Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Power steering delete
BandZ
post Sun, 10 Dec 2023 - 16:11
Post #1


User
Dołączył: Wed, 27 September 2023





Witam.
Czy ktoś z forumowiczów zna firmy oferujące power steering delete kit lub swiadczących takie usługi?
Jest to jedna z pierwszych modyfikacji jaką chce zrobić.
Z góry podkreślam, że nie pytam się o zalety i wady tego rozwiązania czy dobre rady z tym związane, ale konkretnie o miejsca w których mogę to zrobić lub osoby, które mogą mi w tym pomóc.
Osoby, które jeśdziły bez wspomagania (nie mowię o zepsutym), powinny mnie rozumieć.
Nie jest to populany mod i ciężko mi znaleźć jakieś info.

EDIT
Przez usunięcie wspomagania rozumiem usunięcie całego układu wspomagania łącznie z pompą i wymianę maglownicy na przystosowaną do układu bez wspomagania ze zmienionym przełożeniem, lub przerobienie istniejącej. Proszę tego nie mylić z odłączeniem pompy i "zatkaniem dziurek" w maglownicy.

Osoby, nie rozumieją sensu tej modyfikacji i nie chcą nic wnieść do tematu, tylko wytłumaczyć mi dlaczego się mylę, proszę o zachowanie uwag dla siebie i nei wypowiadanie się.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Dec 2023 - 16:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Sun, 10 Dec 2023 - 16:59
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Jaki samochód?
Ogólnie to przerabialem już kilka opcji (zarówno w teorii jak i praktyce) pod kątem wspomagania wink.gif EPS, EPAS itp


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 10 Dec 2023 - 17:24
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





To popularny mod, stosowany w bardzo lekkich autach.
Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba zastosować przekładnię kierowniczą o długim przełożeniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sun, 10 Dec 2023 - 17:59
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@done4
Nie koniecznie, u siebie mam EPAS z opla Agila + maglownica bez wspomagania. Na wiosnę planuje z ciekawości sprawdzić zysk w redukcji masy względem EPS z SAXO. (które to z kolei względem w pełni hydraulicznego wspomagania wychodziło w okolicy +0.5kg ale w teori odciążało mocno silnik przy wyższych prękościach) EPAS + magiel bez wspomagania to same korzyści z pominięciem faktu, że wspomaganie działa niemal 2x słabiej na postoju względem EPS/Hydro-PS


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BandZ
post Sun, 10 Dec 2023 - 20:06
Post #5


User
Dołączył: Wed, 27 September 2023





CYTAT(Rezor @ Sun, 10 Dec 2023 - 16:59) *
Jaki samochód?
Ogólnie to przerabialem już kilka opcji (zarówno w teorii jak i praktyce) pod kątem wspomagania wink.gif EPS, EPAS itp

W każdym jednym jaki będę miał ;-)
Możesz podać więcej szczegółów?
Jak to robiłeś, skąd części itp?
Nie chcę odłączyć wspomagania, tylko je usunąć i zastosować odpowiednie przełożenie.

CYTAT(done4 @ Sun, 10 Dec 2023 - 17:24) *
To popularny mod, stosowany w bardzo lekkich autach.
Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba zastosować przekładnię kierowniczą o długim przełożeniu.

Jeździłem lekkimi i ciężkimi autami bez wspomagania i nie widzę powodów, żeby stosować go tylko w lekkich. Jak się toczy to i skręca.
Czemu uważasz, że inne przełożenie to wada? Nie do końca podążam Twoim tokiem rozumowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 10 Dec 2023 - 21:11
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Bo musisz albo sporo krecic i/lub przekladac rece na kierownicy. Dzisiaj latalem bokami RWD krecac lewa reka a prawa krecac film telefonem. Z uwagi na przelozenie fajnego filmu nie nagrałem. W innych autach mam takie przelozenia ze nie trzeba rak przekladac


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BandZ
post Sun, 10 Dec 2023 - 21:20
Post #7


User
Dołączył: Wed, 27 September 2023





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 10 Dec 2023 - 21:11) *
Bo musisz albo sporo krecic i/lub przekladac rece na kierownicy. Dzisiaj latalem bokami RWD krecac lewa reka a prawa krecac film telefonem. Z uwagi na przelozenie fajnego filmu nie nagrałem. W innych autach mam takie przelozenia ze nie trzeba rak przekladac

Kolego nie do końca wiem do czego się odnosi ta wypowiedź.
Może też warto wspomnieć, że kręcenie filmików podczas jazdy nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek.
Mod chcę zrobić ze względu na ogromną różnicę w "czuciu" auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 10 Dec 2023 - 22:32
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Temat bez sensu, piszesz że chcesz zastosować ,,power sterring delte kit'' czyli baypass do usunięcia wspomagania w hydraulicznej przekładni.
Później piszesz że nie chcesz usuwać wspomagania i pytasz o wspomaganie elektryczne.
Jak usuniesz wspomaganie w aucie 1500kg, założysz sliki i pojedziesz na kręty tor to się zesrasz a nie pokręcisz.
O jakie auto ci chodzi?
Jakie tam masz wspomaganie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BandZ
post Sun, 10 Dec 2023 - 23:15
Post #9


User
Dołączył: Wed, 27 September 2023





CYTAT(done4 @ Sun, 10 Dec 2023 - 22:32) *
Temat bez sensu, piszesz że chcesz zastosować ,,power sterring delte kit'' czyli baypass do usunięcia wspomagania w hydraulicznej przekładni.
Później piszesz że nie chcesz usuwać wspomagania i pytasz o wspomaganie elektryczne.
Jak usuniesz wspomaganie w aucie 1500kg, założysz sliki i pojedziesz na kręty tor to się zesrasz a nie pokręcisz.
O jakie auto ci chodzi?
Jakie tam masz wspomaganie?


Kolego na początek trochę kultury, jak nie masz nic ciekawego do napisania, to nie pisz.
Nie wiem skąd bierzesz te rewelacje o tym co ja napisałem, ale raczej nie z tego tematu.
Przeczytaj mój pierwszy post dokładnie i w całości, a dopiero potem odnieś się do niego. Przy okazji czytaj ze zrozumieniem.
Temat brzmi "Power steering delete".
Dalsza dyskusja nie ma sensu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 10 Dec 2023 - 23:58
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Oczywiście że nie ma sensu, bo nie chcesz nawet podać o jakie auto ci chodzi.
Tak przykładowo wygląda odłączenie wspomagania BMW.
Założy ci to każdy mechanik.
https://www.garagistic.com/products/e30-pow...te?currency=USD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BandZ
post Mon, 11 Dec 2023 - 00:11
Post #11


User
Dołączył: Wed, 27 September 2023





CYTAT(done4 @ Sun, 10 Dec 2023 - 23:58) *
Oczywiście że nie ma sensu, bo nie chcesz nawet podać o jakie auto ci chodzi.
Tak przykładowo wygląda odłączenie wspomagania BMW.
Założy ci to każdy mechanik.
https://www.garagistic.com/products/e30-pow...te?currency=USD

Kolego, ja nie chce odłączyć pompy wspomagania (to moge sobie zrobić w pół godziny w garażu), tylko usunąć całkowicie wspomaganie i przerobić maglownice.
Robiłeś to w jakimkolwiek aucie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 11 Dec 2023 - 00:18
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(done4 @ Sun, 10 Dec 2023 - 22:32) *
Temat bez sensu, piszesz że chcesz zastosować ,,power sterring delte kit'' czyli baypass do usunięcia wspomagania w hydraulicznej przekładni.
Później piszesz że nie chcesz usuwać wspomagania i pytasz o wspomaganie elektryczne.
Jak usuniesz wspomaganie w aucie 1500kg, założysz sliki i pojedziesz na kręty tor to się zesrasz a nie pokręcisz.
O jakie auto ci chodzi?
Jakie tam masz wspomaganie?


Nie trzeba 1500 kg. 600 i slick , z przełożeniem 2.4 obroty kierownicy od oporu do oporu, mała kierownica i bliskim zwrotnicy mocowaniem drążków i ręce nie moje na krętym , traci się na precyzji siłując z kierownicą .

@Rezor opisalbys to wspomaganie elektr od opla Agila ? Co konkretnie trzeba kupić żeby tylko plus i minus podłączyć ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 11 Dec 2023 - 00:33
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(BandZ @ Mon, 11 Dec 2023 - 00:11) *
Kolego, ja nie chce odłączyć pompy wspomagania (to moge sobie zrobić w pół godziny w garażu), tylko usunąć całkowicie wspomaganie i przerobić maglownice.
Robiłeś to w jakimkolwiek aucie?

Jakie auto, kolego?
Maglownice możesz co najwyżej zmienić na wersję bez wspomagania lub na taką w której przełożenie bylo najdłuższe.
Są dostępne aftermarketowe wkłady do maglownic ale one skracają przełożenie np: Qualife.
Pompę odkręcasz i dajesz krótszy pasek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 11 Dec 2023 - 08:06
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 11 Dec 2023 - 00:18) *
@Rezor opisalbys to wspomaganie elektr od opla Agila ? Co konkretnie trzeba kupić żeby tylko plus i minus podłączyć ?

Mam całą kolumnę z opla agila i nabą wmontowaną w miejsce oryginalnej kolumny + przegub/adapter pod oryginalny krzyżak. Podlączyć trzeba +12V i sygnał PWM ze sterownika silinika albo jakiegoś ukladu do wykrywania obrotów silnika. No i magiel bez wspomagania albo zespawany bo jak hydrualika nie nabija ciśnienia to jest luz


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 11 Dec 2023 - 09:12
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(BandZ @ Sun, 10 Dec 2023 - 20:20) *
Kolego nie do końca wiem do czego się odnosi ta wypowiedź.
Może też warto wspomnieć, że kręcenie filmików podczas jazdy nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek.
Mod chcę zrobić ze względu na ogromną różnicę w "czuciu" auta.


Proponuję przeczytać uważnie kilka razy to co zostało tutaj napisane w temacie i sporo stanie się jasne.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 11 Dec 2023 - 10:43
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Rezor @ Mon, 11 Dec 2023 - 08:06) *
Mam całą kolumnę z opla agila i nabą wmontowaną w miejsce oryginalnej kolumny + przegub/adapter pod oryginalny krzyżak. Podlączyć trzeba +12V i sygnał PWM ze sterownika silinika albo jakiegoś ukladu do wykrywania obrotów silnika. No i magiel bez wspomagania albo zespawany bo jak hydrualika nie nabija ciśnienia to jest luz


Dzięki, chodziło mi o tą elektryczną część właśnie czy jakichś modułów z opla jeszcze nie trzeba itp.
Ten "sygnał PWM " to już tu kiedyś o tym pisaliśmy, można zdaje się tym zastąpić - z regulacją siły wspomagania ? :

https://tinyurl.com/2hecnha4




--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 11 Dec 2023 - 12:59
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





2 sygnały sterują wspomaganiem: obroty silnika i prędkość pojazdu. Sygnał obrotów musi byc dostępny przy załączeniu +12V pod pin stacyjki. Sygnał prędkości pojazdu moduluje siłą. Nie widziałem tego modułu z ebay, ale wygląda spoko smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 11 Dec 2023 - 13:27
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dzięki, okazuje się że są takie moduły z anteną GPS - z niego jest ten sygnał prędkości. Tylko ta wersja z tego co widzę nie ma potencjometru żeby sobie siłę ustawić "ręcznie" , fajnie byłoby mieć obie możliwości, jeszcze dopytam producenta.
A obroty to jaki mają wpływ na wspomaganie ? prędkość to rozumiem - przy manewrowaniu silne, przy większych prędkościach słabe - "usztywnienie" kierownicy.
Ale od obrotów w jaki sposób zależy?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 11 Dec 2023 - 13:30
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





To obligatoryjny sygnał żeby sterownik wiedział, że silnik pracuje i wspomaganie ma działać ale nie reguluje siły. Jak nie ma to Ci odetnie całkiem i nie wróci aż nie zresetujesz tongue.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 11 Dec 2023 - 13:51
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Aaaa, takie uruchomienie tego sterownika.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 23:56