Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Trasa , wybór drogi, utrudnienia itd - temat wspólny, czyli jak optymalnie dojechać z punktu A do B - porady
ju-by
post Fri, 02 Aug 2013 - 16:03
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





w tym temacie mozna pytac o optymalną trase, informowac o utrudnieniach, nowych obwodnicach oraz jest to miejsce na wszelkiego rodzaju porady na temat poruszania sie po naszych w drogach w celu optymalnego pokonania zaplanowanej trasy

warto podac oczywiscie punkty A i B ale takze o jakiej porze bedziesz jechał? dzien noc, jakim autem, małym duzym, szybkim itd, co jest priorytetem, czas, spalanie, płynnosc, długość trasy itd




Czy ktoś ćwiczył taki wariant trasy? A może inaczej, fragment Warszawa-Poznań znam dobrze, kwestie są następujące :
- czy po zjeździe z A2 trzeba przejechać cały Poznań żeby dostać się do wylotówki na północ (Piła, Koszalin) czy można uniknąć jazdy przez centrum? (w sumie i tak jadę w nocy, ale nie chciałbym błądzić w Poznaniu)
- którym zjazdem z A2 powinienem zjechać?
- czy trasa Ponań-Koszalin jest w miarę komfortowa?
- dużo fotopstryków na niej stoi (Bydgoszcz-Koszalin to jakiś dramat...)
- z Ponania do Koszalina jest około 250km - da radę to w nocy przelecieć w 3-3,5 godziny?

Z góry dzięki za szybkie info, startować chcę dziś w nocy.
Powód Edycji: scalenie tematów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 02 Aug 2013 - 16:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bielawa
post Fri, 02 Aug 2013 - 16:18
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





jak będziesz na a2 to masz węzeł z którego wjeżdżasz na zachodnią obwodnicę poznania (kierunek piła).
Omijasz spokojnie cały poznań, nawet nie zauważysz że byłeś.
Pierwszy zjazd za zjadem komorniki.
5 zjazd w okolicach poznania za ostatnim punktem poboru opłat.

Co do jazdy do koszalina to nie wiem;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MatiSC
post Fri, 02 Aug 2013 - 16:21
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 05 June 2004
Skąd: Poznań





- Zjeżdżasz z autostrady we Wrześni. Stamtąd do Poznania ładna dwupasmówka, z dwoma żóltymi fotoradarami. Zaraz po wjeździe do Poznania, za VW, skręcasz w prawo (na wiadukcie). Tą drogą kilka kilometrów, do pierwszego napotkanego ronda (rondo Obornickie), na którym znów w prawo i już jesteś na właściwym kursie. Będzie bezkorkowo i szybko.
- jak na Polską trasę jest
- bez dramatu
- letko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 02 Aug 2013 - 20:03
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Ok, dzieki za info!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patp
post Fri, 02 Aug 2013 - 21:06
Post #5


User
Dołączył: Tue, 16 August 2011





Po co zjezdzac we Wrzesni i jechać tym poligonem skoro można do Poz doleciec autostrada smile.gif ?
Przejazd A2 to taki majątek ? smile.gif

Od Chodzierzy do Koszalina pstryków jest hurtem... Szczegolnie okolice Szczecinka. Istna masakra.


--------------------
Daily: Passat Variant Highline 2012'; CFGB + DSG
Weekend: RX-8 HP 2004'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Sat, 03 Aug 2013 - 09:38
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





S11 jest już cala gotowa od A2 do 11? jeśli tak to tylko w ten sposób, najszybciej. później 11 do pily droga taka sobie ale w miare pusto, raz tamtędy jechałem raptem smile.gif


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MatiSC
post Sat, 03 Aug 2013 - 11:41
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 05 June 2004
Skąd: Poznań





CYTAT(Patp @ Fri, 02 Aug 2013 - 21:06) *
Po co zjezdzac we Wrzesni i jechać tym poligonem skoro można do Poz doleciec autostrada smile.gif ?
Przejazd A2 to taki majątek ? smile.gif

Od Chodzierzy do Koszalina pstryków jest hurtem... Szczegolnie okolice Szczecinka. Istna masakra.


A po co jechać do niewłaściwej części Poznania autostradą i przebijać się przez więcej miasta?
Trasa z Wrześni jest dobra. To na pewno prostsze i szybsze rozwiązanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Sat, 03 Aug 2013 - 11:47
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Przecież zachodnia obwodnica Poznania (S11), czyli droga którą polecał Bielawa ma wyrwę kilkukilometrową w środku. Nie jest w całości przejezdna. Otwarta będzie dopiero za rok - według planów.

Krajówka z Poznania do Piły jest beznadziejna - drogi raczej wąskie, żadnej przyjemności z jazdy. Tak jak wspominali wcześniej, zaletą tej drogi jest mały ruch, szczególnie za Obornikami. Do Piły nie ma żadnego załadowanego fotoradaru. Policja też rzadko kiedy stoi. Potem do Podgaj jakoś leci - też nie spotkałem załadowanego fotoradaru, trzeba tylko uważać w Jastrowiu na wjeździe, bo często policja stoi. Dalej do Koszalina to nie wiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patp
post Sun, 04 Aug 2013 - 14:52
Post #9


User
Dołączył: Tue, 16 August 2011





CYTAT(MatiSC @ Sat, 03 Aug 2013 - 11:41) *
A po co jechać do niewłaściwej części Poznania autostradą i przebijać się przez więcej miasta?
Trasa z Wrześni jest dobra. To na pewno prostsze i szybsze rozwiązanie.


Nocą ? Przebijanie ? mellow.gif
Jak kto woli, jeden brunetki, drugi blondynki. Ja zawsze lece autostradką.


--------------------
Daily: Passat Variant Highline 2012'; CFGB + DSG
Weekend: RX-8 HP 2004'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Mon, 05 Aug 2013 - 16:48
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





@ JuBy normalnie jedź przez miasto Poznań, ciężko będzie zabłądzić w nocy. Dwa tygodnie temu wracałem przez Poznań i dalej A2 do Łodzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 22 Aug 2013 - 09:48
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Hej.
Temat jaki jest każdy widzi...
A pytanie brzmi czy do jednego z najodleglejszych zakątków Polski opłaca się jechać z Wawy po "przekątnej" tak jak TUTAJ czy też lepiej jechać 685 km (zamiast 545 km w wariancie nr 1) autostradą przez Poznań i obwodnicę Szczecina. Podstawowe pytanie jaka jest jakość nawierzchni od Grudziadza?

Z góry dzięki za pomoc.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 22 Aug 2013 - 10:36
Post #12


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





połaczyłem 2 tematy w jeden, zeby zebrac to w całość

w tym temacie mozna pytac o optymalną trase, informowac o utrudnieniach, nowych obwodnicach wink.gif i wszelkiego rodzaju porady na temat poruszania sie po naszych w drogach w celu optymalnego pokonania zaplanowanej trasy

warto podac oczywiscie punkty A i B ale takze o jakiej porze bedziesz jechał? dzien noc, jakim autem, małym duzym, szybkim itd, co jest priorytetem, czas, spalanie, płynnosc, długość trasy itd


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nuttie
post Thu, 22 Aug 2013 - 11:10
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Warszawa / WN





W Świebodzinie mieli w czerwcu otworzyć S3 do Gorzowa Wlkp. i dla mnie ta trasa jest najbardziej optymalna (no może pod względem kosztów nie, bo raz że opłaty za A2, dwa że lecąc 160-200 pali się znaczne ilości paliwa).


--------------------
Passat B6 Highline 2.0 TDI DSG (BKP)
Passat B4 Exclusiv VR6 (AAA)
Passat B3 Trend Edition 1.8 (ABS)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 22 Aug 2013 - 11:31
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Dzięki cowboy, już myślałem, że przeoczyłem ogólny temat smile.gif

@Nuttie - koszt nie ma znaczenia, głównie chodzi o nawierzchnię, jeśli w wariancie 1 za Grudziądzem jest kiepska, to nie ma w tym przypadku o czym rozmawiać. Drugim w kolejności czynnikiem jest czas przejazdu.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Thu, 22 Aug 2013 - 11:33
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Tutaj masz mapę stanu nawierzchni polskich dróg http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1310317
Ostatnio pokonywałem podobną trasę W-wa - Świnoujście. Pojechaliśmy przez Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Stargard a póżniej już S3/DK3 do końca. Wyjechaliśmy o 7 w sobotę i dojechaliśmy o 15.30 na prom w Świnoujściu, czyli jakieś 8.5h (ale ja jeżdzę powoli wink.gif 100-110 km/h licznikowe i zwalniam w wioskach). Po drodze zatrzymaliśmy się jakieś 2 razy (30 minut), straciliśmy 30 minut koło Torunia (korek do wjazdu na autostradę przed Lubiczem, ale nie wiem czy zawsze tak jest) i 30 minut za Goleniowem w Miękowie gdzie S3 się kończy i zwęża. Oczywiście korek jeden i drugi pewnie nie występuje w ciągu tygodnia. Jak wracaliśmy w kolejną sobotę to był jeszcze jeden korek na S3 w Ostromicach gdzie S3 też się kończy i zwęża (do ludzi jadących z Miedzyzdrojów i Świnoujścia pewnie dojeżdżają ludzie jadący z Pobierowa itp).
Trasy, o którą pytasz nie znam, ale mapa stanu nawierzchni w moim przypadku sprawdziła się w 100% (czyli, że nawierzchnia jest bdb na prawie całej długości).
Jeśli będziesz jechać A2 i S3 to musisz uważać na korki między Skwierzyną a Gorzowem no i ten na S3/DK3, o którym pisałem. Z tego co czytałem część osób jedzie DK24 i DK22 do Gorzowa, albo jedzie do Torzymia i tam DW138, DW136 i DK22. Z rana w sobotę S3/DK3 od Szczecina do Świnoujścia można powiedzieć, że 'stoi' jak na te parametry drogi, my na szczęście jechaliśmy popołudniu. Można zresztą w każdej chwili podejrzeć mtraffic.pl lub korkowo.pl. Jak się jedzie do Świnoujścia/Międzyzdrojów to nawet jest coś takiego jak trasa alternatywna, więc w twoim przypadku może dobrze jest odbić na Nowogard a później Kamień Pomorski. DK6 jest w fatalnym stanie pomiędzy w. Kijewo a w. Rząśnica, ale to tylko jakieś 5-7 km.
EDIT: co do tego co napisał Nuttie, S3 otworzyli od Międzyrzecza do Sulechowa (ostatni kawałek wczoraj). S3 od Międzyrzecza do Gorzowa otworzą dopiero w 2014 roku. Na skyscrapercity masz szczegółowe mapy i informacje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nuttie
post Thu, 22 Aug 2013 - 12:07
Post #16


Super User
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Warszawa / WN





Korzystam czasem z tej stronki (skyscrapercity), mapa którą podrzuciłeś jest super.


--------------------
Passat B6 Highline 2.0 TDI DSG (BKP)
Passat B4 Exclusiv VR6 (AAA)
Passat B3 Trend Edition 1.8 (ABS)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 22 Aug 2013 - 13:50
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Wielkie dzięki za info i linki dla obydwu panów, mega przydatne!


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Thu, 22 Aug 2013 - 19:55
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(BartekSz @ Mon, 05 Aug 2013 - 16:48) *
@ JuBy normalnie jedź przez miasto Poznań, ciężko będzie zabłądzić w nocy. Dwa tygodnie temu wracałem przez Poznań i dalej A2 do Łodzi.


skromnie, lepiej jechać wariantem A2 a następnie hop do góry, 40 km między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. jest słabo. Z Warszawy do Strykowa dojedziesz w godzinę, za kolejne dwie będzie już za Poznaniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Thu, 22 Aug 2013 - 19:59
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Za taki temat dostałem niegdyś ostrzeżenie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 22 Aug 2013 - 20:24
Post #20


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(TJung @ Thu, 22 Aug 2013 - 19:59) *
Za taki temat dostałem niegdyś ostrzeżenie...


nie wypominaj, bo Ci Albert rok temu zdjął to ostrzezenie, a poza tym jestes zasłużonym kombatantem forumowym wink.gif

ps. OT w tym temacie nie jest mile widziany wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:37