Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> V10 rozleciał się w drobny mak
bielawa
post Mon, 01 Jul 2013 - 06:51
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Przerażające;-) nie znalazłem sprawnego silnika na allegro z Twojego auta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Jul 2013 - 06:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
simpson
post Mon, 01 Jul 2013 - 07:36
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





CYTAT(bielawa @ Mon, 01 Jul 2013 - 06:51) *
Przerażające;-) nie znalazłem sprawnego silnika na allegro z Twojego auta

V10 sypią się jak złe, dlatego na rynku silniki dość szybko znikają.
Słyszałem o co najmniej kilku padniętych motorach.

Na forum AKP był jakiś czas temu wątek dot. wymiany, a w nim zdjęcia uszkodzeń
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.ph...507978#p1507978


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Mon, 01 Jul 2013 - 07:59
Post #23


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013







To samo bardziej uporządkowane. Mam jeszcze w woreczku resztki tłoków i korbowodów wielkości ziarnka grochu, ale nie podejmuję sie ułożyć tych puzzli.Importer czyli VW Group Polska Sp. z o.o. ma w nosie klienta, który kupił jakiegoś starego grata. Mówiąc kolokwialnie, wysłali mnie na drzewo. Nie ma żadnego znaczenia, że samochód jest z sieci Audi AG, że był kupiony w ich salonie , że nie ma jakiegoś ogromnego przebiegu, że awaria nastąpiła zaledwie po 4 tys.km i niecałych 4 miesiącach od zakupu.
Winny kierowca i basta. A propos tego ostatniego...Może ktoś podpowie,w jaki sposób świadomie rozpieprzyć tłoki i korbowody w 2 cylindrach, przy prawidłowym poziomie dobrego oleju i płynu chłodzącego, w silniku bez żadnych ukrytych wad a który ma ograniczniki obrotów zarówno na N jak i na D. Oczywiście bez ingerencji z zewnątrz, w rodzaju sypania piasku przez otwór świecy rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 01 Jul 2013 - 08:12
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(GMS. @ Fri, 28 Jun 2013 - 21:58) *
dla mnie nie ma tu nic dziwniego... przecież audi i vw już już nie wspomnę o reszcie czołowch producentów jadą tylko na marce a materiał 21 wieku którego używają fabryki do produkcji ( nie wspomnę o niektórych zamiennikach szkoda je montować ) to jest gównolit , trzeba się do tego przyzwyczajać dzisiaj jeździsz normalnie autem a jutro wyłazi korba bokiem...
tak na marginiesie nie znam nowego silnika który nie miał by z czymś tam problemu a to smarowanie a to rozrząd a to pękająca głowica, wtryski i tak dalej... można książkę pisać... oczywiście naprawy przy tym idą w tysiące to norma...


Dlatego nawet majac pieniądze na idealne , niemal nowe S6 c6 czy M5 e60 rozsądni ludzie jeżdżą e36 albo S6c4 i brak problemów, nerwów i niebotycznych kosztów. Od lat stosuje taką taktykę i polecam wszystkim. W cenie wymiany silnika czy skrzyni w tych nowych wynalazkach kupujesz 3 sztuki fajnych starszych aut w cukierkowym stanie. Masz pod domem 4-5 fajnych samochodów za kwotę 40-60 tys zł i jezdzisz w zaleznosci od potrzeb, humoru lub pogody takim albo innym. Nie martwisz sie powaznymi awariami, drogimi serwisami, ze ktos Ci zarysuje, ze spadnie grad, ze ubezpieczenie drogie, ze korba wyjdzie bokiem, ze ubezpieczenie AC w razie wypadku czy szkody całkowitej jest gówno warte i i tak kończysz w sądzie a auto stoi rozbite.
Życie jest za krótkie by przejmowac sie takimi rzeczami jak awaria silnika w S6c6 lub M5 e60.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fobi
post Mon, 01 Jul 2013 - 10:43
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Częstochowa





Współczuję problemów ale po gwarancji ciężko mieć do kogoś pretensje.

Wystarczy, że w czasie gwarancji ktoś jeździł na zbyt niskim poziomie oleju, albo nie był wymieniany (co się potrafi zdarzyć) i części dostały po tyłku.

Potem trafiło na kierownika, który lubi mocniej auto użytkować i bum.

Smutne, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca ale mają. Ostatnio ojciec nówką leciał trochę dłużej na autostradzie ~200km/h (Niemcy) i skrzynia do śmieci (Nowy Jeep Grand Cherokee) całe szczęście na gwarancji był i zrobili. Okazało się, że praktycznie znikł cały olej w skrzyni + dużo w silniku.


--------------------
Skoda Superb 2.0 TSI 280KM (4x4)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 01 Jul 2013 - 11:24
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 08:12) *
Dlatego nawet majac pieniądze na idealne , niemal nowe S6 c6 czy M5 e60 rozsądni ludzie jeżdżą e36 albo S6c4 i brak problemów, nerwów i niebotycznych kosztów.

Rozsądni ludzie wiedzą, że zakup takiego auta to połowa wydatków. Owszem można jeździć nastoletnimi paździerzami. Z pewnością będzie taniej, ale nie każdy ma na to ochotę. Tak samo jak kupowanie używanej odzieży na wagę.

Oczywiście może dziwić tak poważna awaria silnika, ale z drugiej strony mamy do czynienia z mocnym, wysokoobrotowym silnikiem, i trzeba mieć świadomość większej awaryjności.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 01 Jul 2013 - 12:15
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Tommo @ Mon, 01 Jul 2013 - 11:24) *
Rozsądni ludzie wiedzą, że zakup takiego auta to połowa wydatków. Owszem można jeździć nastoletnimi paździerzami. Z pewnością będzie taniej, ale nie każdy ma na to ochotę. Tak samo jak kupowanie używanej odzieży na wagę.


Nie porównuj noszenia używanej odzieży do jazdy DOBRYMI i DOINWESTOWANYMI autami nastoletnimi. Jesli ktos ma odrobinę wiedzy motoryzacyjnej, to wie ze silnik BMW M50 albo nawet AEC ze starej S6 wytrzyma dużo wiecej i zrobi bezawaryjnie 3 razy więcej kilometrów niż te nowe wynalazki.
Nie patrząc nawet na koszty - jedne samochody są solidne - a inne (s6c6, M5 e60) mniej solidne.

Rozumiem jednak że niektórzy potrzebują dowartosciowac się posiadaniem i jazdą takim drogim i ekskluzywnym autem.

Rozumiem kogos, kto ma wolne 1-2 mln zł w gotówce - to moze sobie wtedy kupowac jakies S6c6 czy nowe M5 - jako nowe z salonu. Polatac 3 lata i puszczac dalej. Przez te 3 lata może wytrzyma.
Ale tez rozumiem że takie auta mogą fascynowac i chce sie posiadac taki samochód. Juz stare przyslowie mówi "jak sie nie przewrócisz - to sie nie nauczysz".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 01 Jul 2013 - 18:35
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 12:15) *
Jesli ktos ma odrobinę wiedzy motoryzacyjnej, to wie ze silnik BMW M50 albo nawet AEC ze starej S6 wytrzyma dużo wiecej i zrobi bezawaryjnie 3 razy więcej kilometrów niż te nowe wynalazki.


A taki 300D z W124 zrobi jeszcze ze dwa razy więcej km. No i co z tego?
Myślisz że każdy potencjalny klient przy zakupie ma się kierować trwałością i wytrzymałością silnika?

Przejedź się najpierw takim S8 V10 a następnie e36 z hiper trwałym M50B20 z 92 roku to zobaczysz przepaść technologiczną jaka dzieli te auta.

Nie stać Cię na drogie i ekskluzywne auta- super, jeździj e36, ale nie wmawiaj wszystkim, że to najlepsze rozwiązanie.

CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 12:15) *
Nie patrząc nawet na koszty - jedne samochody są solidne - a inne (s6c6, M5 e60) mniej solidne.


Są też szybsze i wolniejsze, bezpieczniejsze i mniej bezpieczne bla bla bla...

CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 12:15) *
Rozumiem jednak że niektórzy potrzebują dowartosciowac się posiadaniem i jazdą takim drogim i ekskluzywnym autem.

Albo poprostu stać ich na posiadanie dobrego auta i nie odmawiają sobie tej przyjemności.
CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 12:15) *
Rozumiem kogos, kto ma wolne 1-2 mln zł w gotówce - to moze sobie wtedy kupowac jakies S6c6 czy nowe M5 - jako nowe z salonu. Polatac 3 lata i puszczac dalej. Przez te 3 lata może wytrzyma.

A ja rozumiem kogoś kto kupuje trzyletnie auto za pół wartości nowego, które często trudno odróżnić na ulicy od tego co wyjechało dopiero z salonu.
CYTAT(Frolik @ Mon, 01 Jul 2013 - 12:15) *
Ale tez rozumiem że takie auta mogą fascynowac i chce sie posiadac taki samochód.

Super. To mi się podoba smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Surveyor
post Mon, 01 Jul 2013 - 21:51
Post #29


User
Dołączył: Fri, 09 October 2009
Skąd: Polska





Taaaanio sprzedaaaam S6C6!!! wink.gif A tak serio to trzeba się jakoś pozbierać, kupić silnik z RS6 C6, zaswapować i się delektować biggrin.gif Jeśli mój silnik spotka podobny los, właśnie tak zrobię. Chłopcy dobrze ogarnęli te motory więc i ze swapem nie będzie problemów. BTW jak kupowałem S6, to właśnie z tym zamiarem, niestety problemy finansowe wstrzymały prace i jeżdżę sobie tak jak jest smile.gif
Z ASO pewnie skończy się tak jak większość takich przypadków ale trzymam kciuki żeby było inaczej.

Faktycznie BMW E36 wybierają "rozsądni" ludzie, których można codziennie spotkać na ulicach z zimnym łokciem szerokości głowy, lubiący dzielić się dźwiękiem haj-fi wątpliwej jakości z innymi użytkownikami i chętnie pokazujący swoje umiejętności w paleniu kapcia. Sorry ale właśnie z tym mi się kojarzy posiadacz E36. Można dopieszczać każde auto i każdy ma do tego prawo, jedni lubią to, inni tamto, ale Twoje porównania Frolik są z dupy i tyle!!!


--------------------
S8 D3 5.2 V10
A8 D3 4.2 TDI V8
S6 C6 5.2 V10
S4 B7 4.2 V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 01 Jul 2013 - 21:59
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Frolik nie sprzeczaj się, Tommo ma naprawdę sporo racji.

George_540 - co dalej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yapko
post Mon, 01 Jul 2013 - 22:13
Post #31


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2008
Skąd: wołomin





George - czy możesz wstawić zdjęcie samochodu z zewnątrz i jakie numery rejestracyjne miał wcześniej ( sam początek) ?
Może ktoś zna smile.gif może ja smile.gif


--------------------
https://www.facebook.com/yapkoteam?ref=hl - polub mój funpage
Nissan Sunny SR20DET et 12,339
1 miejsce FWD Turbo 2013
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 02 Jul 2013 - 07:10
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(joker @ Mon, 01 Jul 2013 - 21:59) *
Frolik nie sprzeczaj się, Tommo ma naprawdę sporo racji.

George_540 - co dalej?


On ma swoje racje, ja swoje. I piszę to z punktu widzenia człowieka, którego spokojnie stac na uzywane s6c6 czy M5 e60. Zresztą w autach mam większą kasę niż 1 sztuka takiego auta.
A on mi jeszcze wyjezdza, że zachwalam e36 tylko dlatego że mnie jedynie na takie auto stać...

Po prostu mi nie podoba sie idea wydania 100-150 tys zł na samochód, w którym silnik czy skrzynia moze rozleciec się w dowolnym momencie. Po prostu jestem przyzwyczajony do innych standardów solidności.
Sorry za off-top
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 02 Jul 2013 - 07:19
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Tommo @ Mon, 01 Jul 2013 - 18:35) *
Przejedź się najpierw takim S8 V10 a następnie e36 z hiper trwałym M50B20 z 92 roku to zobaczysz przepaść technologiczną jaka dzieli te auta.

Nie stać Cię na drogie i ekskluzywne auta- super, jeździj e36, ale nie wmawiaj wszystkim, że to najlepsze rozwiązanie.


Na co mnie stać, to inna sprawa, w autach mam więcej kasy niz wartość przecietnego s6c6. Nikomu tez nie chce wmawiac na siłę, że to najlepsze rozwiązanie - po prostu przedstawiam swój punkt widzenia.

Poza tym dajesz przykład e36 z M50b20 pod maską... przykład skrajny, a nie o takie auto mi chodziło. Raczej o e36 z m50b25 z turbiną pod maską. Za 15-17 tys zł masz auto o mocy 300+. Nikogo nie namawiam do jazdy rozpadlinami ze słabym silnikiem, nie o to mi chodziło.

Rozumiem też ze posiadaczy M5 e60 lub s6c6 może bardzo denerwowac fakt, ze inne auta, dużo tańsze są trwalsze. Bo myśleli że jak kupili auto za 100 tys zł lub drozsze, to złapali Pana Boga za nogi. A tu sie okazuje że obsmiewana "padlina" (e36, e30, s6c4) okazuje się dużo trwalsza od hiper-nowoczesnego sportowego super bolidu.... dając przy tym wielką przyjemnosc z jazdy.
Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 02 Jul 2013 - 08:19
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(George 540 @ Fri, 28 Jun 2013 - 16:16) *
Gwoli ścisłości. Awaria była w 12.2012 a od tamtej pory auto stoi na parkingu serwisu. Oczywiście nie tego gdzie było kupione. Gwarancji jako takiej nie było, ale.... Każdy samochód kupiony "od firmy" przez osobę prywatną podlega pewnej ochronie przez 2 lata, a przez pierwsze 6 miesięcy w szczególności. Chodzi o tzw. Ustawę Konsumencką, która w 2002r. zastąpiła rękojmię. Filtr paliwa był wymieniony , świece były właściwe, ale bez logo Audi.
Problem jest taki, że dealer twierdzi że LL różni się od zwykłego TYLKO i WYŁĄCZNIE olejem. Oczywiście zupełnie się z tym nie zgadzam. Wcale nie poruszałbym tematu na forum, gdyby nie ów nieszczęsny kick down. Chodziło mi o pokazanie, jak absurdalne mogą być tłumaczenia ASO, gdy sprzedany samochód dotknie poważna awaria. Samochód jest bezwypadkowy, a przebieg ma zgodny z historią serwisową.


Ja bym się na Twoim miejscu tak nie stresował...bo właśnie jako,że kupiłeś auto od firmy ..auto ma roczną gwarancję .Jest to automat ..więc nie masz wpływu na przekroczenie obrotów silnika ( tzw zła redukcja ..np chcesz wbić 3 bieg ..a wchodzi 1 ..i auto nagle dostaje strzał na 10.000 obr/min) wink.gif

My sprzedaliśmy jako firma ducato(już dawno po gwarancji) gościowi co ma wypożyczalnie ..korba wyszła bokiem ..i jeżeli tylko nie będzie przekroczonych obrotów w centralce ..będziemy wymieniali motor na gwarancji na koszt komisu ) wszystko po konsultacji z naszym papugą ) dry.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Tue, 02 Jul 2013 - 08:28
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



CYTAT(kiwi @ Tue, 02 Jul 2013 - 08:19) *
Ja bym się na Twoim miejscu tak nie stresował...bo właśnie jako,że kupiłeś auto od firmy ..auto ma roczną gwarancję.


możesz podać przepis na którego to ma być podstawie?


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 02 Jul 2013 - 09:50
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Frolik @ Tue, 02 Jul 2013 - 07:19) *
Na co mnie stać, to inna sprawa, w autach mam więcej kasy niz wartość przecietnego s6c6. Nikomu tez nie chce wmawiac na siłę, że to najlepsze rozwiązanie - po prostu przedstawiam swój punkt widzenia.

Pojeździj trochę taką trzyletnią S8 czy M5, a uwierz mi, Twój punkt widzenia zmieni się diametralnie.

kiwi sytuacja którą opisujesz, ma miejsce tylko w przypadku udowodnienia zatajenia wad ukrytych w pojeździe przed potencjalnym kupcem (np. udowodnienie cofnięcia licznika czy zatajenie zalania auta przez wodę)


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekS
post Tue, 02 Jul 2013 - 10:12
Post #37


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 October 2003
Skąd: 100lica





CYTAT(George 540 @ Mon, 01 Jul 2013 - 07:59) *
Może ktoś podpowie,w jaki sposób świadomie rozpieprzyć tłoki i korbowody w 2 cylindrach, przy prawidłowym poziomie dobrego oleju i płynu chłodzącego, w silniku bez żadnych ukrytych wad a który ma ograniczniki obrotów zarówno na N jak i na D. Oczywiście bez ingerencji z zewnątrz, w rodzaju sypania piasku przez otwór świecy rolleyes.gif


Tego nikt Ci nie odpowie. Prace nad świadomym postarzaniem produktów, żeby napędzać koniunkturę zakupów dotyczą wszystkich branż trwają, i co gorsze są coraz skuteczniejsze - przykład - chłodziarko-zamrażarka Miele KFN 9758iD http://www.ceneo.pl/475110 - działa do 3 lat...., potem psuje się w sposób uniemożliwiający jakąkolwiek naprawę. Serwis "oszczędza" klientowi kosztów, przez telefon diagnozuje (bardzo trafnie wink.gif ) i doradza zakup nowej. Uszkodzenie jest mniej spektakularne niż Twoje, ale polega na ucieczce gazu, która "przy okazji" odkleja parownik chłodziarki od tylnej ściany, przez co wytwarza się poduszka powietrzna uniemożliwiająca przekazywanie zimna do jej wnętrza. Świadome postarzanie polega tu na połączeniu miedzianej kapilary z rurką aluminiową - połączenie bezpośrednie przez sprasowanie alu na miedzi. Widać wyraźnie, że długość "zaprasowania" jest dobrana tak, żeby korozja wywołana przez styk obu metali przy udziale wilgoci z powietrza i dużych zmian temperatury owocowała nieszczelnością po zadanym okresie.....Dawniej parownik był miedziany, rurki miedziane, wszystko polutowane ze sobą u działające po 40 lat, potem wymyślono części aluminiowe, łączone z miedzianymi elementami mosiężnymi - działalo po 10 lat, teraz ma działać tyle co gwarancja i musi się zepsuć, żebyś kupił nowe....... taki świat


--------------------
Mitsumaniak

Legnum VR-4 '99
Space Wagon '99 Swap 2.5 V6-24 - żonoidzieciowóz
Galanty A161 '82 i A164 '81 - zabytki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 02 Jul 2013 - 18:08
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(kidzio_r5gtt @ Tue, 02 Jul 2013 - 08:28) *
możesz podać przepis na którego to ma być podstawie?


zwyczajna umowa fizyczno-prawna zapewnia Ci rok rękojmi ......sądy w takich sprawach zazwyczaj sa po stronie osoby( firmy) ,która poniosła straty czyli kupujacego .


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Tue, 02 Jul 2013 - 21:09
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



no nie do końca, rękojmia nie występuje w obrocie pomiędzy firmami. Jest odpowiedzialność za niezgodność przedmiotu z umową i wady ukryte (zatajone) fizyczne i prawne.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
makaveli
post Tue, 02 Jul 2013 - 23:36
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 July 2004
Skąd: radzymin





kiwi, pierdoly piszesz i mylisz pojecia. wg mnie w tym wypadku nie pomoze rodzaj umowy ani forma cywilnoprawna sprzedajacego.

co do porownan z e36 - common.. uwielbiam e36, ale nie umywa sie do aut typu s6c5, o m5e60 nie mowiac.


--------------------
e36 320iA coupe -> 329iT by SLG - 400+
e36 325i convertible
golf
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:17