Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> uniwersalne regulatory ciśnienia paliwa, tanie "repliki"
mihas66
post Sun, 02 Dec 2012 - 09:08
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Dobra a teraz pytanie: Jeśli mielibyśmy w teorii super wydajną pompę paliwa co poda i 20bar z nieskończona wydajnością to jakie jest max ciśnienie bezpieczne dla wtryskiwaczy? Mam mały głupi pomysł podawać na nie 10bar nadciśnienia i nie wiem czy takie coś wytrzymają-oczywiście mówię tu o 10barach czystego nadciśnienia nad tym co jest w dolocie...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 02 Dec 2012 - 09:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 02 Dec 2012 - 10:48
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Pytanie czysto teoretyczne. Odpowiedź możesz uzyskać tylko pod warunkiem, że ktoś przetestował dany wtryskiwacz na danym ciśnieniu i będzie miał gest podzielić się tą wiedzą.
W praktyce nietrudne do sprawdzenia, podpinaj pompę, odpowiednie przewody i ogień.

Z ciekawości, jaki jest cel tej operacji?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Sun, 02 Dec 2012 - 11:33
Post #23


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Myślę, że myśląc o ciśnieniu 10 barów należałoby przetestować nie tylko wtryskiwacze, ale i cały układ paliwowy.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sun, 02 Dec 2012 - 11:46
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





a wtryski i uklady bezposredniego wtrysku na jakich ciśnieniach pracują?

edit:
wg wikipedii gdi ma 50bar, ale to cisnienie panujace w dosc malej czesci ukladu w porównaniu do wkladu wtrysku posredniego.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SR-71
post Sun, 02 Dec 2012 - 12:52
Post #25


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 September 2011
Skąd: W-wa





CYTAT(k64 @ Sun, 02 Dec 2012 - 00:06) *
Tak działa u mnie d1spec, tego od niego oczekiwałem , wiele seryjnych regulatorow nawet tak działa , miałem za małe wtryski , kupiłem taki regulator i juz starczyly bo zwiekszyla mi sie wydajnosc wtryskow o 1 bar na listwie / 1 bar ladowalem do dolotu.


nie zwiększyła Ci się wydajność wtryskiwaczy jeżeli zwiększyłeś doładowanie i ciśnienie paliwa o 1bar wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Sun, 02 Dec 2012 - 13:19
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(SR-71 @ Sun, 02 Dec 2012 - 12:52) *
nie zwiększyła Ci się wydajność wtryskiwaczy jeżeli zwiększyłeś doładowanie i ciśnienie paliwa o 1bar wink.gif

Ale również nie spadła, jak miałoby to miejsce gdyby miał sztywne ciśnienie wtryskiwanego paliwa np. 3bar powyżej atmosferę.
FMU o przełożeniu wyższym niż 1:1 "zwiększa" wydajność wtryskiwaczy. Ale to tylko w przypadku jeśli pompa paliwa podoła.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MArcin91
post Sun, 02 Dec 2012 - 14:12
Post #27


Super User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: Poznań





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 02 Dec 2012 - 08:51) *
bedzie ktos uprzejmy napisac dlaczego zamiast kombinowac nie lepiej miec stalego cisnienia na listwie, co jest latwo dostepne?

Wraz ze wzrostem doładowania ciśnienie paliwa i doładowania zaczęły by się wzajemnie równoważyć co skutkowało by spadkiem wydajności wtryskiwaczy.
CYTAT(Porszak @ Sun, 02 Dec 2012 - 11:46) *
a wtryski i uklady bezposredniego wtrysku na jakich ciśnieniach pracują?

Regulator ciśnienia jest w okolicach baku.


--------------------
Fiat 126p 650 Turbo
Peugeot 106 1.0 Turbo ->1.6 Turbo
Peugeot 205 1.1 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k64
post Sun, 02 Dec 2012 - 14:41
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 06 July 2007
Skąd: slask :) Racibórz/Rybnik





CYTAT(SR-71 @ Sun, 02 Dec 2012 - 12:52) *
nie zwiększyła Ci się wydajność wtryskiwaczy jeżeli zwiększyłeś doładowanie i ciśnienie paliwa o 1bar wink.gif


wydajnosc wtryskow zwiekszyla a doladowanie nie ma nic do tego, myslimy przeciez o tym co by bylo przy 3 barach na listwie caly czas.


dobrze wiesz o co mi chodzi i nie rob zamieszania nie potrzebnie.



CYTAT(tjwasiak @ Sun, 02 Dec 2012 - 13:19) *
Ale również nie spadła, jak miałoby to miejsce gdyby miał sztywne ciśnienie wtryskiwanego paliwa np. 3bar powyżej atmosferę.
FMU o przełożeniu wyższym niż 1:1 "zwiększa" wydajność wtryskiwaczy. Ale to tylko w przypadku jeśli pompa paliwa podoła.

dokladnie



pomijajac juz fakt zeby nie bylo dymu i spiec nie potrzebnych , jest tak jak napisalem,


d1spec , podrobki saarda podbijaja nieco paliwo do gory wzgledem doladowania o + - ta sama wartosc do gory na listwie.



--------------------
2011 SSS -> W-ce mistrz RWD DRAG , Bemowo ET - 12,89 (mat suszarka)
2011 bigbmw -> 1 miejsce King of BMW - ET: 12,51 (mat suszarka) (urwane 0,3sek)
2012 sss Ełk -> ET: 12,01 (mat suszarka) (urwane 0,5sek)
2013 sss Kamień Ś. -> ET 11,2 (mat suszarka pocięta :P ) (urwane 0,8sek i napędy też :P)
2015 automaster -> ET 12,2 Najszybszy Lotus 7 w pl.
2016 k64 DragGirl -> ŻONA w BMW TURBO !!! :) e46 m50 608KM 800nM Go Babe GO ! :)

dyno: 740KM 1000nM seria wałki - m50 3.0
nowy projekt - sie robi czasem :P

performance.k64.pl turbo replki i orginalne gt35 gt30 gt28 ... repliki, BMW TURBO zestawy , wastegate, blow off ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ventil
post Sun, 02 Dec 2012 - 20:24
Post #29


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 August 2006





CYTAT(mihas66 @ Sun, 02 Dec 2012 - 09:08) *
Dobra a teraz pytanie: Jeśli mielibyśmy w teorii super wydajną pompę paliwa co poda i 20bar z nieskończona wydajnością to jakie jest max ciśnienie bezpieczne dla wtryskiwaczy? Mam mały głupi pomysł podawać na nie 10bar nadciśnienia i nie wiem czy takie coś wytrzymają-oczywiście mówię tu o 10barach czystego nadciśnienia nad tym co jest w dolocie...

Nie każde wtryski będą pracować przy podniesionym ciśnieniu - producent wtrysków powinien określić jaki jest zakres włściwych ciśnień dla danego wtryskiwacza.
Tu masz test wtrysków - na filmie widać że wtryski GM po podniesieniu ciśnienia powyżej pewnej wartości przestają stabilnie się otwierać aż w końcu całkiem przestają działać. Takie krótkotrwałe przerwy mogą zubożyć mieszankę a to już wiadomo do czego prowadzi.
http://www.youtube.com/watch?v=7oTirEZNRw8

Podłączam się do pytania MadeiInPoland - przecież w aucie z turbo można np ustawić stałe ciśnienie 5bar i bez względu na doładowanie czy podciśnienie w kolektorze na takim jeździć. Jakie są plusy a jakie minusy takiego setupu?

No i jeszcze mam pytanie - przy powiedzmy dwóch pompach 044 które przy 5bar ustawionym w układzie mają razem przepływ około 400ltr/h jaki zastosować regulator? Bo wydaje mi się że chinczyki przy takim przepływie nie dadzą rady zmniejszyć ciśnienia np. na wolnch obrotach gdy zapotrzebowanie na paliwo jest wtedy małe. Pytam bo chcę u siebie zastosować takie dwie pompy i właśnie jestem na etapie poszukiwań odpowiedniego regulatora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
s13owner
post Mon, 03 Dec 2012 - 15:19
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 03 January 2012





TAk, mozę byc tkai problem+musisz dać bardzo bardzo gruby wąż powrotny żęba sam z siebie nie zwiększał ciś. na listwie-takei problemy mieli w ueseju po montownau 044 do supry...

Następna rzecz to do pewnego doładowania/mocy lepiej dać dwie pompy wpięte szeregowo-uzyskuje się sporo większa wydajność niż przy jednej, mniejszą niż przy ukł. równoległym, ale za to nie ma problemów wynikających z dużego ciś. na wolnych obrotach.

Poprostu jak jedna pompa nie wystarcza, to warto na początek zrobić ukł. szeregowy bo niesie mneij komplikacji i sprawdzić czy da rade, a jak nei to dopiero się bawić w ukl. równoległy który niepotrzebnie będzie wytwarzął ogromne ciś. na wolnych orotach z którym trzeba sobei poradzić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ventil
post Mon, 03 Dec 2012 - 16:03
Post #31


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 August 2006





CYTAT(s13owner @ Mon, 03 Dec 2012 - 15:19) *
TAk, mozę byc tkai problem+musisz dać bardzo bardzo gruby wąż powrotny żęba sam z siebie nie zwiększał ciś. na listwie-takei problemy mieli w ueseju po montownau 044 do supry...

Poprostu jak jedna pompa nie wystarcza, to warto na początek zrobić ukł. szeregowy bo niesie mneij komplikacji i sprawdzić czy da rade, a jak nei to dopiero się bawić w ukl. równoległy który niepotrzebnie będzie wytwarzął ogromne ciś. na wolnych orotach z którym trzeba sobei poradzić...

Wąż powrotny to nie problem - niestety wszystko przygotowane mam pod układ równoległy i takie też było założenie, surge tank, filtry itd. Chcę zrobić raz a porządnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SR-71
post Mon, 03 Dec 2012 - 23:10
Post #32


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 September 2011
Skąd: W-wa





CYTAT(k64 @ Sun, 02 Dec 2012 - 14:41) *
wydajnosc wtryskow zwiekszyla a doladowanie nie ma nic do tego, myslimy przeciez o tym co by bylo przy 3 barach na listwie caly czas.


napisałeś wyraźnie że zwiększyłeś wydajność wtryskiwaczy regulatorem 1:1 bo miałeś za małe wtryski - praw fizyki nie oszukasz smile.gif dlatego Cię poprawiłem bo ktoś przeczyta i będzie myślał że to prawda wink.gif

bez urazy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Tue, 04 Dec 2012 - 06:04
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(SR-71 @ Mon, 03 Dec 2012 - 23:10) *
napisałeś wyraźnie że zwiększyłeś wydajność wtryskiwaczy regulatorem 1:1 bo miałeś za małe wtryski - praw fizyki nie oszukasz smile.gif dlatego Cię poprawiłem bo ktoś przeczyta i będzie myślał że to prawda wink.gif

bez urazy


Co dziwnego w zwiekszeniu wydajnosci wtryskow?? Wystarczy podbic cisnienie poczatkowe regulatora.


Co do pomyslu ze stalym cisnieniem paliwa to jest on lekko bez sensu gdyz daje nam wtryski ktorych wydajnosci nie da sie w prosty sposob okreslic. Sterownik silnika ma w sobie zapisana wartosc (w przypasku msa nazywa sie to reqfuel) i jest ona podstawa do obliczen dawki paliwa. Gdyby bylo tak jak mowicie to reqfuel z pojedynczej wartosci musialo by sie zmienic w kolejna tabele wartosci zalezna od cisnienia, to pociaga za soba blad pomiaru itd... Generalnie nic dobrego. Juz sam fakt ze takie wtryski mialy by najwieksza wydajnosc przy podcisnieniugdzie tego nie potrzeba wskazuje ze to glupi pomysl.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 04 Dec 2012 - 08:02
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





DOHC zrobiłem tak u siebie w N/A, widzialem to w wielu seryjnych samochodach. to, ze przy podcisnieniu nie potrzeba wysokiego p nie znaczy, ze paliwa wtedy braknie. jedyny problem jaki ja widze to minimalny kontrolowany czas otwarcia wtryskiwacza, aby niee przelewac na jalowych. sens tego to prostota i niezawodnosc, wiem, wielu ludzi gubi ten sens


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 04 Dec 2012 - 11:58
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



zauważ tylko że rozpiętość pracy wtrysków w autach turbo pomiędzy biegiem jałowym a full bostem jest zncznie większa niż właśnie w N/A. I wtedy bardzo pomaga regulator podłączony do podciśnienia. Nie mówiąc o niepotrzebnych zużyciu prądu pompy która cały czas ładuje 5bar na przelew na jałowych.
W nowszych konstrukcjach ECU sam reguluje ciśnienie paliwa w zależności od zapotrzebowania.
No i co to za skomplikowanie konstrukcji żeby podciągnąć jeden wężyk do regulatora ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 04 Dec 2012 - 14:58
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





clara non sunt interpretanda


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Tue, 04 Dec 2012 - 17:30
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 04 Dec 2012 - 08:02) *
DOHC zrobiłem tak u siebie w N/A, widzialem to w wielu seryjnych samochodach. to, ze przy podcisnieniu nie potrzeba wysokiego p nie znaczy, ze paliwa wtedy braknie. jedyny problem jaki ja widze to minimalny kontrolowany czas otwarcia wtryskiwacza, aby niee przelewac na jalowych. sens tego to prostota i niezawodnosc, wiem, wielu ludzi gubi ten sens

Ja nie mówie że na wolnych paliwa bedzie za mało , jeśli już to za dużo. Generalnie taki myk jaki zastosowałeś jest spoko do ogarniecia w NA ale nie ma kompletnie sensu. Rozpylanie wtryskiwacza jest optymalne w jakimś tam zakresie ciśnienia, jak dasz mniej to bedzie ujowo , jak za duzo tez bedzie ujowo. Z regulatorem cisnienie może byc przy kazdym obciążeniu ok. W twoim przypadku powiedzmy że dałęś stałe 5 bar na manometrze. Przy podciśnieniu -0.8 czyli jakieś mega małe obciążenie wtryskiwacz będzie pracował przy ciśnieniu różnicowym 5,8 bara a to juz spory opór dla iglicy itd itp. Nie ma to sensu. Po coś te regulatory ktoś wymyślił smile.gif .

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Tue, 04 Dec 2012 - 19:10
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(DOHC @ Tue, 04 Dec 2012 - 06:04) *
(...) Co do pomyslu ze stalym cisnieniem paliwa to jest on lekko bez sensu gdyz daje nam wtryski ktorych wydajnosci nie da sie w prosty sposob okreslic. Sterownik silnika ma w sobie zapisana wartosc (w przypasku msa nazywa sie to reqfuel) i jest ona podstawa do obliczen dawki paliwa. Gdyby bylo tak jak mowicie to reqfuel z pojedynczej wartosci musialo by sie zmienic w kolejna tabele wartosci zalezna od cisnienia, to pociaga za soba blad pomiaru itd... Generalnie nic dobrego. Juz sam fakt ze takie wtryski mialy by najwieksza wydajnosc przy podcisnieniugdzie tego nie potrzeba wskazuje ze to glupi pomysl.

Pozdrawiam


Na przykład Opel w X25 i X30XE zastosował taki patent że ciśnienie jest stałe. Na listwie wisi regulator 3 barowy Bosch'a do którego jest podpięty wężyk z przed przepustnicy... Czyli mamy ciśnienie różnicowe od ~3,7bara na wolnych obrotach do 3 bar przy WOT.
A zmianę wydajności wtryskiwaczy można kompensować odpowiednim kształtem mapy VE.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 04 Dec 2012 - 19:12
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





i po cos teraz odchodzi sie od nich, nie uwazasz? ja rozumie ten sens.

wtrysk podaje liniowo w funkcji czasu otwarcia w jakims tam zakresie cisnien, nie tylko w jednym, a nawet jesli traci liniowosc to po co mapa paliwa w funkcji cisnienia w kolektorze?

nawet przy obciazeniu po tps bez problemu tak zestroilem mape, ze silnik chodzil nalezycie, przy stalym cisnieniu na listwie.

mam ograniczenia czasowe, wole poswiecic czas na walki rozrzadu dolot czy wydech miast tracic go na rozwiazywanie nieistotnych problemow typu skad wziac podcisnienie, jaki regulator, czy dziala prawidlowo, etc. sezon sie zbliza, sa grubsze rzeczy do ogarniecia.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 04 Dec 2012 - 19:37
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



MadeinPoland nie sciemniaj że podpięcie jednego wężyka przerasta Twoje możliwości po tym wszystkim co na tym forum zaprezentowałeś biggrin.gif
I nie odchodzi się nie odchodzi tylko zamienia na inne patenty jeszcze bardziej skomplikowane niż ten jeden wężyk .W R36 regulator jest co prawda w zbiorniku ale na listwie paliwowej jest czujnik ciśnienia i ECU zmienia wydajność pompy w zbiorniku żeby osiągnąć zadane ciśnienie w funkcji obciążenia silnika. W silnikach TSI, GDI, THP czyli bezpośredni wtrysk benzyny podobnie jak w CR również reguluje sie cisnienie w ten sposób.
Nie gadałbyś tak jakbyś dostał do zestrojenia silnik turbo który przy 250 KM zamyka wtryski a na biegu jałowym najlepsza mieszanka nie zamsradzająca okolicy niespaloną benzyną i pozwalająca przejsc przegląd bez kata jest przy 1.0 - 1.2 ms


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:56