Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Standalone low budget, Vems konta EMU...
radzio_gsi
post Wed, 18 Dec 2019 - 22:18
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Amp @ Wed, 18 Dec 2019 - 21:08) *
A tak swoją drogą to na dniach muszę podjąć decyzję i może pomożecie. Easy ECU 3+ do 1 uz. Co o tym myślicie? Sorry ze się podpinam do tematu ale jak już jesteśmy w temacie EE to może nie będę zakładać niepotrzebnie nowego tematu. Pozdrawiam

2 banki paliwa to trochę biednie jak na v8


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 18 Dec 2019 - 22:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dziku
post Thu, 19 Dec 2019 - 05:56
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(Amp @ Wed, 18 Dec 2019 - 21:08) *
A tak swoją drogą to na dniach muszę podjąć decyzję i może pomożecie. Easy ECU 3+ do 1 uz. Co o tym myślicie? Sorry ze się podpinam do tematu ale jak już jesteśmy w temacie EE to może nie będę zakładać niepotrzebnie nowego tematu. Pozdrawiam



To już lepiej chyba:
https://diy-efi.co.uk/product/speeduino_ua4c_ecu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:22
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



VEMS spokojnie dźwiga taką konfigurację, to naprawdę jest wypasiony SA


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Thu, 19 Dec 2019 - 14:29
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





To jak już o budżetowych rozwiązaniach: czy jest jeszcze sens iść w Megasquirta 1?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 19 Dec 2019 - 19:38
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(ptq @ Thu, 19 Dec 2019 - 14:29) *
To jak już o budżetowych rozwiązaniach: czy jest jeszcze sens iść w Megasquirta 1?

Jasne ż tak - on nadal potrafi sterować silnikiem ;-) wszystko jak zwykle rozbija się o kasę


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tołdi
post Fri, 20 Dec 2019 - 16:12
Post #26


Rookie
Dołączył: Thu, 13 November 2014





A jak budżetowo to może- https://secu-3.org/RU/order/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 20 Dec 2019 - 21:00
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A może z innej strony. Przekładka mero pieców wymusiła na mnie zakup zabawek do czytania seryjnych stero i ich modyfikacji.
Czy ktoś ze speców uważa, że jest możliwe wyrzucić z seryjnego programu sterownika np bosch część kodu odpowiedzialna za:
sumy kontrolne, współpracę z innymi modułami po can, immo i inne?
Celem byłoby zrobienia standa z każdego seryjnego stero z allegro.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Fri, 20 Dec 2019 - 23:48
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





Nie da rady , mapy które zmieniasz czyta procesor który pracuje w swoim własnym środowisku , możesz zmieniać ustawienia w "mapach" ale w obrębie poleceń jakie obsługuje program procesora
Nie mam pojęcia czy ktoś zna w 100% asembler w seryjnym ecu , ale jeśli nawet kod jest w dużej mierze rozpoznany , to zmiana kodu równoznaczna jest z nowym procesorem niekiedy kosztującym dwa lub trzy zera

jeśli już ktoś szuka czegoś w typie stand alone , to wiele projektów opiera sie o obd1 hondy , mamy bardzo tanie programowanie z dość dużą ilością funkcji i prostymi zmianami tabeli czyjników , a sam zapłon realizowany jest w postaci : " gdzie przyczepisz aparat zapłonowy tam będzie" , można też wykonać osobne triggery , niestety tylko 4cyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Sat, 21 Dec 2019 - 08:42
Post #29


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(przema72 @ Fri, 20 Dec 2019 - 23:48) *
Nie da rady , mapy które zmieniasz czyta procesor który pracuje w swoim własnym środowisku , możesz zmieniać ustawienia w "mapach" ale w obrębie poleceń jakie obsługuje program procesora
Nie mam pojęcia czy ktoś zna w 100% asembler w seryjnym ecu , ale jeśli nawet kod jest w dużej mierze rozpoznany , to zmiana kodu równoznaczna jest z nowym procesorem niekiedy kosztującym dwa lub trzy zera


Niby programuje rozne procki, niby sam popelnilem kilka sterownikow rowniez silnikowych. Ale nie moge wogole zrozumiec o czym ty piszesz. Moglbys bardziej to rozwinac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sat, 21 Dec 2019 - 09:03
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





pisze o starszych prostrzych ECU , gdzie masz procesor a obok pamięć eprom z mapami i większością ustawień , zmieniasz w nich to na co pozwala program procesora , nie da sie np zmienić obsługiwanego triggera
czy sie mylę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 21 Dec 2019 - 09:17
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A czy nie jest tak, że procek zasysa program wraz z mapami z flasha? W tych plikach z flash poza mapami jest chyba program dla procka? Tak jak edytuje mapy mogę edytować program oczywiście wiem że to wyższa szkoła jazdy dla twardzieli. Pytam co Wy na to.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 21 Dec 2019 - 09:30
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



da się wszystko jak masz ściągniętego flasha to możesz i program modyfikować ale to poziom hard


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 21 Dec 2019 - 10:34
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Mozna modyfikować, tak hobbysci w saabie zahardkodowane limiter zdejmowali. Ale to jest poziom tak jak kontrolm pisze, bez dużego doświadczenia w asemblerze prawie niewykonalne.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sat, 21 Dec 2019 - 16:34
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





tak ale modyfikujesz to na co pozwala procesor , nie mozna nazwać tego standalonem

w seryjnych ecu często jest kilka procesorów , te "mniejsze" odczytują dane z czujników i wysyłają je do głownego , dlatego niema mozliwosci np przystosowania takiego ecu do innych triggerów , zmian wejść itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 22 Dec 2019 - 07:57
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





przema72 chodzi o sterowanie tym samym lub podobnym silnikiem co fabrycznie.
W sterowniku z roku 2000 znajduje mi stosowny program 3 tysiące map. Większość to jakieś wyłączniki w sumie, ale jest tego trochę. Ponadto taki stero ogarnia V8 i sondy na dwie strony jak i zmienne fazy x 4. Mało który stand to potrafi, a jak już potrafi to są to spore sumy za zakup więc trudno powiedzieć o wersji budżet, a tak widzę sens dłubania ori stero, którego kupujesz za dobry pieniądz, zresztą sam wiesz jak jest z hondatą.
Zasadniczo te fabryczne sterowniki działają bardzo fajnie. Można modyfikować mapy paliwa czy zapłonu jak i inne, ale czasem są problemy z sumami oraz komunikacja z ABS/ESP czy sterownikiem skrzyni automatycznej jest problemem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toffic
post Tue, 24 Dec 2019 - 09:05
Post #36


Super User
Dołączył: Mon, 23 February 2009





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 20 Dec 2019 - 21:00) *
A może z innej strony. Przekładka mero pieców wymusiła na mnie zakup zabawek do czytania seryjnych stero i ich modyfikacji.
Czy ktoś ze speców uważa, że jest możliwe wyrzucić z seryjnego programu sterownika np bosch część kodu odpowiedzialna za:
sumy kontrolne, współpracę z innymi modułami po can, immo i inne?
Celem byłoby zrobienia standa z każdego seryjnego stero z allegro.

Da się, ale nie licz, ze będzie taniej.
Osoba, która to ogarnie weźmie większą kasę niż kilka/kilkanaście SA.
W 2008 jak pamiętam modyfikowałem "program" (nie "mapy") w starych ECU opartych na Motoroli 68HC11, co finalnie pozwalało np. otrzymać kilka odcinek zależnych od CLT, czy dodać wzbogacanie przy WOT dla sygnału sondy "ubogo"- taki dodatkowy dupochron
Dużo trudniej jest "dodać" wejścia/wyjścia, no chyba, że akurat ten ster ma jakieś wolne miejsce w A/D.
Wesołych Świąt przy okazji for all
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Wed, 25 Dec 2019 - 20:48
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Przeprogramowanie nowego ecu nie jest problemem z punktu widzenia przeflashowania samego epromu, problem polega na tym ze w przypadku procesorów nowej generacji nie ma praktycznie możliwości napisania kodu w asmie tylko jest kompilowany z jezyka wyzszego poziomu np C - co wiąze sie z napisaniem praktycznie całego kodu od nowa ( tu chodzi przede wszystkim o wielowątkowość ew wiele rdzeni)

Dlatego zbudowałem swój ECU a tak wygląda kolejna wersja , sam napisałem kod w asmie bazując na megasquircie i innych rozwiązaniach smile.gif



--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Wed, 25 Dec 2019 - 21:52
Post #38


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(swiety93 @ Wed, 25 Dec 2019 - 20:48) *
Przeprogramowanie nowego ecu nie jest problemem z punktu widzenia przeflashowania samego epromu, problem polega na tym ze w przypadku procesorów nowej generacji nie ma praktycznie możliwości napisania kodu w asmie tylko jest kompilowany z jezyka wyzszego poziomu np C - co wiąze sie z napisaniem praktycznie całego kodu od nowa ( tu chodzi przede wszystkim o wielowątkowość ew wiele rdzeni)

Dlatego zbudowałem swój ECU a tak wygląda kolejna wersja , sam napisałem kod w asmie bazując na megasquircie i innych rozwiązaniach smile.gif




Dokladnie tak to wyglada. Nie mam pojecia jak mozliwe by bylo edytowanie samego skompilowanego juz wczesniej wsadu.
Bardzo ladnie ogarniety hardware
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 26 Dec 2019 - 07:06
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(ultraspool @ Wed, 25 Dec 2019 - 21:52) *
Dokladnie tak to wyglada. Nie mam pojecia jak mozliwe by bylo edytowanie samego skompilowanego juz wczesniej wsadu.
Bardzo ladnie ogarniety hardware

ład i porządek pierwsza klasa. Tylko strasznie dużo elementów jak na dzisiejsze czasy. Co to potrafi ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Fri, 27 Dec 2019 - 12:26
Post #40


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Wiem że dużo elementów ale to jest moje wyzwanie - sterownik pracuje na klasycznym/legendarnym procesorze 6502 i osobnych układach peryferyjnych stąd tak rozbudowana część cyfrowa, za to wszystko biega na zegarze 12Mhz w porównaniu do megasquirt i - 8mhz, przetwornik A/D mam 11 kanałów po 12bit co pozwala na całkiem sensowną rozdzielczość pomiaru, wbudowany map sensor mpxh6400 (zakres pomiarowy od 20 do 400kpa) oraz mpxh6115 jako czujnik ciśnienia atmosfrycznego, wejścia analogowe - external MAP/analog in , CLT , MAT, TPS , sterowanie szerokopasmową sondą lambda , wejscie launch in, wejscie czujnika wału typu VR in, wyjscia - 4 końcówki mocy do sterowania wysokoohmowymi wtryskiwaczami, 1 końcówka do IAC pwm, 1 - grzałka sondy szerokopasmowej , 1 - boost controller/generic PWM , 4 końcówki do sterowania przekaźnikami/żarówkami np check , shift light, fuel pump , fan controll, 2 wyjścia na aktywne cewki/moduł zapłonu w trybie waste spark 4 cyl, wyjscie tacho out, rozdzielone masy na mase power, analog , oraz cyfrową, port rs232 i usb na płycie , przełączane automatycznie w zależności do którego portu ecu wepniemy.
Z punktu widzenia programowego to mapy 15x15 - zapłonu/paliwa , mapa boost/pwm - 10x10 , trigger 60-2 oraz kilka innych ciekawych ficzerów - np pomiar tps na 10 bitach i konwersja na 8 bit przez skalowanie go do pełnego zakresu pomiarowego od 0 -255 wink.gif

Docelowo chciałbym to wrzucić do jakiegoś kontrollera jednoukładowego , natomiast kolejna wersja płyty ma posiadać jeszcze wejście EGT smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 11:53