Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Duży ZF - odległość shiftera od dzwonu i wytrzymałość docisku
94johnny
post Sat, 13 May 2017 - 19:52
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 29 January 2016





Hej, witam wszystkich. Zamierzam zaadaptować ZFa (najpewniej z 528i) do fordowskiego V8.
Czy ktoś z Was wie w jakiej odległości od szczytu dzwonu znajduje się w tych skrzyniach shifter? Pisałem z tym pytaniem do kilku sprzedających, nikt nie odpowiedział, a nie widziałem, żeby ktoś u mnie w mieście miał teraz taką skrzynię na wierzchu, żebym mógł podjechać i sobie zmierzyć.
Druga sprawa to wytrzymałość docisków w sprzęgłach tych skrzyń - da to to radę z 205hp i 360nm czy od razu kombinować mocniejszy?
Dzięki za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 13 May 2017 - 19:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kirpek
post Sat, 13 May 2017 - 20:50
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Jak nikt nie pomoże to sparwdze z getragiem. Bo mam na wierzchu. Zf jest wiekszy, i różnią sie wybierakami ale sam drazek jestbwbtym samym miejscu względem dzwonu. Różnice sa miedzy modelami, bo wybieraki z 528, 328, czy z3 maja rozne długości. Także w zależności jaka skrzynia getrag czy zf.
Co do sprzegla, w 2.8 seryjnie jest dwumas z ze sprzeglem 240mm. Seryjnie znosi prawie 200km i niecale 300nm, a jezdzi sporo dlubnietych i sprzegla daja radę. Z dociskami w bmw jest sporo możliwości. Jednomasy najczęściej sa wlasnie z dociskami z 3.0d, 3.0i, czy wlasnie z 2.8 w turbo wydumkach wiec jest spory zapas jak i pole manewru. No i sa fachury co zawsze wzmocnia dociski. Np radzikowski.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 13 May 2017 - 23:53
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





docisk 3.0i różni się od tego z 2.8 że masz samoregulację. Legenda głosi, że do upalania te z samoregulacją się nie nadają. Sprzęgła przenoszą dużo więcej niż seria, 205 hp i 360Nm nie powinno być problemów - przynajmniej na nowym sprzegle. Stare dociski się zapadają bez wyjątku. Norma to 1mm, nieraz więcej. ZF jest dłuższy niż getrag, ale odległość od dzwonu do dźwigni zmiany biegów jest taka sama. Możesz skracać i wydłużać dowolnie wybierak, ważne żeby zachować proporcje. Jak dorabiałem wybieraki patrzyłem czy oko na dźwignie jest w środku otworu, przespawałem zarówno aluminiowy jak i stalowy element poziomy i zawsze grało. Przed pospawaniem elementu stalowego ustawiałem go w takiej pozycji jak mi pasował, żeby był w pozycji neutralnej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guta
post Mon, 15 May 2017 - 13:39
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 11 June 2004
Skąd: Biłgoraj





Duży ZF 520mm +-2
Mały Getrag 495mm +-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:05