Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wydech w ML :), Fake czy dowcip rewelka?
specnaz14
post Sat, 15 Sep 2018 - 16:09
Post #141


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Tommo rozumiem ze masz lexusa i nie można teraz powiedzieć złego słowa, ale dla mnie jest to debilnie rozwiązane i po prostu zbędne kombinowanie https://spidersweb.pl/autoblog/kamery-zamia...-lexus-japonia/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Sep 2018 - 16:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Sat, 15 Sep 2018 - 19:52
Post #142


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Bez jaj. Ze jeżdżę Lexem nie oznacza że z marszu jestem ich adwokatem.
Myślałem że masz jakieś podstawy tak twierdzić a okazuje się że zwyczajnie negujesz z góry bo inne.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 15 Sep 2018 - 20:21
Post #143


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Joker @ Sat, 15 Sep 2018 - 16:00) *
Gdzie jest wyświetlany obraz?


Na słupkach. Są wyświetlacze w miejscach, gdzie spodziewałbyś się lusterek.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 16 Sep 2018 - 10:28
Post #144


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





A co z szybkim rzutem okiem pod innym kątem jak chcemy zobaczyć jakiś dany obszar w lusterku?
Nie raz przecież na ułamek sekundy się odchylamy, albo patrzymy z innego kąta żeby zobaczyć to co nas akurat interesuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 16 Sep 2018 - 11:46
Post #145


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Misior @ Sun, 16 Sep 2018 - 10:28) *
A co z szybkim rzutem okiem pod innym kątem jak chcemy zobaczyć jakiś dany obszar w lusterku?
Nie raz przecież na ułamek sekundy się odchylamy, albo patrzymy z innego kąta żeby zobaczyć to co nas akurat interesuje.


Zwalcza złe nawyki smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 16 Sep 2018 - 18:12
Post #146


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





raczej tresuje ciebie na nowe rozwiązanie. poznajesz swoje nowe ograniczenia - czyli zgodnie z zasadą że prawdziwa wolność to znajomośc granic swojej wolności - nowe rozwiązanie cie wyzwala biggrin.gif
głównie od kilku obszarów których w tym lusterku nie zobaczysz. ale spoko. za to zobaczą te obszary nowe czujniki które otrzymsz w standardzie lub a dopłatą biggrin.gif


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 16 Sep 2018 - 20:32
Post #147


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Pasy bezpieczeństwa i połączone z nimi różne piszczałki, brzęczyki/przypominajki również w pewnym sensie a nawet jeszcze bardziej ograniczają wolność jednostki. A mimo to przywykłeś a nawet chyba jesteś ich gorącym zwolennikiem smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 17 Sep 2018 - 08:14
Post #148


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





widzisz, ja jestem z tego pokolenia co ma jeszcze zachowany zdrowy instynkt samozachowawczy.
umiem zjechać z górki bez asystenta zjazdu, umiem zmienić pas nie zajeżdżając drogi komuś - i to bez czujnika na lusterku, wiem że kawa jest gorąca i bez napisu na kubeczku..itd. Nie potrzebuje brzęczyków i przypominajek i raczej mnie irytują niż jestem ich zwolennikiem. Nie przyjmuje pakietu pt: "postęp" za cudowny w całości tylko dlatego że jest postępem (rzekomo). Pewne rzeczy są świetne a pewne to czysty idiotyzm, zbędny gadżet i sztuka dla sztuki - a do tego wspomagająca produkowanie bezmózgich yeti uzaleznionych od systemów myślących za nich.



--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 17 Sep 2018 - 08:22
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Te "lusterka" , jak wiele innych "asystentów bezpieczeństwa" mają wady i zalety i wg mnie takie gadżety nie powinny być standardowym wyposażeniem a jedynie opcją za dopłatą, właśnie po to aby nie rozwijać tego co Wombat zawarł w ostatnim zdaniu.



--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 17 Sep 2018 - 09:12
Post #150


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Tommo @ Sun, 16 Sep 2018 - 11:46) *
Zwalcza złe nawyki smile.gif

Złe nawyki?
A jak idzie ładna pani chodnikiem i chcesz obczaić jak najdłużej się da to co wtedy?
Chyba, że można wyłączyć blokadę małżeńską założoną przez żonę biggrin.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 17 Sep 2018 - 10:20
Post #151


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Wombat @ Mon, 17 Sep 2018 - 09:14) *
widzisz, ja jestem z tego pokolenia co ma jeszcze zachowany zdrowy instynkt samozachowawczy.
umiem zjechać z górki bez asystenta zjazdu, umiem zmienić pas nie zajeżdżając drogi komuś - i to bez czujnika na lusterku, wiem że kawa jest gorąca i bez napisu na kubeczku..itd. Nie potrzebuje brzęczyków i przypominajek i raczej mnie irytują niż jestem ich zwolennikiem. Nie przyjmuje pakietu pt: "postęp" za cudowny w całości tylko dlatego że jest postępem (rzekomo). Pewne rzeczy są świetne a pewne to czysty idiotyzm, zbędny gadżet i sztuka dla sztuki - a do tego wspomagająca produkowanie bezmózgich yeti uzaleznionych od systemów myślących za nich.
zwróć uwagę, ile tych bezmózgich yeti jeździ po drogach - a to kobieta-ofiara, która jedzie autostradą 90kph i wjeżdża na lewy pas, a to młody-gniewny, który wypada na byle zakręcie w swoim E36, a to busiarz podczas 18-godziny jazdy non-stop. Ludzi, których mijasz w 500-kilometrowej trasie są setki i rzadko który umie zjechać z górki bez asystenta zjazdu, rzadko który umie zmienić pas nie zajeżdżając drogi komuś. Najsłabszym elementem zawsze jest człowiek, ale lepiej, gdy ten najsłabszy element ma samochód, który potrafi skorygować część jego błędów. Wolałbyś się mijać na krajówce z młodziakiem piszącym właśnie komentarz na fejsie, który jedzie autem starej generacji, czy też nówką sztuką, z asystentem utrzymania pasa ruchu i zapobiegania kolizjom? Te wszystkie systemy wspomagające ratują życie i zdrowie innym kierowcom, właśnie takim jak ty.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 17 Sep 2018 - 10:50
Post #152


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 17 Sep 2018 - 10:20) *
Te wszystkie systemy wspomagające ratują życie i zdrowie innym kierowcom, właśnie takim jak ty.


Nic dodać, nic ująć.
Czy ABS albo ESP stosowany od lat w samochodach, odmóżdża ich użytkowników, czy pomaga w trudnych sytuacjach na drodze i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa czynnego?


CYTAT(Misior @ Mon, 17 Sep 2018 - 09:12) *
A jak idzie ładna pani chodnikiem i chcesz obczaić jak najdłużej się da to co wtedy?


Ustawisz sobie funkcję autosave. Jak skończysz jazdę, w bezpiecznych warunkach będziesz mógł przejrzeć dysk a nawet zrobić zrzut po bt do smartfona, tak żeby żona nie wiedziała. A potem delektować się widokami do woli. Tak będzie bezpieczniej.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 17 Sep 2018 - 12:03
Post #153


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Tommo @ Mon, 17 Sep 2018 - 10:50) *
Ustawisz sobie funkcję autosave. Jak skończysz jazdę, w bezpiecznych warunkach będziesz mógł przejrzeć dysk a nawet zrobić zrzut po bt do smartfona, tak żeby żona nie wiedziała. A potem delektować się widokami do woli. Tak będzie bezpieczniej.


Uff, no to mnie uspokoiłeś laugh.gif
Biere w ciemno tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 17 Sep 2018 - 12:08
Post #154


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 17 Sep 2018 - 10:20) *
zwróć uwagę, ile tych bezmózgich yeti jeździ po drogach - a to kobieta-ofiara, która jedzie autostradą 90kph i wjeżdża na lewy pas, a to młody-gniewny, który wypada na byle zakręcie w swoim E36, a to busiarz podczas 18-godziny jazdy non-stop. Ludzi, których mijasz w 500-kilometrowej trasie są setki i rzadko który umie zjechać z górki bez asystenta zjazdu, rzadko który umie zmienić pas nie zajeżdżając drogi komuś. Najsłabszym elementem zawsze jest człowiek, ale lepiej, gdy ten najsłabszy element ma samochód, który potrafi skorygować część jego błędów. Wolałbyś się mijać na krajówce z młodziakiem piszącym właśnie komentarz na fejsie, który jedzie autem starej generacji, czy też nówką sztuką, z asystentem utrzymania pasa ruchu i zapobiegania kolizjom? Te wszystkie systemy wspomagające ratują życie i zdrowie innym kierowcom, właśnie takim jak ty.


To co mówisz to racja, jednak pociąga za sobą dodatkowy problem...

Im więcej tych systemów "myślących za Kowalskiego" tym jeszcze większa olewka ze strony Kowalskich w samochodzie, mniej się boi o korzystanie ze smartfona czy spoglądanie w lusterka bo przecież auto skoryguje. Działa to niestety w dwie strony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 17 Sep 2018 - 12:40
Post #155


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Joker @ Mon, 17 Sep 2018 - 13:08) *
To co mówisz to racja, jednak pociąga za sobą dodatkowy problem...

Im więcej tych systemów "myślących za Kowalskiego" tym jeszcze większa olewka ze strony Kowalskich w samochodzie, mniej się boi o korzystanie ze smartfona czy spoglądanie w lusterka bo przecież auto skoryguje. Działa to niestety w dwie strony.
ja naprawdę wolę auto z systemami opracowanymi przez sztab ludzi i przetestowany przez koncern motoryzacyjny za odpowiednie środki finansowe, niż kierowcę Kowalskiego, który za siódmym razem zdał prawo jazdy. Wystarczy obejrzeć dowolną kompilację wypadków z polskich dróg - tam nie ma wypadków, 'bo system źle zadziałał' - wypadki biorą się ze zwykłej, ludzkiej głupoty - a to wjazd na czerwonym, a to za szybkie wejście w zakręt, a to się zagapił, a to zasnął za kierownicą.

Natomiast nowa generacja kierowców (moja córka, lat 5) wczoraj się mnie zapytała, czy możemy kupić samochód, który będzie sam jechał, bo wtedy będziemy mogli robić w samochodzie fajne rzeczy... Motoryzacja, jaką my znamy i kochamy, jest zgubiona...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 17 Sep 2018 - 13:09
Post #156


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 17 Sep 2018 - 12:40) *
Wystarczy obejrzeć dowolną kompilację wypadków z polskich dróg - tam nie ma wypadków, 'bo system źle zadziałał' - wypadki biorą się ze zwykłej, ludzkiej głupoty - a to wjazd na czerwonym, a to za szybkie wejście w zakręt, a to się zagapił, a to zasnął za kierownicą.

promil z tych wypadków bierze się pewnie z poczucia, że mogę zapier.alać bo przecież mam ESP i ten system mnie uratuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 17 Sep 2018 - 14:28
Post #157


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Joker @ Mon, 17 Sep 2018 - 12:08) *
To co mówisz to racja, jednak pociąga za sobą dodatkowy problem...

Im więcej tych systemów "myślących za Kowalskiego" tym jeszcze większa olewka ze strony Kowalskich w samochodzie, mniej się boi o korzystanie ze smartfona czy spoglądanie w lusterka bo przecież auto skoryguje. Działa to niestety w dwie strony.

Miałem przyjemność przetestować w różnych warunkach (ponad 1200 km) samochód zaopatrzony chyba we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa.
Jeden z nich miał za zadanie sprawdzać kierowcę czy nie zapomniał dlaczego siedzi za kółkiem. System działa świetnie dopóki nie wnerwi się kierowca i go nie wyłączy, bo przeszkadza mu w czytaniu fejsa.

Te systemy są tak projektowane, żeby pomóc/uratować w nagłych sytuacjach ale nie zastępować kierowcę w jeździe.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 17 Sep 2018 - 14:32
Post #158


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Kolejny promil z przekonania, że mam założone nowe porządne opony w miejsce starych sparciałych. Czy zatem powinniśmy nakazać montaż starych sparciałych opon aby uczynić drogi bezpieczniejszymi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 17 Sep 2018 - 15:21
Post #159


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Kamery świetna rzecz, szczególnie te montowane za samochodem laugh.gif
Przyznać się, który to ...
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarsza...i.html#MTstream
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Mon, 17 Sep 2018 - 23:20
Post #160


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Maciek1234 ja zdałem prawko chyba za 12 razem (no testy , ale za 1 gdy wsiadlem w samochod ) mam prawko 15 lat i nigdy nie mialem nawet stluczki teraz jezdze samochodem ktory ma 350 KM i pierwsze co robie gdy do niego wsiadam to wyłączam DTC i wrzucam tryb sport w skrzyni bo tak lubie ...gdy ostatnio wsiadłem w nowa s klase bo musiałem ja gdzies tam odstawic to byłem załamany iloscia interwencji komputera w moja jazde nawet hamowanie i szarpanie kierownica jak sie do białej linni zblizasz .... samochod powinien byc prowadzony przez czlowieka a nie komputer jak ktos mysli inaczej to powinien forum zmienic....


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 21:54