Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Sprowadzenia auta a jego rejestracja
sir
post Tue, 04 Dec 2018 - 19:26
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Dzień dobry

Chciał bym zasięgnąć zdania czcigodnego forum lub być może już ktoś temat na własnej skórze przerabiał.
Sprowadziłem z Anglii lekko uszkodzone auto które w Polsce będzie zmodyfikowane do sportu a w związku z tym nie mam zamiaru jeździć nim po drogach publicznych.
Ponieważ jestem legalista to chce dopełnić wszystkich formalność które powinienem dopełnić.Wedlug mojej wiedzy na pewno muszę opłacić akcyzę. W związku z tym ze auto jest uszkodzone i zostało kupione za dobre pieniądze. (Czytaj poniżej wartości tabelkowej w US) to wiem ze zapewne będę musiał wspomóc się rzeczoznawca. I teraz pytanie. Czy muszę auto rejestrować w PL ?? Wiem ze dla aut kupionych w PL jest taki obowiązek w ciągu 30 dni. Podobno jest to martwy przepis bo nie ma żadnej kary administracyjnej za niedopełnienie tego obowiązku. Ale jak się ma sprawa z autem sprowadzonym ?


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Dec 2018 - 19:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
WLD_Wlodi
post Tue, 04 Dec 2018 - 19:34
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT
Ale jak się ma sprawa z autem sprowadzonym ?


Ma się tak że nikt tego nie kontroluje (handlarze kupują za granicą na swoje dane, sprzedają w PL i spisują umowe pomiędzy np niemcem a nowym wlascicielem, w Polsce byłaby przecież niezgodnośc umów), wg mnie ważne żebyś w PL do tego auta miał jakikolwiek dokument (V5C)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Tue, 04 Dec 2018 - 19:56
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





z rejestracja to moze i nie ma przepisu ale musi miec wazne ubezpieczenie oc ( jesli ma angielskie czy tam GB ) to ok w innym przypadku goń to ubezpieczyć bo Gwarancyjny fundusz Ubezpieczeniowy działą wysmienicie - odczułem to bardzo boleśnie ...


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sir
post Tue, 04 Dec 2018 - 21:00
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Wrocław





Do auta mam V5C i umowę sprzedaży.
Jeśli chodzi o OC , to poprawcie mnie jeśli błądzę ale jak auto nie jest zarejestrowane to i O C mi nie jest potrzebne. Zakładam ( jeszcze nie wiem) ze auto w GB będzie wyrejestrowane i „znika” z ich systemu.


--------------------
oldboy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 04 Dec 2018 - 22:58
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





W uk placisz ubezpieczenie tylko jak jezdzisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 05 Dec 2018 - 09:09
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Zobacz ile Anglików jest rozbieranych, dziwnym trafem nie są złomowane, tylko rozbierane a V5C ląduje w piecu.

CYTAT
z rejestracja to moze i nie ma przepisu ale musi miec wazne ubezpieczenie oc ( jesli ma angielskie czy tam GB ) to ok w innym przypadku goń to ubezpieczyć bo Gwarancyjny fundusz Ubezpieczeniowy działą wysmienicie - odczułem to bardzo boleśnie ...

Napisałeś to bardzo nieprecyzyjnie, ale wiem co miałeś na myśli - OC musi być jak jest zarejestrowane w PL. Jeżeli jest na GB to nie musi być OC (oczywiście jeżeli się tym autem nie poruszasz i nie wyrządzisz szkody )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 08 Dec 2018 - 20:28
Post #7


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Oc musi byc jak auto jest w pl,czy zarejestrowane vzy nie. Jak placisz akcyze to zglaszasz przybycie auta do kraju i tym samym masz obowiazek je ubezpieczyc. Nie masz obowiazku rejestracji wedlug mojej wiedzy. Czyli fura moze byc pomnikiem, ale oc musisz miec.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sun, 09 Dec 2018 - 05:51
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Nie prawda. Jeżeli auto nie jest zarejestrowane w PL, to nie musi mieć OC. Wszystkie strucle przywiezione z Niemiec stojące w komisach i przy ulicach mają OC? Nie mają ani OC ani akcyzy a na końcu są jeszcze sprzedawane na umowe na niemca. Poniżej podstawa prawna:

Ustawa o ubezpieczeniach obowiazkowych:
art 23:
1a. [Posiadacz pojazdu, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 10 lit. a, zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem pojazdu, w odniesieniu do którego państwem członkowskim Unii Europejskiej umiejscowienia ryzyka jest państwo Unii Europejskiej, w którym pojazd ma być zarejestrowany, obowiązany jest posiadać ochronę ubezpieczeniową przez cały okres, w którym pojazd jest zarejestrowany, z wyjątkiem zarejestrowanych pojazdów historycznych.]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 09 Dec 2018 - 11:53
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





No to na infolinii urzedu celnego mowili mi co innego. Ja placilem oc od daty przywozu auta, a zarejestrowalem pare.mcy pozniej.
Auta w komisach to lewizna - oficjalnie nie sa w naszym kraju smile.gif. Inaczej trzeba zaplacic akcyze, a z reguly komis placi to dopiero jak ma klienta.

Maly update - po sciagnieciu auta wzialem numery probne i mozliwe ze dlatego powstal obowiazek wykupu OC. Od numerow probnych do docelowych minelo pare mcy smile.gif. Ubezpieczalem auto bez przegladu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sun, 09 Dec 2018 - 19:38
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT
Maly update - po sciagnieciu auta wzialem numery probne i mozliwe ze dlatego powstal obowiazek wykupu OC. Od numerow probnych do docelowych minelo pare mcy smile.gif. Ubezpieczalem auto bez przegladu.

Jeżeli miałeś próbne to wtedy auto musi mieć obowiązkowo OC (jest w ruchu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slowlight
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:34
Post #11


eMpowered
Dołączył: Mon, 10 December 2018





witam serdecznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:08