybaczcie prosze o przeniesienie do poprawnego dzialu, a wiec do rzeczy potrzebuje pomocy.
Przejde do rzeczy potrzebuje porady odnosnie turbo w 1.8t AEB po zlozeniu na nowej pompie oliwy nowym oleju zaznacze od razu ze valvoline 5w40 (tak na marginesie nie wiem czy dobry wybralem ale jesli ktos cos podpowie co do tego oleju chetnie wyslucham), po zakupie odpowiedniego kolektora i spieciu wszystkiego zalozylem turbo a dokladnie garrett gt2871r i dorobilem restryktor do orginalnej rurki smarowania olejem, po mierzeniu cisnienia na gorącym silniku w czujniku cisnienia oleju w podstawie filtra jest 1.2 bara.
Problem tkwi w tym ze po raz drugi juz podtarlo sie lozysko, pytanie moje brzmi dlaczego tak sie mogło stac? Zbyt mala srednica przewodu zasilania olejem? Zaznacze ze w turbo w chra jest restryktor juz i niczym wiecej tego nie zdławiałem, zastanawiam sie czy jesli bym dal przewod o srednicy w srodku 8mm czy by to poprawilo cos czy to wina lezy w czyms innym? Prosilbym was wszystkich o jakies cenne rady moze czegos nie dopatrzylem nie zrobilem jak trzeba na wszystkie pytania odpowiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 25 Oct 2019 - 00:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lightman
post Fri, 25 Oct 2019 - 07:00
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Dobrze zrozumiałem, że na CHRA jest już odpowiedni restryktor ale założyłeś jeszcze jeden na rurce zasilającej w olej?
Co ze spływem oleju jest drożny? nowy kolektor zmienił umiejscowienie turbiny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 07:31
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Tak w chra jest juz restryktor, ja nic wiecej nie zakladalem dorobilem tylko wlot do turbo od gory zeby sie polaczyc z ori przewodem do smarowania, splyw z turbo zrobiony ze zlaczek an10 i waz do tego mylon teflon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 07:33
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Nie, kolektor nie zmienil miejsca turbo jest tak samo jak k03 tylko ze, ori kolektor k03 jest przykrecana od gory a moja jest przykrecona w poziomie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Fri, 25 Oct 2019 - 08:32
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Restryktor oleju powinien być w turbinach na kulce ale w tym przypadku skoro jest problem ze smarowaniem ja bym spróbował bez albo z większym restryktorem lub wyrzucic cały fabryczny przewód Audi i założyć nowy w oplocie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 08:44
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





lightman wlasnie mam zamiar zalozyc w stalowym oplocie o srednicy wewnatrz 8mm co Ty o tym myslisz? A ta zwęrzka co jest w chra nie bede tego ruszal zaloze i zobacze jaki bedzie efekt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 25 Oct 2019 - 09:43
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jedź z tym do kogoś kumatego, bo to kosztowna zabawa się robi. Dwa razy przytarłeś turbo i dalej będziesz eksperymentował, nie masz już dosyć?

Ja mam ori przewód i wszystko jest ok. Może coś masz z ciśnieniem nie halo?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 12:48
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Nikt nie chce sie tutaj u mnie w okolicy wypowiedziec na ten temat, _adams_ mam juz dosc bo kosztowalo mnie to juz ponaddzwonie 2 tys wiec chcialem jakiegos madrego zdania posluchac tutaj na forum, a powiedz mi widze ze masz b6 1.8T z podobna suszarka jak moja moglbys podeslac fotke jak Ty to masz zalozone i spiete wszystko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Fri, 25 Oct 2019 - 12:49
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Cisnienie mierzone wiec nie ma mozliwosci zeby sie cos dzialo nowa pompa oliwy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Fri, 25 Oct 2019 - 14:12
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





Podeślij foto jak to jest u ciebie założone.


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Sat, 26 Oct 2019 - 00:11
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





krzysiek50 musze poczekac na turbo pojechalo do odratowania wiec czekam az wroci zreanimowane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Sat, 26 Oct 2019 - 00:12
Post #12


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





Za mocny poziomie ma znaczenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Sat, 26 Oct 2019 - 07:35
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





A może ci się sypie syf z przewodu zasilającego? ten przewód ma odcinki elastyczne jak go wyginałeś przy montażu a na pewno to robiłeś to teraz może odpadać syf i lecieć w turbo. Znajomy miał kiedyś gt28rs na oryginalnym przewodzie i nic się nie działo.
Ja jak regenerują turbinę to zawsze wyciągam ten przewód i myję metodą płukania przez kilka godzin żrącym płynem i co jakiś czas przeginam przewód w miejscach elastycznych zdziwił byś się ile syfu z niego potrafi wylecieć.
Najlepiej jest go wymienić ale jak ktoś usłyszy cenę 800 zł za nowy przewód to nie bardzo chce w to iść
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mazio_audi
post Sat, 26 Oct 2019 - 10:25
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 18 December 2016





GMS. powiem Ci szczerze ze moze i masz racje bo mowil mi gosc ze jest tak jak by byl piach w oleju, faktycznie to moze i to, zamowilem nowy waz zakuty i zobaczymy jak wroci turbo i co sie bedzie dzialo, dzieki Panowie za cenne podpowiedzi jak ktos jeszcze cos cennego ma do dodania chetnie wyslucham
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 13:35