Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo Giulia benzyna 200PS
Bugalon
post Tue, 20 Mar 2018 - 15:50
Post #61


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Ooo dobrze wiedziec. Moja wiedza zatrzymala sie na 6HP, myslalem ze 8HP to ta sama zasada dzialania a jak widac nie bardzo smile.gif

CYTAT(kompot @ Mon, 19 Mar 2018 - 21:30) *
Coś Ci się pomieszało ze skrzyniami na jednym sprzęgle ciernym rolleyes.gif Jest ZF 8HP.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Mar 2018 - 15:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Tue, 20 Mar 2018 - 21:00
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





6HP i 8HP owszem mają tę samą zasadę działania, obydwie to przekładnie planetarne. W Alfie 8HP siada ze sprzęgłem hydrokinetycznym, lub inaczej konwerterem momentu obrootowego. Skrzynie jednosprzęgłowe to konstrukcje jak w Oplu/Alfie Selespeed albo np. w Mercach AMG gdzie masz sprzęgło cierne, a nie konwerter. Konwerter oczywiście zawsze jest jeden.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Wed, 21 Mar 2018 - 11:09
Post #63


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(Bugalon @ Sat, 17 Mar 2018 - 14:38) *
Niestety nigdzie nie moge znaleźć boxa do tego silnika sad.gif straszna lipa z tym jest. W całym googlu nie ma żadnych konkretów, pewnie to jeszcze za nowe. Ten 200 konny motor ma spokojnie potencjał na 280 bo za wyjątkiem jednej sondy lambda osprzęt ma taki sam jak wersja 280 koni (tłoki są chyba inne - tak cos czytalem na forum alfy). Box by się bardzo przydal


Przeczytaj sobie ten wątek, z tego co pamiętam jakieś boxy już są:
http://www.forum.alfaholicy.org/giulia_ste...chiptuning.html

Bo soft jako taki ogarnięty, np. Squadra robi 200 ps na 280. Pogea robi 200ps na 300ps i dają na to jakąś gwarancję. Najlepiej zapytać samych tunerów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Wed, 21 Mar 2018 - 11:22
Post #64


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Czytałem cały ten wątek i żadnych konkretów tam nie ma. Wątek skupiony na cziptuningu, który jest dość ładnie rozpracowany ale do auta leasingowanego kompletnie się nie nadaje. Niby stronka podana w tym temacie (pierwsza strona) pokazuje ze mozna kupić boxa ale na tej stronce mozna kupić boxa do wszystkiego co w ogole jezdzi wiec malo wierze ze faktycznie da się od nich zamówić działający produkt.

Będę miał auto po dotarciu to zadzwonię do nich i zapytam o szczegóły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 21 Mar 2018 - 11:31
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a dlaczego w przypadku leasingu się nie nadaje ?
jeżeli nie jest to system kontroli jak w VW albo coś działającego na podobnej zasadzie, to fakt posiadania oprogramowania serwisom zwisa i powiewa (a "po za mikrofonem" nawet im zależy by był)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Wed, 21 Mar 2018 - 11:52
Post #66


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Tak, zwisa i powiewa jak robią serwis olejowy/hamulcowy itd. Ale jak na gwarancji coś Ci sie nie daj bog wysra w motorze/osprzecie (a alfa mistrzem w bezawaryjnosci nie jest) to problemy masz murowane. A tak boxa wypinasz i sprawa załatwiona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 21 Mar 2018 - 12:27
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ASO same z siebie nie szukają programów bo jest to im nie na rękę.

Dlaczego ?
Jeżeli zestresują klienta kontrolami, to klient nie będzie u nich serwisował auta.. i zarabiać będzie ktoś inny.
Jeżeli nie zestresują, to będzie serwisował.. i nawet jak będzie awaria, to klient zwróci się do ASO i zapłaci za naprawę importer albo klient... ale kasa i tak idzie do ASO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 21 Mar 2018 - 16:14
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





https://shopeurocompulsion.net/collections/...o-giulia-engine


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Tue, 27 Mar 2018 - 09:09
Post #69


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(Bugalon @ Wed, 21 Mar 2018 - 11:52) *
Tak, zwisa i powiewa jak robią serwis olejowy/hamulcowy itd. Ale jak na gwarancji coś Ci sie nie daj bog wysra w motorze/osprzecie (a alfa mistrzem w bezawaryjnosci nie jest) to problemy masz murowane. A tak boxa wypinasz i sprawa załatwiona.

Z tą awaryjnością to bym nie przesadzał. BMW już dawno chyba ich pokonało, a reszta konkurencji "premium" goni ich równie szybko. Dziś auta są tak zapchane osprzętem i elektroniką, że nie sposób trafić na bezawaryjny wyrób.

Alfa (jak i Fiat w ogóle) korzysta z tych samych dostawców co niemieckie koncerny (Bosch, grupa Schaeffler, ZF, Continental etc.) więc to kwestia samego projektu, a tutaj mam wrażenie, że mimo wszystko (poza softwarem) włosi nie mają się czego wstydzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Tue, 27 Mar 2018 - 17:24
Post #70


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





W mojej 2letniej bawarce przy 30tys km trzeba było wymienic tylni dyfer bo pozne lata 90 mi sie przypomniały i Polonez który tez wył przy 100km/h (tylko ten miał prawo bo go chłostałem niemiłosiernie zawsze i wszedzie biggrin.gif )

Nie mam nic do Alfy uwazam ze wcale nie bedzie sie sypac mniej czy wiecej od reszty. Zrobiona jest ze smakiem i daje frajde z jazdy nieporównywalnie wieksza niz np
bazowe modele Bawarek czy Audi. Pytanie tylko jak z serwisem i własnie tego typu atrakcjami czy jest to robione szybko i sprawnie czy trzeba bedzie czekac pol mc ...


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Tue, 27 Mar 2018 - 17:28
Post #71


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





To już zależy chyba od konkretnego serwisu bardziej - można trafić na ogarniętych ludzi, a czasami to najlepszym specjalistą jest sprzątaczka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Wed, 28 Mar 2018 - 13:41
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Może coś się zmieniło przez ostatnie dwa lata, ale ja mimo relatywnej bezawaryjności (Giulietta QV) pożegnałem się z Alfą właśnie przez serwisy ASO. Panowie radzą sobie, owszem. Z Fiatami Panda. Wszystko inne to problem, wyzwanie i zagadka. Nawet k**** śruba do kół (autentyk).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Wed, 28 Mar 2018 - 20:55
Post #73


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Da się gdzieś w okolicach Warszawy dostać demo Giulii na weekend/dzień?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 29 Mar 2018 - 09:09
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





na pewno w Lublinie.. jak się dobrze dogadasz (chyba każde auto)
w Warszawie pewnie też ale im się może mniej chce, bo łatwiej wyrobić targety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 31 Mar 2018 - 12:12
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Kolega który brał w "wynajm" Mondeo na 24 miesiące, dostał na zakończenie FV w wysokości 22.000 PLN netto .... za "ponadnormatywne zużycie" blink.gif
Jak oni to policzyli ? Samochód nie był zaniedbany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 31 Mar 2018 - 12:36
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Dziwne , niby możesz korzystać jak chcesz , jak się popsuje to naprawiają , w razie wypadku jest ubezpieczenie . Jedynie limit kilometrów jest . Chyba że mają jakieś dziwne zapisy w umowach o których nikt nie wspomina .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 31 Mar 2018 - 12:53
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Chyba chcą by oddać auto, które będzie wyglądało jak salonowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sat, 31 Mar 2018 - 19:20
Post #78


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Nieprawda, ze salonówke oddajesz.

Szkopuł jest w tym, ze masz przy wynajmie długoterminowym udział własny w szkodzie do 1500 PLN (ja tak mam w umowach które otrzymałem). Oznacza to, ze jak ktos porysuje Ci jeden element (drzwi, maska itd) to musisz to zrobic za swoja kase w ASO (taka jest umowa) bo tego 1500 nie przekroczysz.

Wraz z umową otrzymałem na swoją prośbę pełny katalog zuzycia, które jest traktowane jako normatywne i jakie jest traktowane jako ponadnormatywne. Dopuszczalne są wgniecenia (do okreslonych wymiarów i do okreslonej ilości) oraz rysy (do okreslonej długosci i głębokości) w zasadzie na kazdym z elementów. Zuzycie plastików i innych tego typu elementów jest również ściśle określone. Zapoznałem się z tym zanim zdecydowałem się na podpisanie umowy.

Ryzyko jest głównie w tym co napisałem powyzej. Jak Ci ktos przywali w jedne drzwi swoimi dzwiami na parkingu to za naprawe placisz ze swoich i musisz to zrobic w ASO zgodnie z zapisami umowy. Możesz również tego nie naprawiać, ale wliczą Ci to potem w ponadnormatywne zuzycie i wycenią przy oddaniu auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 01 Apr 2018 - 09:02
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Problem w tym, że auto nie miało żadnych wgnieceń i nie było nigdzie uderzone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 01 Apr 2018 - 10:14
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Może do ponadnormatywnego zużycia zaliczyli przebieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 20:19