Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Hot hatch w kombi do 145k, Nowy
Bugalon
post Tue, 09 Jan 2018 - 17:34
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Zastanawiam się nad kupnem nowego hot hatcha do 145k brutto

Warunki:

1. Kombi
2. Auto nowe - z salonu na firmowy leasing
3. Najchętniej ośkę (auto głównie na trasy więc kotwica w postaci 4x4 raczej mało potrzebna a sprintów spod swiatel raczej nie uprawiam)
4. Najlepszy stosunek mocy do masy własnej to najważniejszy współczynnik przy wyborze auta

Co mam na myśli i co mi chodzi po głowie:

a) Leon Cupra ST
cool.gif Octavia RS 245
c) Focus ST

Najciekawszy według mnie jest Leon, bo najmocniejszy ze wszystkich. Octavia kusi mnie dsg 7-biegowym bo pomimo tego, że jest słabsza od Leona dość sporo, to będzie mniej uciążliwa przy wysokich prędkościach w trasie. O fordzie nie mam pojęcia co myśleć, słyszałem że silniki wywalają uszczelki pod głowicą ale ile w tym prawdy nie wiem. Może w jakichś innych markach jest jakiś kombiak którego nie mam w głowie a ma odpowiednio dużo mocy z normalnego silnika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Jan 2018 - 17:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Jan 2018 - 18:08
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Czej czej czej jak to mawiał mój nauczyciel to Hot HATCH czy kombi ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 09 Jan 2018 - 18:36
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





E tam, e tam...
Bierz 2.0 tsi 300KM z 4x4.
Ja polecam superba... ale jak za duży to stawiam na leona.
Jeździłem i był bardzo pro!


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luisgomes6
post Tue, 09 Jan 2018 - 19:10
Post #4


User
Dołączył: Fri, 16 November 2012





Z tą ilością biegów i przelozeniami w DSG to nie tak do końca jest wszystko proste, bo golf 7 gti miał skrzynię szóstkę, ale tylko w golfie spośród wszystkich modeli z DSG 6, ta skrzynia miała dużo dłuższe przełożenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 09 Jan 2018 - 19:26
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Wiesz co zamów jazdy u każdego dilera i sam zdecyduj. To tak indywidualna sprawa że nie wyobrażam sobie innego podejścia. Kolega wybierał ostatnio podobnie i po jeździe type r nowym już go prawie kupił bo auto szybkie,fajne wnętrze, kubły, sporo miejsca. Potem Jeździł fordem rs to mega miał banana na twarzy z jazdy bokami na wyjściu z ronda ale jednocześnie nie podobało mu się ciaśniejsze wnętrze i dużo brzydsze, i auto dużo słabsze na prostej od hondy. a na koniec i tak kupił amg45 choć nie chciał merca bo jakość wnętrza dużo lepsza, ciąg najlepszy i trakcja mega. Dodatkowo dużo miejsca w środku i wnęka na narty. I wziął w końcu wynajem na dwa lata by potem nie bujać się ze sprzedażą po listingu .więc przejedź się i sam zobaczysz co ci odpowiada bo jeden woli prosta drugi zakręty a trzeci miejsce na fotelik dla dziecka.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Tue, 09 Jan 2018 - 19:50
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Na pewno wybiorę cos z tego co napisałem wyżej, najbliżej mi do Leona. Generalnie superb jest bardzo obiecujący ale jest ciężki dosyć a sensowne wyposażenie w nim wyrzuca mi superba poza budżet. Na razie najbliżej mi do Leona, przejadę się nim i ocenie ilość miejsca w srodku. Jak będzie go za mało, to pokieruję się w stronę octavii

A co do hot hatcha w kombi - wiem ze to idiotycznie brzmi ale tak było najkrócej opisac moje preferencje. Pytanie czy sa jakies inne auta które moglem pominąć a które spelniaja moje kryteria? Może jakas marke ominalem o której za wiele nie wiem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 09 Jan 2018 - 20:29
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Superb kombi jako.... Hot Hatch
Co za czasy smile.gif

Jak już o "takich HH" rozmawiamy, to może KIA Optima GT 2.0T 245KM ?
Za 145k masz wersję z pełnym wyposażeniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Tue, 09 Jan 2018 - 20:34
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





ST ma 2.0 EcoBoost. Problemy z uszczelką są w 2.3 EcoBoost, tym w RS. Bo 2.3 jest jeszcze w Mustangu i tam nie ma problemów. Wracając do 2.0 EcoBoost to silnik bezawaryjny i blok fabrycznie ma zamknięty. Jako minus wziąłbym to, że w kwietniu wychodzi nowa generacja Focusa więc na dzień dobry będziesz miał „stare” auto chociaż wielu uzna to za plus, bo na pewno jest dużo bardziej dopracowane (wolne od wad wieku dziecięcego).


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Wed, 10 Jan 2018 - 08:13
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Nie no, superb nie jest w moim zasiegu cenowym i tez nie jest HH smile.gif

Ta kia optima bardzo ciekawa jest, tylko ze w cenniku w kolorze białym to ona się zaczyna dopiero od 153k a co dopiero full wypas. Gdybym dysponował taką kwotą szedłbym bardziej w Superba chyba niż w Kia ale może po jakichś rabatach da się kupic cos sensownego. Na pewno wezmę to kia pod uwagę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 10 Jan 2018 - 08:38
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





To od kwoty "full wypas" odejmij 10% i masz realną cenę za Optime:)
Zobacz na wyposażenie jakie oferuje KIA i Skoda.. w za daną kwotę, zobacz co bardziej Ci się podoba, przejedź się, dotknij..... i jak auta będą w "tym segmencie jakiego szukasz" to działaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Wed, 10 Jan 2018 - 12:25
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Jeśli zakup na firmę to w skodzie wynegocjujesz ca 14% rabatu na superba.
Więc 145 kzl brutto transakcyjnie... będzie superb 280KM 4x4 l&k albo sportline z kilkoma dodatkami.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Mon, 15 Jan 2018 - 21:06
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Przy superbie pamiętaj o dolozeniu seryjnego sportzawiasu oraz progresywnego układu kierowniczego. Seryjne opony najlepiej sprzedać i kupić coś lepszego. Jak ma być cicho to podwojne szyby.

Za 145k spokojnie wyspecyfikujesz coś rozsądnego.

handluje tymi samochodami, służę pomocą smile.gif


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:16