Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo Giulia benzyna 200PS
Andrzejsr
post Fri, 16 Mar 2018 - 21:39
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie ma żadnego sposobu, a juz troche jest na rynku i rękach tunerow i innych speców.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 16 Mar 2018 - 21:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
exocet
post Fri, 16 Mar 2018 - 22:01
Post #42


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bugalon @ Fri, 16 Mar 2018 - 19:06) *
Finansowanie jest kozackie

Jest opcja wykupu po zakończeniu najmu?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 17 Mar 2018 - 08:30
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





A jak spisuje się sam silnik ?
Trochę już jest na rynku... jakieś bolączki i awarie posiada ?

ASO twierdzi, że nie jest zły i auta z akurat jego powodu nie wracają na lawetach.
Pytałem w kontekście wsadzania wersji 280 do Jeepa Wranglera JL ... co wydaje się dziwnym pomysłem z uwagi na specyfikę w jakiej musiał by pracować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 17 Mar 2018 - 09:02
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a) 10% wpłaty własnej (11 400 PLN netto)
cool.gif rata w wysokości 1260 PLN netto

Na ile lat masz te raty? 20?
Przy tym co płacisz to przez 3lata spłacisz raptem 56760zl netto czyli podejrzewam jedna trzecia wartości auta. A co z resztą?


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sat, 17 Mar 2018 - 09:13
Post #45


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Pisał, że umowa na 24mc. To jest forma wynajmu długoterminowego. W zasadzie płaci się za utratę wartości auta. Nikt tego nie wykupuje po 24mc tylko bierze nową furę na następne 24 mc wink.gif
Rzuć okiem na http://ofertyspecjalneaudi.pl/ tam fajnie widać jak zmienia się rata w zależności od wybranego pakietu.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 17 Mar 2018 - 09:21
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Aha ok. Czyli przez dwa lata jazdy płacimy łącznie 40tys zł netto czyli 20 tys zl netto za rok upalania nie licząc kosztów benzyny. Zasadniczo nie tak źle.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sat, 17 Mar 2018 - 09:27
Post #47


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Dokładnie. Widzę, że Alfa też ma podobną stronę do Audi https://abonament.alfaromeo.pl
Ciekawe jak jest z mocniejszymi wersjami, bo na ww. stronie wybór jest ograniczony. W poniedziałek podjadę do dealera i się dowiem czy można sobie w podobny sposób skonfigurować wersję 280KM. Czy możliwa jest wyższa opłata wstępna itd.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 17 Mar 2018 - 09:28
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





U mnie w firmie jeszcze 400zl na wache sie dostaje i rata obniza wyplate brutto wiec tarcza podatkowa wchodzi:) sam bd brac cos nowego za jakis czas
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sat, 17 Mar 2018 - 14:38
Post #49


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





W alfie ten abonament jest tylko niestety na te najslabsze 200-konne benzyniaki. Na diesle chyba go nawet nie oferują co jest szczerze mówiąc mega dziwne. To jest dość mało elastyczna oferta bo nie mogłem sobie żaonglować wpłatą własną (na więcej niż 10%) czy rocznymi przebiegami tak jak w audi perfect lease. Tutaj wszystko jest bardziej do kitu (mniejsza elastycznosc). Tylko ze ja akurat nie cierpiałem z tego powodu mocno bo mi te granice co tam są bardzo odpowiadaly.

Niestety nigdzie nie moge znaleźć boxa do tego silnika sad.gif straszna lipa z tym jest. W całym googlu nie ma żadnych konkretów, pewnie to jeszcze za nowe. Ten 200 konny motor ma spokojnie potencjał na 280 bo za wyjątkiem jednej sondy lambda osprzęt ma taki sam jak wersja 280 koni (tłoki są chyba inne - tak cos czytalem na forum alfy). Box by się bardzo przydal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sun, 18 Mar 2018 - 09:23
Post #50


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Ale coś tam do wyposażenia dołożyć można ? Bo wspominałeś o podwójnej końcówce wydechu, łopatkach przy kierownicy czy czujnikach parkowania.
Mi przydałoby się jakieś lepsze audio, android auto i parę innych pierdół.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sun, 18 Mar 2018 - 09:52
Post #51


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Mozna dokładać, ja czujnikami, wydechem i łopatkami podniosłem ratę gdzies o 100 złociszy w stosunku do tego co jest na stronie internetowej. Wartość tego wyposażenia dodatkowego które dodałem to około 8k PLN (bo leasingodawca od siebie dodał jako wymóg konieczny kolor metalic, felgi 17, alarm i ksenon 35W z DRL).

Minus niestety jest taki, że każdą specyfikację jaką sobie złozysz musisz u leasingodawcy wyceniać indywidualnie i za nią czekać po kilka dni. Nie ma czegoś tak fajnego jak w audi perfect lease, ze od razu wiesz o ile dany dodatek podbija Ci ratę i o ile podbija Ci wpłate wstępną.

Zauważyłem jeszcze jeden poważny minus tego auta - brak wyposazenia opcjonalnego w koło zapasowe/dojazdowe. Albo pieprzony zestaw naprawczy albo sie bujaj kliencie ...... 80% kapci jakie złapałem kompletnie nie nadawała się do potraktowania takim zestawem. Albo mi opone rozcinało gdzies na boku, albo w dziure wjechałem i opona pękała, albo felgę pogiąłem i tego typu historie.

Bardzo jestem ciekawy jak mi się tym będzie jezdziło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sun, 18 Mar 2018 - 10:11
Post #52


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Z brakiem koła zapasowego lub choćby dojazdówki to już znak czasów. Volvo S60 II wracałem do Warszawy z pod Łomży na lawecie. BMW z kolei podróżowało ze mną na lawecie z Łodzi wink.gif http://dojazdowe.pl/ i na dalsze trasy chyba trzeba chyba wygospodarować trochę miejsca w bagażniku.
Jaki mniej więcej okres oczekiwania na auto ?


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sun, 18 Mar 2018 - 15:41
Post #53


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





2,5 do 3 miesięcy czekania na samochod. Kicha straszna ale gdzie bym nie wszedl (do któregokolwiek sprzedawcy czy to audi, skoda, seat czy ford) to jak nie ma auta na placu to tyle samo czekasz. A ze ja wchodze i chce porządny silnik, porządne hamulce, dobra felge i nie za wiele bajerow to zawsze musze czekac. Na placach same 1,4 wypasione w miliony nawigacji sracji i innych zbednych pierdol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 18 Mar 2018 - 21:07
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





przejechałem się ta Giulią i powiem szczerze ze jestem w szoku jak to auto sie prowadzi, wersja 280KM Veloce, czuć bardzo niską masę tego auta, porównałbym ją w prowadzeniu do trójek bmw i to tych starszych które sie zajebiście prowadziły. Wygląd w środku bardzo na plus, prowadzenie tak jak napisałem według mnie najlepsze w tej klasie cenowej. Co mi się nie podobało to jednak troche wolna skrzynia w porównaniu do konkurencji i dsg. Mam też małą informację...prawdopodobnie będzie zaraz oferta abonamentowa na tą właśnie Veloce....i to będzie zajebista oferta bo auto jest kozackie.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Mon, 19 Mar 2018 - 01:45
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





Bierz E36 328i !

A tak na serio, to kup coś oryginalnego skoro i tak firma stawia, Skoda/Audi/Bmw tego już jest tyle w bogatszych miastach w polsce że nikt uwagi nie zwraca.
Alfa jest oryginalna przynajmniej, ma swój styl i wyróżnia się na drodze.
A nie patrzysz w lusterko inie wiesz czy to A3 A4 A5 A6 A7 czy A8 - wszystko wygląda tak samo...




--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Mon, 19 Mar 2018 - 07:47
Post #56


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





CYTAT(prnit @ Sun, 18 Mar 2018 - 21:07) *
przejechałem się ta Giulią i powiem szczerze ze jestem w szoku jak to auto sie prowadzi, wersja 280KM Veloce, czuć bardzo niską masę tego auta, porównałbym ją w prowadzeniu do trójek bmw i to tych starszych które sie zajebiście prowadziły. Wygląd w środku bardzo na plus, prowadzenie tak jak napisałem według mnie najlepsze w tej klasie cenowej. Co mi się nie podobało to jednak troche wolna skrzynia w porównaniu do konkurencji i dsg. Mam też małą informację...prawdopodobnie będzie zaraz oferta abonamentowa na tą właśnie Veloce....i to będzie zajebista oferta bo auto jest kozackie.


Ja też jazdy testowe miałem Veloce - wiedzialem ze to taki chwyt marketingowy - wiadomo. Potwierdzasz widac dokładnie to samo co ja czułem, prowadzenie tego auta mnie po prostu rozwalilo na lopatki. Mega responsywne auto. Automat wcale tak zle biegow nie zmienia jak na jednosprzegłówke. Wiadomo do DSG jej troche brakuje ale jak lopatkami kontrolujesz zmiany biegow to według mnie jest całkiem pozytywnie. Jedna ciekawa rzecz jest jeszcze. Wersja 4x4 (mowa o veloce) jest cięższa zaledwie o 25 kilogramów od wersji tylnonapędowej w słabszych wersjach.

Zobaczymy jak abonament w alfie będzie się dalej rozwijać, jesli wersje veloce będą dostępne w abonamentach to będzie mega ciekawa opcja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 19 Mar 2018 - 08:39
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Bugalon @ Mon, 19 Mar 2018 - 07:47) *
Automat wcale tak zle biegow nie zmienia jak na jednosprzegłówke.

a tam nie ma przypadkiem hydralulicznego ZF ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Mon, 19 Mar 2018 - 13:08
Post #58


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





No hydrauliczny ZF-owy, na jednym sprzegle hydrokinetycznym smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 19 Mar 2018 - 16:29
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





ZF jest, poczekaj z tym zamawianiem bo ma być ta oferta na veloce po świętach w okolicy połowy Kwietnia.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 19 Mar 2018 - 21:30
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Bugalon @ Mon, 19 Mar 2018 - 12:08) *
No hydrauliczny ZF-owy, na jednym sprzegle hydrokinetycznym smile.gif

Coś Ci się pomieszało ze skrzyniami na jednym sprzęgle ciernym rolleyes.gif Jest ZF 8HP.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 10:13