Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problrm z JTD 16V 140 KM
Mareklbn
post Wed, 17 Jan 2018 - 21:33
Post #1


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Cześć Wszystkim.
To mój pierwszy post na tym forum, choć czytam je regularnie od kilku lat.

Od pewnego czasu moje Stilo znacznie gorzej jeździ.
Opis problemu:
Samochód bardzo słabo jedzie do ok. 2000 obr, następnie duży strzał Nm tak do niecałych 3000 obr. i koniec. Później w zasadzie nie przyspiesza. I kolejna sprawa to bardzo mocne dymienie na czarno od ok. 3500 obr.
Wcześniej zaczynał jechać tak od 1900-2000 obr. i pięknie ciągnął do ponad 4000 obr. Dymienie też było duuużo mniejsze.
Był robiony program przez poprzedniego włściciela. Podobno 160 KM i 360 Nm, chociaż przyznał się dopiero po kilkunastu miesiącach od sprzedaży przy okazji problemów z przeładowywaniem. Z tym uporałem się, winny był niedziałający EGR. Rozebranie i wyczyszczenie pomogło.
Na dwóch forach napisałem wcześniej i zero odzewu.
Nie wiem od czego zacząć, żeby nie robić czegoś niepotrzebnie.
Proszę o pomoc w identyfikacji problemu.

Zrobiłem logi i byłem na kontrolnie na hamowni.
Problem w tym, że nie wiem jak wstawić obrazki:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 17 Jan 2018 - 21:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jakub1t
post Fri, 19 Jan 2018 - 14:27
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





W sumie to nie forum "sam naprawiam jtd" tylko trochę inne forum. Ale jak już zacząłem pisać ; błędy w kompie są? Odepnij przepływomierz i zobacz reakcje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Fri, 19 Jan 2018 - 18:52
Post #3


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Znam tematykę forum, ale szukam pomocy wszędzie.

Chociaż już chyba sam znalazłem przyczynę. Muszę tylko zaczekać na wolny kanał.
Przepływkę też sprawdzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spanky
post Fri, 19 Jan 2018 - 20:32
Post #4


User
Dołączył: Tue, 06 January 2004
Skąd: Otwock





może dziura w dolocie ....


--------------------
TDI chiped by me ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 19 Jan 2018 - 21:00
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(spanky @ Fri, 19 Jan 2018 - 20:32) *
może dziura w dolocie ....

Brzmi jak dziura w dolocie, fajnie jakby gość wstawił wykres i jakieś logi, szczególnie z mafa i doładowania. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 19 Jan 2018 - 21:32
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Może być i dziura , ale dymienie było by wcześniej jak 3500 obr wydaje mi się , skoro moc traci już przy 3tyś . No ale na razie to jak wróżenie z fusów .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Fri, 19 Jan 2018 - 21:57
Post #7


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Logi i wykres z hamowni mam, ale nie wiem jak wstawić.
Dziury w dolocie nie ma.
Prawdopodobnie overboost, wężyki, gruszka lub vnt przycina się.
Przy płynnym dodawaniu gazu sztanga prawie nie rusza się. Natomiast przy ostrym wciśnięciu pedału chodzi nie równo i tak jakby skokami. Zdaje się, że powinna chodzić płynnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 19 Jan 2018 - 22:17
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, pierwsze pytanie czy sztanga chodzi w całym zakresie. Druga sprawa, czy podciśnienie dochodzące do gruszki jest na tyle wysokie, żeby mogło zaciągnąć gruszkę-sztangę. Trzecia sprawa, to czy właśnie jak koledzy wyżej pisali, czy nie przycina się geometria.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Fri, 19 Jan 2018 - 22:33
Post #9


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





Przejedź się , wciskaj gaz , pusć i dodaj (dawkuj gazem ) i zobacz czy idzie lepiej , albo zawór doładowania , albo vnt . Ewentualnie coś innego się znajdzie .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 19 Jan 2018 - 22:42
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





A co z błędami w ecu , sprawdzałeś ? co się wyświetla .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Fri, 19 Jan 2018 - 23:00
Post #11


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





tomek 1980 sztanga chodzi w małym zakresie, ok. + - 10mm. Ciśnienie i wszystko związane z vnt będę sprawdzał w przyszłym tygodniu.

Merin jak jeżdżę tak jak piszesz to wygląda to jakby przez chwilę brakowało ciśnienia do ruszenia vnt, a po chwili zaczyna działać. Dzieje się tak jak na dłuższą chwilę puszczę gaz.

Będę opisywał prace na bieżąco.

PS
Na hamowni wyszło 143,3 KM i 337,5 Nm i skok Nm przy 2400 obr. i zaraz leci w dół.

jakub1t Błędów nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Merin
post Fri, 19 Jan 2018 - 23:53
Post #12


User
Dołączył: Sat, 05 May 2012
Skąd: Gdynia





Wymień podciśnienia , raptem są tam dwa , podmień zawór , masz tam klapy wirowe ? jak tak , to bym się przyjrzał listwie klap i nastawnikowi , może się przycina i nie dostajesz odpowiedniej dawki powietrza .Jeszcze jedna sugestia , weź , przejedź się na jakaś ekspresówkę , i zrób tak jak pisałem , do maxymalnych obrotów , parę razy. Kiedys walczyłem z alfa gt , tez 16v , pamietam , ze podczas dluzszej jazdy na 4 , albo na 5 przy ok 3-4k/rpm wyrzucalo blad , przeczysciilem egr , podmienilem nawet wtedy zawpor sterowania turbo i map ze sprawnej VC z19dth ojca i nic to nie dalo ,turbo tez poszlo do regeneracji bo mialo luzy i plulo olejem , dalej nic . Najlepsze bylo to , ze jak szef pojechal na jazde probna to wsztko bylo okej , a lubil przycisnac , zawsze v8 mial xd , a jak ja wracalem to z checkiem xd . Mialem guttmana podpiete wtedy tez , ale samemu patrzac na te parametry przy predkosciach 160+ nie da rady ... Wyczysc se MAP(ew podmień), podmien przeplywke .. jak to nic nie da , to szukanie nieszczelnoci . Ewentualnie moze to tez byc problem z paliwem ... Za duzo go dostaje i lipa .


Kolejna sprawa , nadeszlo to z naplywem mniejszym temperatur czy wysteowalo tez np przy + 10 ?

Edit 2 : Hamujlce masz okej ? Ostania opcja , zobaczyć Vacum , chociaż z niej to wychodzily tylko dwa podcisnienia z tego co pamietam , nie to co w TDI , cała magistrala smile.gif .

A co do dawkowania gazem , sprobuj zrobic tak , jakbys " stepował" doslownie ruszaj pedalem co chwile " cofaj , pusczaj , cofaj itd , do maxymalnego polozenia .

Auto po programie jest tylko ? Nie przepala ewidentnie paliwa , skoro na czarno daje , wiec szukanie w ukladzie doladowania + czy wttryski nie zaczely lac , ewentualnie czujnik cisnienia na pompie wysokiego cisnienia ( po lewej stronie jak sciagniesz oslone silnika , zaraz pod kolektorem ssacym , ewentualnie na railu , kolejny czujnik ) Ja to akurat w logach jestem slaby , dopiero sie ucze na VAG ,( raptem 1,5 roku w zawodzie przepracowalem , wiekszosc to benzin robilem i zakladalem LPG ), ale koledzy Ci podpowiedzą smile.gif| .
Jakby się okazało ,ze mechanicznie wszystko jest okej , to szukac przyczyny w ECU , wgrać serię ewentualnie , a równie dobrze , może być to pedał gazu , a raczej jego potencjometr .

Jeszcze jedna opcka , zaslep ten egr w pizdu , a zawor caly gdzies przyttyrkuj na chwuke , Chyba ,ze juz masz tak kolektor ssacy zawalony mulem , ze nie dostaje powietrza , wtedy czeka Cie demotntaz rozrzadu , pompy wysokiemgo cisnienia ( chyba ze na to patenty sa, mi to sie bez tego nie udalu , z tego co pamietm sa dwie sruby pod nia ukryte ) , jak jest alu to rozpolowisz go , jak plastik to lipa troche .

Sry za błedy , piateczek jest i wiece ocb smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 20 Jan 2018 - 11:52
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Kolektor to na bank zawalony skoro nawet jak był sprawny to przyspieszał od 1900 obr. Czyszczenie bardzo mocno pomaga na laga. U kolegi z 400 obr wcześniej zaczął dynamiczniej przyspieszać. U mnie, tyle że w 8v już coś się działo przy 1500 obr. 1800 już szedł pełnym ogniem. Rzeczywiście dobrym sposobem mogło by być wgranie serii. Nawet jakimś tanim mppsem. Wtedy może pokaże jakieś błędy jak wszystkie limity będą seryjne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:09
Post #14


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Zajmę się wężykami tylko czekam na zwolnienie kanału. Brat dłubie przy SC. Klap i DPF nie ma. to jest silnik 192A5000, czyli ostatni bez zbędnej ekologii.
Przepływkę też sprawdzę. Hamulce sprawne, nie przytrzymuje żadnego koła. Podobno zrobiony tylko soft. Chociaż poprzedni właściciel nie przyznał się przy sprzedaży. Od początku podejrzewałem, że coś jest zrobione, bo jakoś dobrze jechało jak na 140 KM. Podczas rozmowy tel. przyznał się tylko do programu.
Problemy zaczęły się jakoś jesienią, ale wtedy było tak że czasami go przymuliło, a innym razem jechał ok.
Kolektor alu, jest brudny, ale czy na tyle żeby aż tak blokował to nie wiem. Mam zdjęcia zrobione jakiś czas temu. Nie wiem jak wstawić zdjęcia, cały czas odrzuca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:44
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, co do zdjęć, to jak wstawiam tu https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie w prawym górnym rogu dodaj zdjęcie, potem czytaj wszystko i wybierz fora dyskusyjne. Następnie kopiuj i wklej tu na forum do wiadomości i wyślij. wink.gif

Co do hamulca, to nie chodzi o to czy któreś koło trzyma, czy nie, ale o to, czy samochód dobrze hamuje, czy nie jest tak, że trzeba mocno cisnąć pedał hamulca, że zatrzymać samochód.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Sun, 21 Jan 2018 - 08:27
Post #16


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Aaa. Jak o to chodzi to hamuje dobrze.
Spróbuję później dodać te zdjęcia.

Edit. Udało się.
Hamownia


Logi (nie wiem czy dobrze, robiłem pierwszy raz)





Kolektor, zdjęcia robione przez dolot



Edycja 24.01:

Wczoraj jeździłem cały dzień z odłączonym przepływomierzem. Efekty: dużo lepszy dół, ładnie ciągnie od ok. 1600 obr., góra bez zmian, wyższe spalanie, 11,5 L/100, wcześniej 8-8,5 L/100.
Wciskałem palcem sztangę gruszki, chodzi dość ciężko, ale bez problemu można ją ruszyć w całym zakresie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Wed, 24 Jan 2018 - 13:31
Post #17


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Edit. Przez pomyłkę napisałem nowy post, zamiast edycji poprzedniego.

Podłączyłem dzisiaj komputer żeby skasować błąd przepływomierza i przy okazji sprawdziłem kilka parametrów.
Sprawdzane na postoju. Gaz wciskany płynnie od 850 do ok. 4200 obr.









Tutaj nie wiem o co chodzi? Dlaczego 4 cylinder wygląda inaczej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Jan 2018 - 14:12
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Lepiej logować w czasie jazdy, ale już tu widać że turbo masakrycznie przeladowywuje. Masz prawie 1 bara, zadane ma 0.5 Albo geometria zacięta albo zawór sterujący. Na seryjnym programie miał byś błąd w kompie jak nic. W 8v czyscilem zaworek i problem ustepowal ( miałem tak w dwóch alfach)
4 cylinder wygląda inaczej bo coś z nim nie tak, ale na wtryskach się nie znam.

Czytam sobie na telefonie i teraz dopiero zauważyłem że zdjęcia są w dwóch postach. W tym logu doładowania u góry niby jest w miarę ok, już sam nie wiem. Chyba że to przepływka jak wspominałem wcześniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mareklbn
post Wed, 24 Jan 2018 - 14:31
Post #19


User
Dołączył: Wed, 17 January 2018
Skąd: Lublin





Wciskałem palcem sztangę od zmiennej geometrii i chodzi dość ciężko, ale można ją wcisnąć w całym zakresie. Podczas wciskania gazu sztanga wykonuje ruch ok. 10 mm.
Wniosek jest taki, że chyba jest za małe ciśnienie (mała nieszczelność?) i nie daje rady ruszyć całej geometrii. Lub ciśnienie jest dobre, ale łopatki ciężko chodzą i ciśnienie nie daje rady ruszać tak jak trzeba, tzn. w całym zakresie. Tak mi się wydaje. Dobrze myślę???

A jeśli chodzi o wtryski to trzeba zaczekać na kogoś znającego się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Jan 2018 - 14:47
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Podjechać do mechanika niech ręczna pompka podciśnieniową sprawdzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:33