Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 94 95 96 97 98 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
Joker
post Sat, 22 Oct 2011 - 17:40
Post #1901


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





bezduszny dlaczego podałeś wcześniej, że (do Meganki chyba?) nie nadaje się olej 5W50 Mobila tylko jakiś 0W40 ew. 5W40 ? Zawsze myślałem, że Mobil 1 5W50 to pełen syntetyk nadający się do praktycznie każdego benzyniaka (dupowozu - nie sportu). Rozumiałem też, że indeks W40 od W50 różnił się tym, że W50 zachowuje się lepiej w wyższych temperaturach tak? W czym jest lepszy w takim razie ten 5W40? Odpowiedz skrótowo, do aut leję oczywiście to co zalecają (oprócz Castrola), mimo wszystko znam wielu co jeździło na Mobilu 1 5W50.


I jak to jest z tymi HC wyżej wspomnianymi? Jak jest HC to wyklucza czy nie wyklucza tego, że olej jest PEŁNYM syntetykiem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 22 Oct 2011 - 17:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 17:55
Post #1902









CYTAT
I jak to jest z tymi HC wyżej wspomnianymi? Jak jest HC to wyklucza czy nie wyklucza tego, że olej jest PEŁNYM syntetykiem?

dla mnie i dla wielu innych też, olej w pełni syntetyczny jest olejem zrobionym na bazie PAO
olej HC jest na bazie mineralnej bardzo wysoko przetworzonej.. i nazywanie jej syntetyczną i stawianie na równi z PAO jest po prostu oszukiwaniem klientów

Co do meganki ze zdrowym silnikiem 1.6..
Zalanie 5/50 do tego silnika jest bez sensu, gdyż ten silnik nie nagrzewa tak oleju by trzeba było dawać 5/50
Samo pasowanie też jest dość "ścisłe".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:10
Post #1903


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Rozumiem, że te "ścisłe" jest dlatego, że olej jak to napisałeś nie nagrzewa się mocno? I wówczas ten 5W40 przy tej samej temperaturze będzie troszkę "rzadszy" mniej "ścisły"? Dobrze kombinuję?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:14
Post #1904









dobrze kombinujesz
na 5/40 będą mniejsze opory dla silnika a i olej będzie szybciej przepływał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:22
Post #1905


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





To jeszcze jedno pytanie,

Skoro rynek zalewany jest teraz przez oszukańcze pełne syntetyki HC, to które oleje rzeczywiście zostały na bazie PAO?

Chodzi mi o te standardowe indeksy 0W30, 5W30, 5W40 - dla przykładu. Interesują mnie marki takie jak Mobil, Valvoline, Motul (inne?). Jaki jest np. Motul 5W40 8100 X-cess?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:28
Post #1906









w przypadku STATOIL'a jestem pewny co do produktów w zasadzie wszystkich, że są na bazie PAO
... po za jednym. Chodzi o LazerWay 5/40

Millers też to dokładnie opisuje na swoich strona.
Za resztę nie mam co ręczyć bo nie wiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kowalski
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:34
Post #1907


Frequent User
Dołączył: Fri, 21 October 2011





A co sądzicie o olejach marki Midland? Głównie chodzi mi o Midland Synova 5w40. Przeznaczenie jako olej do mocno pałowanych diesli, ale z głową.

EDIT: I jeszcze jedno. Czy wszystkie oleje Castrola są na bazie HC? I jak jest z mobilem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:42
Post #1908









CYTAT(Kowalski @ Sat, 22 Oct 2011 - 18:34) *
A co sądzicie o olejach marki Midland? Głównie chodzi mi o Midland Synova 5w40. Przeznaczenie jako olej do mocno pałowanych diesli, ale z głową.

tak jest w opisie tego produktu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kowalski
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:53
Post #1909


Frequent User
Dołączył: Fri, 21 October 2011





Nie. Źle się wyraziłem. Miałem się zapytać czy jako olej do mocno pałowanego diesla będzie OK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 18:54
Post #1910









a silnik (jaki ?) jest seria czy jakoś modyfikowany ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kowalski
post Sat, 22 Oct 2011 - 19:05
Post #1911


Frequent User
Dołączył: Fri, 21 October 2011





Jeden to 3.0 BMW, 193KM, automat, 200tys. Drugi to 2,5 TDCi (teoretycznie) forda, 143KM, ok 100tys. BMW jeździ cały czas z gazem w podłodze. Ford też, tylko raz pusty, raz z dosyć ciężką przyczepą, a raz z napędem w terenie smile.gif Obydwa seria.

Trochę ten wątek czytałem i raczej potrafiłbym sobie dobrać olej z tych tutaj wymienianych. Bardziej mnie interesuje jakość olejów Midland, ponieważ w moim mieście są łatwo dostępne, a ponadto reklamowane jako pełne syntetyki produkcji Szwajcarskiej. Tylko mało kto potrafi to potwierdzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:15
Post #1912


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka





Koledzy co do mobila :

http://www.lubereport.com/e_article000130105.cfm

I jeszcze kilka informacji, ...
Mobil odszedł od PAO czyli od olejów pełno syntetycznych (nie jestem pewien jak obecnie wyglada sprawa z ESP ) na rzecz baz HC IIIgr. + gas to liquid
Więc już raczej nie robi olejów pełno syntetycznych.

Motul X-Cess to olej HC który nazywa się 100% synthetic.

Jocker: podaj jakie olej Cie interesują bo i motul ma coś w swojej ofercie z oleju syntetycznego ..

Midland kiedys był marką mającą dużo współnego z Quakerem ,teraz to chyba spółka z Panolin .
Oleje na pewno będące lepszą lalternatywą dla Castrola.

Ale info ze strony dystrybutora:

http://www.midland.pl/index.php?product_id...rt&Itemid=4

Mówi o oleju syntetycznym ..

Karta informacyjna co innego ..

CYTAT
Mieszanina niŜej wymienionych olejów mineralnych – zawartość 60-90%
Destylaty cięŜkie parafinowe, obrabiane wodorem (ropa naftowa); Olej bazowy –
niespecyfikowany


Do mocno pałowanych diesli polecam oleje syntetyczne a nie HC czy mineralne, oleje syntetyczne wytrzymują dużo, dużo wiecej ale kosztują nieco wiecej niz popularne HC czy półsyntetyki :-)

Kowalski: Masz zacne auta daj im dobre syntetyki bo piszesz że lubisz przepalić silniki :-)

Rodzi sie pytanie ....czy nie warto dac kilka złotych więcej za olej syntetyczny w ciągu roku ?

bezduszny: 1.0 VVT-I postała dzis na świeżym powietrzu w temp. 0-3st.C i rozruch...na zimno łanucha nie słychać po zakręceniu rozrusznikiem co było do tej pory standardem przez pierwsze 1-2sek.
Chyba szwagrowi do Opla 1.4 Twin port coś takiego spróbuję zalac bo u niego łancuch warczy przez 2-3sek przy rozruchu
Widać że olej baaaardzo szybko dosmarował wszystko.




--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:20
Post #1913









ciekawi mnie jeszcze jedno...
czy na HC robione są też oleje przekładniowe opisywane jako syntetyczne ?

CYTAT
bezduszny: 1.0 VVT-I postała dzis na świeżym powietrzu w temp. 0-3st.C i rozruch...na zimno łanucha nie słychać po zakręceniu rozrusznikiem co było do tej pory standardem przez pierwsze 1-2sek.
Chyba szwagrowi do Opla 1.4 Twin port coś takiego spróbuję zalac bo u niego łancuch warczy przez 2-3sek przy rozruchu
Widać że olej baaaardzo szybko dosmarował wszystko.

szacun..
od dawna nie widziałem nic co by mnie tak zainteresowało jeżeli chodzi o dobieranie oleju i eksperymentowanie z tym smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:25
Post #1914


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka






Niestety tak.
Ale to różnie albo HC a więcej jest minerałów przetworzonych z dowalonymi dodatkami EP.
Więcej syntetyka musi byc w GL4 bo baza nie jest nosnikiem tak obszernego pakietu dodatków AW itp.
I raczej oleje GL4 sa skomponowane z przewaga baz syntetycznych.

Ale jak jest na maksa dowalone dodatków to jest OK dopiero w przekładniach np. tzw. kłówkach, olej musi być pełnym syntetykiem.


--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:29
Post #1915









chodzi mi o 75/90 i 75/140 GL5
niektóre widzę są mega tanie..

i mając max rabaty np. w Statoil i tak się nie dochodzi do nich
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:32
Post #1916


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka





No import to też inna cena a wyroby krajowe to też inna cena hm...jakie pozycje masz na mysli ?


--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:36
Post #1917









np. TOTAL TRANSMISSION BV 75W90
http://allegro.pl/total-transmission-bv-75...1853314580.html

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Sat, 22 Oct 2011 - 21:43
Post #1918


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka





Cena jakaś dziwna ...

Ale jak to jest pochodny tego ...

http://produkty.totalpolska.pl/bhp/TRANSMI...0BV%2075W80.pdf




--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 22 Oct 2011 - 22:42
Post #1919


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Croom @ Sat, 22 Oct 2011 - 21:15) *
Jocker: podaj jakie olej Cie interesują bo i motul ma coś w swojej ofercie z oleju syntetycznego ..



coś 5W30 5W40 z Valvoline, Mobil i Motul,

napisz które są na PAO, będę wdzięczny. Napisz też jak ma się do tego Millers i AMSOIL na PAO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
beers
post Sun, 23 Oct 2011 - 08:19
Post #1920


User
Dołączył: Fri, 16 September 2011





Znany i ceniony szczególnie na rynku niemieckim producent olejów firma Liqui Moly dla olejów silnikowych wprowadza 4 rozróżnienia: 1/ oleje w pełni syntetyczne - tylko 6 olejów, 2/ oleje wykonane w technologii syntetycznej - 16 olejów, 3/ oleje częściowo syntetyczne - 2 oleje, 4/ oleje mineralne - 14 olejów. Można chyba przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że oleje w pełni syntetyczne Liqui Moly o tj. 1 olej o lepkości 0W40, 2 oleje o lepkości 0W30, 2 oleje o lepkości 5W40 (jeden dla diesla, jeden dla benzyniaków) oraz jeden olej o lepkości 10W60 przewidziany do zastosowań w sportach motorowych to jednak oleje bazujące na PAO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 94 95 96 97 98 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:07